Δημιουργία Κινηματογραφικής ομάδας ΠΟΔΗΛΑΤισσΩΝ

48 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
exomail2003
Εικόνα exomail2003
Απών/απούσα

Οσοι πιστοί... (άπιστοι επίσης θα γίνονται δεκτοί )

Η ιδέα είναι να φτιάξουμε μια ομάδα που θα φτιάχνει βιντεάκια (πχ οδηγίες για επισκευές, προώθησης δράσεων ή αιτημάτων, μικρού μήκους) για την προώθηση του ποδηλάτου και των αιτημάτων μας.

Επίσης η ομάδα θα μπορούσε να κανονίζει και προβολές είτε με δικά της ταινιάκια, είτε με ταινίες άλλων...

Δηλώστε ότι ενδιαφέρεστε και θα συναντηθούμε να τα πούμε και να δούμε ιδέες από κοντά...

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
alepouda
Εικόνα alepouda
Απών/απούσα

ενδιαφέρον!

δεν εχω καμερα
αλλα θα ηθελα να βοηθησω αν μπορω
με καποιον τροπο.
Μπορω να κανω ενα βασικο video editing
αλλα μαλλον θα υπάρχουν και καλυτεροι απο εμενα εδω μέσα

Οπως και να'χει δηλώνω το ενδιαφέρον μου για αυτην την κινηση

Bicycle Film Fe...
Εικόνα Bicycle Film Festival Athens
Απών/απούσα

Εμείς ως φεστιβάλ ποδηλατικών ταινιών θα θέλαμε να υποστηρίξουμε την οποιαδήποτε προσπάθεια με μέσα ή τεχνογνωσία...

Το BFF είναι ένα ανεξάρτητο πολιτιστικό φεστιβάλ με κεντρικό θέμα το ποδήλατο. Βρίκσεται στον 10ο χρόνο λειτουργίας του και στην Αθήνα έρχεται για πρώτη φορά φέτος, τον Νοέμβριο.

Για περισσότερες πληροφορίες πήγεινε στο κεντρικό site:
www.bicyclefilmfestival.com

exomail2003
Εικόνα exomail2003
Απών/απούσα

Είσαι ευπρόσδεκτη, ότι κι αν ξέρεις και δεν ξέρεις, αρκεί να γεμίσουμε ταξί

Giannis94
Εικόνα Giannis94
Απών/απούσα

Και εγώ θα ήθελα πάρα πολύ να βοηθήσω έχω φτιάξει ήδη μερικά βιντεάκια.Γενικά μαρέσει η σκηνοθεσία και video editing με μουσική κτλ :) Αν και τώρα η βιντεοκάμερα μου χάλασε :(. Πάντως πολύ καλή ιδέα το περίμενα αρκετό καιρό :D

Δείτε τα εδώ

http://www.youtube.com/watch?v=8UpIoQfCnE0

http://www.youtube.com/watch?v=YWs1N7ZbUVs

Giannis94
Εικόνα Giannis94
Απών/απούσα

Είχα δει τα τραίλερ τις προάλλες τα οποία είναι φοβερά :D Μετά είδα ότι το φεστιβάλ είναι μόνο στην Νέα Υόρκη.Ανυπομονώ για τον Νοέμβριο :D

Bicycle Film Fe...
Εικόνα Bicycle Film Festival Athens
Απών/απούσα

ωραία video!

καλή συνέχεια!

Cyclelife
Εικόνα Cyclelife
Απών/απούσα

..μπορώ κι εγω να συνεισφέρω...

philip
Απών/απούσα

Εγω ειμαι φωτογράφος.Αν μπορω να συνεισφέρω σε κάτι,πολυ ευχαρίστως!

fatsoulas
Απών/απούσα

Ωραία ιδέα...

Και εγώ μπορώ να βοηθήσω στο video editing αν θέλετε και χρειάζεστε άτομα

ogenithikable
Εικόνα ogenithikable
Απών/απούσα

και εγώ μέσα!
έχω να δώσω διάφορα υλικά,
προς το παρών πολύ χρόνο δεν έχω αλλά αυτά βρίσκονται,
απο κοντά λοιπόν..

pame podilato
Εικόνα pame podilato
Απών/απούσα

εχω τελειωσει ΤΕΙ φωτογραφιας και εχω δουλεψει και βιντεο μπορω να βοηθησω και με καποιο εξοπλισμο. Μπραβο και γι' αυτη την πρωτοβουλια :)

exomail2003
Εικόνα exomail2003
Απών/απούσα

Κάποιο απογευματάκι ίσως, καλύτερα όχι ΠΣΚ μιας και έχει έρθει το καλοκαιράκι και όλο και κάποιος θα θέλει να την κάνει...
Δεν προτείνω μέρα γιατί είμαι αρκετά ελαστικός (μετά τις 7 δηλαδή) οπότε όποιος δυσκολεύεται με μέρες ας προτείνει μία και βλέπουμε...

hargikas
Απών/απούσα

Γεια σας!

Θα ήθελα πάρα πολύ να ασχοληθώ με το όλο εγχείρημα! Δεν γνωρίζω τόσο πολύ τα τεχνικά πράγματα για την επισκευή ποδηλάτου, αλλά μπορώ να βοηθήσω στην κινηματογράφηση αν θέλετε.

Μπορώ να προσφέρω μια φτηνή HD βιντεοκάμερα που έχω, και μια DSLR μηχανή αν χρειάζονται φωτογραφίες.

Από κινηματογραφικές ταινίες, έχω πολύ μικρή εμπειρία (δύο - τρεις ταινίες που γυρίσαμε σαν κινηματογραφιστική ομάδα στο Πανεπιστήμιο Κρήτης).

