λετε να παι3ει μ...κια ??

16 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
Guppy
Εικόνα Guppy
Απών/απούσα

http://yfrog.com/f/1xfreedaymetroj/

μαλλον πανε για καφριλες στο αττικο μετρο αυριο ??

η 8εση μου ειναι διχασμενη τωρα... γιατι εν μερη... 8α μαμισουν οτι υποστιλοματα υπαρχουν .. αλλα δν βλεπω να βγενει καποιο συμπερασμα συντομα με τιν σωστη οδο οποτε ενα ντου ισως να ηταν ποιο ικανο απ'οτι οι ομιλιες γενικοτερα εις ματην με την αττικο μετρο.. τεσπα το φρεενταυ λεει αυριο 8α παει βπ!! η εστω ετσι καταλαβα!!

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
Guppy
Εικόνα Guppy
Απών/απούσα

http://www.facebook.com/album.php?profile=1&id=665334007#!/event.php?eid...

για την μενανδρου λεμε απο το πρωι και τσακονομαστε και τελικα 8α γινει οπως ολα διχνουν ομαδικο ντου στο μετρο στο 8ησιο.... αντε να δουμε τι 8α βγει ... γιατι δν νομιζω να βγει κατι καλο... τεσπα ισως 8α κανει να σκευτουν οι υπευ8ινοι καλιτερα ομως του αττικο μετρο οτι μας απασχολει ενεργα το 8εμα.... 8α μιλισουν βεβαια για βανδαλους ποδιλατες.... οι καμερες του μετρο 8α παρουν ¨φοτια ¨ και φυσικα ο οχλος 8α ¨φιλο3ενισει ¨καναν ανεγγεφαλο που 8α κανει και ζιμια στο τελος ??

Guppy
Εικόνα Guppy
Απών/απούσα

πληροφορίες
AΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ(και η ελευθερη μετακινηση ποδηλατων στο METΡΟ)...Ε ΚΑΙ ?
ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ
ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ..!

..ΓΙ’ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΠΕΣΙΑΛ ΕΚΠΛΗΞΗ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ !
...ΕΝΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟ ....., ΟΜΟΡΦΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ...ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ
ΤΗΝ “ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ”.

..ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ
ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ , ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ !

ΤΟ FREEDAY ΧΑΙΡΕΤΗΖΕΙ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΤΗΝ ''ΔΥΣΚΟΛΗ'' ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΕΛΑΒΕ Η ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ ΝΑ ΕΠΙΤΡΑΠΟΥΝ ΤΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΣΕ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΡΜΟΥΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΕΡΑ

----------------------------------------INFO----------------------------------------
το FREEDAY οπως καθε παρασκευη θα κανει ΒΟΛΤΑ με προορισμο τα βορεια προαστια

στο πλαισιο της εβδομαδας χωρις αυτοκινητο η αττικο μετρο επιτρεπει την μετακινηση των ποδηλατων μονο για το σαββατο 18/9
οι ποδηλατες θελουμε το ποδηλατο να μπορει να μπαινει ολες τις μερες του χρονου στο μετρο για να διευκολυνονται και να γινονται πιο γρηγορες οι μετακινησεις με το ποδηλατακι μας
η απαραδεκτη σταση της διοικησης της αττικο μετρο και τα αστεια επιχειρηματα που προβαλουν εδω και χρονια ειναι καιρος να σταματησουν

ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ

το freeday θα ακολουθησει την διαδρομη του μετρο απο το θησειο εως τον σταθμο δουκισης πλακεντιας αφηνωντας το μηνυμα του σε σχεδον καθε σταθμο της διαδρομης ειτε με αντιπροσωπεια ειτε με δυναμικη παρουσια οπου επιτρεπουν οι συνθηκες

στους σταθμους :
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - ΟΜΟΝΟΙΑ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ - ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΚΑΤΕΧΑΚΗ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
θα σταλει αντιπροσωπεια κατα την διαρκεια της βολτας η οποια θα ενημερωνει επιβατες - υπαλληλους και θα παραδωσουν στον υπευθυνο σταθμου σχετικο κειμενο

