Δοκιμή ποδηλάτου & διασφάλιση

9 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
Red33
Απών/απούσα

Παιδιά καλημέρα, να κάνω μία υποθετική ερώτηση: ας πούμε ότι κάποιος πουλάει το ποδήλατο του, συναντιέται με τον ενδιαφερόμενο και εκείνος του λέει να το καβαλήσει για μια γύρα. Πώς θα διασφαλιστεί ο πωλητής ότι δεν θα εξαφανιστεί με το ποδήλατο;

Να ζητήσει καμιά ταυτότητα, κλειδιά αυτοκινήτου;...
Έχετε καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ!

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
Geranos
Εικόνα Geranos
Απών/απούσα

Καλημέρα.

Το βλέπει, το δουλεύει επιτόπου αλλαγές ταχύτητας εμπρός-πίσω, παζαρεύει, του κάνει, πληρώνει και ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ το παίρνει μαζί του.....Τί είναι για να το οδηγήσει? Αυτόματο LEXUS????

Red33
Απών/απούσα

Και πώς αλλάζει ταχύτητες?Ακίνητος?

Vasscott
Εικόνα Vasscott
Απών/απούσα

Ταυτότητα νομίζω είναι αρκετή.
Επίσης, μπορείς να πας με ένα φίλο σου μαζι με ποδήλατο που να τον ακολουθήσει στη δοκιμή.
Η δοκιμή φυσικά στο οπτικό σου πεδίο.

tasvar
Εικόνα tasvar
Απών/απούσα

Η ζητάς να σου αφήσει την ταυτοτητά του, ή τα χρήματα για την πώληση, ή και τα δύο μαζί...

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

κόβεις και φατσα , ειναι τ βασικότερο για μένα

προφανώς βλέπεις και το σημείο συνάντησης που είναι (δεν του λές "ελα κατω απο το σπιτι μου ") ούτε στις ερημιές , καλό είναι να έχεις και κάποιον μαζί σου παρέα

θυμάμαι αυτό που λέγαμε μ τα μηχανάκια , οτι παντα έχουμε κ κάποιο φίλο μαζί που έχει κάτι ποιο γρήγορο

ενα καλό είναι οτι αν σε πάρει απο κινητό έχεις και αυτό καβάτζα (το πήρε ενας φίλος μου απο το κινητό μου δεν σε νοιάζει πρακτικά αυτόν κυνηγάς )

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

.

Geranos
Εικόνα Geranos
Απών/απούσα

Απλό θάλεγα.....Πιάνεις και σηκώνεις το ποδήλατο απο τη σέλα ώστε ο πίσω τροχός να βρεθεί στον αέρα. Πιάνεις το πετάλι, το γυρνάς και αλλάζεις και συγχρόνως ταχύτητα ώστε να ελέγξεις ότι όλα δουλεύουν σωστά.

Red33
Απών/απούσα

Παιδιά σας ευχσριστώ όλους, αλλά το πούλησα τελικά!!!

contact