Βιβλίο: Χάρτινα Ποδήλατα - Κυκλοφόρησε!

39 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
exomail2003
Εικόνα exomail2003
Απών/απούσα

Μια μικρή έκπληξη που ετοιμάζεται εδώ και λίγους μήνες...

Χάρτινα Ποδήλατα

Από τις εκδόσεις των συναδέλφων και τους ΠΟΔΗΛΑΤισσΕΣ

Τα έσοδα που αντιστοιχούν στους ΠΟΔΗΛΑΤισσΕΣ θα διατεθούν για να ιδρυθεί μια Ποδηλατική βιβλιοθήκη στον χώρο των Φίλων του Ποδηλάτου.

Περισσότερα σύντομα!
____________________________________________________________________________

Χάρτινα Ποδήλατα
150 σελίδες
6 συγγραφείς
18 διηγήματα
1 ζωγραφιά και 4 σκίτσα του Λέανδρου
Από τις εκδόσεις των συναδέλφων και τους ΠΟΔΗΛΑΤισσΕΣ

Τιμή 5 ευρώ στα βιβλιοπωλεία.

Επιλογές αγοράς:

1) Κεντρική διάθεση. (Δείτε στο τέλος.)

2) Οποιοδήποτε βιβλιοπωλείο αν δεν το έχει, συνήθως θα μπορέσει να σας το φέρει, αν ξέρει που είναι η κεντρική διάθεση.

3) Με ποδηλατοκούριερ ή κούριερ στο σπίτι (χώρο εργασίας) σας.
Μπορείτε να το παραγγείλετε με ποδηλατοκούριερ ή κούριερ (αν μένετε πιο μακριά) στην πόρτα σας με 3 ευρώ (ειδική τιμή) από BondEx courier και Collective courier (τους οποίους και ευχαριστούμε πάρα πολύ) που συνεισφέρουν στο φτηνό και αφιλοκερδή χαρακτήρα του εγχειρήματος με μια ειδική τιμή μόνο για εμάς.

Τα έσοδα θα διατεθούν από την πλευρά των Εκδόσεων των Συναδέλφων στο ταμείο του Συλλόγου Υπαλλήλων Βιβλίου Χάρτου (ένα από τα πιο δημοκρατικά και δυναμικά σωματεία στην Αθήνα) και από την πλευρά των ΠΟΔΗΛΑΤισσΩΝ θα διατεθούν για να ιδρυθεί μια ποδηλατική βιβλιοθήκη στο χώρο των Φίλων του Ποδηλάτου.

> Παραγγελία "Χάρτινα Ποδήλατα" από BondΕx courier (ποδηλατοκούριερ)
> Παραγγελία "Χάρτινα Ποδήλατα" από Collective courier

ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΩΝ "ΕΚΔΟΣΕΩΝ των ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ";

Zητείστε τα στα γραφεία του Συλλόγου Υπαλλήλων Βιβλίου - Χάρτου Αττικής
(Λόντου 6 β' όροφος Εξάρχεια, τηλέφωνο: 210-3820537)
ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.

Καθώς και σε επιλεγμένα κεντρικά βιβλιοπωλεία.

Κεντρική διάθεση για τα βιβλιοπωλεία στην Αθήνα:
ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ (Θεμιστοκλέους 37, Εξάρχεια, τηλ. 210-3802644)
ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ (Ιπποκράτους 10-12, τηλ. 210-3639336)

Κεντρική διάθεση για τα βιβλιοπωλεία στη Θεσσαλονίκη:
ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΙΚΗ (Προξένων 7, περιοχή Διοικητήριο, τηλ. 2310-235364)

Τέλος επικοινωνείστε:
Αθήνα 6970-225917,
Θεσσαλονίκη 6973-692442.
 

