Ανακοινώσεις κλεμμένων ποδηλάτων

356 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
prorider
Απών/απούσα

εκλαπη χτες το βραδυ 21/11/12 απο εσωτερικη αυλη μονοκατοικιας στα ανω πετραλωνα κουρσακι παλιο ανακατασκευασμενο τις φωτο...
παρακαλω αν καποιος δει κατι ας ενημερωσει...
γιαννης 6936080556

http://imageshack.us/photo/my-images/836/39885310150480176848397.jpg/
http://img836.imageshack.us/img836/1349/39885310150480176848397.jpg

orestisfikos
Απών/απούσα

Εκλάπη 25/11/12 περιοχη θεσσαλονικη,σβολου με παλεων πατρων ποδήλατο commmencal .
http://postimage.org/image/w2yzmqpkp/

maria77y
Απών/απούσα

Στις 04/12/12 εκλαπη ποδηλατο χρωματος Γκρι-Ασπρο μαρκας Kona μοντελο caldera του 2010, φορουσε λαιμο raglay πορτοκαλι 55mm, σελα selle italia λευκη και πεταλια kona flat αυτες ηταν οι παρεμβασεις μου σε σχεση με την εργοστασιακη του μορφη,τα αναφερω μηπως βοηθησει(δεν εχω καταλαβει πως να ανεβασω εδω μια φωτογραφια, στην φορμα δηλωσης κλεμμενων καταφερα κι ανεβασα μια).Η κλοπη εγινε στην περιοχη του χαλανδριου σε πεζοδρομο με σχετικη κινηση και ηταν κλειδωμενο με χοντρο συρματοσχοινο μπροστα ακριβως απο το μαγαζι που δουλευω. Το ποδηλατο εβγαλε φτερα μεταξυ 17:00-18:30.
Θα εκτιμουσα την οποια βοηθεια σας, διοτι καθυσταται λιγακι δυσκολο να παω να το ψαξω στις υπαιθριες αγορες κλεμμενων ποδηλατων, τις οποιες παρεπιπτωντος μου υποδειξαν οι αστυνομικες αρχες!!!! Αν δεν πανε αυτοι εκει πως θα το κανω εγω, αναρρωτιεμαι?...και βασικα πως ειναι δυνατον να το γνωριζουν και να υπαρχει ακομη το μαγαζακι....Μα ποοοοοσο πια, ποοοσο...

aldro
Απών/απούσα

5

Mε παραβιαση αποθήκης στο Κορωπί μεταξύ 1300 &16.00

aldro
Απών/απούσα

6
Μαριν Στινσον & Beretta TRX100

beep_beep
Απών/απούσα

μου έκλεψαν την Δευτέρα 17-12 γύρω στις 18.00-20.30 μαύρο ideal pro rider το οποίο είχα κλειδώσει μπροστά από την είσοδο του Attica στην Πανεπιστημίου.
τόσος κόσμος περνάει ή στέκεται εκει..κανείς δεν κατάλαβε την κλοπή ήθελα να ξερα!
όπως και να χει αν κάποιος γνωρίζει κατι ας μου στείλει ενα pm
ευχαριστώ!!!

egripos
Απών/απούσα

Τα ξημερώματα της 17 Δεκεμβρίου 2012 μου έκλεψαν το ποδήλατο από την πυλωτή της πολυκατοικίας που μένω, στο Περιστέρι κοντά στο γήπεδο του Ατρομήτου. Το ποδήλατο είχε επάνω ένα παιδικό καθησματάκι χρώματος μπλε με πορτοκαλί μαξιλαράκι και του είχα βιδώσει το αντανακλαστικό που έχει το ποδήλατο πίσω και κάτω από την σέλα στο πίσω μέρος, πάνω και δεξιά. Εάν κάποιος γνωρίζει κάτι θα εκτιμούσα πολύ την βοήθεια του! Το ποδήλατο είναι ακριβώς όπως και στην φωτόγραφία. Το χρώμα του είναι μάτ...
serial: GD10252895
Beretta SRX 100 Black 18sp.

