Κλοπή ποδηλάτου στην Θεσσαλονίκη

10 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
chrisfilio
Απών/απούσα

Το ολοκαίνουργιο Modana μου μοντέλο 934 ΜΒ 26άρι χρώματος μπλε κλάπηκε μέσα από την αυλή του 1ου εσπερινού ΓΕΛ την προηγούμενη βδομάδα .Το απίθανο της υπόθεσης είναι ότι εγώ έκανα ερεύνα αγοράς για ένα καλό πέταλο την ίδια στιγμή που μου κόβανε το συρματόσχοινο .Το σχολείο έχει φύλακα που ελέγχει ποιος μπαίνει και γιατί αλλά άφησε την θέση του για 5 λεπτά που ήτανε όμως αρκετά.

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

..καθε δευτερολεπτο μετραει !

geoponer
Απών/απούσα

Η κατάσταση είναι πλέον τραγική...μπαίνεις σε ένα κατάστημα για 5 λεπτά (πχ ζαχαροπλαστείο) και δεν ξέρεις αν θα βρεις το ποδήλατό σου στη θέση του.

Εγώ μέχρι που πήρα το πέταλο δεν το είχα αφήσει έξω καθόλου, και δεν μπήκα καν στη διαδικασία να αγοράσω αλυσίδα/συρματόσκοινο. Προτείνω να γίνεται η αγορά του πέταλου ταυτόχρονα με του ποδηλάτου, για να γλυτώσουμε την επένδυσή μας. :-S

msam
Απών/απούσα

Φίλε βάλε την ανακοίνωσή σου και εδώ μήπως τη δει κανένας από εμάς στη Θεσσαλονίκη:

http://www.podilates-thess.gr/forum/forum-6/page-1/

δυστυχώς το φαινόμενο επαναλαμβάνεται καθημερινά...

donzouan
Απών/απούσα

δε ξερω αν εχει ξαναγινει αναφορα ή υπαρχει αντιστοιχο τοπικ (αν υπαρχει ασ ποσταρει το url καποιος..) αλα θα θελα να μου πει καποιος σχετικα με την αξιοπιστια,ανθεκτικοτητα και ασφαλεια των πεταλων εναντι των κλασσικων αλυσιδων....και αν αξιζει να δωσω 50-60 ευρω (αποτι βλεπω καπου τοσο κανουν..)...

aldro
Απών/απούσα
Posca
Απών/απούσα

Diavase to topic peri asfalias apo to forum, apla na prosthesw oti iparxoun alisides me to idio epipedo asflalias (toulaxiston sta xartia) me petala, agorasa prosfata mia tis ABUS me ta idia noumera asfalias pou eixe to petalo sta idia lefta (50e) kai malista se laxani xroma (vale ligo xroma sth zwh sou pou lene). Pio efxristh apo to petalo ala kai POLU POLU pio vargia!

chrisfilio
Απών/απούσα

Τελικώς αγόρασα ένα καινούριο Modana X cross μαζί με πέταλο ABUS και κανά δυο συρματόσχοινα για δέσιμο περιφερειακών .Όποιος καεί στο χυλό φυσαει και το γιαούρτι

geoponer
Απών/απούσα

Πολύ καλά έκανες, καλορίζικο και καλοτάξιδο!

Όπως λέει κι ο λαός, "Κάλλιο γαϊδουρόδενε, παρά γαϊδουρογύρευε"! ;-)

chrisfilio
Απών/απούσα

Ξαναφέρνω στην επιφάνεια αυτό το θέμα μια και σήμερα πέσαν οι τίτλοι τέλους.
Ο κλέφτης συνελήφθη δικάστηκε(ήμουν μάρτυς κατηγορίας) και καταδικάστηκε σε 8 μήνες φυλάκιση για κλοπή ποδηλάτων.
Το ποδήλατο έγινε δόση την ίδια μέρα που κλάπηκε δυστηχώς.

Από την άλλη 3,5 χρόνια μετά το δευτερο ποδήλατο με την προστασία του πέταλου Abus χρησιμοποιείται κάθε μέρα χωρίς πολλές απόπειρες κλοπής ( το πέταλο φυσικά έχει μερικά παράσημα πάνω του)

contact