Ανακοινώσεις κλεμμένων ποδηλάτων

356 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
dimitris
Απών/απούσα

Επιπλέον της φόρμας «Κλοπή ποδηλάτου», σχολιάστε και σε αυτή τη σελίδα την κλοπή.
Μπορείτε να αναρτήσετε ξεχωριστή δημοσίευση στη θεματική Κλεμμένα ποδήλατα γράφοντας εκτενές και περιγραφικό κείμενο αλλά και προβάλλοντας φωτογραφίες του κλεμμένου ποδηλάτου σας, όμως μην δημοσιοποιήσετε τον αριθμό πλαισίου.

    Παρατηρήσεις:

  1. Η παρούσα σελίδα είναι αποκλειστικά ενημερωτική κι όχι για συζήτηση.
  2. Καλό είναι να γίνεται ταυτόχρονη αναζήτηση στους αγγελιαχώρους που αναφέρονται στη δημοσίευση Πώς θα πουλήσω το ποδήλατο μου πιο εύκολα;.
    Μερικές συμβουλές...

  1. Πρώτα από όλα αναζήτησε τα χαρτιά που συνοδεύουν το ποδήλατο: απόδειξη αγοράς, εγγύηση, αριθμό πλαισίου, φωτογραφία (εργοστασιακή κ.λπ.) κι οτιδήποτε άλλο έχεις.
  2. Μετά κατευθείαν στο Αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου (ή της περιοχής όπου κλάπηκε) να κάνεις δήλωση κλοπής δίνοντας τα διαθέσιμα στοιχεία κι όσο περισσότερο γίνεται μια πλήρη περιγραφή του ποδηλάτου.
    Αν γνωρίζεις τον αριθμό πλαισίου (serial number) οπωσδήποτε τον αναφέρεις στη δήλωση.
  3. Η δήλωση κλοπής στο Αστυνομικό τμήμα είναι «απόδειξη» με την οποία θα μπορέσεις να διεκδικήσεις το κλεμμένο ποδήλατο σου, αν αυτό αργότερα βρεθεί κάπου από εσένα ή άλλον.
    Μην ξεχνάς ότι ενδέχεται να ειδοποιηθείς από την Αστυνομία... κι εσύ με τη σειρά σου να το ανακοινώσεις στο φορουμ σε όλα τα μέλη!
    (Όπως κι έγινε παλιότερα με επιτυχή εύρεση από άλλο μέλος.)

____________________________________________________________________________
Ενημερωτικές δημοσιεύσεις

Ο κατάλογος των κλεμμένων ποδηλάτων
Ανακοινώσεις ευρεθέντων - παρατημένων ποδηλάτων
Κλοπή ποδηλάτου, τι και πού;
Πως να κλειδώσετε το ποδήλατο σας
Συνήθεις μέθοδοι κλοπής ποδηλάτου
Αντικλεπτικά σε Quick Release και Βιδωτό
Κλειδαριά αναδιπλούμενη, κουλούρα, αλυσίδα μηχανής ή πέταλο
 

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
npissan
Απών/απούσα

Μπηκα στο ΚΕΠ Μετρο Χαλανδριου στις 1500 για 10 λεπτα, στο ενδιαμεσο μια άλλη κυρια που εξυπηρετουσαν το συζυγό της βγηκε νωριτερα και περιμενε απο έξω και δεν είδε κατι.
Βγαινω και σοκ...
Εψαξα στη γυρω περιοχη για καμια ωρα με τη μηχανη, ρωτησα τους deliveraδες κανεις δεν ειδε κατι.
Πηγα αστυνομια εδωσα τα στοιχεία και προσευχομαι...

Ειναι το δευτερο ποδηλατο που μου κλεβουν, το αλλο το πηραν απο υπογειο κλειστο γκαραζ πολυκατοικιας Κυριακη.

noizer
Απών/απούσα

Σας αναφέρω πως σήμερα μου κλέψανε το ποδήλατο μου μάρκας BIANCHI Camaleonte 2 Alu disc όπως φαίνετε στην σελίδα χρώματος μαύρου http://www.bianchi.com/en/products2009/Sport_Camaleonte_Y9B55.aspx
Η κλοπή έγινε στην περιοχή Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκης, όποιος δει κάτι ας με ειδοποιήσει παρακλώ στο 6944872620 Νικος

zigzag
Απών/απούσα

Simera to apogeuma mou pirane ena asimi ideal zigzag sta anw ilisia, se polusuxnasto dromo.

lkalathas
Απών/απούσα

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΚΛΟΠΗ ΤΟΥ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΕΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΓΕΡΑΚΑ ΑΤΤΙΚΗΣ.
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΕΔΩ:
http://www.jehlebikes.de/giant-aero-rs-3-gts-stagger-2009.html
ΤΟ ΣΥΓΚΕΡΙΜΕΝΟ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

ΑΝ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ 6936694515
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Eleo
Απών/απούσα

Μου έκλεψαν προχτές ένα ΙDEAL FREEDER κόκκινο-άσπρο με δισκόφρενα, απο ένα υπόγειο στο κέντρο της Αθήνας.