Sector
Εικόνα Sector
Απών/απούσα

Εκλάπη Ideal Pro Rider ασπρο-κοκκινο μοντελο 2010 (χωρις δισκοφρενα) με τα default περιφερειακα του στην περιοχή του Αμαρουσιου. Εγινε στις 25-12-2012 9.30 με 10.30 το βραδυ (σιγα μην ειχαν ιδιαιτερη ευαισθησια για τις εορταστικες μερες) στην οδο κοτζια, παράλληλη της οδου πεντελης. Το ποδηλατο ειχε μια κλειδαρια-συρματοσκοινο, της πλακας δηλαδη, και ηταν δεμενο σε στιβαρο σημειο και σε προφανη καλως η κακως τοποθεσια μπροστα σε εισοδο πολυκατοικιας. Δεν βρεθηκε ουτε η κλειδαρια. Το μονο χαρακτηριστικο, περα απο τις συγκεκριμενες γρατζουνιες που μονο οποιος εχει το ποδηλατο γνωριζει, ηταν οτι το διαφανες πλαστικο προστατευτικο στην πισω ροδα κοντα στις ταχυτητες ηταν ψιλοσπασμενο και "επαιζε". Αν καποιος βρισκεται τοπικα και δει κατι, αν και κομματι δυσκολο, ας μιλησει.

xristos lostre
Απών/απούσα

EKLAPH GIANT BOULDER APO METRO Xalandriou!!!

stellita
Απών/απούσα

Klapike podilato markas Gary Fisher Xrwmatos Gri - Larisa

Idio me auto sto link :

http://www.google.gr/imgres?q=gary+fisher+trapon+10&um=1&hl=el&sa=N&tbo=...

Eklapi stis 11/1/2013 to apogeuma.

Ama deite tpt tetoio
epikoinwniste se auto to email: stella_kapnoriza@yahoo.gr

Den yparxei idio allo stin larisa.Euxaristw poly

errik
Απών/απούσα

Κλάπηκαν 2 ποδήλατα λευκά City Cross με ανατομικές σέλες από υπόγειο στο Νέο Ηράκλειο Αττικής. Ένα γυναικείο και ένα αντρικό. Όποιος τα δει, παρακαλώ να στείλει μειλ στο erriko@gmail.com. Τι να πω, έχει πέσει επιδημία στο Νέο Ηράκλειο με τις κλοπές. Αυτά ήταν τα ποδήλατα.

podilata
podilata
podilata
Κλάπηκαν από υπόγεια αποθήκη οπου ήταν κλειδωμένα στο σίδερο της σκάλας, στον κοινόχρηστο χώρο. Η εξώπορτα έχει κλειδαριά ασφαλέιας, οπότε κάποιος πρέπει να άνοιξε την πόρτα.
Τα ποδήλατα ήταν καινούρια ουσιαστικά.

pan-ma7
Απών/απούσα

Σήμερα το πρωι από τις2.30 εως τισ 8.30 μου έκλεψαν από την βεράντα του σπιτιού στα Βριλήσσσια ένα γκρι merida crossway, με γρατζουνιες απο την δεξια μερια στον οριζόντιο και στο διαγωνιο κομματι του σκελετού. είχε μηχανικά δισκόφρενα ταχζύμετρο, φως εμπρός και πίσω και ένα λουκέτο μαυρου χρωματος τυλιγμένο στη στο παλουκόσελο.Όποιος αντιληφθεί κάτι ας ειδοποιήσει στο panos7mav@yahoo.gr ή στο 100 γιατί έχει ήδη δηλωθεί η κλοπή.

Ήταν στον 1ο όροφο και ξεκλείδωτο, χύμα που λέμε στη βεράντα. κι αυτό γιατί δεν το περίμενα ότι θα ανέβαιναν για να το πάρουν, είχα άλλα τρία ποδήλατα εκεί και δεν τα πείραξαν. Μικρής αξίας βέβαια(170€ περίπου). Στόχος ήταν το Merida μόνο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

http://imageshack.us/photo/my-images/687/img0660ge.jpg/

gstag
Απών/απούσα

Μια παλιά μαυρη κουρσα Federal κλαπηκε το βράδυ της Κυριακής προς Δευτέρα 28/1/2013 στα Χανιά στην περιοχη της Νεας Χώρας.
Είναι ακριβως το ίδιο με τη φωτογραφία αλλα σε μαυρο. Αν το δείτε να κυκλοφορεί (πιθανα βαμένο και με αλλαγμενο τιμονι σελα) στην περιοχή των Χανιών αλλα και των χωριων τριγυρω ή δειτε σε κανενα ποδηλαταδικο ανακατασκευασμενη κουρσα με παλιο σκελετο στείλτε μου ένα mail στο gstag@windowslive.com
http://imageshack.us/photo/my-images/804/p1020385v.jpg
Ευχαριστω
γιαννης

