Το παζάρι με τα κλεμμένα ποδήλατα μεταφέρθηκε...

58 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
VAkt
Εικόνα VAkt
Απών/απούσα

Roul wrote:
ή να είναι φιλος με τον Τσακ!

νομίζω το ποιο λογικό είναι του ROUL...με κάλυψε !
το μόνο που μπορώ να προσθέσω είναι ότι...μπορεί και να είναι ο ίδιος ο τσακ........

TheGlassIcon
Εικόνα TheGlassIcon
Απών/απούσα

Είστε σκεπτικιστές τώρα.... κατανοητό.

Άμα όμως ο τύπος καθαρίσει τον κόσμο από τους κλέφτες ποδηλάτων, να δω τότε με τι μούτρα θα ξαναποστάρετε.

κομματάρα btw!

Roul
Εικόνα Roul
Απών/απούσα

Πολύ βαριές κουβέντες vakt εγω φοβόμουν να τις ξεστομίσω

VAkt
Εικόνα VAkt
Απών/απούσα

δεν είναι....
λάθος έκανα....αν ήταν θα έλεγε θα κάνω μια ομάδα κρούσης που θα αποτελείται αποκλειστικά από εμένα και θα τους λιανίσω όλους!

Zion
Εικόνα Zion
Απών/απούσα

παράκρουσης φτιαξε άρχοντα.κρούσης εχουμε πολλές

elfas.lucio
Εικόνα elfas.lucio
Απών/απούσα

Καταρχας και εγω να χαιρετισω ολο το team σας ...

  1. diopan
  2. Vale
  3. Royal Oak
  4. ghandee
  5. Roul
  6. saxonas
  7. TheGlassIcon
  8. VAkt
  9. και τελευταιο και καταιδρωμενο το φιλο Zion

το οποιο εχει καποιον αρχηγο?να μιλησω μαζι του δηλαδη, γιατι με κουραζει να απανταω ξανα κα ξανα στον καθενα ξεχωριστα...αλλα μαλλον δεν εχει για προφανεις λογους...
δεσποινις Royal Oak

Royal Oak wrote:
Βάλε και Ντιοπάν, χαίρομαι για την παρέμβασή σας και την άψογη κρίση σας. Δεν ξέρω τον elfas.lucio, αλλά μάλλον ενοχλήθηκε απ’ την παρέμβασή μου στην τελευταία ανακοίνωση κλοπής

οπως καταλαβαινεις δεν ενοχληθηκα μονο εγω αλλα και ο διαχειριστης οπως και πολλοι φιλοι μου που εχουν χασει τα ποδηλατα τους εδω μεσα για αυτο κιολας σου εσβησε το "καλοπροαιρετο" σχολιο σου....Σημείωση διαχειριστή: το περιεχόμενο αυτού του σχόλιου έχει κρυφτεί

Royal Oak][quote=Myrmyr7 wrote:
Φίλε Ironman, άψογο ρεπορτάζ και πολύ καλή περιγραφή, μας δίνεις ακριβώς την ιδέα για το τι συμβαίνει. Έδειξα το thread σε αρκετούς ποδηλατοφίλους μου. Κάτι άλλο: γιατί δε ρώταγες τον "έμπορα" που ακριβώς έχει το μαγαζί ρούχων του να πάμε να του το κάνουμε καλοκαιρινό;[/quote

Δεν είσαι ο μόνος που αναρωτιέται φίλε/η. Όλοι χάρηκαν τόσο πολύ με τα γραφόμενα του Ironman. Εγώ πάλι καθόλου.

Όλοι χάρηκαν τόσο πολύ με τα γραφόμενα του Ironman. Εγώ πάλι καθόλου.
απο αυτο καταλαβαινω οτι εχεις καποιο προβλημα γενικοτερα με ατομα που προσπαθουν να ριξουν φως σε τετοιες υποθεσεις οπως ο Αξιος συμποδηλατης μας Ironman που πηρε τα συγχαρητηρια απο ολους στο thread, οποτε δεν προκειται να ασχοληθω αλλο μαζι σου!

ghandee

ghandee wrote:
Στα λεω για πρωτη και για τελευταια φορα:

καταλαβαινω οτι ετσι σου εχουν μαθει να μιλας απο το σπιτι σου αλλα φιλε εδω τραμπουκισμος δεν παιζει.ελπιζω να σε μαθει καποιος να μιλας πιο ομορφα!σαν πολιτισμενος ανθρωπος και οχι σαν ουγκαλι...!

ghandee wrote:
Τωρα που την ειδες την ιδιοτελεια
δε μπορω να καταλαβω

την καταλαβαν αυτοι που επρεπε...και αμφιβαλλω για τη νοημοσυνη σου...!

ghandee wrote:
(αληθεια, απο που στο εκλεψαν;
Πως το ειχες δεμενο;
Το ειχες δεμενο;)