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
zouzouni
Απών/απούσα

Δεν είναι κάποια φάρσα, πραγματικό δεν είναι; Τέλεια!!! Ένα καλό δώρο για τις γιορτές που έρχονται!

tkant
Εικόνα tkant
Απών/απούσα

Συγχαρητήρια σε όλους όσοι εργάστηκαν για το βιβλίο αυτό. Είναι μια πολύ αξιόλογη προσπάθεια και τιμή για όλους τους ποδηλάτες.
Νομίζω ότι θα είμαι από τους πρώτους που θα το αγοράσουν.

horsey
Εικόνα horsey
Απών/απούσα

...από την παρουσίαση ξεχάσατε να βάλετε αυτές που σας δείχνουν να κόβετε τις φλέβες σας.

fantasmamore
Απών/απούσα

Νομίζω πως τα συγχαρητήρια τα αξίζει ο exomail, που "έτρεξε" το θέμα, κανόνισε την έκδοση, τα σκίτσα, το εξώφυλλο και αφιέρωσε πολύ χρόνο για να γίνει το βιβλίο αυτό πραγματικότητα! :)

Kwstis34
Εικόνα Kwstis34
Απών/απούσα

έλα...δώσε μας μερικές πληροφορίες!!!

Μαύρος Πρόβατος
Εικόνα Μαύρος Πρόβατος
Απών/απούσα

Μπράβο και πάλι μπράβο!!! Ένα καλό βιβλίο είναι πάντα το καλύτερο δώρο.Μόνο αν μπορούσατε να μας δώσετε μερικές πληροφορίες (συγγραφέα,τί πραγματεύεται,σε τί ηλικίες απευθύνεται,τιμή κατά προσέγγιση...).Ευχαριστώ.

kastellopower
Απών/απούσα

Parabens!
αναμένουμε στο ...αναγνωστήριό μας

Laou Laou
Εικόνα Laou Laou
Απών/απούσα

Όλα ξεκινήσανε πιο πριν αλλά εδώ έγινε για πρώτη φορά η κουβέντα για να πάρει σάρκα και οστά η προσπάθεια των παιδιών που προσφέρουν ενεργά και καλόπροάίρετα από τον χρόνο τους για να συμβάλλουν προς το καλύτερο της ευρύτερης έννοιας ΠΟΔΗΛΑΤΟ.
ένας δειλός

Sotiria
Εικόνα Sotiria
Απών/απούσα

Μπράβο!!! και εμείς απο τη μεριά μας θα κάνουμε ότι μπορούμε για να το προωθήσουμε περισσότερο παιδιά,αξιέπαινη προσπάθεια

bullgr
Απών/απούσα

Συγχαρητήρια παιδιά...

A little biker...
Εικόνα A little biker...
Απών/απούσα

laou laou wrote:

ένας δειλός

Νομίζω ότι μόνο και μόνο για αυτό το διήγημα, αξίζει να πάρεις όλο το βιβλίο!!! Μακάρι να έχει προλάβει να έχει μπει και το άλλο εκπληκτικό διήγημα της αλεπούδας, το πρωτόκολλο της βροχής!!! Ελπίζω να έχω την οικονομική ευχέρια να το αγοράσω, να μην είναι πολύ ακριβό... (άνεργη βλέπετε). Μπράβο σας παιδιά!!!!

Μαύρος Πρόβατος
Εικόνα Μαύρος Πρόβατος
Απών/απούσα

Όλα ωραία και καλά ρε παιδιά,αλλά εμένα θα μου απαντήσει κανείς σ'αυτά που ρώτησα προηγουμένως?????

exomail2003
Εικόνα exomail2003
Απών/απούσα

που γράφουν στο site, έχουν όλα δημοσιευτεί εδώ, είναι για έφηβους και πάνω (μερικά διηγήματα δηλαδή (από ότι θυμάμαι) περιέχουν υβριστικές λέξεις, τα υπόλοιπα είναι μια χαρά, αλλά τι θα πεις σε ένα παιδί, διάβασε μόνο αυτά), δεν είναι για παιδιά, η τιμή δεν έχει προσδιοριστεί ακόμα αλλά είναι ένα βιβλίο 150 σελίδων και θα είναι πολύ φτηνό σε σχέση με τα αντίστοιχα, σίγουρα κάτω από 10 ευρώ, το λογικό είναι να είναι πολύ κάτω κι όλας αλλά καλύτερα να τα γράψω όταν θα είναι όλα έτοιμα...

ofios
Απών/απούσα

....του βιβλίου, είναι exomail !!!