ibompolis
Απών/απούσα

Την Τετάρτη 6/2/13 το πρωί μεταξύ 08:30 και 13:00, κλάπηκε το ποδήλατό μου, Fidusa Hammer Blue από την είσοδο της πολυκατοικίας μου. Πιθανότατα η εξώπορτα ξεχάστηκε ανοιχτή με αποτέλεσμα την εξαφάνισή του, χωρίς κανένας από τους γείτονες να αντιληφθεί κάτι. Δυστυχώς το ποδήλατο δεν ήταν κλειδωμένο, αν και θα έπρεπε.
Εικόνα του ποδηλάτου μπορεί να βρεθεί στην σελίδα http://fidusa.gr/bikes/hammer-blue.php#.URLu-x3exEM, το δικό μου όμως έχει V-brakes και σέλα Fidusa λευκή με θαλασσί λεπτομέρειες στο πλάι. Επίσης έχει καθρέφτη στο αριστερό ακροτίμονο, ταχύμετρο VDO στο κέντρο επάνω στο λαιμό, βάση στήριξης κινητού στα αριστερά και φακό LED μαύρο στα δεξιά του. Επιπλέον φωτάκι στο παλουκόσελο.
Οποιαδήποτε πληροφορία/οδηγία θα είναι ανεκτίμητη...
Ευχαριστώ.
Γιάννης

Gefer
Εικόνα Gefer
Απών/απούσα

κάποια στιγμή το βράδυ στις 11/2/2012 μου έκλεψαν το ποδήλατο από την αυλή του σπιτιού μου που το είχα δεμένο με abus αλυσίδα δείκτη προστασίας 8 και σκεπασμένο - "καμουφλαρισμένο" με αδιάφανο νάιλον. Είναι το "δεύτερο" ποδήλατο που είχα για να πηγαίνω σούπερμάρκετ κλπ και δεν είχα χώρο να το βάλω κάπου εσωτερικά. Είναι "τύπου" mountain διπλής ανάρτησης phoenix outdoor μαύρο. Χαρακτηριστικό που έχει είναι ότι το σταντ δεν έχει στο τέλος του το πλαστικό καλυμα-τάπα για να ακουμπάει κάτω. φώτο http://img21.imageshack.us/img21/8287/18150410150102072613405.jpg

τύπου σούπερμαρκετ...

Παιδιά κάθε βοήθεια για να βρεθεί ο ποντικός, πολύτιμη. Προσοχή γιατί έχει ξεφύγει η κατάσταση.

xaotikos
Απών/απούσα

Σήμερα μου πήρανε το ποδήλατο που είχα μέσα στο σπίτι!!
Ειναι cannondale Jekyll 4 του 2011 χρώμα άσπρο με λίγο κόκκινο όπως φαίνεται στις φωτό.

Από εξτρά είχε: φρένα magura luise bat, KSi900 seatpost, τιμόνι και πετάλια nukeproof, λαιμό Truvativ Holzfeller. Ο σκελετός ηταν καλυμμένος με ζελατίνα προστασίας και είχε φύγει το κομμάτι που είχε σαν δείκτη για το sag.

Δεν κυκλοφορούν πολλά γιαυτό αν το πετύχει κανένας ας στείλει ένα πμ εδώ ή ένα mail στο xaotikos @ gmail.com

1
2

sofmartin
Απών/απούσα

H klopi egeine stis 18/2/2012 to podilato to eixa klidomeno sto parking tis Filosofikis Athinwn. Dilosa to gegonos stin astunomia. Apla to podilato auto gia mena einai ta panta!!! Parakalw opoios kserei kati h dei kati as epikinonisei mazi mou.
To podilato einai auto: http://road-bikes.findthebest.com/l/836/2012-Fuji-Newest-3-0

Euxaristw polu!!!

saxonas
Εικόνα saxonas
Απών/απούσα

Κλοπή Mongoose Τhreshold

Το εκλεψαν στις 14/2/2013 από Νέα Σμύρνη μέσα από πολυκατοικία. Δεν έχει καμία αξία σαν ποδήλατο.Πιο πολύ συναισθηματική αξία.Άμα το δει κανείς να στείλει μνμ εδώ η να επικοινωνήσει στο 6998370696