ναι σαι καλα για το ενδιαφερον αλλα δεν προκειται να σου πω λεπτομερειες πρωτον για να μας κανεις να σταματησουμε την προσπαθεια ανευρεσης και εκκαθαρισης της σπειρας με το να μου φερεις το ποδηλατο μου και δευτερον γιατι αυτη τη στιγμη δεν ψαχνουμε μονο ενα οπως θα φανταζοσουν στο φτωχο μυαλο σου...
ηδη εχω δεχτει αρκετα προσωπικα μυνηματα αυτες τις μερες απο ενδιαφερον πολλων εδω μεσα για τη δραστικη αντιμετωπιση του προβληματος.Εσεις καθιστε στην καρεκλαρα σας βολευτειτε καλα και συνεχιστε να καταπιαναστε με το καθετι...

ghandee wrote:
(λες και δε τα ξεραμε.
το υφος σου ειναι καθαρα ειρωνικο !και αυτο θα λαβεις και απο μενα!εσυ φιλε μπορει να τα ηξερες γιατι απο οτι βλεπω εισαι μεσα στα κολπα αλλα η μεγαλυτερη πλειοψηφια δεν τα ξερουν και οφειλω να τους ανοιξω τα ματια...!

ghandee wrote:
γιατι ποτε δε μπηκες στον κοπο
να διαβασεις τα οσα εγραψε ο Ironman.

Λυπαμαι που θα σε απογοητευσω ξανα, αλλα διαβασα ολα οσα εγραφε ο Ironman.
Τι προτεινεις εσυ δηλαδη;;
Γιατι το ολο θεμα εχει κανει τη ζωη μας πο(ρ)δηλατο.Υ.Γ.: Κλεμμενο ποδηλατο= BAD KARMA

απο οτι φαινεται εισαι περισσοτερο της θεωριας παρα της πραξης...

ghandee wrote:
Οσο για τη σπειρα που λες οτι υπαρχει,
παλι δε μας λες κατι νεο.
Υπαρχει και αν θες να ξερεις
τα στελνει στην Αλβανια
και σε αλλες χωρες της Βαλκανικης.

Αφου τα ηξερες ρε φιλε τοσο καιρο γιατι δεν τα ανεφερες οπουδηποτε στο forum και ολοι κατηγορουνε τους λαθρομεταναστες και τα πρεζονια.?!?!?!
Εισαι καλα δικτυωμενος και εσυ...και εχεις μπει και εσυ στα σκατα οπως και αλλοι απο εδω...δειξε μου καπου που το ανεφερες εσυ παλιοτερα αυτο...Που τα ξερεις αυτα ghandee?

ghandee wrote:
αλλα ειναι φτηνες χωρες,
εχουν ομορφες κοπελιες

Φιλε λυπαμαι για σενα που διαιωνιζεις και εσυ και εκμεταλλευσαι αυτες τις κοπελες συντηρωντας το προβλημα της μαστρωπιας...κριμα

ghandee wrote:
Τελος, οσο για τον πονο
για το ποδηλατο που εχασες
ειλικρινα λυπαμαι

μετα απο ολα οσα μου προσηγαγες μην περιμενεις να σε λυπηθω και να πιστεψω τη δηλωση σου οτι λυπασαι...

diopan

diopan wrote:
σωστός!!!

Επίσης μου προκαλεί εντύπωση ότι αν ψάξεις λίγο τι έχει ποστάρει ο elfas.lucio μέχρι στιγμής, έχει σχέση με κλεμμένα. εδώ στο #16 βρίσκει ποδήλατο, πριν λίγες μέρες χάνει ποδήλατο, παζάρια, σελίδες FB για χαμένα, κλεμμένα, ευρεθέντα κ.τ.λ.


καλο το ρεπορταζ και το ψαχουλεμα σου ως αστυνομος Σαινης οπως και του VAkt αλλα δεν εχω καταλαβει ακομα τι προσπαθεις να αποδειξεις....
συνεχιζεις και εσυ απο οτι βλεπω να κανεις UP στο θεμα.Μηπως δειχνει κατι αυτο?σε αντιθεση με τα λεγομενα σου...
diopan wrote:
Με όλη τη διαφωνία μας ως προς τον τρόπο που
γνωστοποιούνται τα «παζάρια» συμβάλουμε και εμείς
κάνοντας συνέχεια UP στο θέμα.
τι μας λες τωρα....αφου το κανεις εσυ ο ιδιος

VAkt wrote:

Ή η ομάδα σου είναι κάτι το οποίο δεν έχει καταλάβει κανείς άλλος ……τι εννοείς;''

Μην βιαζεσαι να βγαζεις συμπερασματα.αυτο δειχνει οτι εισαι προπετης και επιπολαιος (ο,τι χειροτερο)και περιμενεις τωρα να απαντησω στην παραπανω ερωτηση σου?!?!?!δεν καταλαβες εξαρχης τι εννοουσα γιατι ησουν προκατειλημμενος θερμοκεφαλος ανεβαζοντας φωτο του τυπου χρυσης αυγης και τα ρεστα http://1.bp.blogspot.com/-E5n11K478jQ/T5Kyd9Q8oSI/AAAAAAAAV0U/mbBmDf6Ach4/s1600/69DB27F33B6A6A99EFBD6CB279073E68.jpg και τωρα θα μεινεις με την απορια.αν και λυπαμαι γιατι αυτο που κανουμε θα επηρεασει θετικα και σενα...που δεν θα εχεις συμβαλλει καθολου...!

