Αλλαγη τιμονιου σε ideal cityrun

45 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
rnd
Εικόνα rnd
Απών/απούσα

Υπαρχει περιπτωση να ειναι δεμενο με μη συμβατικο τροπο το συρματοσχοινο στο φρενο? Κατι αντοιστοιxο με το hubbub για shimagnolo? Μεχρι να πας στον ποδηλατα θα μπορουσες να το κοιταξεις και ισως να ανεβασεις καμια κοντινη φωτο? Οχι οτι μου χρειαζεται πραγματικα αυτη η πρηροφορια τωρα απλα θα με φαει η αγωνια να περιμενω τοσο καιρο. Ηδη με εφαγε τοσες μερες να δω αν θα απαντησεις και τι :)

kozila
Απών/απούσα

Τσεκαρε εδω φιλαρακι, η μια μ βγηκε λιγο θολη ελπιζω να καταλαβεις

https://www.flickr.com/photos/182070720@N04/edit?cameraroll

kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

οι μανετες σου ειναι αυτες που γραφουν πανω R80??? 

rnd
Εικόνα rnd
Απών/απούσα

Δεν καταλαβαινω τιποτα :) kktsol to the rescue. Τι σημασια εχει? Αλλαζει ευκολα το τραβηγμα εσωτερικα σε αυτες?

kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

rnd wrote:

Δεν καταλαβαινω τιποτα :) kktsol to the rescue. Τι σημασια εχει? Αλλαζει ευκολα το τραβηγμα εσωτερικα σε αυτες?

αστο δεν θες να καταλαβεις. Μπορει να φταιω και εγω που το τελευταιο εξαμηνο δεν ειμαι καλα και εχω στεναχωρησει κοσμο και δεν μιλαω για μεσα στο φορουμ.

rnd
Εικόνα rnd
Απών/απούσα

Χμμμ, το "δεν καταλαβαινω τιποτα" πηγαινε προς τον kozila. Ενοουσα πως δεν καταλαβαινω και δεν βγαζω κανενα συμπερασμα απο τη φωτογραφια. Μετα για να ρωτας κατι συγκεκριμενο θεωρισα οτι ξερεις κατι για τα χειριστιρια αυτα που δεν αναφερεται στο site της sunrace και δεν βρισκεις με ενα γρηγορο search...

redshift
Εικόνα redshift
Απών/απούσα

rnd wrote:

Χμμμ, το "δεν καταλαβαινω τιποτα" πηγαινε προς τον kozila. Ενοουσα πως δεν καταλαβαινω και δεν βγαζω κανενα συμπερασμα απο τη φωτογραφια. Μετα για να ρωτας κατι συγκεκριμενο θεωρισα οτι ξερεις κατι για τα χειριστιρια αυτα που δεν αναφερεται στο site της sunrace και δεν βρισκεις με ενα γρηγορο search...

οριστε αυτα ειναι

http://www.sunrace.com/en/products/detail/str81

didotou
Εικόνα didotou
Απών/απούσα

Φίλε κοζιλα αυτά είναι;
και αυτά είναι συμβατά με v-brakes;
ή έκανε και κάτι άλλο ο ποδηλατάς;

kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

αυτο εννοουσα οταν ειπα παραπανω στον rnd οτι "δεν θελει να καταλαβει-δεν πρεπει να καταλαβει". Χανεται το νοημα στον γραπτο λογο τελικα. Τα παραπανω δεν ειναι συμβατα με v-brakes. Απλα οπως ολα τα κουρσοφρενα μπορεις να τα ρυθμισεις να "πιανουν" και εως εκει. Αλλα..........

Αστο ομως εως εδω. Το παιδι τα εχει βαλει και ειναι ευχαριστημενος. Οτι και να πουμε θα γινω κακος και δεν εχει νοημα.   

didotou
Εικόνα didotou
Απών/απούσα

οκ. γι αυτό επέμεινα κι εγώ αλλά έχεις δίκιο.
 

kozila
Απών/απούσα

φιλε kktsol τωρα με εβαλες σε σκέψεις, αν μπορεις να μου επεξηγήσεις το "αλλα"..

kozila
Απών/απούσα
kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

εμ για αυτο δεν ηθελα να το συζητησω. Οι μανετες σου ειναι φτιαγμενες για φρενα κουρσας. Τα v-brakes που φορας εχουν διαφορετικο τραβηγμα. Το αποτελεσμα ειναι οτι τα φρενα σου δεν δουλευουν οπως θα επρεπε (δεν ειναι προοδευτικα και πρεπει να θελουν παραπανω δυναμη για να δουλεψουν και εχεις πολυ μικροτερη ωφελιμη διαδρομη στις δαγκανες). Κανονικα για να ηταν ολοκληρωμενη η μετατροπη θα επρεπε να σου εχει αλλαξει και τις δαγκανες με κατι συμβατο ή να εχει βαλει καποιον ανταπτορα (που συνηθως κοστιζει παραπανω απο τις δαγκανες). Απο εκει και περα εαν σου ειχε βαλει την αριστερη μανετα για τριπλο δεν επρεπε να ειχες κανενα θεμα (με την προυποθεση οτι εχει ρυθμιστει σωστα). Εαν σου εχει βαλει τη διπλη και προσπαθει να δουλεψει με το τριμ τον τριτο δισκο θα εχεις θεμα ή στον μικροτερο ή στον μεγαλυτερο δισκο. Απο την αλλη γινομαι πολυ κακος και δεν θα επρεπε και για αυτο δεν ηθελα να γραψω για το θεμα αλλα η μετατροπη σου ειναι ημιτελης. Δεν ξερω τι ζητουσες αλλα εαν το θεμα σου δεν ηταν μονο οι αλλες θεσεις στο τιμονι τοτε θες και πολλα αλλα πραγματα (νομιζω το ξαναεγραψα αυτο??)

Ξανατονιζω ομως οτι δεν ειμαι καλα τον τελευταιο καιρο και εχω κανει πολλες μηχανικες βλακειες και οτι σου γραφω ειναι απο αυτα που φαινονται στις φωτο. Δεν το εχω δει απο κοντα να σου πω με σιγουρια.

kozila
Απών/απούσα

οπως είπα και εδω πράγματι εχω θέμα στο μεγάλο τροχό για αυτο σκέφτομαι να αλλαξω τη πεταλίερα και να βάλω μία διπλή στο μελλον, προς το παρον δεν το χρησιμοποιώ καθόλου τον τρίτο τροχό