Εντυπώσεις και φωτογραφίες από την 6η Πανελλαδική Ποδηλατοπορεία 2013

44 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
velochipe
Εικόνα velochipe
Απών/απούσα
ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ ΧΙΟΥ
Εικόνα ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ ΧΙΟΥ
Απών/απούσα

λοιπον φιλαρακι...πρωτον δεν αναφερεις την μεγαλη συμετοχη που ειχε η χιος για πρωτη φορα στην ιστορια της...100 και ποδηλατα!!πειραζει?
δευτερον..το γιατι εχει 2 συλλογους η Χιος προφανως υπαρχει λογος...που ΕΣΥ δεν ξερεις...για αυτο αστο καλυτερα...
τριτον...το οτι εσυ δεν εχεις facebook ειναι δικο σου θεμα...οσο για τους facebookoποδηλατες το βρισκουν πολυ πρακτικο να εχουμε εκει την σελιδα μας για να κανονιζουμε τις ποδηλαταδες μας..εμεις ετσι το γουσταρομε..γουστο μου καπελο μου...
εγω λοιπον ο ''τελεταρχης''θεωρησα οτι επρεπε να εχω ντουντουκα για να ακουγωμαι...και αυτο σε πειραξε?οσο για την σαγιοναρα την γουσταρω και ποδηλατω χρονια τωρα και δεν εχω προβλημα....εσυ μπορεις να δεθεις οσο θελεις οπως το japanish bondage..με σκοινια και τετοια..οσο για το φρενο με τοσα χαλικια και σκονη και αλλα διαφορα το μπροστινο φρενο δεν λεει..εσυ φρεναρε με αυτο...ζητω το ποδηλατο..τι ηθελες να φωναξω?ζητω ο κολοκοτρωνης?δεν πιραζει παντως..με εκανες να γελασω..χα χα χα..την αγαπη μας επισης..πολλες αγαπες..πανω απο 100....

ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ ΧΙΟΥ
Εικόνα ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ ΧΙΟΥ
Απών/απούσα

ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ...ΣΤΗ ΧΙΟ ΕΓΙΝΕ ΧΑΜΟΣ..ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΚΑΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΑ,ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΑ,ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ,ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙΡΟΣ,ΠΟΔΗΛΑΤΗΣΑΜΕ 14 ΧΙΛ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΓΥΡΙΣΜΟ ΕΙΧΑΜΕ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΔΙΨΑΣΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ ΝΕΡΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΒΑΡΕΛΙΑ ΜΕ ΠΑΓΟ,ΚΑΙ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΕΣ ΧΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΜΠΟ ΜΑΣ..ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ,ΣΗΜΑΙΟΥΛΕς ΚΑΙ ΠΑΝΟ,ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ!!ΑΠΟ ΗΛΙΚΙΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟ ΟΛΑ...5 ΧΡΟΝΩΝ ΜΕΧΡΙ 69!!Η ΧΙΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟ ΣΤΟΙΧΙΜΑ...Ο ΔΗΜΟΣ ΧΙΟΥ ΜΑς ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΘΕΣΕΙς ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΓΙΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΑΚΙ ΤΩΡΑ ΠΙΕΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟ..ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΑΝ 5 ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ..ΤΩΡΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΞΑΝΟΝΤΕ...ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΜΑΣ..ΟΛΟΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΩΣΑΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ..ΠΟΛΛΑ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΧΙΟ..

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΦΑΤΣΟΒΙΒΛΙΟ...
https://www.facebook.com/groups/344455645675967/

Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα
Vasscott
Εικόνα Vasscott
Απών/απούσα

ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ ΧΙΟΥ wrote:
..το γιατι εχει 2 συλλογους η Χιος προφανως υπαρχει λογος...που ΕΣΥ δεν ξερεις...για αυτο αστο καλυτερα...

Γιατί υπάρχουν 2 σύλλογοι??? Καλά, ας υπάρχουν όσοι θέλουν αλλά ο τρόπος που το λες με βάζει στο τρυπάκι να ρωτήσω γιατί δύο? Έγιναν και δύο διαφορετικές πορείες?

ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ ΧΙΟΥ wrote:
...ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΦΑΤΣΟΒΙΒΛΙΟ...
https://www.facebook.com/groups/344455645675967/[/quote]
Δυστυχώς ούτε εγώ έχω facebook. Υπάρχει άλλη σελίδα για να δω τις δράδεις σας?

tkant
Εικόνα tkant
Απών/απούσα

Royal Oak wrote:
Ό,τι καλύτερο...

....20 λεπτά δεν έβαλε γλώσσα μέσα

Roul
Εικόνα Roul
Απών/απούσα


Εσύ ΄που εξαφανίστηκες τκαντ???????????
Σε ειδα σε καποια φάση που έκανες καγκουριές με το κάθισματάκι πίσω (κατι boney hip hop, κάτι σουζες και καπάκι έντοου) αλλά μετα παφ...εξαφανίστηκες.

tkant
Εικόνα tkant
Απών/απούσα

Την εξαφάνιση στο τέλος την έμαθα πρόσφατα.