TheGlassIcon

TheGlassIcon wrote:
Νταξ, μπάτσος ήταν

διαβλεπω μια μπατσοφοβια στα λεγομενα σου.Αγαπητε μην φοβασαι δεν ειμαι μπατσος...ειμαι κατι χειροτερο , ενας ζωντανος νεκρος...

Roul

Roul wrote:
http://www.youtube.com/watch?v=b2dDs1blI20

εγω θα σου παραθεσω κατι που μου ηρθε στο μυαλο και εχει σχεση και με τον φιλο μας τον Ironman
ΠΑΡΕ IRONMAN

Zion

Zion wrote:
παράκρουσης φτιαξε άρχοντα.κρούσης εχουμε πολλές

Σιών ευχαριστω για τον τιτλο αλλα κρατα τον για την παρτυ σου!

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΑΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ,

ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ...δεν προσφερουν κατι παρα μονο ανανεωση της συζητησης...!

για τους λοιπους φιλους ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ ευχαριστω για την ανταποκριση σας και το ενδιαφερον σας για το ζητημα " αντιμετωπιση της κλοπης ποδηλατων στην Αθηνα την πολη που ζουμε " με πολλα προσωπικα μυνηματα που ελαβα αυτες τις μερες (που εχω γραφτει και εγω σε αυτο το forum )και για τη βοηθεια σας στην ανευρεση του δικου μου ποδηλατου...!

diopan
Εικόνα diopan
Απών/απούσα

ρε elfas.lucio δεν καταλαβαίνεις ακόμα ότι το μόνο που κατάφερες είναι να δίνεις οδηγίες για το που μπορεί να προμηθευτεί κάποιος κλεμμένο ποδήλατο;

Όποιες και αν είναι η προθέσεις το τελικό αποτέλεσμα είναι αυτό. Όλα τα άλλα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Αν και δε μου πέφτει λόγος, προσωπικά θα πρότεινα να αφαιρεθούν οι χάρτες.

Vale
Απών/απούσα

elfas.lucio wrote:
[...]αν πραγματι ενδιαφερονταν καποιος πραγματικα απο εδω μεσα θα ειχε συμβαλλει δραστικα στην αντιμετωπιση του προβληματος με τη δημιουργια ομαδων κρουσεως-δρασεως ενσυνειδητων Πολιτων και οχι να καθεται και να κατηγορει τον καθε εναν εδω μεσα απλα για να ανανεωνει τη συζητηση...[...]

Να'σαι καλά βρε λεβέντη!

ghandee
Εικόνα ghandee
Απών/απούσα

Είσαι για να 'σαι...

TheGlassIcon
Εικόνα TheGlassIcon
Απών/απούσα

Λατρεμένε μου ενσυνείδητε και ευυπόληπτε Πολίτη.

Μπορεί να μην είσαι στο επάγγελμα, αλλά σίγουρα θα ήθελες να ήσουν ο Κάπτεν ο Αμέρικα να έριχνες μια με την ασπίδα σου και να εξουδετέρωνες τους κακούς κλέφτες ποδηλάτων.

Ή ο Γκάνταλφ ο Γκρι που ψάχνει συντρόφους για τη δημιουργία συντροφιάς προς αναζήτηση της σωτηρίας του ποδηλατόκοσμου από από τα πηδηλατοκλεφτοορκ της Μόρντορ.

Ή......

VAkt
Εικόνα VAkt
Απών/απούσα

elfas.lucio wrote:
Καταρχας και εγω να χαιρετισω ολο το team σας ...

  1. diopan
  2. Vale
  3. Royal Oak
  4. ghandee
  5. Roul
  6. saxonas
  7. TheGlassIcon
  8. VAkt
  9. και τελευταιο και καταιδρωμενο το φιλο Zion


Αρχικά δεν το ήξερα ότι είχαμε ομάδα και μπορώ να πω ότι με έκανε χαρούμενο αυτό, μόνο που δεν έχω μπλουζάκι της ομάδας αλλά μπορώ να βγάλω συνθήματα ! το μόνο που μπορώ να πω είναι πάμε μωρή ομάδα ! πάμε μωρή αρώστια !!!
elfas.lucio wrote:

ghandee
ghandee wrote:
Στα λεω για πρωτη και για τελευταια φορα:

καταλαβαινω οτι ετσι σου εχουν μαθει να μιλας απο το σπιτι σου αλλα φιλε εδω τραμπουκισμος δεν παιζει.ελπιζω να σε μαθει καποιος να μιλας πιο ομορφα!σαν πολιτισμενος ανθρωπος και οχι σαν ουγκαλι...!

