Evans Cycles - Χρόνος παράδοσης

8 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
Ka0s
Εικόνα Ka0s
Απών/απούσα

Γεια σας παιδιά, έχω αγοράσει από τις 28 Αυγούστου από το EvansCycle δυο παγουροθήκες και ακόμα να έρθουν.

Είναι το πρώτο πράγμα που αγοράζω από evans και δεν ξέρω πόσο καιρό τους παίρνει να στο στείλουν...πάντως μου φαίνεται υπερβολικά μεγάλο διάστημα ειδικά για ευρώπη.

Όσοι έχετε αγοράσει απο εκεί πόσο καιρό έκανε να σας έρθει;

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
Columbus discov...
Εικόνα Columbus discovers Cro-moly
Απών/απούσα

..απο διαφορους παραγοντες. Κατ'αρχην πολλα πραγματα που εχουν στους καταλογους τους τα διαφορα ιντερνετικα καταστηματα, δεν ειναι παντοτε ετοιμοπαραδοτα. Αυτο, αλλες φορες το αναφερουν, αλλες οχι. Ετσι, ωσπου να παραλαβουν απο τους προμηθευτες τους τα πραγματα που τους λειπουν, μπορει να περασει αρκετος καιρος, ειδικα το καλοκαιρι, οταν η ζητηση ειναι αυξημενη.
Επισης, αναλογα με τον τροπο που στελνονται τα χρηματα, μπορει να γινει αμεσα η πληρωμη, η να καθυστερησει αρκετα. Οποτε αναλογως, καθυστερει και η αποστολη.
Ο χρονος αναμονης παντως που αναφερεις, δεν ειναι καθολου σπανιος. Το αντιθετο θα ελεγα.

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

για Ευρώπη απο οτι ξέρω 2 βδομάδες πάνω κάτω κάνουν (μιλάω κ για μικρό δέμα)
ωσότου λογικά καπου εδώ κοντά ειναι, άσε που αν κάτι πχ έρθει παρασκευή θα έρθει απόγευμα προς βράδυ(ή και πολύ βράδυ απο τοτι μου είπαν που ρώτησα)
κ θα το παραδ. απο δευτέρα....

πάνος

Ka0s
Εικόνα Ka0s
Απών/απούσα

ευχαριστώ, επειδή μια άλλη φορά είχα παραγγείλει κάτι από αμερική και περίμενα έναν μήνα και στο τέλος μου ένα ειδοποιητήριο (δεύτερο ή τρίτο δεν θυμάμαι)απο τα ΕΛ"ΤΑ" και όταν πήγα να τα πάρω μου είπαν ότι τα έχουν στείλει πίσω και με κράξανε κ όλας γιατι δεν πήγα να τα πάρω τοσο καιρό!!!!Τελικά χρειάστηκε να ξαναπληρώσω μεταφορικά για να τα πάρω και δεν θέλω να το ξαναπάθω...

esp
Απών/απούσα

Μερικά καταστήματα δίνουν tracking number της ταχυδρομικής εταιρίας που χρησιμοποοιούν, και μπορείς να παρακολουθήσεις on-line τη διαδρομή του δέματος.
Τα ΕΛΤΑ συνηθίζουν να "παραλείπουν" ειδοποιήσεις και στο τέλος να μην προφταίνεις ή να πρέπει να τρέχεις για να προφτάσεις να παραλάβεις το δέμα σου.
Μερικές φορές έχω πάει από τα ΕΛΤΑ πριν μου έρθει ειδοποίηση και το έχω βρει να με περιμένει, με ημερομηνία παραλαβής αρκετές ημέρες πριν ...

tbabis
Εικόνα tbabis
Απών/απούσα

Ka0s wrote:
ευχαριστώ, επειδή μια άλλη φορά είχα παραγγείλει κάτι από αμερική και περίμενα έναν μήνα και στο τέλος μου ένα ειδοποιητήριο (δεύτερο ή τρίτο δεν θυμάμαι)απο τα ΕΛ"ΤΑ" και όταν πήγα να τα πάρω μου είπαν ότι τα έχουν στείλει πίσω και με κράξανε κ όλας γιατι δεν πήγα να τα πάρω τοσο καιρό!!!!Τελικά χρειάστηκε να ξαναπληρώσω μεταφορικά για να τα πάρω και δεν θέλω να το ξαναπάθω...

Το έχω πάθει κι εγώ. (Γι αυτό θα τα πουλήσουν όλα σε ιδιώτες να τελειώνουμε)

tbabis
Εικόνα tbabis
Απών/απούσα

esp wrote:
Μερικά καταστήματα δίνουν tracking number της ταχυδρομικής εταιρίας που χρησιμοποοιούν, και μπορείς να παρακολουθήσεις on-line τη διαδρομή του δέματος.
Τα ΕΛΤΑ συνηθίζουν να "παραλείπουν" ειδοποιήσεις και στο τέλος να μην προφταίνεις ή να πρέπει να τρέχεις για να προφτάσεις να παραλάβεις το δέμα σου.
Μερικές φορές έχω πάει από τα ΕΛΤΑ πριν μου έρθει ειδοποίηση και το έχω βρει να με περιμένει, με ημερομηνία παραλαβής αρκετές ημέρες πριν ...

Επίσης το έχω πάθει. Και ούτε συγγνώμη ζητάνε οι κακομαθημένοι.. Επίσης δεν καταγράφουν πουθενά ποιός παρέδωσε ειδοποιητήρια και γενικά μπορείς να χάσεις δέμα (ακόμα και συστημένο) πανεύκολα. Μια φορά τους είχα βάλει και ψάχνανε όλο το κατάστημα (αφού ήξερα ότι είχε πάει εκεί) και τελικά το δέμα μου βρέθηκε πάνω σε ένα κλιματιστικό σε άσχετο χώρο από αυτόν που βάζουν τα δέματα !! (ΕΛληνικά ΤΑλαιπωρεία έπρεπε να λέγονται)

jobous
Απών/απούσα

Λοιπόν το ποδήλατο που πήρα έκανε ακριβώς 10 μέρες. Πάντα να έχεις στο νου σου ότι χρειάζονται 8-10 εργάσιμες μέρες. Τώρα εξαρτάται πότε έφυγε. Δεν σου έδωσαν tracking number?? Για το ποδήλατο χρησιμοποιήσανε UPS και στην συνέχεια Speedex. Φαντάζομαι και σε εσένα το ιδιο. Περίμενε από Δευτέρα - Τρίτη λογικά θα έρθει.