Κλοπή σέλας από το ποδήλατο

11 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
Νικολαοςχ
Απών/απούσα

Είμαι αλλο ένα θύμα κλοπής,μου κλέψανε απο τη πυλωτή της πολυκατοικίας μου τη σέλα από το ποδήλατο το οποίο είναι λίγων μηνών.

Εχω ξαναυπάρξει θύμα από τα συγκεκριμένα άτομα, τα οποία έχουν σταμπάρει το μέρος αλλα πού θα πάει θα τους κάνω τσακωτους.

____________________________________________________________________________
Αντικλεπτικά σε Quick Release και Βιδωτό
 

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
Eaglos
Εικόνα Eaglos
Απών/απούσα

Μέχρι να τους τσακώσεις, μήπως να έβαζες το ποδήλατο
μέσα στο διαμέρισμά σου και όχι σε πυλωτές, γκαράζ,
σκάλες, κλιμακοστάσια και λοιπά;

gdeli
Απών/απούσα

Όταν αναγκάζομαι να κλειδώνω έξω το δικό μου, κλειδώνω και τη σέλα με ξεχωριστή κλειδαριά (συρματόσχοινο βέβαια, αλλά από το τίποτα...)

Eaglos
Εικόνα Eaglos
Απών/απούσα

Μπορείς απλά να βγάζεις όλο το παλουκόσελο
και να το παίρνεις μαζί σου.

gdeli
Απών/απούσα

Γίνεται κι αυτό ή και το άλλο που κάνουν κάποιοι με την αλυσίδα ποδηλάτου που προσαρμόζουν μόνιμα για να είναι κλειδωμένη η σέλα. Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να πάρω μαζί μου το παλουκόσελο γιατί έχω σπαστό και είναι τεράστιο

Ioanna90
Απών/απούσα

.

Eaglos
Εικόνα Eaglos
Απών/απούσα

Μα ο μόνος λογος για να πάρει κάποιος σπαστό είναι
η φορητότητα και τα ΜΜΜ. Αν είναι να το κλειδώνεις
στο δρόμο τότε ποιό το νόημα;

mrroni
Εικόνα mrroni
Απών/απούσα

Η ιδανική λύση είναι πάντα ένα μικρό (ποδηλατικό σακίδιο) όπου έχουμε μέσα το πέταλο, και όταν αφήσουμε το ποδήλατο βάζουμε κανονικά το πέταλο κ στην τσάντα βάζουμε σέλα με παλουκόσελο ανάποδα ( άντε να εξέχει λίγο το παλουκόσελο) επίσης απο μπουκάλι κρατάμε ένα καπάκι γ να βάζουμε στο σωλήνα του ποδηλάτου για να καλύψουμε την τρύπα απο σκόνες κλπ...

Νικολαοςχ
Απών/απούσα

Ναι ρε παιδιά αλλά σκέφτηκα σε επαρχία είμαστε δε γίναμε ακόμα αθήνα......

gdeli
Απών/απούσα

Eaglos wrote:
Μα ο μόνος λογος για να πάρει κάποιος σπαστό είναι
η φορητότητα και τα ΜΜΜ. Αν είναι να το κλειδώνεις
στο δρόμο τότε ποιό το νόημα;

Δεν είναι πάντα δυνατό να το πάρεις μαζί σου όμως. Π.χ. όταν μπαίνεις στη βιβλιοθήκη για 8 ώρες και αναγκαστικά το κλειδώνεις απέξω, ή όταν πας για ψώνια στο supermarket κλπ. Όντως τις περισσότερες φορές είναι μαζί μου (ακόμη και στο σινεμά) αλλά είναι και φορές που δεν γίνεται.

maranx
Εικόνα maranx
Απών/απούσα

+1 σε αυτούς που αφαιρούν το παλουκόσελο.

Επιπρόσθετος λόγος για εμένα είναι πως είναι απείρως ευκολότερο και ταχύτερη διαδικασία από το να κάθομαι να αφαιρώ το τσαντάκι και να προσαρμόζω τυχόν κλειδαριές.

Ένα σημαδάκι μόνο με μαρκαδόρο για το ύψος που θα το επανατοποθετήσεις και ξεμπέρδεψες.

contact