έτσι είμαστε εμείς στην ομάδα, είμαστε brutal τύποι...τον καφέ μας τον πίνουμε σκέτο και τα κουλουράκια μας με μαύρη σοκολάτα, όχι γάλακτος !

elfas.lucio wrote:

ghandee wrote:
(αληθεια, απο που στο εκλεψαν;
Πως το ειχες δεμενο;
Το ειχες δεμενο;)

ναι σαι καλα για το ενδιαφερον αλλα δεν προκειται να σου πω λεπτομερειες πρωτον για να μας κανεις να σταματησουμε την προσπαθεια ανευρεσης και εκκαθαρισης της σπειρας με το να μου φερεις το ποδηλατο μου και δευτερον γιατι αυτη τη στιγμη δεν ψαχνουμε μονο ενα οπως θα φανταζοσουν στο φτωχο μυαλο σου...
ηδη εχω δεχτει αρκετα προσωπικα μυνηματα αυτες τις μερες απο ενδιαφερον πολλων εδω μεσα για τη δραστικη αντιμετωπιση του προβληματος.Εσεις καθιστε στην καρεκλαρα σας βολευτειτε καλα και συνεχιστε να καταπιαναστε με το καθετι...

μάλιστα, βασικά βλέπω μιλάς στον πληθυντικό ‘μας κανεις να σταματησουμε’,
οπότε έχετε και εσείς ομάδα…..
στη συνέχεια λες
‘εκκαθαρισης της σπειρας’ μιλάς λίγο βαρύγδουπα δεν νομίζεις; Πως θα τους ‘εκαθαρίσετε’ ακριβώς; Αυτό που σου είπα είναι να μας το κάνεις ποιο λιανά που λεν και στο χωριό μου…και εξακολουθείς να μην λες τι μπορεί να είναι αυτό που έχεις σκεφτεί. Όταν θέλεις να κάνεις συζήτηση λοιπόν εσύ που επιχειρηματολογείς σωστά και οι άλλοι είμαστε ουγκ, λες, προτείνεις, αναλύεις, είσαι δεκτικός σε προτάσεις κ.ο.κ δεν λες μια ομάδα δράσης – κρούσης πολιτών που θα φοράμε και κουλ παλτά τύπου ΜΑΤΡΙΧ, λες παιδιά πιστεύω ότι μπορούμε να κάνουμε αυτό και αυτό και περιμένεις να δεις πλευρές και απόψεις πάνω σε αυτό που έχεις σκεφτεί για να δεις αρχικά κατά πόσο αυτό είναι υλοποιήσιμο καθώς και για να δεις λεπτομέρειες και προβλήματα που δεν είχες σκεφτεί. Ακόμα λοιπόν και μια ομάδα δράσης – κρούσης χρειάζεται ένα σωστά μελετημένο σχέδιο δράσεως – κρούσεως το οποίο να καλύπτει όσο το δυνατόν περισσότερες λεπτομέρειες και τρόπους αντιμετόπισης προβλημάτων έτσι ώστε να μπορέσει να δράσει και να κρούσει χωρίς να απαξιωθεί με την πρώτη δυσκολία.

Λες ‘ηδη εχω δεχτει αρκετα προσωπικα μυνηματα αυτες τις μερες απο ενδιαφερον πολλων εδω μεσα για τη δραστικη αντιμετωπιση του προβληματος. ‘
Που είναι αυτοί; Γιατί δεν γράφουν εδώ; Πόσοι είναι οι πολλοί και γιατί ξαφνικά έδειξαν ενδιαφέρον για κάτι που εδώ και 3 και πλέον χρόνια συζητιέται; Υπάρχουν σίγουρά ή είναι friction ?

elfas.lucio wrote:

ghandee wrote:
(λες και δε τα ξεραμε.
το υφος σου ειναι καθαρα ειρωνικο !και αυτο θα λαβεις και απο μενα!εσυ φιλε μπορει να τα ηξερες γιατι απο οτι βλεπω εισαι μεσα στα κολπα αλλα η μεγαλυτερη πλειοψηφια δεν τα ξερουν και οφειλω να τους ανοιξω τα ματια...!

ετσι είναι ο ghandee...Brutal τύπος
αλλά και πάλι σε παρακαλώ, δες τι γράφεις...έχεις γραφτεί λιγότερο από εβδομάδα και λες ότι είρθες να ανοίξεις τα μάτια ! Κάτι σαν λεφτά υπάρχουν, κάτι σαν ο Σαμαράς θα μας σωσει...τες πα...

elfas.lucio wrote:
ghandee wrote:
Οσο για τη σπειρα που λες οτι υπαρχει,
παλι δε μας λες κατι νεο.
Υπαρχει και αν θες να ξερεις
τα στελνει στην Αλβανια
και σε αλλες χωρες της Βαλκανικης.

