ΠαπιΟΔΗΛΑΤΟΒΟΛΤΑ - Κυριακή 16/11 - ΚΙΝΕΤΤΑ - ΦΩΤΟ!!!

84 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
PC997
Απών/απούσα

Eιμαι ιδει μεσα στο berlingo δεν με βλεπεις!!!

comp-x
Απών/απούσα

Χαιρετώ την παρέα! Καινούργιος μεν εδώ αλλά παλιός ποδηλάτης (αν και σε διαδικασία επανένταξης στον σωστό δρόμο μετά απο χρόνια ατασθαλιών!!)

Άλλη μια συμμετοχή και απο μένα Κυριακή για Κινέττα λοιπόν..

mongoose
Απών/απούσα

Ερρίφθη...Ο λαός αποφάσισε, και τα αποτελέσματα των εκλογών δείχνουν δυτικά!!!!

ΣΥΝΟΛΙΚΑ:

1)mongoose
2)InfinitySurfer
3)CHRSPI
4)Αnnoula
5)pc997
6)chrisvek
7)carmen
8)rockarolla
9)emfragmatias
10)comp-x…..(κάπου σε ξερω εγώ εσένα.... ΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑ)

Αφήνω εκτός λίστας τον φίλο mpes sto tram που δήλωσε ότι τον ενδιαφέρει μόνο η περίπτωση Β. Αν αλλάξει γνώμη είναι φυσικά ευπρόσδεκτος

Ετοιμαστείτε για Κ Ι Ν Ε Τ Τ Α!!!!

Κανω edit το αρχικό ποστ/// ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ!!!!!

Απο αύριο το πρωί κανονίζουμε τα ενδιάμεσα ραντεβού... μπορώ και να σας βοηθήσω αν το χρειάζεστε αλλά δεν θα είμαι σε κάποιο από αυτά, ,παρά μόνο στο τελικό, δλδ στο σταθμό Λαρίσης. Θα έρθω εκεί με το αυτοκίνητο, και μπορώ να πάρω άλλο ένα άτομο με το ποδήλατό του....

emfragmatias
Απών/απούσα

ΜΗΠΩΣ ΝΑΤΟ ΟΡΓΑΝΩΝΑΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ 17.00 Η ΚΑ.ΕΑΜΦΡΑΓΜΑΤΙΑ ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΙΡΕΙ, ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΞΥΛΟ Τ ΑΝΤΕΧΕΙ, ΜΗΝ ΤΟΝ ΔΙΩΞΕΙ ,ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΜΑΥΡΑ ΜΑΤΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥ.

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

Θα με βόλευε το πιο νωρίς, όμως θεωρώ ότι πλέον είναι αργά για να αλλάξουμε την ώρα συνάντησης, ας πει και ο Τίμος που το οργάνωσε αλλά και οι υπόλοιποι που θα συμμετέχουν.
ΑΛΛΑ θα πρέπει να είμαστε ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΟΙ με τις ώρες ραντεβού και αναχώρησης.
ΕΓΩ, το δηλώνω με κεφαλαία, δεν είμαι διαθετιμένος να περιμένω επειδή κάποιος δεν ξύπνησε έγκαιρα. Ας είμαστε τυπικοί στο ραντεβού μας. Άνθρωποι είμαστε, μπορεί να μας τύχει και κάτι, αλλά ας είμαστε ευγενείς ως προς τους άλλους.
Ξεκινήστε λίγο νωρίτερα. Μην χάσουμε χρόνο στο τζάμπα.
ΕΠΙΣΗΣ πολύ βασικό, τα ποδήλατα δεν θα φορτωθούν αυτόματα στα ΙΧ, θέλει και αυτό λίγο χρόνο. Υπολογίστε λοιπόν άλλη μια "καθυστέρηση".
Άλλο ένα, θα έχουμε και θέματάκια του στυλ, εγώ να ρθω με ΙΧ, όχι εγώ κλπ. Ας έχουμε αποφασίσει από πριν και να ξέρουμε ποιός πάει που και τι ποδήλατο (τύπος / βάρος) φορτώνεται που.
Για όλους αυτούς τους λόγους και άλλους που θα έχετε σκεφτεί εσείς ή θα προκύψουν ΠΡΟΤΕΙΝΩ συνάντηση στον Στ Λαρίσης κατά τις 8.25 το αργότερο. Φορτώνουμε και φεύγουμε.
Όσοι θα αναχωρήσουν με τραίνο και δεν θα φορτώσουν ποδήλατο σε ΙΧ ας έρθουν λίγο αργότερα.

