Ανακοινώσεις κλεμμένων ποδηλάτων

356 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
adreas9
Απών/απούσα

Καλησπέρα, την Παρασκευή 27/5/2011 κατα της 9 και 20 μου κλέψαν το ποδήλατο έξω από το σπίτι μου στους Αμπελόκηπους.

Το είχα κλειδωμένο με χοντρή κλειδαρια σύρμα με συνδυασμό έξω από ένα κέντρο νεότητας το οποίο ήταν ανοιχτό.
Ανέβηκα για 10-15 λεπτά στο σπίτι μου και όταν κατέβηκα βρήκα μόνο την κλειδαριά διαλυμένη στο σημείο που κλειδώνει...

anzactom
Απών/απούσα

Χθες τα ξημερωματα κατα τις 3:00 καποιος-οι σπασανε το διπλό τζαμι της εξώπορτας στην εισοδο και μου πηρανε το GT Avalanche 3.0 disk μαυρο με κορνες, φώτα, βαση IPHONE το οποιο υπεραγαπουσα.

Το δευτερο κακο ειναι οτι εχω μεινει ποδαράτος μιας και δεν οδηγω τίποτε αλλο και ειμαι να σκάσω μιας και δεν υπαρχουν και φραγκα για αλλο.
Τι να πω... Αν καποιος δει κατι θα του φτιαχνω το PC για πάντα.

Επικοινωνια στο anzactom[at]gmail.com
Ευχαριστω

shrink78
Απών/απούσα

Το Νοέμβριο μου έκλεψαν ένα πανέμορφο Dahon mu p8 που λάτρευα!

Εντελώς αφελής δυστυχώς!
Χθες έμαθα για το blog και είπα να το αναφέρω αν και έχει περάσει καιρός...

Φωτογραφία

Επικοινωνία στο tasosgalano[at]gmail.com
Eυχαριστώ

nske
Απών/απούσα

Σήμερα, Πέμπτη 16/06 μου έκλεψαν ένα Ideal Crossmo, χρώματος ανθρακί κοντά στη στάση Καλλιθέα του ΗΣΑΠ. Η κλοπή πρέπει να έγινε βράδυ, πριν τις 22:00.

Αν τυχόν το πάρει κανενός το μάτι σε κάποια πιάτσα παρακαλώ ας στείλει ένα μήνυμα στο nske[at]hackbox.gr

Ευχαριστώ

evy dodis
Απών/απούσα

Ideal Pro Rider 2009 μαυρο-γκρι ,με λαστιχα πολης, ενα βραχιολακι στο αριστερο πηρουνι, βασεις για μπρος πισω φωτα, γρατζουνισμενος (ηταν ετοιμο να φυγει ενα τριγωνικο κομματι) ο μοχλος αλλαγης ταχυτητων και λειπει και απο το ενα πεταλι το πορτοκαλι τζαμακι που αντανακλα το φως.
εκλαπη στις 15 ιουνιου 2011

Ηταν κλειδωμενο στη ραμπα δεξια ακριβως απο τα public στο συνταγμα.
το ειχα μολις 3 μηνες, επεζησε αθικτο απο τη βαρβαροτητα που εξελιχθηκε εκει την Τεταρτη (γιατι καπου μετα τις 6 που ειχαν ηρεμησει τα πραγματα και περασα απο το σημειο ηταν εκει) αλλα δε γλιτωσε απο τη κερδοσκοπια και την ελλειψη συνειδησης.. (το βραδυ που επεστρεψα να το παρω δεν υπηρχε ιχνος..)

Ευχαριστω για τη βοηθεια παιδια!
e-mail: uazhsvre[at]yahoo.gr

gntasios
Απών/απούσα

Δυστυχώς, ένα ποδηλατάκι BOSS Duel 100 6 μηνών, έκανε φτερά από την είσοδο πολυκατοικίας στο Νέο Κόσμο, περιοχή Κυνοσάργους.