Αφου τα ηξερες ρε φιλε τοσο καιρο γιατι δεν τα ανεφερες οπουδηποτε στο forum και ολοι κατηγορουνε τους λαθρομεταναστες και τα πρεζονια.?!?!?!
Εισαι καλα δικτυωμενος και εσυ...και εχεις μπει και εσυ στα σκατα οπως και αλλοι απο εδω...δειξε μου καπου που το ανεφερες εσυ παλιοτερα αυτο...Που τα ξερεις αυτα ghandee?

Βασικά για τη΄ν σπείρα από πίσω λοιπόν όλοι το ξέρουν...οι ναρκωμανείς (όχι πρεζόνια τστστσ) και οι υπόλοιποι είναι απλώς τα χέρια...τα μυαλά είναι γνωστό ότι είναι άλλοι...
elfas.lucio wrote:

VAkt wrote:

Ή η ομάδα σου είναι κάτι το οποίο δεν έχει καταλάβει κανείς άλλος ……τι εννοείς;''

Μην βιαζεσαι να βγαζεις συμπερασματα.αυτο δειχνει οτι εισαι προπετης και επιπολαιος (ο,τι χειροτερο)και περιμενεις τωρα να απαντησω στην παραπανω ερωτηση σου?!?!?!δεν καταλαβες εξαρχης τι εννοουσα γιατι ησουν προκατειλημμενος θερμοκεφαλος ανεβαζοντας φωτο του τυπου χρυσης αυγης και τα ρεστα.....

ξέχασες να γράψεις και ότι έχω πιτυρίδα !
Συγνώμη τώρα έτσι αλλά, ίσως όντως να είμαι και επιπόλαιος και προπέτης και πολλά άλλα, δεν αντιλέγω (πιτυρίδα δεν έχω έτσι το έγραψα) , αλλά εσύ που λες ότι λες τι είσαι;
Μας λες για μια ομάδα κρούσης και μια τελεία…πως, πες μου πως περιμένεις να σε πάρουμε στα σοβαρά;
Δεν κατάλαβα εξ αρχής όχι για όλα αυτά που λες αλλά διότι δεν μας έδοσες εσύ να καταλάβουμε τι εννοείς !

elfas.lucio wrote:

και τωρα θα μεινεις με την απορια.αν και λυπαμαι γιατι αυτο που κανουμε θα επηρεασει θετικα και σενα...που δεν θα εχεις συμβαλλει καθολου...!

Όχι όχι μην μου το κάνεις αυτό ! Έλα πες μου ! πες πες πες ! ! ! !

elfas.lucio wrote:
TheGlassIcon
TheGlassIcon wrote:
Νταξ, μπάτσος ήταν

διαβλεπω μια μπατσοφοβια στα λεγομενα σου.Αγαπητε μην φοβασαι δεν ειμαι μπατσος...ειμαι κατι χειροτερο , ενας ζωντανος νεκρος...

MY GOD
Πολύ Vampire diaries Βλέπουμε ε;;;;

elfas.lucio wrote:

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΑΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ,

ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ...δεν προσφερουν κατι παρα μονο ανανεωση της συζητησης...!

για τους λοιπους φιλους ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ ευχαριστω για την ανταποκριση σας και το ενδιαφερον σας για το ζητημα " αντιμετωπιση της κλοπης ποδηλατων στην Αθηνα την πολη που ζουμε " με πολλα προσωπικα μυνηματα που ελαβα αυτες τις μερες (που εχω γραφτει και εγω σε αυτο το forum )και για τη βοηθεια σας στην ανευρεση του δικου μου ποδηλατου...!

και για να Ολοκληρώσουμε το θέμα σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια καθώς και για τις μικρές στιγμές γέλιου που μας χάρισες , τελικά το θέμα πρόσφερε έστω και έτσι! (γιατί σοβαρά με αυτά που λες ή έστω όπως τα λες δεν πρόκειται να σε πάρει κανεις)
Αυτό που βλέπω εγώ είναι ένα άτομο που μου θυμίζει μια κωμωδία που είχα δει που λεει ένας τύπος:
-I Have a dream
- What is your dream ?
- To have a dream

kounoupis
Απών/απούσα

τα πραγματα ειναι και κανενας να μην πει που ειναι τα κλεμμενα αυτος που ειναι να ψαξει θα ψαξει κα τα θα βρει.και οταν ενα ποδηλατο εχει 200 ευρω ας πουμε με την οικονομικη στενοτητα που υπαρχει ειναι δυσκολο απο πλευρας ηθικων φραγμων καποιος να παει να παρει ενα κλεμμενο με 50;

TheGlassIcon
Εικόνα TheGlassIcon
Απών/απούσα

Για άτομα με ηθική είναι δύσκολο. Υπάρχουν άτομα που επιβίωση > ηθικής και ευτυχώς άνθρωποι που ηθική > επιβίωσης.

Και δε χρειάζεται να συζητάμε για το αυτονόητο. Αν κάποιος σε πλησιάσει πουλώντας κάτι που έχει αξία Α σε τιμή Β πολύ μικρότερη από Α κάποιο λάκκο έχει η φάβα. Κάποιοι θα το θεωρήσουν "ευκαιρία", άλλοι κλεπταποδοχή ή απάτη.