emfragmatias
Απών/απούσα

ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΙΤΟΝΟΙ ΧΩΡΑΕΙ ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΑ .ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ ΑΣ ΓΡΑΨΕΙ.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΕΡΘΩ Σ. ΛΑΡΙΣΗΣ ΑΠΛΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΙΣΩ ΜΠΡΟΣ .
ΟΡΓΑΝΩΘΕΙΤΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ

mongoose
Απών/απούσα

o copm-x ειναι φιλος μου και μενει κορυδαλλό. θα μπορούσα να τον παρω εγω και να φυγουμε κατευθειαν για μαγουλα, αλλα θελω να ειμαι στο κεντρικο ραντεβου σ.Λαρισης. Να του πω να σε βρει στην νικαια να κανετε 3αδα και να φυγετε κατευθειαν? Εγω θα παρω εναν ακομα απο τον σταθμο, κατα προτίμηση με κουρσα, γιατι θα μπουν και τα δυο στο πορτμπαγκάζ.

το βράδυ θα δωσω στο αρχικο ποστ και εναν αριθμο επικοινωνίας για να συνεννοηθούμε καλύτερα.

mongoose
Απών/απούσα

Συμφωνώ με την ώρα συνάντησης να είναι ένα τέταρτο νωρίτερα, δηλαδή 8.30. Δεν νομίζω όμως ότι γίνεται πιο νωρίς, γιατι κάποιοι πρέπει να πάρουν και ηλεκτρικό για να έρθουν, οπότε πρέπει να ξυπνήσουν από τα χαράματα….

Κρατάμε το 8.30 λοιπόν… Κανω edit

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

Τίμο στείλε κανα κινητό (δεν θυμάμαι αν το έχω), μετά το απόγευμα της Παρασκευής δεν θα έχω πρόσβαση στο ΙΝΕΤ.
Μόνο με κινητά, για αλλαγές και λοιπά της τελευταίας στιγμής.

mongoose
Απών/απούσα

το ανεβαζω και στο αρχικο post

InfinitySurfer
Απών/απούσα

Θα παρω το τραινο.....οποτε δεν ειναι αναγκη να ερθω απο τις 8:30...
Θα ειμαι στον σταθμο 9παρα.... οποτε οσοι ειστε με αυτοκινητα και φυγετε πιο νωρις, καλο θα ειναι να περιμενετε εξω απο τον σταθμο στην Μαγουλα για οταν ερθουμε....

emfragmatias
Απών/απούσα

ΝΑΙ ΤΙΜΟ ΔΩΣΕ 6932303060

Royaloak
Απών/απούσα

Οφείλω ένα μεγάλο συγνώμη γιατί άθελά μου τον έβαλα την περασμένη Κυριακή να με ψάχνει Λιοσίων και Ρόδου. Φυσικά και έστειλε δύο κιόλας μηνύματα με το κινητό του. Μόνο που το σύστημα του mycosmos που είναι αυτή η ηλεκτρονική μου διεύθυνση τα καταχώρησε στη Ανεπιθύμητη αλληλογραφία, που δεν ανοίγω γιατί συνήθως είναι lotteries και τέτοιες ανοησίες. Μόλις το διαπίστωσα και στενοχωρέθηκα γιατί ήθελα πολύ να πάω στο Τρίτση και να σας γνωρίσω. Η βόλτα της Κινέττας μούρχεται κάπως αργά η επιστροφή της κι επειδή είμαι σε φάση υπερεντατικής εργασίας δεν θέλω τη Δευτέρα όντας άμαθη να έχω πέσει ξερή.
Καλή επιτυχία στη βόλτα σας νάσαστε όλοι καλά.

mongoose
Απών/απούσα

Σε ευχαριστουμε για τις ευχες/// Ας ελπισουμε να μας κανει και ο καιρος το χατίρι, και να μην εχουμε ατυχίες οπως στην Ανάβυσσο...