Μπορεί να μην ήταν ούτε πολύ καλό ούτε ακριβό, αλλά ήταν δικό μου, το πρώτο πράγμα που αγόρασα με λεφτά που είχα βγάλει η ίδια. Και μου είχε αλλάξει την καθημερινότητα, αυτή η πρωϊνή διαδρομή 30 λεπτών για τη δουλειά, και μετά πίσω το απόγευμα, γέμιζε τις μέρες μου με θετική ενέργεια. Αυτή η κλοπή με έχει αδειάσει, και αυτό το αίσθημα της αδικίας...Και νιώθω ακριβώς όπως το είπε κάποιος πιο πάνω, δεν ξέρω αν θα πάρω άλλο ποδήλατο - όχι μόνο διότι δεν έχω τώρα τα χρήματα, αλλά κυρίως γιατί δεν αντέχω να ξαναπεράσω αυτό το πράγμα.

Καλή χρονιά σε όλους, προσέχετε τα ποδηλατάκια σας!

Nikosnikos
Εικόνα Nikosnikos
Απών/απούσα

Καλημέρα σας.

Στις 05/01/2010 μεταξύ 8:30 και 15:30 από τον σταθμό των λεωφορείων στις Δουκίσης Πλακεντίας για δεύτερη φορά σε 7 μήνες μου έκλεψαν ποδήλατο.Η πρώτη ήταν τέλη Μαϊου 2009 από το σπίτι μου στα Βριλήσσια.Το συγκεκριμένο ποδήλατο το είχα 10 χρόνια.Η στεναχώρια μου ήταν μεγάλη(κατανοώ και αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχουν σημαντικότερα προβλήματα στους ανθρώπους και κατ΄ επέκταση στον κόσμο),αλλά προσπαθούσα να το ξεπεράσω λέγοντας συνέχεια ότι εγώ φταίω που δεν το είχα κλειδώσει.

Το δεύτερο που ήταν κλειδωμένο και εκλάπει από τον σταθμό τι σκέψη να κάνω για να ηρεμίσω και όταν αυτή την εποχή ήταν το μόνο μεταφορικό μέσο?Οντως,όπως έγραψε και κάποιος,αυτή η ψυχική ταλαιπωρία που περνάς σε αφήνει κενό.Κάθε ποδηλάτη που περνάει τον κοιτάς μέχρι να διακρίνεις τον τύπο του ποδηλάτου (είναι το δικό μου,δεν είναι).

Τώρα το συναίσθημα που έχω είναι ότι ανά πάσα στιγμή,όποιες δικλείδες ασφαλείας και να πάρω,αν το αφήσω κάπου οι πιθανότητες να το ξαναβρώ είναι 50 - 50.

notag
Απών/απούσα

Μου έκλεψαν ένα χρόνο μετά και το δεύτερο ποδήλατο!!! Στάση ΗΣΑΠ Νέα Ιωνία, 11:00 - 01:00 κλειδωμένο στις ειδικές θέσεις για τα ποδήλατα, με κλειδαριά ασφαλείας!!

Όταν έφτασα και.. ..δεν το βρήκα, απευθύνθηκα στους σεκιουριτάδες αλλά και στους "αστυνομικούς"!!!! που τύχαινε να βρίσκονται εκεί!!!
ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!!! ΜΟΥ ΕΊΠΑΝ ΑΠΛΆ ΟΤΙ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ...!..
Και μία ακόμα φορά έλεος για όλους εκείνους που πέρασαν από μπροστά και δεν είδαν τίποτα περίεργο για να αναφέρουν!!
Δεν πήγα καν "ξανά" στην αστυνομία να το δηλώσω γιατί ξέρω ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα....