Μεγάλα παιδιά είμαστε νομίζω, μπορούμε να ξεχωρίσουμε τα πορτοκάλια από τις μπανάνες.

Το θέμα του νήματος ωστόσο είναι η δημιουργία ομάδας κρούσης για την καταπολέμηση του Χ προβλήματος. Πράγμα που από τη στιγμή που υπονοεί την τέλεση αξιόποινων πράξεων, όπως το ξυλοφόρτωμα του χ κλέφτη κτλ, αφορά την τέλεση αδικημάτων και τον ποινικό κώδικα. Ακόμα και σύσταση συμμορίας με τον τρομονόμο (καύλα!!) μπορεί να βγει.

Οπότε ο τύπος ή μπάτσος είναι και ψαρεύει στα φόρουμ ή αφελής και καλά κάνουμε και τον τρολάρουμε.

Βέβαια η ασυλία που έχει γνωστός σύλλογος μπαλαρίνων σε τραμπουκισμούς κτλ έχει εμπνεύσει πολύ κόσμο που θέλει να το ρίξει έξω βρε αδερφέ, να δώσει και αυτός μια φαπούλα να ξορκίσει όλα τα δεινά της μίζερης ζωής του.

kounoupis
Απών/απούσα

Αρση Ασυλιας;
Bουλευτης εχει σκοτωσει ανθρωπο(συνεπιβατιδα του) σε τροχαιο (με οδηγο τον ιδιο) αλλος εχει πυροβολησει στον αερα σε διαδηλωση στη ραφηνα με θεμα της πλημμυρες αλλα οι αντιπροσωπευτικοι δημοκρατες παντα καταψηφιζαν την αρση ασυλιας.τωρα για 2-3 σπρωξιες σε κατι παγκους με 218 ψηφους και 1 λευκη και 1 παρων http://makeleio.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=6167:---... αρθηκε η ασυλια του μπαρμπαρουση της χρυσης αυγης.
την ερχομενη εβδομαδα θα γινει και η αρση ασυλιας γερμενη,ηλιοπουλου και κασιδιαρη

frigo
Απών/απούσα

Tragik!!

Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

Κατ’ αρχήν ενώ με το ποδόσφαιρο καμμία σχέση έχω, ενώ οι ομαδοποιήσεις με κάνουν λίγο να ασφυκτιώ, κατά ένα περίεργο λόγο η ένταξή μου στην ομάδα αυτή μου φάνηκε κολακευτική. Αν και δεσποινίς, άρα ανεπαρκής να με λάβει ο κ. Λούσιος υπ’ όψιν του, θα το πιω το πικρό ποτήρι. Μπορώ να κάνω κι αλλιώς; Η ζωή συνεχίζεται.
΄Οσον αφορά στην παρέμβασή μου, που υποτίθεται έσβησε κάποιος adm., επισημαίνω, πως ευγενής adm. το μετέθεσε στο σωστό μέρος (αυτό ήταν το λάθος μου, ότι το έγραψα σε λάθος μέρος! όχι το κείμενο που έγραψα) και την ευχαριστώ και δημόσια γι’ αυτό της τον κόπο.
Η πρακτική του κάθε ironman με βρίσκει παγερά αντίθετη. Το ίδιο και η δηλώσεις περί δράσεων επι τόπου με άγριες διαθέσεις. Λόγια, λόγια, λόγια! Τα είπαν κι άλλοι. Δεν επιβεβαιώθηκαν ποτέ με έργα. Απλά γιατί είναι ύποπτα και αποπροσανατολιστικά. Στην παιδική μας συνείδηση ψιλοξέραμε ότι οι μπάτμεν, σουπερμεν κλπ αμερικάνικοι ήρωες άλλαζαν φάτσες και ήταν παραμυθένιοι και υπερασπίζονταν και ένα αμφιλεγόμεο καλό.

Τα όσα γράφει ο glassicon είναι ένα πολύ καλό ρεζουμέ για την συζήτηση αυτή. Υπογραμμίζω την μαθηματική σχέση “ηθική>επιβίωση”, αλλάζοντας τη λέξη ηθική με την λέξη ήθος, απλά γιατί ακριβώς η προσωπική ηθική στάση είναι το ζητούμενο σε μια εποχή που αμφιλεγόμενες μορφές επιβίωσης έχουν αναδειχθεί σε μέγιστο ζήτημα της ύπαρξής μας. Άρα ποιά επιβίωση, ποιό ήθος κτλ, κτλ. μας έχουν οδηγήσει στην κατρακύλα που βρισκόμαστε ανεπανόρθωτα.

Η Θ Ο Σ λοιπόν η λέξη της ημέρας. Υπάρχει σε όλες τις άλλες γλώσσες, ατόφια όπως γράφεται στα ελληνικά, όπως εννοείται στα ελληνικά. Για όσους έχουν αμφιβολία και επικεντρώνουν στην αμφιλεγόμενη, μασκαρεμένη επιβίωση υπάρχουν και λεξικά.