Πάντως να θυμήσω σε όσους το σκέφτονται ακομα λόγω απόστασης και χρονικής διάρκειας, οτι ο προαστιακός εχει στασεις στη νεα περαμο, στα μεγαρα και στην κινεττα, οποτε οποιος κουραστεί η βιάζεται μπορει να γυρισει πολυ πιο γρηγορα απο τους υπόλοιπους!!!

λοιπόν... ο emfragmatias einai ''gematos''. θα μας περιμενει στην μαγουλα στις 9.30. οι υπολοιποι (7) θα συναντηθούμε σ.Λαρισης 8.30. Αν χωράμε στο τρενο θα φυγουμε ολοι μαζι. Αν οχι θα έχουμε την εναλλακτική των αυτοκινήτων (του δικού μου και του πετρου). ελπίζω να ειμαστε ολοι σύμφωνοι...

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

Σύμφωνος, θα είμαι 8:30 στο σταθμό με το ΙΧ.
Που να παρκάρω άραγε?
Έχει κανείς καμιά καλή ιδέα?

mongoose
Απών/απούσα

δεν γνωριζω καθολου την περιοχη.. στο ψαχτο... αλλα λογικα δεν θα εχουμε προβλημα κυριακη πρωι. προσοχη πάντως, ξερω οτι γραφουν αρκετα, και τα στενα απο πανω ειναι λιγο υποπτα (υποκοσμος κλπ) θα δουμε επιτοπου,,,

πετρο κανε μου μια αναπάντητη να μπορουμε να συνεννοηθούμε μεταξύ μας τουλάχιστον

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

αναπάντητη έγινε από 6946 8750χχ
Όντως η περιοχή είναι περίεργη αλλά δεν θα αφήσουμε ΙΧ εκεί, προσωρινό πάρκιν μέχρι συννενόησης και φορτώματος ποδηλάτων.
Μετά υποθέτω θα ακολουθήσω κάποιον για Μαγούλα, και να δούμε και εκεί που θα παρκάρουμε (πάρκιν Προαστιακού πχ).
Υποθέτω ότι κάποιος έχει ξανα-πάει, και ξέρει τα τι τα πως και τα γιατί....!!!!

emfragmatias
Απών/απούσα

ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ. ΤΙ ΛΕΣ ΓΙΑ ΜΑΓΟΥΛΑ ,Σ ΛΑΡΙΣΗΣ

mongoose
Απών/απούσα

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! ΕΓΙΝΕ ΛΑΘΟΣ.... Ο ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ Δ Ε Ν ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΛΑΡΙΣΗΣ!!! ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΩ ΠΟΙΟ ΠΑΠΑΚΙ ΜΕ ΠΗΡΕ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ.... ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ!!!

Ο ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΤΤΙΚΗ... ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ. ΟΥΤΕ 2 ΛΕΠΤΑ. ΑΝΕΒΑΖΩ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΗ ΑΠΟ GOOGLE EARTH, ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΣΟ KONTA EINAI OI ΣΤΑΘΜΟΙ

Annoula
Απών/απούσα

8.30 θα ειμαι και εγω Στ.Λαρισης!

*Ουφ!Αγχωθηκα...Μην πανικοβαλεσαι βρε Τιμο!Θα τα καταφερουμε,οτι πληροφορια υπαρχει την εχεις επισυναψει!!

PC997
Απών/απούσα

εγω θα ερθω οπου μου πεις

mongoose
Απών/απούσα

θα σε παρει τηλ ο comp-x να κανονισετε ραντεβου... δεν χρειαζεται να ερθετε σ.λαρισης ... για εσας ειναι κυκλος...

