Μαστορας για ποδήλατα

6 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
c_ranger
Απών/απούσα

Θέλω τη βοήθειά σας για να εντοπίσω ένα καλό μάστορα εντός λεκανοπεδίου.

Δεν έχω κάποια ζημιά, απλά θέλω να κάνει ένα γενικό έλεγχο στο εργαλείο και την ανάλογη συντήρηση, μιας και έχω πλέον κάποια χρόνια που το πήρα και στον τελευταίο 3μηνο το χρησιμοποιώ πλέον αρκετά (έκανα 500+ χιλιόμετρα)

Η ιδιαιτερότητα της περίπτωσής μου είναι ότι έχει και ένα ηλετρικό κιτ πάνω (μεσαίας τριβής), παρόλα αυτά πιστέυω ότι ένας κλασσικός ποδηλατας μπορεί να το ελέγξει το εργαλείο συνολικά. (άλλωστε δεν έχει παρουσιάσει κανενα θέμα) αρκεί να σφίξει - τσεκάρει όπου χρειάζεται. Έτσι πιστέυω δλδ.

Αυτό που ψάχνω είναι απλά ένα συνενοίσιμο μάστορα. Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει 2 στην περιοχή μου, που όμως σε αντιμετωπίζουν λίγο ή σαν "μπεμβεδάκια" (δηλαδή, μιας και έβαλες ΚΙΤ ηλεκτρικό, έλα να σε δαγκώσουμε λίγο, γιατί μάλλον το φυσάς...) ή σαν "ωωω εγώ δε μπορώ ν ασχοληθώ με αυτό, εξάλλου φαίνεται ΟΚ, δε χρειάζεται τπτ" ... και δεν έιχε καν δει ότι το ένα απο τα δυο μπράτσα πετάλιου δεν το είχα σφίξει καλα...

Αυτά! Κάθε προταση ευπρόσδεκτη :)

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
adrakos
Απών/απούσα

Athens Custom Bicycles Βρανά 6 Νέο Ψυχικο

Vasscott
Εικόνα Vasscott
Απών/απούσα

adrakos wrote:

Athens Custom Bicycles Βρανά 6 Νέο Ψυχικο

Γιατί δεν απαντάς απλά... εγώ!

Α, συγνώμη, το ξεκαθαρίσεις με το άβαταρ σου.

Ένα και μοναδικό post και αυτό για να ψαρέψεις πελάτη? Αυτό θα πει αγάπη για το ποδήλατο! Φοβάμαι έχασες περισσότερους από τον ένα που μπορεί να κέρδισες.

Παρεμπιπτόντως, οι κανόνες του φόρουμ δεν επιτρέπουν τη διαφήμιση.

Ιπτάμενο Μυρμήγκι (χωρίς επαλήθευση)

Vasscott wrote:

Γιατί δεν απαντάς απλά... εγώ!

laugh

YokoChoco
Εικόνα YokoChoco
Απών/απούσα

c_ranger wrote:

Θέλω τη βοήθειά σας για να εντοπίσω ένα καλώ μάστορα εντός λεκανοπεδίου.

Δεν έχω κάποια ζημιά, απλά θέλω να κάνει ένα γενικό έλεγχο στο εργαλείο και την ανάλογη συντήρηση, μιας και έχω πλέον κάποια χρόνια που το πήρα και στον τελευταίο 3μηνο το χρησιμοποιώ πλέον αρκετά (έκανα 500+ χιλιόμετρα)

Η ιδιαιτερότητα της περίπτωσής μου είναι ότι έχει και ένα ηλετρικό κιτ πάνω (μεσαίας τριβής), παρόλα αυτά πιστέυω ότι ένας κλασσικός ποδηλατας μπορεί να το ελέγξει το εργαλείο συνολικά. (άλλωστε δεν έχει παρουσιάσει κανενα θέμα) αρκεί να σφίξει - τσεκάρει όπου χρειάζεται. Έτσι πιστέυω δλδ.

Αυτό που ψάχνω είναι απλά ένα συνενοίσιμο μάστορα. Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει 2 στην περιοχή μου, που όμως σε αντιμετωπίζουν λίγο ή σαν "μπεμβεδάκια" (δηλαδή, μιας και έβαλες ΚΙΤ ηλεκτρικό, έλα να σε δαγκώσουμε λίγο, γιατί μάλλον το φυσάς...) ή σαν "ωωω εγώ δε μπορώ ν ασχοληθώ με αυτό, εξάλλου φαίνεται ΟΚ, δε χρειάζεται τπτ" ... και δεν έιχε καν δει ότι το ένα απο τα δυο μπράτσα πετάλιου δεν το είχα σφίξει καλα...

Αυτά! Κάθε προταση ευπρόσδεκτη :)

 

Από Αθήνα δεν ξέρω, αν ήσουν Ρέθυμνο θα μπορούσα να σου προτίνω. Όμως... στο Ρέθυμνο εδώ και 2 χρόνια εργάζεται σε ένα κατάστημα ένας μηχανικός ποδηλάτων που παλιότερα δούλευε στους Κασσιμάτης Specialized και Λουκάς bikes και έχει σπουδάσει στο Πανεπιστήμιο Πατρών στο Τμήμα Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών, λοιπόν από τότε που ήρθε Ρέθυμνο είναι μακράν ο καλύτερος μηχανικός ποδηλάτων της πόλης, μακράν όμως. Προτίνω λοιπόν να κοιτάξεις σε κεντρική αντιπροσωπεία για να κάνεις σέρβις στο ποδήλατο σου, έχουν συνήθως κορυφαίους μηχανικούς με εξειδίκευση, όχι πρακτικούς κτλ

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

c_ranger
Απών/απούσα

Μετά από πολύ καιρό και 2 επισκέψεις στον παραπάνω μάστορα, μπορώ να πω ότι βρήκα προσωπικά τον Άνθρωπο που με εκφράζει.

Δεν ξέρω αν θεωρείται διαφήμιση, αλλά πρέπει να πώ για να βοηθήσω κι άλλους ότι σ αυτό το μάγαζί που απάντησε παραπάνω εξυπηρετήθηκα, συνεννοήθηκα και πήρα το ποδηλατό μου σούπερ ανανεωμένο με ελάχιστες παρεμβάσεις και πολύ λογικό κόστος.