Δεν βρήκα ίχνος κλειδαριάς, και δεν έκαναν καν φασαρία παρότι κλάπηκε μεταξύ 8.20 - 10.30 το πρωί την 10/06/11 και η πόρτα μου είναι 50 εκ. από το χώρο φύλαξης. :-((

Έχει μικρό πρόβλημα με το δεξί μπροστά φρένο που βγαίνει το συρματάκι της ντίζας κάποιες φορές. :-(((

tsovas
Εικόνα tsovas
Απών/απούσα

Μου κλέψαν σήμερα μέσα στη πολυκατοικία μου στους Αμπελόκηπους ένα IDEAL MEGISTO 02 LOCKOUT χρώματος ΑΣΠΡΟ-ΜΑΥΡΟ αγορασμένο προ 3μηνίας.
Το ποδήλατο είχε σέλα SPORTOURER garda gel (μαύρη με πράσινες λεπτομέρειες), αριστερό καθρέπτη ZEFAL CYCLOP, παγουροθήκη ELITE MACAN και κόρνα μπαταρίας στο δεξί λεβιέ.

Πήραν μαζί και τη κλειδαριά με την οποία ήταν κλειδωμένο (μπορούν να τη βάλουν στο κ... τους).
Αν το δει κανείς (λέμε τώρα) ας στείλει μύνημα.

Και μία ευχή στο παλικάρι που το πήρε: "όπως έκοψες τη κλειδαριά έτσι να σου κόψει η αλυσίδα τον αχίλειο τένοντα!"

dkiouras
Απών/απούσα

Κλάπηκε χθες το βράδυ στην περιοχή του Καλλιμάρμαρου Σταδίου από τις 21:00 έως 24:00, το ποδήλατό μου μάρκας Lamporghini Tonino χρώματος κίτρινο.

Τέτοια ποδήλατα κυκλοφορούν ελάχιστα και κάνουν εντύπωση για το χρώμα τους.
Εάν κάποιος το είδε παρακαλώ να με ειδοποιήσει στο τηλ. 6936-16532τέσσερα.

aprositos
Απών/απούσα

Σήμερα στην Θεσσαλονίκη, στην Πλατεία Αριστοτέλους μου κλέψανε το ποδήλατό μου, ένα λευκό Agrressor με λασπωτήρες χρώμα μαύρο, λευκό κουδουνάκι και φωτάκια μπρος-πίσω.

Ήταν δεμένο γύρο από μεγάλη κολόνα, μέσα από το σκελετό και πίσω ρόδα. Το άφησα 11 και κάτι το μεσημέρι και 1 η ώρα όταν γύρισα, δεν υπήρχε. Το είχα 2 χρόνια.
Όταν το αγόρασα το δήλωσα κάπου, σε ένα site ή forum αλλά δεν θυμάμαι που. Τότε είχα σημειώσει και τον αριθμό πλαισίου, αλλά και αυτό δεν το βρίσκω. Η μόνη μου απόδειξη είναι μία (όχι της προκοπής) από την περσινή γυμνή ποδηλασία και κάποια πλάνα από βίντεο από τη φετινή γυμνή ποδηλασία. Όταν πήγα σήμερα στην αστυνομία να δηλώσω την κλοπή μου ζήτησαν την απόδειξη με τον αριθμό πλαισίου, πράγματα που δεν βρίσκω τώρα. Αύριο θα ξαναπάω με αυτή την φωτογραφία μπας και με αφήνουν να κάνω την δήλωση.

Επικοινωνία: dimitriosh2000[at]yahoo.com

panagiotispir
Απών/απούσα

Εχθές μεταξύ των ωρών 1:00 με 4:30 εκλάπη το ποδήλατό μου Dahon Vitesse D7, χρώματος μπλε. Περιοχή Αιγάλεω. Το είχα κλειδωμένο με συρματόσχοινο.

Του είχα βάλει ένα ασύρματο κοντέρ στο οποίο όταν το κλείδωσα είχα αφαιρέσει το καντράν. Μπροστά το αντανακλαστικό φως το έχω βγάλει και έχω βάλει ένα φως με λαμπάκι που πάει καλώδιο προς τα πίσω στο πιρούνι για δυναμό. Τον δυναμό τον είχα αφαιρέσει λόγω βλάβης και είναι επάνω στο πιρούνι μόνο η βάση του και στην άκρη το καλώδιο που έρχεται από το μπροστινό φως. Στην σέλα του υπάρχει μια βάση για την κλειδαριά και φωτάκι.Επίσης η σέλα μέσα έχει τρόμπα. Μπροστά επάνω στο τιμόνι υπάρχει βάση για φακό και η βάση του καντράν.