Συντόνισε τους πάντες, πλην εμού, που δεν μπορούσα να συμμετέχω στην υλοποίηση λόγω ασχετοσύνης.

Ο "τεμπελόφιδος", λοιπόν, της παρέας, ευχαριστεί μέσα απ΄την καρδιά του όλους όσους έβαλαν το δαχτυλάκι πεταλάκι τους για να ζωντανέψει αυτό το βιβλίο, το πρώτο συλλογικό έργο στο είδος του...

A little biker...
Εικόνα A little biker...
Απών/απούσα

Εαν η τιμή είναι τόσο μα τόσο χαμηλή, θα πάρω μου φαίνεται έναν πάκο για όλη μου την οικογένεια (ευτυχώς όλοι μας έχουμε διασκορπιστεί στην Ελλάδα και δεν θα ανακαλύψουν ότι είναι το ίδιο δώρο). Περιμένω σύντομα περισσότερες λεπτομέρειες!

msam
Απών/απούσα

Μπράβο παιδιά!
Όντως αυτό θα είναι το καλύτερο Χριστουγεννιάτικο δώρο.
Εμείς οι ποδηλάτες της Θεσσαλονίκης πως θα το προμηθευτούμε;
Αν έχετε πληροφορίες για διάθεσή του σε κάποιο βιβλιοπωλείο στην πόλη μας, παρακαλώ ενημερώστε.

orthopetaliakerkyras
Εικόνα orthopetaliakerkyras
Απών/απούσα

Περιμένουμε νέα σας έρχονται Χριστούγεννα!!!
Μπράβο και πάλι.
Τσιριγγάκης Κώστας
Σύλλογος ΟΡΘΟΠΕΤΑΛΙΑ Κέρκυρας

lyhadj
Εικόνα lyhadj
Απών/απούσα

Εαν κάποιοι ποδηλάτες που βρίσκονται εκτός Αθηνών θέλουν να κάνουν "ομαδική παραγγελία", μπορούμε να σας στείλουμε όσα θέλετε με το ΕΛΤΑ - με αντικαταβολή. Επίσης ακόμα δεν έχει διευκρινιστεί αν κάποια βιβλιοπωλεία στην Αθήνα έχουν τη δυνατότητα να στέλνουν ταχυδρομικώς σε ενδιαφερόμενους,

exomail2003
Εικόνα exomail2003
Απών/απούσα

Αργήσαμε να πάρουμε αριθμό ISBN οπότε πάει λίγο πιο πίσω από ότι υπολογιζόταν αρχικά.

exomail2003
Εικόνα exomail2003
Απών/απούσα

Το εξώφυλλο και 4 σκίτσα στο εσωτερικό είναι του Λέανδρου.
Κείμενα έχει από:
alepouda
fantasmamore
morfeas
ofios
richardos
vang

andreas1327
Εικόνα andreas1327
Απών/απούσα

... ειπώθηκε ένα καταπληκτικό δώρο που μπορεί να σκιρτίσει την ξεχασμένη αγάπη για το ποδήλατο πολλών φίλων και γνωστών.

Αναμένω με ανυπομονησία.

fantasmamore
Απών/απούσα

Έφτασε το τέλος της προηγούμενης εβδομάδας;
Έχουμε και δώρα να δώσουμε κύριοι... :)

exomail2003
Εικόνα exomail2003
Απών/απούσα

Την Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου θα είναι έτοιμο...
Δεν ξέρω που θα προλάβει να φτάσει την Παρασκευή, θα ειδοποιήσω μόλις μάθω, θα ανεβάσω και σελίδα με κεντρική διάθεση, άλλα σημεία διανομής και θα υπάρχει και δυνατότητα παραλαβής στο σπίτι με ποδηλατοκούριερ ή με συμβατικό κούριερ...(Λογικά από Δευτέρα-Τρίτη αυτό)
Περισσότερα την Παρασκευή....

exomail2003
Εικόνα exomail2003
Απών/απούσα

Λοιπόν τιμή 5 ευρώ στα βιβλιοπωλεία...
1)Από αύριο Παρασκευή θα μπορέσετε λογικά να το αγοράσετε από την κεντρική διάθεση. Δείτε στο τέλος:

2)Οποιοσδήποτε γενικά βιβλιοπωλείο θα μπορέσει να σας το φέρει, αν ξέρει που είναι η κεντρική διάθεση.