http://img96.imageshack.us/img96/6692/stolenbike.png

flyx
Εικόνα flyx
Απών/απούσα

Εκλάπη Cube Town, περιοχή Δουκίσσης Πλακεντίας, αγορασμένο το Μάϊο 2011 από τον Δημήτρη (Piranha Bikes) στο Μαρούσι. Το ποδήλατο φυλάσσοταν σε υπόγεια αποθήκη, εντός υπογείου πολυκατοικίας με όχι και τόσο εύκολη κάτοψη. Στράβωσαν την πόρτα με γρύλλο αυτοκινήτου ή με τα πόδια (δεν παραβίασαν την κλειδαριά), μπήκαν στην αποθήκη απο το κενό που δημιουργήθηκε μεταξύ κλειδαριάς πόρτας και δαπέδου, έκοψαν την κλειδαριά (τύπου 8)με την οποία ήταν κλειδωμένο με άλλο ποδήλατο και ένα τραπέζι και το πήραν. Έξω από την πόρτα βρέθηκε παρατημένο ένα προσκέφαλο καθίσματος αυτοκινήτου και μια πένσα. Η παραβίαση/στρέβλωση έγινε μόνο στη δική μου πόρτα (τυφλή), μεταξύ άλλων έξι που βρίσκονται δίπλα και απέναντι και στο υπόγειο της πολυκατοικίας υπάρχει πρόσβαση μόνο από το ασανσέρ, δηλ. το κλιμακοστάσιο σταματάει στο ισόγειο.

Απ'ότι είπε η σήμανση η διάρρηξη έγινε κατά τη διάρκεια της ημέρας (όχι βραδινές ώρες) και σίγουρα μεταξύ Δευτέρας 18/2/13 και Τετάρτης 20/2/13.

Οποιαδήποτε ιδέα για βοήθεια ευπρόσδεκτη καθώς και links άλλων websites που ενδεχομένως υπάρχουν σχετικά θέματα. Εννοείται ότι υπάρχουν όλα τα χαρτιά του ποδηλάτου και κάποια χαρακτηριστικά σημάδια που γνωρίζω, ωσάν το σώμα μου...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
gkatspm παπί gmail .com

Cube Town

nikos-papagou
Απών/απούσα

Μου έκλεψαν ποδήλατο ideal integrator 2011 anthraki matt small αντρικό με λάστιχα δρόμου στην περιοχή του Παπάγου χθες. Εξαρτήματα για κοντέρ, φώτα μπρος πίσω, βάση τσάντας στη σέλα. Abus σπαστη σε θήκη και θηκη για παγούρι.

Το κλεψαν απο κήπο κλειδωμενο με πέταλο kryptonite και σύρμα γύρω στα 80ε.

kostis_t
Απών/απούσα

IDEAL KRITTON 2012 λευκό που το είχα μόλις ένα μήνα, εκλάπη 26/3 από υπόγεια αποθήκη στην Καλλιθέα.
Όποιος μπορεί να βοηθήσει ας στείλει ΡΜ, Ευχαριστώ!

kritton

Boomax10
Απών/απούσα

Μου έκλεψαν το βράδυ 31/03 το Ideal Boomax 02 Medium του 2010 από υπόγειο χώρο πίσω από την πολυκατοικία, όπου έχει πόρτα που κλειδώνει, η πόρτα βρέθηκε ορθάνοιχτη χωρίς σημάδια παραβίασης και το ποδήλατο το πήραν μαζί με το σταντ βιτρίνας που το έστηνα. Ιδιαιτερότητες του ποδηλάτου, φορούσε λαστιχα Rapid Rob μπροστά και Smart Sam πίσω και πριν μια εβδομάδα έβαλα αυτές
SM-RT67 τις δισκόπλακες μπρος-πίσω. Αν το δει κάποιος κάπου, παρακαλώ όπως ενημερώσει!
Ευχαριστώ και μου εύχομαι καλή τύχη!

Boomax
Ideal Boomax 02 2010

sekeris
Απών/απούσα

Γεια χαρά -υπέβαλα και την online φόρμα,

Το ποδήλατο είναι Focus Highland Peak, Κοκκινο, mountain και το έκλεψαν από το Πολύδροσσο, Χαλάνδρι, 25 προς 26 βράδυ Μαρτίου 2013. Δυστυχώς δεν έχω φωτό δική μου. Ανεβάζω την πιο κοντινή εκδοχή απο αυτές που βρηκα στο internet.


http://www.ukmountainbiker.com/view/Bikes/Focus/Focus_Highland_Peak/

Από extras δεν έιχε τίποτα, μόνο ανακλαστικά στις ρόδες και μικρά πλαστικά "κέρατα" στο τιμόνι.

Ήταν δεμένο με μία Abus κουλουρα μηχανής, αξίας ~50Ε η οποία ούτε καν βρέθηκε.