Αν δεί κάποιος κάτι ας με ειδοποιήσει παρακαλώ...
Το e-mail μου είναι panagiotis.gian[at]hotmail.com
Ευχαριστώ...

tryfonaration
Απών/απούσα

IDEAL Hillmaster, 2011, ασημί, με μαύρα φτερά μπρος πίσω μεγάλα. Έχει ένα μαύρο μικρό κουδούνι που δεν δουλεύει και μια αλουμινένια ματ μεταλλικού χρώματος ποτηροθήκη.

Ολοκαίνουργιο, μου το έκλεψαν εχθές το μεσημέρι στον Φάρο Νέου Ψυχικού.
Πήραν και την αλυσίδα μαζί...

Ευχαριστώ...

mamix
Απών/απούσα

Καλησπέρα, καινούριος στο forum, χρόνια ποδηλάτης, μακάρι η πρώτη μου δημοσίευση να ήταν πιο ευχάριστη.

Το ποδήλατο που μου έκλεψαν είναι ένα κυπαρισί Ideal Alpha mountain bike, μοντέλο του 1998 πλήρως αναπαλαιωμένο. Τα μόνα που έχουν μείνει ανέγγιχτα είναι ο σκελετός και το πιρούνι.

Δίπατες ζάντες Ventura, λάστιχα kenda, δισκοβραχίονας Shimano, λεβγεδομανέτα Shimano V-brake, φρένα V-brake, ταυράκια "Promax", υπάρχουν οι βάσεις του εμπρός - πίσω φωτός και η βάση του κοντέρ, μοντέλο "Sigma. τα εμπρός και πίσω φώτα και το κοντέρ, τα είχα αφαιρέσει αφού το είχα κλειδώσει.
Είχα πρόσφατα επίσης αντικαταστήσει το τιμόνι και το λαίμο με λαιμο-τιμόνι αλουμινίου. Τρίγωνο τσαντάκι χρώματος μαύρου.

Γδαρσίματα και γρατζουνιές υπάρχουν σε μεγάλο μέρος του σκελετού, βαμμένα με βερνίκι νυχιών ανάλογου χρωματος. Υπάρχει λασπωτήρας εμπρός, και η βάση του πίσω λασπωτήρα επίσης, χωρίς όμως τον πίσω λασπωτήρα γιατί είχε σπάσει και τον έβγαλα για να τον κολλήσω. Τοποθετήμενη στέκα στο ύψος του δισκόβραχίονα, επίσης τοποθετημένο και κουδουνάκι.

Σιδερένια πετάλια "Bullet" χρώματος μαύρου. Αυτόκόλλητα "KVAS" και "Metzeler" στο κυριο μέρος του σκελετού και στο υψος της αλυσίδας αντίστοιχα.

Κλάπηκε έξω απο το Metropolis της Ομόνοιας, σήμερα 8 Ιουλίου 2011 και ώρα 20:00, το είχα κλειδωμένο επί της Πανεπιστημίου και Εμ. Μπενάκη.
Έλλειπε και το λουκέτο (spiral 8mm, της πλάκας).

Κάνένας περάστικος, ο περιπτεράς εκεί δίπλα ή οι δύο security του Μetropolis δεν πρόσεξαν κάτι. Δυστυχώς δεν είχα προνοήσει για καλύτερη κλειδαριά, να σημειώσω τον αριθμό πλαισίου ή να βγάλω μια φωτογραφία.
Σπανίως το αφήνω εκτός σπιτιού, και δεν περίμενα μια κλοπή σε τόσο κεντρικό σημείο (με πολύ κόσμο και κίνηση, security του metropolis που σίγουρα δεν έχουν καμμία υποχρέωση να ελέγχουν και έξω από το μαγαζί, κτλ).

Είχα συναισθηματικά δεθεί με το συγκεκριμένο ποδηλατάκι (το πρώτο μου mountain bike και το έχω απο μικρός), όποιος το δει, ας επικοινωνήσει μαζί μου, πέραν απο αμοιβή, θα είμαι ευγνώμων αν βρεθεί, και αν χρεαστεί οποιαδήποτε βοήθεια με εγκατάσταση δικτύου, επισκευή υπολογιστή ή άλλη σχετική συντήρηση, θα του κάνω την δουλεία τζάμπα...

Επικοινωνία: mamix_198[at]hotmail.com

tralala
Απών/απούσα

ΈΚΛΕΨΑΝ ΜΑΥΡΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ORBEA μοντελο carpe, με ακρομπαρα, μαυρη σελα γυναικεια BONTRAGER με σιελ λεπτομερεια, λαχανι ποτηροθηκη.
Έχει και μια μικρη γρατζουνια στον οριζοντιο αξονα!