Αν κανονίσουμε κάποιο απόγευμα, πιθανότατα να μπορώ να έρθω!

Καλή αρχή!

perlantidis
Απών/απούσα

Καλημέρα...

Πολύ καλή η ιδέα σας και είμαι μέσα! Μπορώ να συνεισφέρω και με τεχνογνωσία αλλά και με υλικό εξοπλισμό. Ασχολούμαι αρκετά χρόνια με μοντάζ και σκηνοθεσία. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αυτό τον καιρό είμαι Κοζάνη αν και μένω Θεσσαλονίκη οπότε δεν ξέρω πως μπορώ να συνεισφέρω… τι ακριβώς σκέφτεστε να κάνετε;

Και έχω και μια +πρόταση που είναι αρκετά σχετική αν θέλετε...

Επειδή εργάζομαι σε τηλεοπτικό σταθμό (FLASH TV - Δυτική Μακεδονία) ως σκηνοθέτης... θα μπορούσα να προτείνω την δημιουργία μας θεματικής εκπομπής για ποδήλατα! Αν το οργανώσουμε πιστεύω ότι μπορεί να έχει επιτυχία!

Περιμένω την άποψη σας και... το πότε πιάνουμε δουλεία... :P

mariosp
Εικόνα mariosp
Απών/απούσα

Zuper!!! upologiste kai emena...

fantasmamore
Απών/απούσα

...τίποτα εφετζίδικα 3D ή 2D για τίτλους κτλ, θα μπορούσα ενδεχομένως να βοηθήσω. :)

exomail2003
Εικόνα exomail2003
Απών/απούσα

fantasmamore wrote:
...τίποτα εφετζίδικα 3D ή 2D για τίτλους κτλ, θα μπορούσα ενδεχομένως να βοηθήσω. :)

Τα συχαίνομαι αλλά αν είναι να βοηθήσεις κομμάτια να γίνει

fantasmamore
Απών/απούσα

...θα σε φάει η πολλή η καλοσύνη :P

exomail2003
Εικόνα exomail2003
Απών/απούσα

Αφού δεν παίρνει κάποιος με λιγότερο χρόνο την πρωτοβουλία.
Λογικά δεν θα μπορούμε όλοι αλλά αν είμαστε αρκετοί, ας το κανονίσουμε και βλέπουμε...
Έτσι να γνωριστούμε λίγο πρώτα, και να πούμε καμιά ιδέα, να δούμε ποιος ξέρει τι, τι εργαλεία έχουμε κλπ...

dragonfly
Απών/απούσα

προσθέστε και τη δική μου "εκδήλωση ενδιαφέροντος"

για πότε λέτε μία πρώτη συνάντηση;

fantasmamore
Απών/απούσα

... για Πέμπτη

tomac4
Απών/απούσα

+1 κι απο μενα... κατα τις 8.30 θα ερθω γιατι δουλευω

lyhadj
Εικόνα lyhadj
Απών/απούσα

Πέμπτη είναι και η εκδήλωση στο Βοτανικό..Μηπως να πείτε (πούμε) άλλη ημέρα?

exomail2003
Εικόνα exomail2003
Απών/απούσα

lyhadj wrote:
Πέμπτη είναι και η εκδήλωση στο Βοτανικό..Μηπως να πείτε (πούμε) άλλη ημέρα?

Νόμιζα ότι είναι την Παρασκευή, επειδή υπάρχει πιθανότητα να πάω με τον Μάριο, να πούμε για την άλλη Τρίτη, ίσως και στους Φίλους (πιθανόν κάποιος κόσμος να είναι ήδη εκεί, και η συζητάμε εκεί σε κάποια μεριά ή πάμε κάπου αλλού, απλά λέμε για 9:30

lyhadj
Εικόνα lyhadj
Απών/απούσα

Ωραία ,γιατι πιστεύω οτι υπάρχουν και άτομα απο τους Φ τ Π που ενδιαφέρονται αλλά δεν μπαίνουν σε φορουμ κλπ και δεν το έχουν πει.

maloux
Απών/απούσα

Επιθυμώ και 'γω να συμμετάσχω.
Διαθέτω καμερούλα, λίγες λήψεις και μερικές ιδέες.

amiras
Εικόνα amiras
Απών/απούσα

paides eimai mesa, paizoun k cameronia, over?!

Bicycle Film Fe...
Εικόνα Bicycle Film Festival Athens
Απών/απούσα

Καλημέρα,

Εμείς θα βρισκόμαστε στην εκδήλωση στον Βοτανικό οπότε θα μπορούσαμε να μιλήσουμε εκεί με όσους προσέλθουν. Γνωρίζω ότι τα παιδιά από την ομάδα λόκαλ/athens έχουν κάνει πολλά βιντεο κορυφαίας ποιότητας τα οποία έχουν προβάλει την ποδηλατική κοινότητα της Αθήνας σε 2-3 πόλεις του εξωτερικού.

Νομίζω ότι κάνουν βίντεο σε κάθε alleycat race που κάνουν!

Μήπως να στειλουμε ένα mail και σε αυτούς?

Κάτι θα ξέρουν!

vassily
Απών/απούσα

Θέλω και εγώ να μπω στη κινηματογραφική ομάδα.
Είμαι φωτογράφος και εικονολήπτης.

exomail2003
Εικόνα exomail2003
Απών/απούσα

18 προσφορές, μάλλον κάτι θα γίνει λοιπόν

Την Τρίτη 9:30μμ στους Φίλους του ποδηλάτου (Επταχάλκου 3 Θησείο) να γνωριστούμε λίγο και να ανταλλάξουμε ιδέες.
Τα λέμε εκεί.

contact