Που καταλήγω?? Είναι θέμα χρόνου να κλέψουν το ποδήλατο του ιδιοκτήτη που αναγκάζεται να κλειδώσει κάπου για μερικές ώρες χωρίς οπτική επαφή!.(τη δική του, γιατί είδαμε τί έκαναν και αυτοί που παρευρισκόντουσαν!.

gfourlias
Απών/απούσα

Εμένα μου κλέψαν τρία ποδήλατα μέσα από την είσοδο της πολυκατοικίας.

Όταν έκλεψαν το πρώτο (ενώ ήταν δύο μέσα) τα έδεσα με στρυφώνια με αλυσίδα μηχανής και πήρα και καινούριο. μετά από 3 μήνες σπάσαν την πόρτα μία Κυριακή και αφού κόψανε την αλυσίδα μηχανής πήραν και τα δύο ποδήλατα!
Τώρα, το καινούριο, το βάζω στο διαμέρισμα στο μπαλκόνι!

liouman
Απών/απούσα

1/3/2010 μεταξύ 09:00 και 18:30 κλάπηκε ποδήλατο Mongoose Rockadile ασημένιο/μπλε.
Κλειδωμένο με κουλούρα μηχανής Luma σε κολώνα στο σταθμό μετρό Αγ. Αντωνίου.
Τιμόνι αλλαγμένο (λόγω πτώσης) ασημένιο.
Δισκόφρενα μηχνικά μπρος πίσω, ανάρτηση μπροστά. Βάσεις για ταχύμετρο και φως στο τιμόνι, και βάση για πίσω φως στο σκελετό.
Σχάρα στηριγμένη στο παλουκόσελο.

Ρώτησα τον υπάλληλο της ΕΘΕΛ που εκδίδει εισητήρια, δεν είδε τίποτα.
Το δήλωσα στην αστυνομία (δυστυχώς δεν είχα κρατήσει σειριακό αριθμό :-()
Μόνη μου ελπίδα μήπως το πετύχω Μενάνδρου - Σωκράτους κλπ

Georgia Bek
Απών/απούσα

12/03/10 αργά το βράδυ διαπίστωσα πως το ποδήλατό μου έιχε κάνει φτερά!

Βρισκόταν στην είσοδο της πολυκατοικίας, πλατεία εξαρχείων, πισω από τη σκάλα, χωρίς εύκολη ορατότητα από το δρόμο.

Δυστυχώς είχε ξεχαστεί ξεκλείδωτο.

kaivs_mitsivs
Απών/απούσα

ΕΚΛΑΠΕΙ SCOTT TAMPICO ΜΑΥΡΟ-ΜΛΠΕ 31/03 15:00-18:00 ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΑΠΜΕΛΟΚΗΠΩΝ (ΣΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗς ΠΑΝΟΡΜΟΥ).

***ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΣΕΛΑ (ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ)***
ΗΤΑΝ ΔΕΜΕΝΟ ΣΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΑΝΤ ΤΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ, ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ.
ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ, ΤΙΜΟΝΙ ΕΛΑΦΡΩΣ ΣΤΡΑΒΩΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΥΜΠΑ
ΑΡ. ΠΛΑΙΣΙΟΥ GG486xxx

Φωτο
http://www.dh-zone.com/forum/files/scott_tampico_158.jpg

bike junkie
Απών/απούσα

x8es sth plateia korah 12/5 afisa gia 10lepta klidwmeno to giant mountain boulder podilataki mu ke ekane ftera.
xrwma blue black...

episkeftika sofokleous menadrou geraniou..ala tipota ..aurio pali.
kalo vrady

kikixir
Απών/απούσα

Σήμερα, 13-5-2010, μέρα-μεσημέρι, μου έκλεψαν και εμένα το ολοκαίνουργιο ποδήλατο μου - Ideal Trial, μπλε electric- από την πιλοτή της πολυκοτοικίας όπου το φυλούσα καλά κλειδωμένο (2 αλυσίδες μηχανής), στην περιοχή του Παλαιού Φαλήρου-Αμφιθέα.

Το ποδήλατο το αγόρασα ξεπερνώντας μια μεγάλη απώλεια φιλικού προσώπου για να με βοηθήσει στην αλλαγή διάθεσης...
¨
Δεν είναι ακριβό μοντέλο, δεν κυκλοφορεί ιδιαίτερα πολύ, οπότε αν κάποιος το δει μπορεί ναι επικοινωνήσει μαζί μου στο kikixir[at]yahoo.com

Ευχαριστώ.

