προβληματάκι με αγορά απο το εξωτερικό

3 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

λοιπον πηγα εβγαλα μια προπληρωμένη κάρτα (απο την κύπρου)
και πριν καμια ωρα πηγα εβαλα τα λεφτα μεσω ΑΤΜ
οταν ομως πηγα και εβαλα τα στοιχεία της καρτας μου στην φορμα μου λεει:

Your card has been declined. Check that all your details are correct, making sure you have entered the card number correctly and that you have selected the correct card type for your card

μιλάω για το www.chainreactioncycles.com

λοιπον
τι βαζω που(μπας και μπερδεύτηκα)

Card Holder Name ονομα μου ή prepaid card που γραφει στη θέση του ονοματος μου στην κάρτα?
Card Number εδω βαζω τεσσερεις τετραδες που γράφει η καρτα
Card Type visa
Start Date (if printed on your card) δεν εχω δεν πειράζει
Expiry Date εδω εχω το expires end(το γράφει πανω στην κάρτα)
Issue Number εδω τιποτα (Switch/Maestro/Solo cards only)
Security Digits δεν ξερω αν θελει η οχι UK credit cards only: The security digits are the last 3 digits on the end of the signature strip on the back of your credit/debit card. If this number is entered incorrectly your order may be delayed while additional checks are
performed. 3 security digits on back of card

ευχαριστω και καλο βράδυ
φιλικά πάνος

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
geoponer
Απών/απούσα

Τα Security Digits τα χρειάζεται σίγουρα, είναι τα 3 ψηφία στο πίσω μέρος της κάρτας. Υποθέτω (δεν είχα ποτέ prepaid), ότι θα βρίσκονται στο πίσω μέρος της κάρτας, όπως και στις υπόλοιπες.

Αν σκοπεύεις να κάνεις κι άλλες αγορές μέσω internet θα σου πρότεινα να συνδέσεις την κάρτα σου με το Paypal. Οι αγορές θα γίνονται με μεγαλύτερη ασφάλεια και πιο εύκολα. Εγώ πήρα μέσω Paypal από το CRC και δεν έμπλεξα με όλες αυτές τις λεπτομέρειες που ζητάει για την πληρωμή μέσω κάρτας...

SpyrosV
Εικόνα SpyrosV
Απών/απούσα

http://www.prepaidcards.gr/default.asp?siteID=1&pageID=12&langID=1#q4
Μέχρι ποιο ποσό μπορώ να κάνω συναλλαγές με την κάρτα μου;

Το ανώτερο ποσό που μπορείτε να κάνετε συναλλαγές είναι κάθε φορά το διαθέσιμο υπόλοιπο της κάρτας. Γι’ αυτόν το λόγο, πριν προχωρήσετε σε κάποια αγορά με την κάρτα σας, φροντίστε να ενημερωθείτε για το υπόλοιπό της. Εάν το υπόλοιπο της κάρτας δεν επαρκεί για να πραγματοποιήσετε την αγορά σας, φορτίστε την με το ποσό που χρειάζεστε και προχωρήστε στις συναλλαγές σας.

http://www.prepaidcards.gr/default.asp?siteID=1&pageID=12&langID=1#q17
Πότε εμφανίζεται το ποσό της φόρτισης στην κάρτα μου;

Ο χρόνος εμφάνισης της φόρτισης διαφέρει ανάλογα με τον τρόπο φόρτισης που επιλέγεται κάθε φορά.
Όταν η φόρτιση πραγματοποιείται μέσω των ταμείων των καταστημάτων, μέσω Internet Banking ή μέσω Phone Banking της Τράπεζας Κύπρου, το ποσό της φόρτισης είναι διαθέσιμο προς χρήση το βράδυ της ίδιας ημέρας ή το αργότερο το βράδυ της επόμενης εργάσιμης.
Σε περίπτωση που η φόρτιση γίνει μέσω των ATMs με κατάθεση χρημάτων το ποσό θα είναι διαθέσιμο δύο εργάσιμες ημέρες μετά την ημέρα της φόρτισης. Σύντομα, το ποσό της φόρτισης θα γίνεται διαθέσιμο online.

_________________________________________________________________________________________
Λογικά θα περιμένεις 2 μέρες...
Άνοιξε λογαριασμό i-cardonline δωρεάν, να δεις πότε θα εμφανιστούν τα χρήματα διαθέσιμα on-line.

http://www.prepaidcards.gr/default.asp?siteID=1&pageID=12&langID=1#q10
Πώς αποκτώ πρόσβαση στην υπηρεσία I-CARDONLINE;

Αρκεί μόνο να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας https://www.i-cardonline.gr και συμπληρώσετε τη Φόρμα Εγγραφής. Για τον Αριθμό Εγγραφής κάθε κάρτας σας, καλέστε μας στα τηλέφωνα 801.11.800.700 και 210.6477444 ή στείλτε μας email στη διεύθυνση cards@bankofcyrpus.gr.

_________________________________________________________________________________________
Όλα τα ζητούμενα κουτάκια για VISA τα συμπληρώνεις πάντα & οπωσδήποτε!

Card Holder Name: το πλήρες όνομα όπου εξεδώθει η κάρτα σε λατινικούς χαρακτήρες (δεν είναι ανώνυμη!)
Card Number: σωστά
Card Type: Visa
Start Date: αν λήγει 01/12 είναι (2 χρόνια μείον) 01/10 δηλ. ο τωρινός μήνας/χρόνος (το γράφεις οπωσδήποτε!)
Expiry Date: σωστά
Issue Number: σωστά
Security Digits: τα 3 ψηφία όπισθεν (το γράφεις οπωσδήποτε!)

contact