Η κλοπή του αιώνα

8 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
Laou Laou
Εικόνα Laou Laou
Απών/απούσα

Αλήθεια ή ψέματα;
Στα πέντε χρόνια που ασχολούμε αυτό πράγματι με εντυπωσίασε.
www.pafospress.com/?p=26943

Συγκεκριμένα καταγγέλθηκε στην Αστυνομία από
60χρονο κάτοικο Πάφου ότι, μεταξύ των
ημερομηνιών 31/10/15 – 1/11/15, άγνωστοι έκλεψαν
από την αυλή της πολυκατοικίας που διαμένει, δύο
ποδήλατα, ιδιοκτησία του ιδίου, το ένα μάρκας
LITESPEED, χρώματος ασημί, αξίας €14,000 περίπου
και το άλλο μάρκας SCOTT, χρώματος μαύρου, αξίας
€7,000 περίπου.
Την υπόθεση εξετάζει το Τμήμα Μικροπαραβάσεων
Πάφου.

Και προσθέτω την μικροπαράβαση που την είδανε;

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
αιθεροβάμων
Εικόνα αιθεροβάμων
Απών/απούσα

14000 ??? και 7000 ??? και τα ειχε στην...αυλη της πολυκατοικιας ?????γιατι ?? δεν τον αφηνε ηγυναικα του να τα βαλει μεσα?????? και τι ποδηλατα ηταν αυτα ???

aldro
Απών/απούσα

Το ασημι ειναι απο τιτανιο & το μαυρο απο ανθρακονηματα.Αν τα ειχαν εγω θα νοικιαζα κλειστο γκαραζ μαζι με τα καλυτερα πεταλα :-)

Φανερός Πράκτωρ
Απών/απούσα

Ωραία, τώρα οι κλέφτες ξέρουν και την ακριβή αξία :p
Υπάρχουν τρόποι να προστατεύσεις ποδήλατα τέτοιας αξίας

βικε

Τώρα αν τα βάζεις στην.. αυλή... είναι σαν αφήνεις στην αυλή το αμάξι σου με τα κλειδιά στη μηχανή.

Wicca
Απών/απούσα

Μπούρδες.. ( για την αξία των ποδηλάτων).

Εδώ είναι
το site της Litespeed και εδώ ένας από τους dealer τους για να πάρετε ιδέα για τις τιμές. ( δείτε χωρίς την έκπτωση που κάνουν).

Ακόμα και custom να είχε κάνει το ποδήλατο, 14.000 ευρώ δεν θα έκανε αφού το πιο ακριβό μοντέλο της εταιρίας παίζει χωρίς την έκπτωση με ηλεκτρονική σειρά πάνω, στα 6200 δολάρια ( όχι ευρώ). Α και αυτό που έχουν στην φωτογραφία στο άρθρο, δεν φαίνεται να έχει ηλεκτρονική σειρά επάνω.

Ότι και να είχε βάλει λοιπόν πάνω στα 14 χιλιάρικα δεν υπήρχε περίπτωση να το πάει ακόμα και custom να ήταν. Αυτό για την αξία των ποδηλάτων.

Από εκεί και πέρα αν είχε πάρει το πιο ακριβό τους μοντέλο και το άφησε έξω στην αυλή.. ε καλά να πάθει ας πρόσεχε και αυτός.

i.alli.ellatha
Εικόνα i.alli.ellatha
Απών/απούσα

Μπούρδες ^2. Αυτό το δήλωσε στην αστυνομία ίσως για την ασφαλιστική. Ίσως...
Εκτός αν θα έπρεπε καλύτερα να αποτανθεί σε ψυχιατρείο...

Roul
Εικόνα Roul
Απών/απούσα

Από την άλλη είσαι μόνιμος κάτοικος στην Παφο...και χειμώνα.
ξέρω γω.
Δηλαδή πόσα κρούσματα κλοπών να έχει και βασικά τι σκεπτικό να έχει ο άνθρωπος εκεί με τις κλοπές΄? Μπορεί να κοιμάται με ανοιχτές πόρτες (λεμε τωρα) . Μην το συγκρίουμε με μεγαλουπόλεις
Και εγώ όταν πάω σε νησι σε φίλους το αμάξι είναι ορθάνοιχτο και ξεκλείδωτο και ο φίλος αφηνει και τα κλειδια στη μίζα.

λεω εγω τωρα

Wicca
Απών/απούσα

Roul wrote:
Από την άλλη είσαι μόνιμος κάτοικος στην Παφο...και χειμώνα.
ξέρω γω.
Δηλαδή πόσα κρούσματα κλοπών να έχει και βασικά τι σκεπτικό να έχει ο άνθρωπος εκεί με τις κλοπές΄? Μπορεί να κοιμάται με ανοιχτές πόρτες (λεμε τωρα) . Μην το συγκρίουμε με μεγαλουπόλεις
Και εγώ όταν πάω σε νησι σε φίλους το αμάξι είναι ορθάνοιχτο και ξεκλείδωτο και ο φίλος αφηνει και τα κλειδια στη μίζα.

λεω εγω τωρα

Καλά η Πάφος δεν είναι και στην μέση του πουθενά. Αλλά και πάλι μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο από τα μαλλιά να δηλώνει ως αξία των ποδηλάτων τα 20.000 ευρώ και να τα είχε παρατήσει έξω στην αυλή. Οπότε ή δήλωσε όσα του έλλειπαν για την ασφαλιστική, είτε λέει ότι του κατέβει για πουλ μουρ.

Σε κάθε περίπτωση δεν τον λυπάμαι καθόλου. Όσο και να έκαναν τα ποδήλατα, ας πρόσεχε στην τελική. Πρώτα τα παρατάει έξω και μετά πάει και λέει οτι έκαναν 20.000 ευρώ;;; Και 5000 να έκαναν ποια ασφαλιστική να τον αποζημιώσει αφού τα παράτησε έξω;

contact