UTURNgr
Εικόνα UTURNgr
Απών/απούσα

Στο μετρό του Χαλανδρίου μου έχουν κλέψει 2 ποδήλατα...

leon
Απών/απούσα

ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ.

marlem
Απών/απούσα

05/05/2010

Δεν το είχα ούτε μήνα..είναι ενα Cross ασημί Speedster το μοντέλο.
Πήγα και στη Μενάνδρου αλλά τίποτα!

Petros-Dahon
Απών/απούσα

Στεναχωρήθηκα πολύ..... Moυ το κλέψανε στην Ιπποκρατους!

Ποδηλάτες να έχετε πάντα το νου σας στο ποδήλατο! Υπάρχει πάντα ο κίνδυνος κλοπής...

Εάν βρείτε ένα άσπρο Dahon αναδιπλούμενο στην Αθήνα....ίσως είναι το δικό μου....

Rakos
Απών/απούσα

Μου έκλεψαν σήμερα απο τη Πατησίων τον Μέγιστο...
χρώμα μαύρο-κόκκινο,42 frame xs με αριθμό πλεσίου WAZ030xxx

Παρακαλώ πληροφορίες στο cooperakos85[at]hotmail.com

notis-notis
Απών/απούσα

Ποδηλατο merida χρωμα ασημι-μαυρο γυναικειου σκελετου θηκη για παγουρι,κουδουνακι,λασπωτηρες,κοντερ,φωτα

Κλαπηκε μεταξυ 2-4 το μεσημερι στις 23/7/2010
οποιος δει οτιδηποτε ας επικοινωνησει στο e-mail: akerstar[at]hotmail.com

petef
Απών/απούσα

Στις 3/8/2010 εκλάπη το ποδήλατο μου ένα EZIGO WAVE IDEAL (δηλαδή είναι γυναικείας κοψιάς). Είναι το πέμπτο ποδήλατο που μου εκλάπη:
Ιστορικό
1. Στο σταθμό Εθνική Άμυνα (δεμένο μόνο με απλή αλυσίδα)
2. Στο σταθμό Εθνική Άμυνα (δυστυχώς το ίδιο λάθος, δεμένο με απλή αλυσίδα)
3. Στο σπίτι μου, σε υπόγειο γκαράζ πολυκατοικίας, δεμένο σε τοίχο με απλή αλυσίδα (στο μετρό το έδενα πλέον με πέταλο και αλυσίδα την οποία κάθε μήνα έβρισκα κομμένη).
4. Πάλι στο σπίτι μου, αυτή την φορά παραβιάστηκε η πόρτα της αποθήκης όπου το ποδήλατό μου ήταν κρυμμένο. Παρατήρηση: Η πολυκατοικία έχει 10 αποθήκες και παρβιάστηκε μόνο η δική μου!
5. Η τελευταία κλοπή ήταν η πιο άσχημη.

Το ποδήλατο ήταν δεμένο πάνω σε μεταλλικές θέσεις στάθμευσης ποδηλάτου που έχει τοποθετήσει ο δήμος Χαλανδρίου στους σταθμούς Χολαργού, Νομισματοκοπείο και Χαλανδρίου. Οι θέσεις αυτές είναι μεταλλικές σπείρες οι οποίες όμως ενδιάμεσα τους δεν χωρούν κανένα ποδήλατο. Οπότε εγώ είχα δέσει το ποδήλατο μου με πέταλο στην πρώτη σπείρα. Το πέταλο αυτό δεν σπάει με τίποτα, όπως έχει αποδειχθεί από τις πολλές απόπειρες κλοπής όλα τα προηγούμενα χρόνια.
Οι ληστές μέσα στο μεσημέρι έβγαλαν τις τσιμεντόβιδες και μετακίνησαν ολόκληρη την σπείρα της θέσης στάθμευσης. Το πέταλο το πέρασαν από κάτω και έτσι έκλεψαν το ποδήλατο.
Το ποδήλατο είχε επάνω και το καρεκλάκι του γιού μου, το οποίο δεν είχα προλάβει να αφαιρέσω, γιατί μόλις είχα έρθει από διακοπές.

Στο σταθμό Χολαργός που λειτουργεί δύο εβδομάδες οι υπάλληλοι έχουν καταγράψει (από δηλώσεις πολιτών) τρεις κλοπές ποδηλάτου, και παραλίγο να πιάσουν έναν την ώρα που το έκλεβε.

Προσοχή, μην παρκάρετε τα ποδήλατα σας στις θέσεις στάθμευσης του δήμου Χαλανδρίου. Θα πρέπει να τις αντικαταστήσει με άλλες καλύτερες.

