Κλοπή 3!!! ποδηλάτων από αυλή στο Μοσχάτο

8 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
Dimko
Εικόνα Dimko
Απών/απούσα

Την Τετάρτη το βράδυ ξημερώματα Πέμπτης εκαναν φτερά 3 ποδήλατα απο την αυλή μου (μαζί με εναν καπνό old holborn, απλωμένα ρούχα!, και ενα κράνος κόκκινο...)

Η ειρωνία ειναι οτι στα 5 χρόνια που ποδηλατώ στην Αθήνα εχω παρκάρει και για ολόκληρο βράδυ στα πιο απιθανα και επίφοβα σημεία της. Τελικά το κακό έγινε στην αυλή μου.
Τα πέταλα τα ειχα μεσα στο σπίτι ο βλάκας ενω τα ποδήλατα ηταν δεμένα με "καλωδιο τηλεφώνου" Αυλη λέω, δεν φαίνονται ησυχα ειμαστε εδω και την πάτησα δυστυχώς..

1. Cube Analog μοντέλο 2009.Χρωμα μαυρο με ασπρα γράμματα της εταιρίας. Ειχε πανω κοντερακι και βαση φωτός. Χαρακτηριστικο τα δισκοφρενα υδραυλικα τα οποία τα ειχα βαλει εγω εξτρα

2. Dahon Espresso. Είχε πρόβλημα στο ντεραγιε οποτε υποθέτω θα παει σε μαστορα ο μαγκας να το σενιαρει. Χαρακτηριστικο η σχισμένη σέλα πισω μερος και ενα κουδουνακι το οποίο φοραγε μεταλλικό

3.Velosolex χειροποίητο χρώμα πράσινο γυναικείο. Το ειχε φτιάξει με τα χεράκια του ο stroumf . ειχε φως, κάλυμα σέλας και ανακλαστήρες στις ακτίνες.

Τον καπνό τα ρούχα τα απλωμένα και το κράνος δώρο απο το μαγαζί..

Κάποιες φώτο παρακάτω

Πηγα απο Μενανδρου, Ζήνωνος κλπ σημερα αλλα δεν βγάζουν τπτ εξω. Περιμένω τα παζάρια το ΣΚ στο μοναστηράκι. Αν δει κάποιος-α κάτι και έχει πάνω του 20 ευρώ ας το αγοράσει παρακαλώ. Εχω ξενερώσει απίστευτα


ΣυνημμένοΜέγεθος
Image icon 0118.jpg63.9 KB
Image icon Cube.JPG95.52 KB
Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
strouf
Εικόνα strouf
Απών/απούσα

Δημήτρη λυπάμαι για το περιστατικό, εύχομαι να σταθείς τυχερός στην αναζήτηση.
Πράγματι στη Μενάνδρου δεν υπάρχει τίποτα στη βιτρίνα... Ζητάς τι θέλεις και σου δείχνουν φωτογραφίες σε κινητό. Μετά πηγαίνει ο υπάλληλος και το φέρνει.

spy3
Απών/απούσα

καλησπερα.κριμα τι να πω.και εγω μοσχατο μενω,θα εχω τα ματια μου ανοιχτα μηπως και δεν εχουν φυγει απο την περιοχη και τα πετυχουμε (τα ποδηλατα)εδω γυρω.ευχομαι να βρεθουν

Dimko
Εικόνα Dimko
Απών/απούσα

Eyxaristo!

Gefer
Εικόνα Gefer
Απών/απούσα

και εγώ Μοσχάτο είμαι θα έχω το νου μου.

