Ψάχνω για φτηνά λάστιχα 700χ23c

10 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
sixoremenos
Εικόνα sixoremenos
Απών/απούσα

μέχρι 15€ έκαστο. Οι διαδρομές μου είναι ασφάλτινες και κατά 95% στεγνές. Καταρχάς στρέφομαι στα Vittoria Zaffiro. Επιπλέον, δε θα πάρω με τίποτα ξανά τα Rubena Syrinx. Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
pahisjon
Εικόνα pahisjon
Απών/απούσα

Για μένα μακρυά από Zaffiro:
Φαίνονται αξιοπρεπή στο στεγνό αλλά γλυστράνε τραγικά στο βρεγμένο (μου πέταξε ο πίσω με 5 χαω...), στους 11 μήνες μου σκίσαν τα λινά (ευτυχώς δεν έτρεχα..) και δεν είναι ότι πιο άνετο.
Θα έλεγα βάλε 5 ευρά ακόμα και κύττα τα Bontrager RACE LITE Kevlar (τα έβαλα, καμμία σχέση σε κύληση/βάρος, σε βρεμένο δεν τα έκανα test Drive ακόμα!)
Επίσης ο φίλος Vamvakoolas φοράει κάτι CST, ίσως να μπορεί να μας κατατοπίσει!

Plannet
Εικόνα Plannet
Απών/απούσα

εγώ πάλι θα μιλήσω για vitorria από τις καλύτερες εταιρίες σε ελαστικά κούρσας
αλλά μέχρι εκεί μοντέλα δεν ξέρω να προτείνω
tomac πρέπει να ξέρει

pahisjon
Εικόνα pahisjon
Απών/απούσα

Προς Θεού, δε λέω ότι όλα τα Vittoria είναι για πέταμα, έχω φίλους πολύ ευχαριστημένους (από ακριβότερα όμως μοντέλα).
Η προσωπική μου όμως εμπειρία από τα Zaffiro (τα σκέτα, όχι τα Pro) δεν ήταν καλή, και έχω ακούσει κι από άλλους όχι τα καλύτερα.
Μπορεί να έτυχα και σε κακή φουρνιά ή παλιά/ξεραμένα κομμάτια, τί να πώ. Στο όχημα πάντως χρόνο δεν κλείσανε

xpn8
Απών/απούσα
sixoremenos
Εικόνα sixoremenos
Απών/απούσα

βρήκα στη γειτονιά μου KENDA με 8€... Θα μου πείτε τώρα, τι ποιότητα θα έχουν; Τι είχα, τι έχασα... Έτσι κι αλλοιώς και αυτά που φόραγε το fitness μου, της πλάκας ήτανε, αλλά έκανα κι εγώ την πλάκα μου για 1 χρόνο ή 500km. Όπως καταλάβατε, δεν είμαι και τόσο τακτικός ποδηλάτης, οπότε μάλλον θα με καλύψουν τα KENDA. Θα πάω μάλλον σήμερα να τα δω από κοντά κι αν μου κάνουν θα τα πάρω. Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις σας. Συνεχίστε να μου στέλνετε προτάσεις από δοκιμασμένα λάστιχα (παραπλήσιας πάντα τιμής)...

spitsini
Απών/απούσα

Να παρω και εγω στην ιδια τιμη...τρεις κουρσες πως θα τις βολεψω!

Στειλε λεπτομερειες...που κλπ!

Παντως μεχρι στιγμης τα οποια Kenda εχουν περασει απο τα χερια μου (9 ποδηλατα) ειναι αξιοπρεπεστατα!

Εχω ηδη αυτα βεβαια εχουν πολλαπλασια τιμη.

http://www.kendausa.com/en/home/bicycle/road/kontender-lite.aspx

vamvakoolas
Εικόνα vamvakoolas
Απών/απούσα

pahisjon wrote:
Για μένα μακρυά από Zaffiro:
Φαίνονται αξιοπρεπή στο στεγνό αλλά γλυστράνε τραγικά στο βρεγμένο (μου πέταξε ο πίσω με 5 χαω...), στους 11 μήνες μου σκίσαν τα λινά (ευτυχώς δεν έτρεχα..) και δεν είναι ότι πιο άνετο.
Θα έλεγα βάλε 5 ευρά ακόμα και κύττα τα Bontrager RACE LITE Kevlar (τα έβαλα, καμμία σχέση σε κύληση/βάρος, σε βρεμένο δεν τα έκανα test Drive ακόμα!)
Επίσης ο φίλος Vamvakoolas φοράει κάτι CST, ίσως να μπορεί να μας κατατοπίσει!

CST ROULES!!
to setακι στα 20 ευρα!!! ειναι απλως κορυφη (best value for money ever)

sixoremenos
Εικόνα sixoremenos
Απών/απούσα

spitsini wrote:
Να παρω και εγω στην ιδια τιμη...τρεις κουρσες πως θα τις βολεψω!

Στειλε λεπτομερειες...που κλπ!

Παντως μεχρι στιγμης τα οποια Kenda εχουν περασει απο τα χερια μου (9 ποδηλατα) ειναι αξιοπρεπεστατα!

Εχω ηδη αυτα βεβαια εχουν πολλαπλασια τιμη.

http://www.kendausa.com/en/home/bicycle/road/kontender-lite.aspx[/quote]

Λοιπόν, πήγα χθες και τα πήρα. Πρόκειται για τα Kenda K191, με μέγιστη πίεση στα 110psi, αγνώστων λοιπόν χαρακτηριστικών (TPI κλπ). Σίγουρα το πιο ελκυστικό σε αυτά τα λάστιχα είναι η τιμή τους. Δεν ξέρω πόσο θα αντέξουν βέβαια... Πάντως, φαίνονται καλά και παράπονο από την Kenda, ούτε εγώ έχω. Δεν είναι εντελώς slick αλλά η γράμμωση που έχουν είναι πολύ πολύ απαλή, ίσα ίσα για να έχουν ένα υποτυπώδες κράτημα και στα νερά. Θα τα δοκιμάσω ίσως αυτό το Σ-Κ και στο δρόμο... Αν θες μαγαζί που εγώ τα βρήκα, μπες στο site του:
http://www.deko.gr/portal/
Περιοχή Πατήσια. Δες όμως και τα CST που προτείνει ο Βαμβακούλας, έχουν κι αυτά πολύ καλή τιμή και τα έχει δοκιμάσει.

spitsini
Απών/απούσα

...Ευχαριστούμε!!!

Συμφωνω για τα CST με τον φιλο και γειτονα αλλα τα εχω στην ONROAD !

Και για την ΝΤΕΚΟ πολυ καλες τιμες το ιδιο ποδηλατο της CLERMONT 159€ μετρητοις στο Χαλανδρι ενω στην ΝΤΕΚΟ 114€ !!!!

Φιλικα Σταθης