Christina Kalogirou
Απών/απούσα

MOU EKLEPSAN TO MESHMERI 18/08/2010 EKSW APO TO SM VASILOPOULOU STO FARO PSIXIKOU, KONA CALDERA KOKKINO.

PARAKALW AN TO DEITE (POU TETOIA TYXH) STEILTE E-MAIL STO: christina.kalogirou[at]gmail.com

EYXARISTW

nicoletta
Εικόνα nicoletta
Απών/απούσα

Το βράδυ (24 προς 25 Αυγούστου) μεταξύ 00.30 με 1.30 πμ μου έκλεψαν το ποδήλατό, ένα GLOBE CARMEL 03 Medium - Specialized. Γυναικείο μαύρο με ασημένιους λασπωτήρες και μαύρη σχάρα
Ήταν κλειδωμένο στην οδό Εφεστίων 13 στο ΘΗΣΕΙΟ με ABUS BORDO 6000 πτυσσόμενο πέταλο!!! Δεν υπήρχαν σημάδια για να καταλάβουμε πώς εκλάπη. Έλειπε μαζί με την κλειδαριά. Το δεντρο δεν είχε ούτε μία γρατζουνιά...!

Μετά από πολύ ψάξιμο από εμένα και φίλους καταλάβαμε τι είχε γίνει:
Όσοι έχετε τέτοιου τύπου κλειδαρία μην είστε καθόλου σίγουροι
Ρίξτε μια ματιά στο video http://www.youtube.com/watch?v=Yz7srM-e7lA&feature=related και μετά πηγαίνετε στο http://polenschluessel.de/produkt.php για να διαπιστώσετε πόσο φτηνός είναι ο εξοπλισμός διάρηξης της πανάκριβης κλειδαριάς που αγοράσατε!!!!!

ΑΝ κάποιος το δει σε καμιά Μενάδρου ας με ειδοποιήσει pleaseeeeee

mariadede
Απών/απούσα

Στις 20/9/2010 μου εκλεψαν το ποδηλατο μου απο την εισοδο της πολυκατοικιας μου στο Αιγαλεω, στη Θηβων, στις 8 η ωρα το πρωι..Ειναι το τριτο που μου κλεβουν.

Ειναι ενα μπλε ποδηλατο giant rock.Το αστειο της υποθεσης: μου αφησαν ενα αλλο παιδικο ποδηλατο στην εισοδο της πολυκατοικιας μου (προφανως κλεμμενο και αυτο απο γειτονικο σπιτι)...

Παντως ειχε πολυ θρασσος ο τυπος καθως στην προσπαθεια του να βγαλει την αλυσιδα βρισκοταν για αρκετη ωρα στο πεζοδρομιο, εξω απο το σπιτι. Τον ειδαν ολοι οι γειτονες που περνουσαν αλλα που να φανταστουν οτι ηταν κλεφτης...

didika
Απών/απούσα

Μου έκλεψαν το ποδήλατο στην πυλωτή της πολυκατοικίας μου, ένα μαύρο ideal megisto, γυναικείο κόψιμο. Μέσα σε διάρκεια 2,5 ωρών σήμερα το απόγευμα 24/9/10.

Το περίεργο είναι ότι ακριβώς δίπλα ήταν 2 ελεύθερα ποδήλατα και πήραν το δικό μου που ήταν δεμένο!!! Τι να πω έχουμε ξεφυγει τελείως...

vaso kiwi
Απών/απούσα

ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ(ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ)ΓΙΑ ΛΙΓΟ,ΝΑ ΜΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΤΙ Κ ΝΑ ΦΥΓΕΙ,ΑΛΛΑ ΕΠΕΣΕ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ,ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΗΡΑΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙΠΟΤΑ,Κ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΦΥΓΕΙ.

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ,ΠΕΡΠΑΤΑΓΑΝ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΝΑΤΙ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ Κ ΑΥΤΟΣ ΕΙΔΕ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ Κ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Κ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΜΑΖΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ.ΑΥΤΗ ΠΗΓΕ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ ΠΙΟ ΔΙΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕΣΑ,ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΣΑΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΙ ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟ ΟΠΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ.ΕΙΔΕ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΒΑΛΗΣΕ Κ ΕΦΥΓΕ Κ ΦΩΝΑΞΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ.ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΥΤΗ ΑΛΛΑ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ,ΦΥΣΙΚΑ Κ ΤΑ ΑΡΝΙΟΤΑΝ ΟΛΑ.ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΝΑ ΠΗΓΕ ΠΡΟΣ ΚΕΝΤΡΟ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.

kiarasaf
Απών/απούσα

ΣΤΟΝ ΛΥΚΑΒΗΤΤΟ ΚΛΑΠΗΚΑΝ 2 ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ GIANT, ΣΤΙΣ 18 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ, ΧΡΩΜΑΤΟς ΤΟ ΕΝΑ ΜΠΛΕ ΚΑΙ ΑΣΗΜΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟ...