Όσο για το θέμα, συμφωνώ κι εγώ με τον Rocarolla το ντάλα μεσημέρι σε συνδυασμό με τη ζέστη και την ανηφόρα της Αλεξάνδρας δεν ήταν και ότι καλύτερο. Ίσως να αρχίσουμε να το βλέπουμε και για Απρίλιο ή αρχές Μαίου τις επόμενες χρονιές.

podilatestrikalon
Απών/απούσα

...και στα Τρίκαλα πολλή ζέστη! Περίπου 200 ποδήλατα (αρκετά λιγότερα από τις προηγούμενες φορές). Η πορεία είχε αρκετή ζωντάνια και πέρασε σχεδόν από όλη την πόλη.
Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια!!

Kwstis34
Εικόνα Kwstis34
Απών/απούσα

είναι γνωστό πως οι Χιώτες πάνε...δυο-δυο
...no offence, ok?

GPapakanderakis
Εικόνα GPapakanderakis
Απών/απούσα

Αθήνα
Μπράβο σε όσους έτρεξαν και έδωσαν χρόνο και κόπο για να στηθεί η ποδηλατοπορεία. Όσοι οργανώνουν ποδηλατοπορείες / βόλτες γνωρίζουν πολύ καλά σε ποιο βαθμό πέτυχαν το σκοπό τους. Οι υπόλοιποι το βλέπουμε απο την πλευρά μας, στεκόμαστε στα θετικά και στα αρνητικά που συναντάμε και μας μένει ο λογαριασμός.

Εγώ θα εστιάσω στον λίγο στον κόσμο που νομίζω ότι είχε ή τουλάχιστον σε πολύ περισσότερο κόσμο που θα μπορούσε να έχει. Σε αυτό δεν νομίζω να έχει να κάνει η οργάνωση, όσο η βαρεμάρα που διακατέχει τον κόσμο και βλέπει τέτοιες εκδηλώσεις σαν μια ακόμα βόλτα που...δε βαριέσαι που να τρέχω τώρα!! Από προσυγκέντρωση που είχα εικόνα, με απογοήτευσε η συμμετοχή του κόσμου.

Κάτι ακόμα...πριν ξεκινήσω από το σπίτι "ξεφύλλιζα" τα ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης και δεν έβλεπα πουθενά την εκδήλωση. Ξαφνικά βλέπω ένα θέμα με τίτλο " κυκλοφοριακές ρυθμίσεις σήμερα στο κέντρο της Αθήνας" . Λέω, εντάξει δεν το διαφήμισε κανένα μέσο, τουλάχιστον ενημερώνουν τον κόσμο να μην μπλέξει. Αλλά μάταια, είναι 4-5 μικρο εκδηλώσεις σε διάφορες περιοχές της Αθήνας, την Πανελλαδική ούτε εκεί!

Αυτά από εμένα
Μπράβο σε όσους διοργάνωσαν, συμμετείχαν!

TheGlassIcon
Εικόνα TheGlassIcon
Απών/απούσα

ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ ΧΙΟΥ wrote:
ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ...ΣΤΗ ΧΙΟ ΕΓΙΝΕ ΧΑΜΟΣ..ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΚΑΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΑ,ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΑ,ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ,ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙΡΟΣ,ΠΟΔΗΛΑΤΗΣΑΜΕ 14 ΧΙΛ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΓΥΡΙΣΜΟ ΕΙΧΑΜΕ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΔΙΨΑΣΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ ΝΕΡΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΒΑΡΕΛΙΑ ΜΕ ΠΑΓΟ,ΚΑΙ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΕΣ ΧΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΜΠΟ ΜΑΣ..ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ,ΣΗΜΑΙΟΥΛΕς ΚΑΙ ΠΑΝΟ,ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ!!ΑΠΟ ΗΛΙΚΙΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟ ΟΛΑ...5 ΧΡΟΝΩΝ ΜΕΧΡΙ 69!!Η ΧΙΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟ ΣΤΟΙΧΙΜΑ...Ο ΔΗΜΟΣ ΧΙΟΥ ΜΑς ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΘΕΣΕΙς ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΓΙΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΑΚΙ ΤΩΡΑ ΠΙΕΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟ..ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΑΝ 5 ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ..ΤΩΡΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΞΑΝΟΝΤΕ...ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΜΑΣ..ΟΛΟΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΩΣΑΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ..ΠΟΛΛΑ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΧΙΟ..

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΦΑΤΣΟΒΙΒΛΙΟ...
https://www.facebook.com/groups/344455645675967/[/quote]

Στέγιο ή χοίρε, το όλο caps και έτσι μήνυμα δεν αναιρεί σε καμία περίπτωση αυτό που είπα. Μπορεί εσείς, για τους δικούς σας λόγους, να θέλατε φωτό έξω από δημαρχείο, νομαρχία και έτσι, να πουλούσατε μπλουζάκια στο γιουσουρούμ που στήσατε, αλλά η ουσία είναι μία και ο μπακλαβάς γωνία..... δυστυχώς προσωπικά, είδα μικροπολιτικά παιχνίδια και σίγουρα δεν είδα στην πλειοψηφία των συμμετεχόντων ποδηλάτες που προσπαθούν να διεκδικήσουν τον χώρο τους στο δρόμο, στην καθημερινή τους μετακίνηση, στην καθημερινότητά τους.

BicycleLarissa
Εικόνα BicycleLarissa
Απών/απούσα

Επιπλεόν Φωτογραφίες από Πανελλαδική Ποδηλατοπορεία 2013

d.i.m.o.n photography