Πανω στην Βασ. Σοφιας απεναντι απο το Χιλτον, σημερα περιπου στις 4.14 με 5 παρα 20.
Ηταν ΔΕΜΕΝΟ με αλυσιδα μηχανης ΚΑΙ με χοντρο συρματοσχοινο. Τα πηραν μαζι τους!!
Δεν ηταν απλα ενα ποδήλατο, ήταν το μοναδικό μέσο μεταφοράς και μεγαλης συναισθηματικής αξίας!

Άν το δείτε ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ στείλτε email: c.theodoritsi[at]gmail.com

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150309815315579&set=a.46913949...

mpap17265
Απών/απούσα

Στις 30/06/2011 από την περιοχή του Αλίμου (μέσα από κλειστό γκαράζ) μου έκλεψαν SPECILIZED MYKA HT SPORT (γυναικείο) χρώμα ασημί.

Είχε πάνω του φώτα KNOG (μπρος και πίσω) και MonkeyLectric Monkey Light στην πίσω ρόδα. Είχε επίσης παγουροθήκη, κουδουνάκι και τσαντάκι στην σέλα.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει να επικοινωνήσει μαζί μου στο mpapazi[at]gmail.com
Ευχαριστώ.

slayerman13
Απών/απούσα

Αλλος ενας πικραμενος θυμα κλοπης, σημερα 22/7/2011, ενος μαυρου (αντρικου) ΚΤΜ Manhattan, μερα μεσημερι, στο κεντρο της Αθηνας Ομηρου και Σταδιου μπροστα απο γνωστη ασφαλιστικη εταιρεια, μπροστα απο γραφειο με securita, μιλαμε για το απολυτο θρασος και τον απολυτο υπνο securita.
Kλαπηκε για πλακα σε 10 λεπτα αβλεψιας...

Αμα βρεθει, στην μπροστινη ροδα εχω αφησει το βιδακι του κοντερ, (το ποδηλατο ειναι χωρις το κοντερ, χωρις το μπροστινο φως, αλλα με το οπισθεν φως + εξτρα μαλακη σελα των 10 ευρω) και θεση για κλειδαρια σπιραλ.

Το ποδηλατο δεν το απολαυσα ουτε 3 μηνες αλλα δυστυχως το διδαγμα ειναι ενα: ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ. Ο,τι κλειδαρια και να του βαλεις, θα το κλαψεις...

Στην (απιθανη) περιπτωση που βρεθει, καλοδεχουμενος ο αγιος αυτος ανθρωπος, μπορει να με βρει στο slayeras[at]hotmail.com

ippokratis PODILATIS
Απών/απούσα

Tο ποδηλατο κλαπηκε απο την αυλη μονοκατοικιας στην σαλαμινα ειναι full xt με αποκλειστικα αγωνιστικη χρηση.

Φοραει αναρτηση αερα γκρι χρωματος και τροχους fulcrum, η κλοπη εγινε 16-7 στις 0300 ξημερωμα 50%, ξερω ποιοι ειναι αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη με την αστυνομια ουτε και με τον δικο μου τροπο....

Το ποδηλατο ειναι του γιου μου που μαζευοντας το χαρτηλικι απο δουλεια 2 καλοκαιριων το ειχε αναβαθμισει φτανοντας το 10,8 kg.

Αν το δειτε τηλ. στο 6976-61017εννέα, ευχαριστώ.

kyr
Εικόνα kyr
Απών/απούσα

Από Α. Πετράλωνα, έχει αλλαγμένο τιμόνι/λαιμό, σέλα και ένα αυτοκόλλητο στη δεξιά μεριά του πλαισίου.

Παρακαλώ αν το πάρει κάπου το μάτι σας, ρίξτε ένα μήνυμα στο coralisigns_AT_gmail.com

pansar
Απών/απούσα

Εξω απο σταθμό Μετρό Δουκίσσης Πλακεντίας, παλιο mtb GITANE ανθρακι 15ετίας, σε πολυ μετρια κατασταση...

Απορώ γιατί το έκλεψαν;...

Tananga
Απών/απούσα

Το έκλεψαν στο Βόλο, οι προσπάθειές μου μέχρι τώρα να βρω άκρη δεν είχαν αποτέλεσμα και η αστυνομία αδιαφορεί τραγικά. Αν δεν σκοτωθεί κάποιος, δεν υπάρχει λόγος να κουνηθούν.