ΘΑ ΤΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ.

sotrod
Απών/απούσα

ΑΠΟ ΝΕΑΠΟΛΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΛΥΚΑΒΗΤΤΟ ΚΛΑΠΗΚΑΝ 2 ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ 20 ΟΚΤΩΒΡΗ.

ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟ
1) IDEAL ERGOMAX ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΧΑΚΙ - ΜΑΥΡΟ ΜΕ ΣΧΑΡΑ ΦΩΤΑ
2) SCHWINN FRONTIER ΚΟΚΚΙΝΟ - ΑΣΠΡΟ.

ΗΤΑΝ ΣΕ ΥΠΟΓΕΙΟ ΓΚΑΡΑΖ ΔΕΜΕΝΑ ΜΕ ΣΥΡΜΑΤΟΣΧΟΙΝΟ.

sotrod
Απών/απούσα

Δυο - τρεις μερες αφου κλεψανε τα 2 ποδηλατα ξαναμπηκαν στην πολυκατοικια και πηραν ενα παιδικο!!! (της κορης μου 8 χρ.) που δεν θεωρησα αξιο λογου να το κλειδωσω.

Αν φτανεις στο σημειο να κλεβεις παιδια τι χαρακτηρισμο να σου δωσουν...

efffie
Εικόνα efffie
Απών/απούσα

Χτες το βραδυ 24/10/10, καποιος ανοιξε την πορτα της πολικατοικιας,στα Πετραλωνα και πήρε το ποδηλατο μου. Σημειωτεον, δεν εχει τζαμαρια για να δεις οτι υπαρχει ποδηλατο μεσα. το ποδηλατο ειναι

ένα dutch style γυναικείο Cinzia, Retro Lady 28" μαύρο με χρυσα γραμματακια. Δεν εχω δει αλλο να κυκλοφορει στο κεντρο, καινουργιο, 1 μηνα....

Αμέσως πήγα Γερανιου/Σοφοκλεους/Θεατρο, αλλα πουθενα δεν ειδα σημειο με ποδηλατα (ειχε μπολικη δημοτικη αστυνομια που φανταζομαι πως επαιξε ρολο). Σε μια αυθάδη ερώτηση μου, ΠΟΥ ειναι τα κλεμμενα ποδηλατα? ο αστυνομικος μου ειπε πως υπαρχει μια αποθηκη στη Βαρβάκιο που οσα κλεμμενα μαζευουν απο "σκουπα" τα αποθηκευουν εκει, αλλα για να μπεις να ψαξεις πρεπει να εχεις τη βεβαιωση κλοπης απο το τμημα.

Μετα απο αυτο πάω στο τμημα και κανω τη δηλωση."Αυτο το πραγμα συνεχεια..." λεει ο αστυ/κος και μου δινει την εντυπωση οτι το θεμα ειναι ληξαν, κλαφτο το ποδηλατο (δεν εκανα και τπτ αλλο ολη μερα).

Εμαθα επίσης οτι στο υπαιθριο παζαρι που γινεται στο Θησειο-Γκαζι τις Κυριακες, γινεται αλισβερισι, οποτε θα ψαξω και εκει....

isot15
Απών/απούσα

Καλησπέρα,το ποδήλατο μου κλάπηκε χθές 2/11/2010 στην Ιέρα οδό στην ευρύτερη περιοχή του γκαζιου.Μου έκοψαν κλειδαριά διαμετρου 40mm απο μηχανακι!!!

Είναι Giant Stp Καφε - χρυσο με αρ.πλαισίου χχχχχ436
Γνωρίζω καθε λεπτομερεια για το ποδήλατο καθώς το φτιάχνω μόνος μου.
Αν μπορεί να βοηθήσει καποιος..

Ευχαριστω πολύ!
Για οποια πληροφορία..
Γιαννης: 6988-75751έξι
johnsotiriou[at]hotmail.com

contact