Dimko
Εικόνα Dimko
Απών/απούσα

Δυστυχώς το σημερινό παζάρι στο Μοναστηράκι μετακόμισε και έτσι ενω περίμενα να βρω ποδήλατα στα κλασσικα σημεία στις πεζογέφυρες δεν ηταν εκει.
Κάτω στα γρασίδια ηταν ενα τσούρμο πιτσιρικάδες οι οποίοι ειχαν αρκετό πράμα. Κάποια ideal, outdoor ενα σπαστό Renault! με μικρές ρόδες και υποβοήθηση. Εντύπωση μου έκανε μια κούρσα Gitane. ΠΟιός την κλαίει;;;

ΨΗΛΈ ΜΕ ΤΗΝ ΧΑΚΊ ΜΠΛΟΎΖΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΚΑΠΕΛΟ ΕΙΣΑΙ ΞΕΦΤΙΛΑΣ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ. ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΦΙΤΝΕΣ ΤΣΙΜΠΗΣΕΣ ΡΕ, ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΟ REANULT TO SPASTO ΕΥΓΕ ΜΑΓΚΑ!

ΕΣΕΙΣ ΦΤΑΙΤΕ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥΝ ΠΟΔΗΛΑΤΑ

Columbus discov...
Εικόνα Columbus discovers Cro-moly
Απών/απούσα

...κατ'αρχην συλλυπητηρια. Πολλα συλλυπητηρια. Επι τρια.
Αλλα, ...ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΧΥΜΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΑ;
Τελος παντων, δε θελω να σε στενοχωρησω περισσοτερο, αλλα κριμα...
Φροντισμενο, καλοστημενο, και βελτιωμενο το θυμαμαι.. κριμα.
Ευχομαι, να σε λυπηθει ο Θεος των κλεμμενων...

"...ΨΗΛΈ ΜΕ ΤΗΝ ΧΑΚΊ ΜΠΛΟΎΖΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΚΑΠΕΛΟ ΕΙΣΑΙ ΞΕΦΤΙΛΑΣ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ. ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΦΙΤΝΕΣ ΤΣΙΜΠΗΣΕΣ ΡΕ, ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΟ REANULT TO SPASTO ΕΥΓΕ ΜΑΓΚΑ!

ΕΣΕΙΣ ΦΤΑΙΤΕ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥΝ ΠΟΔΗΛΑΤΑ..."

Και να'ταν ο μονος ξεφτιλας..Δυστυχως, υπαρχουν πολλοι τετοιοι ξεφτιλες.
Α! Και τι αλλο κανουν τετοιοι ξεφτιλες, εκτος απο το να αγοραζουν τετοια ποδηλατα;
Μα, τα μασκαρευουν φυσικα, για να μην τα γνωρισει ο πρωην ιδιοκτητης τους!
Και οταν λεω μασκαρευουν, δεν εννοω την απλη αλλαγη ανταλλακτικων, η ενα βαψιμο.
Τωρα πια, πολλοι εχουν μαθει και "σκαλιζουν" και τον σειριακο αριθμο του πλαισιου (ξερετε, τον αριθμο που ειναι ειτε χτυπημενος, ειτε κολλημενος κατω απο τη μεσαια τριβη συνηθως).
Οποτε, σε περιπτωση διεκδικησης, ελεγχετε προσεκτικα τον αριθμο πλαισιου.
Οι "χτυπημενοι" αριθμοι, παραποιουνται πολυ δυσκολα, χωρις να μεινουν σημαδια απο την παραποιηση.
Επισης, σε περιπτωση που ο σκελετος σας εχει δυο αριθμους, εναν σε αυτοκολλητο, και εναν "χτυπημενο" (αρκετα συνηθισμενο), καταγραψτε και τους δυο. Σε περιπτωση διεκδικησης, ελεγξτε αν ο πραγματικος αριθμος ειναι κρυμμενος κατω απο καποιο ψευτικο "αυτοκολλητο", με αλλον αριθμο.
Αυτα ειναι τα τελευταια νεα απο το μετωπο.

@Dimko, ευχομαι να βρεθουν τα κλεμμενα. Και μην το βαζεις κατω.

Dimko
Εικόνα Dimko
Απών/απούσα

Κλειδωμένα... Το Velosolex me κλειδαριτσα της πλακαςακριβώς μπροστά απο παράθυρο δωματίου... και τα άλλα δύο μεταξύ τους με πιο χοντρο συρματόσχοινο. Εννοείται δεν αφησαν ιχνη ούτε υπολλείμματα απο τα κομμένα .
Σε ευχαριστώ πολύ πάντως

contact