καληνυχτα σε ολα τα παπακια!!!

carmen
Απών/απούσα

αύριο μην αγχωνεστε καθόλου..Αρκεί να μαστε όλοι κατα τις 8μισι στο σταθμό Λαρίσης!
καλα που δωσατε την πληροφορία για Αττική γιατι εγω ειχα στο μυαλό μου το μετρό και ημουνα ήσυχη μεχρι χτες το βράδυ!!
с u tomorrow

mongoose
Απών/απούσα

ΣΥΝΟΛΙΚΑ:

mongoose
InfinitySurfer
Αnnoula
carmen
rockarolla
ΕΧΟΥΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑΘΜΟ ΛΑΡΙΣΗΣ ΣΤΙΣ 8.30

Emfragmatias
pc997
comp-x
ΣΥΝΑΝΤΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΑΓΟΥΛΑ ΣΤΙΣ 9.30

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΣΤΙΓΜΑ ΟΙ
chrisvek (μπορει να τον βρω στο msn)
CHRSPI
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΟΥΝ ΣΤΑΘΜΟ ΛΑΡΙΣΗΣ

PC997
Απών/απούσα

το ΜΕΤΕΟ λεει μονο για συνεφια.....καλο αυτο!!!

chrispi
Εικόνα chrispi
Απών/απούσα

...τα λεμε αυριο στις 8.30, σταθμο λαρισης!

pankat
Απών/απούσα

Παιδιά καλησπέρα και καλή βόλτα για αύριο. Δυστυχώς λόγω συνεχιζόμενης ενόχλησης στο πόδι ούτε και σε αυτή τη βόλτα θα μπορέσω να έρθω. Επιφυλάσσομαι για μία από τις επόμενες. Απλώς να σας θυμήσω ότι για σταθμό Λαρίσης μπορείτε εναλλακτικά να φτάσετε και από Βικτώρια (ΗΣΑΠ) όπως αντίστοιχα και να επιστρέψετε. Θεωρητικά στην Αττική επιβίβαση/αποβίβαση ποδηλάτων δεν επιτρέπεται (από Βικτώρια οκ). Τώρα αν είσαι ήδη μέσα και κατέβεις δεν νομίζω να υπάρχει θέμα αλλά στην επιστροφή μπορεί να υπάρξει πρόβλημα. Εμένα καναδυό φορές πάντως τα security δεν με άφησαν. Και πάλι τις ευχές μου για αύριο για καλά και ασφαλή χιλιόμετρα.

mongoose
Απών/απούσα

ΠαπιοΕΠΙΛΟΓΟΣ!!!!!!!!!!!!

EΓΙΝΕ EDIT TOY AΡXIKOY POST

ΠΑΡΤΕ ΠΑΠΑΚΙΑ ΦΩΤΟ!!!!!!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΣΚΥΤΑΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ,,,,,???

ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....

ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

emfragmatias
Απών/απούσα

ΜΠΡΑΒΟ Σ' ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ,ΥΠΕΡΟΧΗ ΒΟΛΤΑ,ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ,ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ @ROCKAROLLA

carmen
Απών/απούσα

Περναμε ωραια εμεις τα παπια τελικά..
επεστρεψα με μια γλυκια κούραση αλλα χαμογελαστή :)
Γιαννη,το ντοκυματερ που μελεταγαμε ειναι η "αγελαστος πέτρα"(μου ρθε τωρα η φλασια)
Thanks Τιμο για όλα!!ειδες διαφορά με την κούρσα??αλλο πάτημα.
Πέτρο περαστικουλια,ελπιζω το ποδι να μην τουμπανιασε κιαλλο!
όσο για το επομενο σκ "ίδωμεν" :)

Θα ηθελα να ευχαριστησω την φωτογραφο μας που κατεγραψε καρε-καρε την εκδρομη(όπως και καθε φορα) και τα φρούτα που ηταν μια ευγενικη προσφορά του Βαγγέλη και της Ελένης!

contact