Είναι θέμα ήθους λοιπόν να μην αγοράζουμε κλεμμένα ποδήλατα. Ούτε καν το αγαπημένο δικό μας όταν είναι κλεμμένο. Δεν είναι πια δικό μας. Είναι του κλέφτη το εμπόρευμα. Άπαξ δούλεψε ο κόφτης, άπαξ καβάλησε ο κλέφτης και το ποδηλατάκι μας βρέθηκε στις αποθήκες των κυκλωμάτων ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΑΚΙ ΜΑΣ. Είναι το ΕΜΠΟΡΕΥΜΑ ΤΟΥ ΚΛΕΦΤΗ. Κι αυτό δεν είναι λογιστική σχέση μόνο, είναι ηθική σχέση. Ο εμπλεκόμενος με αυτή τη σχέση είναι ΔΙΚΟΣ ΤΟΥΣ συνειδητά. Όσο πιο γρήγορα το κατανοήσουμε τόσο καλύτερα για όλους μας.

elfas.lucio
Εικόνα elfas.lucio
Απών/απούσα

τα πολλα λογια εδω μεσα ειναι ανουσια...η ουσια βρισκεται στην face to face αντιμετωπιση - αντιπαραθεση του αλλου με ταυτοτητα και στοιχεια που να δειχνει ποιος-α ειναι και ποια ειναι η δραση του-της σε οποιονδηποτε τομεα...ποσο δραστηριος-α ειναι...

καλω ολους τους συμμετεχοντες σε αυτη τη συζητηση να βρεθουμε σε μια καφετερεια ( κερασμενα για οποιον εχει οικονομικο προβλημα ) ή οπου αλλου προτεινετε και να τα πουμε. Απο τη στρογγυλη τραπεζα να μιλησουμε...

αν δεν φοβαται ο καθενας τον ισκιο του και δεν τον κυνηγουν οι Ερινυες για τιποτα...

δηλωστε οσοι θελετε εδω και τα υπολοιπα μεσω προσωπικων μυνηματων...
με τους λοιπους ( αυτους που ενδιαφερθηκαν εξαρχης και μιλουσαμε απο pm) εχω μιλησει και θα πω σε οσους θελουν να ερθουν...

μαλλον βασσιλικη μου δρυιιδισσα σε συμπαθησα και για αυτο προτεινω αυτο ως εσχατη λυση...διοτι το ΗΘΟΣ σπανιζει στις μερες μας...!!!

Royal Oak wrote:
κατά ένα περίεργο λόγο η ένταξή μου στην ομάδα αυτή μου φάνηκε κολακευτική.

TheGlassIcon
Εικόνα TheGlassIcon
Απών/απούσα

Μέσα για τη συνάντηση. Θα φέρω πολλά στοιχεία και τεκμήρια.

1) Αστυνομική Ταυτότητα (Επικυρωμένο αντίγραφο και πρωτότυπο)
2) Βεβαίωση από τη Μητρόπολη ότι βαφτίστηκα Χ.Ο. και είμαι ενεργός πιστός
3) Πιστοποιητικό Φρονημάτων
4) Αντίγραφο Ποινικού Μητρώου
5) Απολυτήριο Στρατό
6) Αντίγραφα Πτυχίων
7) Καρδιογράφημα, πλάκα θώρακος και βεβαίωση από παθολόγο ότι είμαι υγιής και μπορώ να συμμετέχω σε τραμπούκα.
8) Αντίγραφο πτυχίου Καράτε
9) Κάρτα ανεργίας για να με κεράσεις

Θα περάσουμε τρέλα. Άσε που αυτό με τη στρογγυλή τράπεζα με εξιτάρισε. Το λέω όμως από τώρα να προλάβω, εγώ θα είμαι ο σερ ο Λάνσελοτ. Να φέρεις και την κοπελιά που θα παίξει τη Γκουίνεβιρ να γνωριστούμε.

Roul
Εικόνα Roul
Απών/απούσα

εγω θα φέρω ένα πηγάδι μαζί μου...

elfas.lucio
Εικόνα elfas.lucio
Απών/απούσα

τελικα οπως θα παρατηρησε ο καθενας
που απλα παρακολουθησε αυτη τη συζητηση
θα διαπιστωσε πολυ απλα
οτι τελικα απο τους προαναφερθεντες συνομιλητες
δεν ενδιεφερε κανεναν πραγματικα το θεμα....
για οποιον αλλαξε γνωμη και δηλωνει μετανοιωμενος παντα υπαρχει δευτερη ευκαιρια....

TheGlassIcon
Εικόνα TheGlassIcon
Απών/απούσα

elfas.lucio wrote:
τελικα οπως θα παρατηρησε ο καθενας
που απλα παρακολουθησε αυτη τη συζητηση
θα διαπιστωσε πολυ απλα
οτι τελικα απο τους προαναφερθεντες συνομιλητες
δεν ενδιεφερε κανεναν πραγματικα το θεμα....
για οποιον αλλαξε γνωμη και δηλωνει μετανοιωμενος παντα υπαρχει δευτερη ευκαιρια....