Ευχαριστώ,

SeK.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ.
Απών/απούσα

Η ΚΛΟΠΗ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΣ 23/3/2013 01:00 Π.Μ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΓΝΑΤΙΑ,
ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΗΣ ΕΚKΛHΣΙΑΣ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ.
• Είναι μάρκα Cicli B (πολύ σπάνια), μοντέλο CROOK
• Οι βραχίονες των πηδαλίων είναι μαύροι
• Τα πηδάλια είναι έτσι κουμπωτά όπως στην φωτογραφία
• Το πιρούνι είναι ακριβός έτσι όπως στην φωτογραφία
• Ο σκελετός είναι ακριβός έτσι όπως στην φωτογραφία
• Το παλουκόσελο είναι ακριβός έτσι όπως στην φωτογραφία
• Έχει σαμπρέλα στο παλουκόσελο δεμένη
• Έχει φωτάκια μπρος πίσω
• Έχει δύο θήκες για παγούρια
• Έχει άσπρη σέλα
• Είχε ένα κράνος γκρι κρεμασμένο στο τιμόνι
• Τα περιφερικά είναι ultegra
• Το τιμόνι είναι μαύρο
Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ lINK
http://fotos.rennrad-news.de/p/183687

cubeA
Απών/απούσα

a

BabisF
Απών/απούσα

Στίς 16 Απριλίου το μεσημέρι εκλάπη απο την κεντρική αγορά του Πειραιά από τον 3ο οροφο κτηρίου,ποδήλατο ταξιδίου KETTLER Alu-rad Alpha μαύρου χρώματος μέ σχάρα,ιδιαίτερο τιμόνι αλουμινίου (φαντάζομαι ότι αν κυκλοφορήσει έξω θά τ'αλλάξουν),μέ προφυλακτήρα μόνο πίσω,μπροστινό μέ αναρτήσεις,χώρις το δικό του εργοστασιακό φανάρι εμπρός.

Δίδεται αμοιβή γιά τήν ευρεσή του ή για πληροφορίες που θα οδηγήσουν σ'αυτή
τηλ.6993875009

LowInertia
Εικόνα LowInertia
Απών/απούσα

Εκλαπη ποδηλατο μαρκας Cross μοντελου Ultra στις 24/4/13 απο το γυμναστηριο της ΑΕΚ στον Περισσο. Το ποδηλατο ηταν μεσα στην πολυκατοικια αλλα λυτο. Η κλοπη εγινε μεταξυ 5-7 το απογευμα. Ειναι μαυρο με κερατακια και χωρις αυτοκολλητα. Εχει νικελ πεταλιερα shimano.

Αν το βρει κανεις (εδω γελαμε) ας στειλει ενα μηνυμα. Το εχω αναγκη.
Ευχαριστω.

Το serial number του το θυμαμαι αλλα οχι τελεια. Μπορω να κανω δηλωση στην αστυνομια λετε?

_____________________
Mπορείς να κάνεις δήλωση στην αστυνομία, αλλά μην ελπίζεις τίποτα σοβαρό.

skoupidiaris
Απών/απούσα

Σημερα το βραδυ 8/5/13 κατα τις 22:00 μου κλέψανε ενα Mercier κουρσα του '78 χρωμα γκρι-ασημί στην λιοσίων κοντα στην πλατεια βαθης. Εχει μαυρες ζαντες με 4 κοκκινες ακτινες η καθεμία και continental gatorskin λαστιχα. Αν το πετύχει κανείς πουθενά παρακαλώ πολύ να το αγοράσει για εμένα. Δίνεται εξτρα ανταμοιβή.

Αναρτω και μία φωτογραφια που εχει υποστεί επεξεργασια για να το "φερω" στη σημερινή του κατάσταση.

stolen mercier athens photo DSC00968c.jpg

specialized_har...
Εικόνα specialized_hard_rock
Απών/απούσα

Σήμερα το πρωί μου κλέψαν το ποδήλατο ακριβώς έξω από το νοσοκομείο Ευαγγελισμός.
Ηταν κλειδωμένο με απλή κλειδαρια http://www.crazydeals.gr/images/klidariamain_1356093684.jpg.

Εδώ μια φωτογαφία του συγκεκριμένου μοντέλου
http://media.motortopia.com/files/5697/vehicle/47deba0128dcd/IMG_7294.jpg

tasou
Εικόνα tasou
Απών/απούσα

ΚΛΟΠΗ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ ΑΠΟ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ IDEAL RACE PRO TEAM 2011 CARBON ME MAGYRA ASPRH ANARTHSH, XT OLO.

EGINE ΣΤΙς 21-5-2013 ΕΙΝΑΙ SIZE LARGE EXEI schwalbe tyres. XTR PETALIA CARBON PRO XCR TIMONI PALOYΚOSELA

TO THL MOY EINAI 6984840169