Brompton από Αγγλία

5 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
coo_pony
Απών/απούσα

Μιας και σκοπεύω τους επόμενους μήνες να πάω Λονδίνο, θα'θελα να ρωτήσω αν κάποιος από σας έχει αγοράσει brompton από εκεί. Συμφέρει να αγοράσεις από εκεί ή να παραγγείλεις από το ιντερνετ? πχ έχω βρει αυτό:
http://www.actionbikes.co.uk/brompton-m6l-black.html
το οποίο με ενδιαφέρει και φαντάζομαι ότι με μεταφορικά, κάνα easy wheel extra και με μετατροπή λίρας σε ευρώ, θα πάει στα 900 ευρώ περίπου.
Παίζουν τίποτα προσφορές, εκπτώσεις κτλ αν πάρεις από κει?

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
msam
Απών/απούσα

Επέστρεψα από Λονδίνο πριν από 1 βδομάδα.
Επειδή έχω αδυναμία στο συγκεκριμένο σπαστό, έπαθα πλάκα με το πόσα brompton κυκλοφορούν στο δρόμο σε όλα τα χρώματα και συνδυασμούς!
Σε μαγαζί evans cycles που πήγα είδα κάποια που είχαν σε προσφορά γύρω στις 650 λίρες.
Καλύτερα να το δείς πιστεύω επί τόπου το θέμα..όλο και κάτι φθηνότερο θα βρεις.

coo_pony
Απών/απούσα

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση! 650 λίρες είναι πολύ καλά, αν και νομίζω ότι θα ήταν με 3 ταχύτητες!

cascadeur
Απών/απούσα

θα προτεινα να κοιταξεις τον εδω αντιπροσωπο www.action3.gr Εγω απο εκει πηρα το δικο μου και του πινω το αιμα για ενα χρονο (κατα μεσο ορο 100χλμ την εβδομαδα)
Δεδομενου οτι ο εδω αντιπροσωπος και φιλος συμποδηλατης βαγγελης
1.Στο δινει για τεστ ντριβε
2.Φερνει και το παραμικρο μικροανταλλακτικο
3.Καλο ειναι να στηριζουμε τις καλες ελληνικες επιχειρησεις(οχι τους απατεωνες)
4.Ο φοβος του αεροπλανου - μεταφορα-κλοπη-απωλεια-ζημια
5.Αν δεν κανω λαθος η διαφορα τιμης ειναι σχετικα μικρη

Εγω θα το επαιρνα απο εδω.
μια σκεψη....

Το κακο - καλο με τα brompton ειναι οτι ΔΕΝ τα βρισκεις ,τουλαχιστον ευκολα μεταχειρισμενα και δεν βρισκεις προσφορες σε προηγουμενα μοντελα οπως σε αλλες εταιριες πο αλλαζουν μοντελα καθε χρονο

coo_pony
Απών/απούσα

Εντάξει η διαφορά των 100 ευρώ δεν είναι και τόοοσο μεγάλη. Σίγουρα θα προτιμούσα να το πάρω από εδώ. Κοιτάζω για χαμηλότερες τιμές, που η Αγγλία παίζει να έχει, πχ 200 ευρώ διαφορά. Αυτή τη στιγμή εξάλλου έχω 800 ευρώ στην άκρη, οπότε εκ των πραγμάτων δε μπορώ να πάρω από εδώ. (δόσεις κτλ δε θέλω).