ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΜΤΒ ORBEA FLOW (FULL SUSPENSION)

3 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
jkal
Απών/απούσα

Λόγω προβλημάτων του αυχένα και της μέσης πρέπει να αποχωριστώ το αγαπημένο μου ΜΤΒ. Όσο το έχω θα με γαργαλάει,έτσι λοιπόν:

Πωλείται ORBEA COOL FLOW (Full suspension) με τις εξής αλλαγές / αναβαθμίσεις:

Δισκοβραχίονας, πίσω ντεραγιέ, φρένα V brakes: Shimano Deore LX
Μπροστά ντεραγιέ: Shimano Deore
Πιρούνι: Marzocchi MX Comp ETA 120mm του 2006.
Τιμόνι και λαιμός τιμονιού: Ritchey Pro.
Φοράει ελαστικά Bontrager Jones ACX 26x2,2 καινούργια σε άριστη κατάσταση (μια βόλτα στο Άλσος Συγγρού)
Ζάντες: MAVIC XM 317
Μαζί με το ποδήλατο δίνονται:
Τρόμπα της Marzocchi για το πιρούνι
Σετ μπροστά και πίσω λασπωτήρες Shockboard της SKS Equipment
Σετ ελαστικών MAXXIS FLYWEIGHT 330, 26X1,9 για χρήση XM σε άριστη κατάσταση.
Manual της Marzocchi
Μεταξύ ελαστικού και σαμπρέλας έχει τοποθετηθεί φακαρόλα για την αποφυγή τρυπημάτων (αποτελεσματικότατη).

Το ποδήλατο είναι μέγεθος 17, εγώ έχω ύψος 1,73 και μου είναι μια χαρά. Είναι σε εξαιρετική κατάσταση και έχει πάει κυρίως σε άσφαλτο και ελάχιστους χωματόδρομους – ποτέ σε μονοπάτι (έτσι κι αλλιώς δεν μπορούσα να το πάω λόγω καταστάσεως) Έχει ένα τριψιματάκι στον οριζόντιο σωλήνα γιατί δεν το είχα στερεώσει καλά στο πεζοδρόμιο και γλίστρησε (τίποτα ηρωικό δηλαδή). Αγοράσθηκε στις 16/12/2005 και έχει κάνει περίπου 500 χλμ συνολικά, και συνοδεύεται από την εγγύηση της ORBEA.

Επίσης το τιμόνι και το πιρούνι δεν έχουν κοπεί οπότε μπορούν να προσαρμοσθούν στις απαιτήσεις του αναβάτη.

Επίσης, πριν 2 χρόνια είχα αγοράσει από την Autoplus μια σχάρα για 2 ποδήλατα που μπαίνει πίσω στο αυτοκίνητο (για χατσμπακ τύπο). Τελικά αυτή η σχάρα δεν ταιριάζει στο αυτοκίνητο μου λόγω μικρής πρόσθετης αεροτομής στο πίσω μέρος και μου έμεινε. Αγόρασα κατόπιν μια σχάρα οροφής και αυτή χρησιμοποιώ. Όποιος πάρει το ποδήλατο μπορεί να πάρει και τη σχάρα χωρίς καμμία επιβάρυνση. Εαν δεν τη θέλει θα τη χαρίσω σε όποιο φίλο θα την ήθελε - έτσι κι αλλιώς εμένα δεν μου προσφέρει τίποτα.

Όλα αυτά τα ωραία για το ποσόν των 720 ευρώ.

Όποιος/α ενδιαφέρεται ας μου στείλει email στο ikalaitzakis@gmail.com

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
chilled iron
Εικόνα chilled iron
Απών/απούσα

de nomizw na to agorasei kapoios..,polu akrivo einai!

chilled iron
Εικόνα chilled iron
Απών/απούσα

dhladh...,an to parei kapoios 8a prepei na einai ligo koroido!!!:)
'h na goustarei to sugkekrimeno podilato(siga to podilato!!!)

contact