3)Από Δευτέρα (λογικά) θα μπορείτε να το παραγγείλετε με ποδηλατοκούριερ ή κούριερ (αν μένετε πιο μακριά) στην πόρτα σας με 3 ευρώ (ειδική τιμή) από bondexcourier και Collective Courier (τους οποίους και ευχαριστούμε πάρα πολύ) που συνεισφέρει στον φτηνό και αφιλοκερδή χαρακτήρα του εγχειρήματος.Τα κέρδη θα διατεθούν από την πλευρά των Εκδόσεων των Συναδέλφων στο ταμείο του Συλλόγου Υπαλλήλων Βιβλίου Χάρτου (ένα από τα πιο δημοκρατικά και δυναμικά σωματεία στην Αθήνα) και από την πλευρά των ΠΟΔΗΛΑΤισσΩΝ για τη δημιουργία μιας ποδηλατικής βιβλιοθήκης στο χώρο των Φίλων του Ποδηλάτου

ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΩΝ "ΕΚΔΟΣΕΩΝ των ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ";

Zητείστε τα στα γραφεία του Συλλόγου Υπαλλήλων Βιβλίου - Χάρτου Αττικής (Λόντου 6 β' όροφος Εξάρχεια, τηλέφωνο: 210-3820537) ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.

Eπίσης, σε επιλεγμένα κεντρικά βιβλιοπωλεία.
Κεντρική Διάθεση για τα βιβλιοπωλεία στην Αθήνα: ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ (Θεμιστοκλέους 37, Εξάρχεια, τηλ. 210-3802644)
ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ (Ιπποκράτους 10-12, τηλ. 210-3639336)
Κεντρική διάθεση για τα βιβλιοπωλεία στη Θεσσαλονίκη: ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΙΚΗ (Προξένων 7, περιοχή Διοικητήριο, τηλ. 2310-235364)

Τέλος επικοινωνείστε:
για Αθήνα 6970225917,
για Θεσσαλονίκη 6973692442 begin_of_the_skype_highlighting 6973692442

alepouda
Εικόνα alepouda
Απών/απούσα

Λαμπρά!

:)

fantasmamore
Απών/απούσα

Ωραία, ωραία, ωραία!

ofios
Απών/απούσα

Πήγα χτες το βράδυ στην Θεμιστοκλέους και πήρα μερικά αντίτυπα για δώρο.
Όπως και να το κάνουμε, οι λέξεις τυπωμένες σε ζεστό χαρτί είναι διαφορετικές, έχουν άλλον ήχο.

Συγκινητικό όλο αυτό...

exomail2003
Εικόνα exomail2003
Απών/απούσα

Συνοπτικά:
Υπάρχει πια σε κάποια βιβλιοπωλεία στο κέντρο
Μπορείτε να το ζητήσετε στο βιβλιοπωλείο σας.
Μπορείτε να το παραγγείλετε και να σας έρθει...

Περισσότερες πληροφορίες εδώ

Aias55
Εικόνα Aias55
Απών/απούσα

παρέλαβα απόψε 18:30 το βιβλίο (χάρτινα ποδήλατα) που είχα παραγγείλει ανήμερα Χριστούγεννα μέσω email.
εξεπλάγην απο τον επαγγελματισμό τους.
ένα ΜΠΡΑΒΟ και ένα ευχαριστώ με πολλές ευχές για καλές δουλιές.

φίλε Ναυπηγέ να προσέχεις !

Vlachos
Απών/απούσα

Φίλοι, το αγόρασα και το διαβάζω αλλά σιγά - σιγά για να το χαρώ όσο γίνεται περισσότερο. Συγκινούμαι γιατί βλέπω τυπωμένες και λέξεις που έχει γράψει ο καλύτερός μου φίλος.
Αν και η ταπεινοφροσύνη του δεν του επέτρεψε να μου γράψει μιά ιδιόχειρη αφιέρωση, εγώ θα την απαιτήσω!!!
Μπράβο σε ολους σας!!!!