Είσαι μεγάλη καρδιά τελικά.

Πρέπει να έρθει και γονυπετής ο μετανοημένος να στο πει, ή αρκεί μια δημόσια δήλωση μετάνοιας μέσω του φόρουμ?

Roul
Εικόνα Roul
Απών/απούσα

τελικα οπως θα παρατηρησε ο καθενας
που απλα παρακολουθησε αυτη τη συζητηση
θα διαπιστωσε πολυ απλα
οτι τελικα απο τους προαναφερθεντες συνομιλητες
κανείς δεν ασχολήθηκε με την πάρτυ σου αναφορικά στα ηλικίας 15῏18 λεγόμενά σου περί ᾽᾽με την παρέα σου - έξω τώρα᾽᾽.

Και επίσης, με ποιους νομίζεις οτι μιλάς? βάζεις σταθερές, οδηγίες, όρια, καθοδηγείς μία συζήτηση και περιμένεις να είμαστε πρόβατα και να ασχοληθούμε με σένα και σχολιάζεις κιόλλας...
Μάλλον έτσι έχεις μάθει, με πρόβατα και τσέλικες και επαναλαμβανόμενα μοτίβα συζήτησης χωρίς να έχεις να μας πεις απολύτως τίποτα. ουτε εσυ ουτε οι φανταστικοί φίλοι σου.

Πιτσιρικά αυτά τα κάναμε στα 15 και βρισκόμασταν με τις παρεες μας κ βγάζαμε το άκτι μας. βρες ατομα στην ηλικία σου λοιπόν και κάντα.
Και μην ξεχάσεις να πάρεις και την ούρα σου από εδώ μέσα, διάττοντα αστέρα.

elfas.lucio
Εικόνα elfas.lucio
Απών/απούσα

Roul wrote:
τελικα οπως θα παρατηρησε ο καθενας
που απλα παρακολουθησε αυτη τη συζητηση
θα διαπιστωσε πολυ απλα
οτι τελικα απο τους προαναφερθεντες συνομιλητες

φιλε ευχαριστω που επαναλαμβανεις τα λογια μου , ισως κατα βαθος με εχεις συμπαθησει και μας ακολουθησεις....προβατακι μου

Roul wrote:
λεγόμενά σου περί ᾽᾽με την παρέα σου - έξω τώρα᾽᾽.

ευχαριστουμε Roul αλλα ειμαστε συνεχως στους δρομους της Αθηνας,ειμαστε ηδη εξω....και κανουμε το καθηκον μας...ελπιζω να μην σε πιασουμε να κλεβεις κανα ποδηλατο φορωντας την κουκουλα που εχεις στο προφιλ σου....

Roul wrote:
ουτε εσυ ουτε οι φανταστικοί φίλοι σου.

φιλε θα σε παρακαλουσα να δεις ποσοι εχουν διαβασει το θεμα και τις εμφανισεις του...

Roul wrote:
να είμαστε πρόβατα

φιλε μαλλον μονο εσυ θεωρεις τον εαυτο σου προβατο...
δεν διαβασα καποιον αλλον να το αναφερει αυτο...
οποιος εχει την γκλιτσα και τη μυγα....

Roul wrote:
Μάλλον έτσι έχεις μάθει, με πρόβατα και τσέλικες .

αγαπητε τσελικα σου αφιερωνω και αυτο το τραγουδακι για να θυμηθεις τα νιατα σου γερο - τσελικα!!!
Roul wrote:
Πιτσιρικά αυτά τα κάναμε στα 15
γεια σου παππου!!!παρτο τσοπανακος ησουνα και ετρωγες κουτοχορτο και εσυ

http://cdn.graphicsfactory.com/clip-art/image_files/image/6/1342086-1750-Funky-Sheep-With-Flower-In-Mouth.jpg

scrabler
Εικόνα scrabler
Απών/απούσα

elfas.lucio wrote:
ειμαστε συνεχως στους δρομους της Αθηνας,ειμαστε ηδη εξω....και κανουμε το καθηκον μας...

...έχει πήξει ο τόπος στους σωλήνες!

shaka
Εικόνα shaka
Απών/απούσα

Roul wrote:
εγω θα φέρω ένα πηγάδι μαζί μου...

xaotikos
Απών/απούσα

Κατέβηκα χτες και σήμερα ομόνοια, μοναστηράκι θησείο στα γνωστα μέρη (γερανίου βοτανικό κλπ) αλλά δεν πήρε το μάτι μου τίποτα απο ποδήλατα. Την περασμένη βδομάδα κλέψανε το δικό μου και το ψάχνω. Έχει κανείς καμια νεότερη πληροφορία που να κοιτάξω? Είναι cannondale οπότε ψάχνω για τα "ακριβά". Όποιος ξέρει με πμ!!

kounoupis
Απών/απούσα

πηγαινε προς ερμου θησειο χαμηλα εκει μπορει να εχει

contact