Μαύρο με πορτοκαλί γράμματα το KTM, Μedium, carbon παγουροθήκη.

Όποιος εντοπίσει κάτι, ας μου πει, δίνω και αμοιβή.

tonionio
Απών/απούσα

Σημερα μου εκλεψαν το ποδηλατο μου στην Νικης στο κεντρο μπροστα στα ματια μου... (οχι και τοσο μπροστα αλλα οκ)

Το ποδηλατο ειναι 20αρι ΜΤB CUBE ANALOG DISC Μαυρο ματ/ασπρο/λαχανι...
Το χω ουτε 4 μηνες και ναι ειμαι βλακας και το αφησα ξεκλειδωτο για λιγα δευτερολεπτα...

Πηγα καπακια προς τα κατω, Μενανδρου κλπ αλλα δυστυχως δεν βρηκα κατι...

autokratoras ag...
Απών/απούσα

Κλοπή DAHON MU XL στις 2/08/2011

Mου έκλεψαν για τρίτη φορά το ποδήλατο μου. Αυτή τη φορά ένα dahon mu xl σε μαύρο προς σκούρο γκρι μεταλλικό χρώμα (gunmetal).
To ποδήλατο εκλάπη έξω από το ζαχαροπλαστείο του Ασημακόπουλου στα Εξάρχεια.

Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει ας επικοινωνήσει στο 6978-55961δύο.
Το ποδήλατο είναι αυτό:
http://www.dahon.gr/images/bikes_large/Mu_XL_l.jpg

Ευχαριστώ Δημήτρης

Christos Stathis
Απών/απούσα

Κλοπή 2 ποδηλάτων MBM από κλειστό γκαράζ

Καλησπέρα σε όλους.

Την Παρασκευή 5/8/2011 μου έκλεψαν δύο ποδήλατα, ένα MBM Boulevard Ivory (μπεζ) και ένα MBM Chic (λευκό) μέσα από το κλειστό γκαράζ της πολυκατοικίας μου στα Βριλήσσια (κοντά στο Σκλαβενίτη).

Ο κλέφτης μπήκε από το ασανσέρ (προφανώς ήξερε τι έψαχνε) και κατέβηκε στο κλειστό γκαράζ της πολυκατοικίας (εάν είχε παραβιάσει την πόρτα του γκαράζ, δεν θα είχε λόγο να κόψει την κοινή αλυσίδα των δύο ποδηλάτων, ενώ θα υπήρχαν ίχνη και στη γκαρζόπορτα). Μετέφερε ένα ένα τα ποδήλατα από το ασανσέρ και έγινε άφαντος. Η ώρα κλοπής δεν είναι γνωστή, πάντως μάλλον θα υπήρχαν τσιλιαδόροι.

Οι λόγοι που γράφω αυτή την καταχώρηση είναι, όχι γιατί περιμένω να τα βρω, αλλά:
1. Για να σας επιστήσω την προσοχή να προσέχετε που αφήνετε τα ποδήλατα, καθώς δεν είναι ασφαλή πουθενά, εκτός ίσως από το ίδιο σας το διαμέρισμα ή μεσα στην αποθήκη σας.
2. Θα ήταν ιδιαίτερα επικίνδυνο εάν κάποιος έμπεινε στο γκαράζ είτε από το ασανσέρ, είτε από τη γκαραζόπορτα. Φανταστείτε να ερχόσασταν πρόσωπο με πρόσωπο με τον κλέφτη...
3. Υπάρχει πάντα η πιθανότητα κάποιος να παρακολουθεί τις κινήσεις της πολυκατοικίας για να μπει την κατάλληλη στιγμή. Προσοχή λοιπόν σε περίεργους που κόβουν βόλτες στη γειτονιά...
4. Ο κλέφτης προφανώς γνώριζε το γκαράζ, καθώς μπήκε επί τούτου (υπήρχαν στο γκαράζ άλλα 4 ποδήλατα χωρίς αλυσίδα, τα οποία έμειναν άθικτα). Καλό θα ήταν λοιπόν να υπάρχει ιδιαίτερη προσοχή σε όσους επιτρέπεται η είσοδος στην πολυκατοικία (συνεργεία καθαρισμού και συντήρησης, ντελιβεράδες, διανομείς διαφημιστικών πινακίδων, κ.λπ.), π.χ. να μην τους δίνονται κλειδιά της εισόδου, έλεγχος της ώρας που φεύγουν, τα διαφημιστικά φυλλάδια να αφήνονται στο γραμματοκιβώτιο, κ.λπ.

