Trek 7.1fx 2009

6 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
polpot
Απών/απούσα

δυστυχως ειναι η δευτερη φορα που αναγκαζομαι να γραψω εδω και μαλλον τελευταια μιας και μετα και απο αυτη την κλοπη δεν προκειτε να παρω ποδηλατο και λογω χρηματων και λογω του οτι δεν ψηνομαι να τρεμω παλι μηπως μου το κλεψουν αν και ειχε γινει ο μοναδικος τροπος μετακινησης... και για να μπω στο θεμα εχθες (παρασκευη 03/12) μετα τις 8 το πρωι εξω απο το τηνιακο στην λεωφορο αλεξανδρας κλαπηκε το μαυρο trek μου. δεν εχω φωτο αλλα τα χαρακτηριστικα του ειναι παλια σελα με μια τρυπουλα στην μεση δανεικη απο την ''god saved the bike'' και πισω τροχος με μαυρες ακτινες και σλικ λαστιχο ενω ο μπροστινος ηταν με ασημενιες ακτινες και λαστιχο της michelen οχι σλικ (απο οτι καταλαβατε μου ειχαν κλεψει ροδα και σελα παλιοτερα...)A και αρκετα βρωμικο! επισης αξιοσημειωτο ειναι οτι δεν μπορεσαν να σπασουν το πεταλο και για αυτο οπως ενημερωθηκα απο τον ιδιοκτητη του μαγαζιου που ηταν διπλα εσπασαν το καγκελο... αυτα και προσεχως θα ανεβασω και τους κωδικους. οποιος γνωριζει κατι και μπορει να με βοηθησει η το δει καπου παρακαλω βοηθηστε με, εχω απελπιστει... 6937573698

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
blue4u
Απών/απούσα

Αυτός που σου είπε ότι έσπασαν το κάγκελο, είδε το περιστατικό; Και αν ναι γιατί δεν έκανε κατί;?!

To_maraki
Απών/απούσα

Νιώθω την στενοχώρια σου και λυπάμαι που σου συνέβη για δευτερη φορά.

Δεν πρεπει ομως να απελπίζεσαι τόσο! Αξίζει η αδικία που σου έγινε να σε κάνει να απαρνηθείς το ποδήλατο;

Εγώ ευχομαι να βρεθεί όσο δυσκολο και αν είναι αυτό αλλά ακομα κ αν δεν βρεθεί σιγά σιγά ελπίζω να συγκεντρώσεις τα απαραιτητα χρήματα ώστε να βάλεις στη ζωή σου ένα άλλο ποδήλατο και να μην χάσεις όλα όσα κανουν εσένα, εμένα και όλους μας να χαιρομαστε σαν μικρα παιδια οταν ειμαστε πανω στο ποδηλατο μας.

SpyrosV
Εικόνα SpyrosV
Απών/απούσα
generation xx t...
Εικόνα generation xx terrorist
Απών/απούσα

http://www.youtube.com/watch?v=7b24EOEmSmM&NR=1

Aν πρεπει να κανω το ποδηλατο μου καραγκιοζη μονο και μονο για να μη μου το κλεψουν,δεν ξερω πλεον τι να σκεφτω..:s

Polpot,σε καταλαβαινω απολυτα,αλλα και εγω με τη σειρα μου θα σου ελεγα να μη σε παιρνει απο κατω.Οταν βρεις την ευκαιρια,να ξαναπαρεις ενα ποδηλατακι αφου καταφερες να το αγαπησεις.
Τωρα,οσον αφορα στις πρακτικες συμβουλες,εφοσον προκειται για εξωτερικο χωρο,ισως με δυο πεταλα δυσκολευεις αρκετα τη ζωη του κλεφτη.Σε διαφορετικα σημεια κιολας,πχ.δυο καγκελα.Ακομα καλυτερα σε χοντρα καγκελα,γιατι απο οτι φαινεται τα λεπτα δεν τους κρατανε ή σε μεγαλους κορμους δεντρων.

Απο κει και περα ομως,δεδομενης και της κλοπης της royaloak μεσα απο το σπιτι,καπου εχει αρχισει και ξεφευγει το πραγμα..
Οι ρυθμοι κλοπης νομιζω οτι αυξανονται πιο γρηγορα και απο τις προσπαθειες διαδοσης του ποδηλατου,και μαλλον ξερουμε ελαχιστα για το που καταληγουν.

Θα σου ελεγα ομως εαν το θες,να παρεις δυο φιλους και να κατεβεις μια βολτα προς τα γνωστα μερη...Ποτε δεν ξερεις.

Τωρα για το τι πρεπει να γινει περαιτερω,εχω χασει την ελπιδα μου.Δεν ξερω.

Ισως ο ιδιοκτητης του Τηνιακου ειδε τον κλεφτη?Αν δεν μπορεσε να του φωναξει,μηπως μπορει καπως να τον περιγραψει?Να ξερουμε τουλαχιστον απο που μας ερχεται..:s

Kαι παλι ομως,keep the good faith,μπορει να συμβει στον καθενα μας οποτε και προσωπικα αποφευγω να βγαζω ευκολα συμπερασματα...

do not give up...

polpot
Απών/απούσα

απ οτι μου ειπαν, οταν εφυγαν απο το μαγαζι κατα τις 8 το πρωι το ειδαν το ποδηλατο. και το επομενο πραγμα που μου ειπαν ειναι οτι ειδαν το καγκελο σπασμενο και το ποδηλατο να λειπει... και υπεθεσαν οτι ο ιδιοκτητης ειχε χασει τα κλειδια... τι να πω ελπιζω μονο να το ξαναβρω αν και φανταζει απιθανο... τελος παντων, ευχαριστω για την συμπαρασταση. τωρα για το αν θα ξαναπαρω ειλικρινα θα το σκεφτω παρα πολυ... μολις μπηκα και ειδα ποσες αναφορες για κλεμενα υπηρχαν απογοητευτικα...

contact