στον σταθμο
ΣΥΝΤΑΓΜΑ
εως 50 ποδηλατες με τα ποδηλατα ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ και χωρις να ενοχλουν τους επιβατες θα κανουν ενα περασμα μεσα απο τον σταθμο για την αλλη εξοδο επι της αμαλιας απ'οπου θα περασει και η βολτα

στον σταθμο
ΕΘΝΙΚΗ ΑΜΥΝΑ - ΔΟΥΚΙΣΗΣ ΠΛΑΚΕΝΤΙΑΣ
θα κανουμε δυναμικη εισοδο ΜΟΝΟ στον χωρο εκδοσης εισητηριων με σεβασμο στους επιβατες και ΧΩΡΙΣ να προκαλουμε προβληματα η φθορες

οσοι επιθυμουν να συμμετασχουν στην αντιπροσωπεια 10-20 ατομων που θα σταλουν στους σταθμους παρακαλουνται να επικοινωνησουν στελνωντας σχετικο μηνυμα στον freeday-podilati η γραφοντας στο wall της ιστοσελιδας
......................................................................................
Friday + [(free)+(day)] = freeday

Στην βολτα αυτη καθε ποδηλατης εχει την ελευθερια και την ευθυνη του εαυτου του.
-oποιος θελει , ερχεται !-
Ακολουθουμε ομως ολοι τους κανονες freeday και τον οδηγο της βολτας
με το φωτακι.
.
Δεν εχουμε αρχηγους , ειμαστε μονο μια γελαστη παρεα συνοδοιπορων ,που συνυπαρχουν
αρμονικα στον δρομο ακολουθώντας μερικους απλους κανονες-και τιποτε αλλο ! .
(=freeday)

FREEDAY ποδηλατοβολτα
21:30-02:00
καθε Παρασκευη , 21:30 Σταθμος Θησειου (πλατεια Ασωματων)
02:00-07:00
freeday παλαβοβολτα

********************************************************************
ΚΑΘΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ ΤΗΝ
ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΩΝ
ΤΗΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟΒΟΛΤΑΣ FREEDAY , ΚΑΘΩΣ
ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΗ ΓΝΩΣΗ ΑΥΤΟΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ
ΣΕ ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ.
-ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ,
ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕ ΤΟΥΣ.
(μεσα στο ROAD BOOK θα βρειτε ολες τις απαραιτητες πληροφοριες)

ΚΑΘΕ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΑΣ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥ
ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΜΑΔΙΚΑ

Λεφ
Εικόνα Λεφ
Απών/απούσα

Γιατί καφρίλα? Θα πάνε θα κατέβουν ούτε οι μισοί ως τα εκδοτήρια θα φωνάξουν 2 - 3 φορές ποδήλατο παντού και θα βγούν σιγά τα πράγματα...

και μάλιστα λέει
" οσοι επιθυμουν να συμμετασχουν στις αντιπροσωπειες που θα σταλουν στους σταθμους του μετρο για ενημερωση να επικοινωνησουν με προσωπικο μηνυμα "

οπότε σε κάθε σταθμό θα κατέβουν λίγοι...

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

..και ειναι στο οτι το ποδηλατο ΔΕΝ επιτρεπεται στο Μετρο.

...οπως δειχνει η κατασταση μεχρι τωρα ..οι πορτες ειναι κλειστες και αν δεν κανουμε κατι δεν θα ανοιξουν μονες τους !
Δεν εχουμε να χασουμε κατι παιδια(απο τα ψιχουλα που "εχουμε" μεχρι τωρα-πχ ).
Δε μπορει ολη σχεδον η Ευρωπη να το επιτρεπει και στην Ελλαδα που εχουμε ενα απο τα πιο συγχρονα..., ευρυχωρα Μετρο να ειμαστε πισω λογω..νοοτροπιας* !