Άρια
Απών/απούσα

Κλάπηκε χτες στις 19:00 το ποδήλατό μου, από καφετέρια στο Μοναστηράκι ideal crosser, χρώματος μπλε σκούρο. Είναι το μοναδικό μου μεταφορικό μέσο, δεν έχω άλλο τρόπο να πηγαινοέρχομαι στη δουλειά μου γιατί δουλεύω βράδυ και τα οικονομικά μου δε μου επιτρέπουν με τίποτα να το αντικαταστήσω!

Είχε πάνω του διακριτικά:
- γκρι πλατιά (εργονομικά) ακροτίμονα που καλύπτουν όλη την παλάμη (προσοχή στη φωτογραφία φαίνονται τα παλιά που είχα)
- μεγάλη μαύρη σχάρα με ράγα για συρταρωτή τσάντα στην πίσω ρόδα και με φαρδύ κόκκινο φως πάνω της συνδεδεμένο στο πίσω φρένο
- τσαντάκι γκρι κάτω από τη σέλα με εργαλεία
- βάση για πέταλο στο πλάι του σκελετού
- παγουροθήκη
- βάση για τσάντα στο τιμόνι
- πετάλια ασημένια spd από τη μία πλευρά
- κοντέρ ασημένιο στο τιμόνι με odo κοντά στα 2000 χλμ.
- ιδιότυπο άξονα στις ρόδες και στη σέλα, που ανοίγει με εξαγωνικό alen
- αποσυνδεδεμένα πίσω φρένα

**************************************
Έχω όμως εικόνα του δράστη από την κάμερα ασφαλείας, αν μη τι άλλο δείτε τις από περιέργεια για το πώς εκτελείται η δουλειά...
http://imageshack.us/g/197/dscn8695e.jpg/

Ο κλέφτης είναι σκουρόχρωμος, πιθανότατα αλλοδαπός, με μουστάκι και όχι πολύ νέος, φορούσε καπελάκι με φαρδιά λευκή λωρίδα στη μέση και κάποιο σχέδιο, φαρδύ γαλάζιο πουκάμισο, πράσινη βερμούδα, καφέ σανδάλι και εισήλθε κρατώντας ένα κουτί με ρούχα τα οποία πιθανόν να πουλάει κάπου στην περιοχή στο Μοναστηράκι.

mpampoulasbb
Απών/απούσα

Την Παρασκευή 19/8/2011, στη Φιλελλήνων 1 Σύνταγμα κλαπηκε Scott sportstter p4 ασπρόμαυρο, έχω photo & video από την κλοπή.

Φωτογραφία

nikos66
Εικόνα nikos66
Απών/απούσα

Κλάπηκε Gary Fisher Kaitai 2009, χρώμα γκρι, μέσα από κλειδωμένη αποθήκη στο υπόγειο της πολυκατοικίας που μένω, στην Αγία Παρασκευή, Αθήνα.

Αν κάποιος έχει κάποια πληροφορία...

Paiktouras
Απών/απούσα

Xthes sto kentro, eksw apo to ASTY( eixa paei me to podilato,na dw mia tainia tou festival) mou klepsane to podilato.

Ena specialized crosstrail tou '10.

Pera ap auto den kserw poios ap tous duo arithmous pou grafei stin apod. agoras k stin egkuisi,einai o arithmos plaisiou tou podilatou.an kserei kaneis k mporei na boithisei.. (SKU:9214-7604 και S/N:WSBC608005192F)

Αutoi einai oi duo arithmoi, me ta arxika pou exei mprwsta.thelw ton arithmo plaisiou,gia na katagkeilw stous mpatsous tin klopi,oxi pws exw kapoia elpida na to brw...

mtrid
Απών/απούσα

ΚΛΟΠΗ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ "TREK" ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ PLANET CARREFOUR

Εκλάπη TREK FUEL 70, χρώματος έντονου Μπλε "ελεκτρίκ", με πίσω ανάρτηση τύπου Link.

