planet x ποδήλατα

99 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
αιθεροβάμων
Εικόνα αιθεροβάμων
Απών/απούσα

Καλημερα..εβαλες μηπως επανω σκαρες και σακους ?για να δουμε αν βρισκουν τα ποδια..εχω την εντυπωση πως το 415 που δινει το ,cs lenght ειναι λιγο για σακους..η οποιος αλλος εχει καμμια ιδεα...

αιθεροβάμων
Εικόνα αιθεροβάμων
Απών/απούσα

Τελικα σημερα παραγγειλαμε κιεμεις δυο σκελετους..(εγω κιενας φιλος)
Για οποιον ενδιαφερεται αυτες τις μερες τους εχει 165 ευρω..τρεξτε.....τελειωνουν..
Σε πρωτη φαση θα ξηλωθει το rove για να στηθει το kaffenback κιαν μεινω ευχαριστημενος θα πουληθει ο σκελετος του rove..σε δουλεια να βρισκομαστε..

Thessalos
Εικόνα Thessalos
Απών/απούσα

Χαιρετώ!
Τώρα είδα την ερώτηση...
Όχι δεν έβαλα τίποτα από αυτά που λες!
Με το καλό να παραλάβετε! Σε πολύ καλή τιμή το πετύχατε!

tasvar
Εικόνα tasvar
Απών/απούσα

Thessalos wrote:
Έχει κανείς να προτεινει κανενα καλό σετ λασπωτηρων?
Τα λάστιχα που φοράω ειναι 700x32, άρα πρέπει να κοιταω λασπωτηρες των 35mm?
Αυτοι ας πουμε ειναι 45mm, ειναι πολυ μεγάλοι?
http://www.chainreactioncycles.com/gr/en/sks-bluemel-reflective-mudguard...

Εχω αυτούς, με 700x32 λάστιχα. Είναι κουτί.
http://www.tsirikosbikes.gr/bike-accessories/fenders/fenders-set/zefal-p...

AndreeEskay
Εικόνα AndreeEskay
Απών/απούσα

Είχα το συγκεκριμένο πλαίσιο με δικό μου mix περιφερειακών, είναι πραγματικά πολύ καλό ποδήλατο. Είχα αγοράσει το πλαίσιο από ιδιώτη και δεν είχα κανένα θέμα για όσους μήνες το δούλεψα σε ήπια χρήση (ο προηγούμενος ιδιοκτητης ειχε αγωνιστεί αρκετές φορες με αυτό) όπως περίπου θα του κανείς και εσυ. Θα το είχα ακόμα αν δεν τύχαινε να βρω σε πολύ καλή τιμή ένα supersix. Με το μέγεθος μόνο να το τσεκάρεις με προσοχή Γτ έχει πολύ χαμηλό ο οριζόντιος μου πάει αρκετά προς τα κάτω. Αν έχεις ύψος πάνω από 1.75 ίσως να πρέπει να πάρεις large.

Thessalos
Εικόνα Thessalos
Απών/απούσα

ευχαριστω tasvar
andree eskay: το λαρτζ πηρα και ειμαι πανω απο 1.75!

επισης, να πω οτι ειχαμε μια ψιλοεξέλιξη οσον αφορά τις ρόδες...
τα αυτοκόλλητα απο τα στεφάνια αφαιρέθηκαν, και τοποθετήθηκαν νεα λάστιχα τα continental gatorskin 700x32
σε 1η φαση, οπτικά εχει μεγαλη διαφορά:

Image and video hosting by TinyPic

Thessalos
Εικόνα Thessalos
Απών/απούσα

Επειδή βλέπω όλες οι φωτογραφίες "χάθηκαν", ας ξανανεβάσω μια!

Παρεπιπτόντως, το ποδήλατο ζει και βασιλεύει και αρχές Ιανουαρίου κλείνει τα 4 χρόνια!

 

 

Thessalos
Εικόνα Thessalos
Απών/απούσα

βγήκε η σειρά claris (3x8) και μπήκε tiagra 1x10 με sram μονό δισκοβραχίωνα μπροστά 42t

τροχοί: DT swiss spline p1800 32mm με Continental gatorskin 28αρια και σαμπρέλες tubolito

το βάρος του ποδηλάτου (όπως ακριβώς φαίνεται στη φωτό) μετά τα νέα parts, είναι 10700gr