κόπηκε...

8 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
μανιακος
Εικόνα μανιακος
Απών/απούσα

μου κόπηκε αυτό το λαστιχάκι-σφραγιστικό  κάτω από τον σκελετό που περνάνε η καλωδιώσεις και σφραγίζει τον σκελετό. το θέμα είναι πως είναι ιταλικό το ποδήλατο  και καταλαβαίνετε δεν μπορώ να το παραγγείλω!προσωρινή λύση μια τάπα που έβαλα...ξέρει κανείς αν κάποιος φτιάχνει τέτοια λαστιχάκια η τι  άλλο μπορώ να βάλω εκεί?

Συνημμένες εικόνες: 
Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
didotou
Εικόνα didotou
Απών/απούσα

Δεν φαίνεται η φωτογραφία σου καλά. Τράβα μια άλλη καλύτερη με πιο ωραίο πρωινό φως του ήλιου άυριο και βάλε την σε αυτό το σάιτ να δούμε μήπως φανεί κάτι.

μανιακος
Εικόνα μανιακος
Απών/απούσα

didotou wrote:

Δεν φαίνεται η φωτογραφία σου καλά. Τράβα μια άλλη καλύτερη με πιο ωραίο πρωινό φως του ήλιου άυριο και βάλε την σε αυτό το σάιτ να δούμε μήπως φανεί κάτι.

εκεί που αχνοφαίνεται μια τάπα μπαίνει ενα λαστιχάκι που στην ουσία κρατάει τα καλώδια και σφραγίζει το πλαίσιο για σκόνες και τέτοια 

rnd
Εικόνα rnd
Απών/απούσα

ισως να φτιαξεις ενα με oogoo?

didotou
Εικόνα didotou
Απών/απούσα

η απλή σιλικόνη ή η μαστίχη πολυουρεθάνης του εμπορίου;

μανιακος
Εικόνα μανιακος
Απών/απούσα

Για να ξέρουμε αν ξανά τύχει σε κανέναν, πως είναι εμπορεύσιμα  αυτά τα λαστιχάκια σε διάφορα μεγέθη και σχήματα και λέγονται  λαστιχένιες ροδελες με αυλακώσεις ! Το δικό μου το βρήκα ακριβώς ιδιο!  Το μόνο κακό είναι πως δεν πωλούνται μεμονωμένα και πρέπει να πάρεις όλο το κουτί,κάθε κουτί έχει διαφορετικά σχήματα σε διαφορετικά μεγέθη και συνολικά έχει 150 ΤΕΜ και η τιμή  20 μαζί με έξοδα!

steliosp
Εικόνα steliosp
Απών/απούσα

Δεν καταλαβαίνω απο τη φωτογραφία πως μοιάζουν. Αλλα υποθέτω πως αυτα που βρήκες είναι "λάστιχα διελευσεως". Πωλούνται και μεμονομένα σε καταστήματα με ηλεκτρονικό υλικό.

 

μανιακος
Εικόνα μανιακος
Απών/απούσα

steliosp wrote:

Δεν καταλαβαίνω απο τη φωτογραφία πως μοιάζουν. Αλλα υποθέτω πως αυτα που βρήκες είναι "λάστιχα διελευσεως". Πωλούνται και μεμονομένα σε καταστήματα με ηλεκτρονικό υλικό.

 

όχι αυτά είναι καουτσούκ το οποίο δεν είναι ελαστικό όσο πρέπει τα είδα και αυτα. Ναι στην φώτο δεν φαίνεται καλα, είναι ένα στρογγυλό λαστιχάκι που εφάπτεται  στον κάτω σωλήνα κάτω από το ποδήλατο που βγάζει τις καλωδιώσεις και σφραγίζει τον πλαίσιο για νερά και σκόνες.σε εμένα είναι στρογγυλό κάποια είναι οβάλ αυτά τα λαστιχάκια.