Η κλοπή έγινε το Σάββατο 17/9/2011 μεταξύ 11.30 και 13.00, έξω από το κατάστημα Carrefour "planet" επί της Λεωφόρου Μαραθώνος στον Γέρακα, με κατεύθυνση τον Σταυρό Αγ. Παρασκευής, όπου το είχα κλειδωμένο με αλυσίδα, την οποία και έκοψαν, στο κιγκλίδωμα του πεζοδρομίου, σε σημείο που σταθμεύουν και μοτοσυκλέτες, 10 μέτρα από το security office του καταστήματος και 100 μέτρα από το αστυνομικό τμήμα Γέρακα.

Την ώρα της κλοπής το ποδήλατο έφερε γκρι παιδικό καθισματάκι, στηριγμένο σε βάση με κίτρινο μοχλό αποσύνδεσης, μπλε θήκη για μπουκάλι νερού, τρόμπα, και βάσεις για μπρος&πίσω φώτα. Οι αναρτήσεις μπροστά και πίσω είναι μάρκας RockShox και η μπροστινή ανάρτηση έχει σύστημα remote lock out στο τιμόνι.

Βέβαια όλα τα περιφερειακά, ακόμα και οι αναρτήσεις, ενδέχεται να έχουν ήδη αφαιρεθεί από τον σκελετό.

Aristeidis80
Απών/απούσα

Την προηγούμενη Παρασκευή στο κέντρο στο Μαρούσι στον πεζόδρομο (14:15) ένας Πακιστανός (γυρω στα 35-40) μου έκλεψε το ποδήλατο πίσω απο την πλάτη μου!!!!! Το άφησα απο τα μάτια μου για 3-5 λεπτά μιλώντας με πωλητή σε κατάστημα έχοντας το ποδήλατο 2-3 μέτρα πίσω μου, αυτό ήταν αρκετο...

Το ποδήλατο είναι ενα mountain, Corratec X-Vert Motion, λευκό, με μια φαρδιά ρίγα κόκκινη απο κάτω δεν φένεται ιδιαίτερα), μαύρο πιρούνι εμπρός, ενσύρματο κοντέρ, λαστιχιένια φωτάκια εμπρός πισω και ελαστκά 50-50 (στο κέντρο το πέλμα είναι flat σε σχήμα V - στα πλαινά με δοντάκια). Η σέλα είναι λευκή γκρί με λίγο κόκκινο.

Το ποδήλατο είναι πολύ εύκολα αναγνωρίσιμο δεδομένου ότι δεν κυκλοφορούν πολλά. (όσο ψάχνω δεν έχω βρεί ούτε 1 Corratec)
Παρακαλώ όποιος το εντοπίσει να επικοινωνήσει με την αστυνομία ή μαζί μου (ιδανικά μπορεί να κρατήσει στοιχεία του αναβάτη!!)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..... η ελπίδα πεθαίνει τελευταία (είναι το 2ο πανομοιότυπο που μου κλέβουν...)

kleftopoulo
Απών/απούσα

Αν και πιστευω οτι ειναι πολυ δυσκολο να βρεθει πλεον θελω να την βοηθεια οποιου δει ενα ποδηλατο GIANT γκρι-λαδι με φτερα και σχαρα το μοναδικο μοντελο που κυκλοφορουσε στη θεσσαλονικη μεχρι πριν απο εναν μηνα που μου το τσουρεψαν απο την πολυκατοικια μου.

PLEASE γραψτε...
(ΤΟ ΟΝΟΜΑ GIANT ειναι με λευκα γραμματα και το ποδηλατο δεν εχει χτυπηματα.)

alexaig
Απών/απούσα

Δυστυχώς μου έμελε το πρώτο μου post να γίνει σε αυτό το όχι ΄τοσο χαρούμενο thread.

Την κυριακή 2/10/2011 το βράδυ, γύρω στις 10:30, μου κλέψανε το ποδήλατό μου κοντά στον Σταυρό Αγ. Παρασκευής στην περιοχή Γλυκά Νερά (Φούρεσι).

Ήταν ένα Ιdeal Μultigo μαύρο, σχεδόν καθόλου γραζουνιές. Το σταντ του ήταν λίγο ...ξεχαρβαλωμένο και η βάση για το χιλιομετροδείκτη είχε κάπου κομμένο το καλώδιο (περίπου στο υψος της ανάρτησης) και το είχα ενώσει πρόχειρα.
Έχω και τον σειριακό αριθμό άμα χρειαστεί...

Εάν (λέμε τώρα) δει κανείς κάτι αντίστοιχο ας μου στείλει ένα μύνημα στο asakelliou[at]gmail.com