*(το κραταμε σαν "μπιμπελο" (μη το λερωσουμε , μη το χρησιμοποιησουμε πολυ και δειχνει πολυκαιρισμενο , να το κραταμε για φιγουρα στις "επισημες στιγμες" και σε υπο ορους χρηση τις υπολοιπες κτλ))

Πρεπει να το στιψουμε και να βγαλει τα λεφτα (φεσια) του..

delis7
Απών/απούσα

+1000

papi
Εικόνα papi
Απών/απούσα

Aπλα ας εχουμε ΟΛΟΙ υπ οψιν, αυτο που εχουμε πει πολλες φορες... Οτι καλως η κακως, εκεινη την ωρα, στα ματια των περαστικων, αλλα και των υπευθυνων του Μετρο κυριως, δεν θα ειναι εκει μια "ομαδα φιλων που βολτάρουν" αλλα ΟΙ ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ.... Κι ολα θα πανε καλα....

chris_spilios
Απών/απούσα

papi wrote:
Aπλα ας εχουμε ΟΛΟΙ υπ οψιν, αυτο που εχουμε πει πολλες φορες... Οτι καλως η κακως, εκεινη την ωρα, στα ματια των περαστικων, αλλα και των υπευθυνων του Μετρο κυριως, δεν θα ειναι εκει μια "ομαδα φιλων που βολτάρουν" αλλα ΟΙ ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ.... Κι ολα θα πανε καλα....

...αν εγώ και οι φίλοι μου απλά βολτάρουμε...?Δεν θα πάνε καλά..?Να κρατάω και ταμπελάκι?ΠΟΔΗΛΑΤισσΕΣ κι έτσι...?

papi
Εικόνα papi
Απών/απούσα

chris_spilios wrote:

...αν εγώ και οι φίλοι μου απλά βολτάρουμε...?Δεν θα πάνε καλά..?Να κρατάω και ταμπελάκι?ΠΟΔΗΛΑΤισσΕΣ κι έτσι...?

Oχι καλε, καμια σχεση!!! Παρανόησες!! Το ποδηλατες το βαλα κεφαλαια (με αυτο σε μπερδεψα μαλλον), για εμφαση, λεγοντας το σαν ιδιοτητα, δεν εννοουσα το σαιτ ή καποιον συγκεκριμενο!! Αυτο που ηθελα να πω, με αλλα λογια, ειναι να εχουμε στο μυαλο μας οτι αν καποιος -περαστικός η σταθμαρης η υπευθυνος (το σημαντικότερο που ειπα) δει μια ομαδα με ποδηλατα να κανει ντου στο μετρο και να γινονται διαφορες ασχήμιες (παραδειγμα λεω τραβηγμενο, δεν πιστευω οτι θα γινει ετσι) δε θα σκεφτει "χτες ηταν μια ομαδα απο ανεγκεφαλους που κανανε ζημιες κλπ κλπ" αλλα θα πει "μια μερα μπηκαν οι ποδηλατες/τα ποδηλατα μεσα και τα κανανε λαμπογυαλο, σκεψου να τους εχεις και καθε μερα" και μετα....στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα... Αυτο που εχουμε πει πολλες φορες και με διαφορες αφορμες, οτι θελει λιγο προσοχη απο ολους γιατι καλως η κακως μας παιρνει ολους η μπαλα... Και υποστηριξα οτι αν το σκεφτονται ολοι αυτο δε θα υπαρχει κανενα προβλημα... Αυτα... Ασχετο μ αυτο που καταλαβες δηλαδη....

chris_spilios
Απών/απούσα

...εεΕΕεεεε....ανάδρομος Ερμής....μάλλον...

kynhgos77
Απών/απούσα

τι διαδρομη θα εχει τελικα σημερα το freeday?

papi
Εικόνα papi
Απών/απούσα

chris_spilios wrote:
...εεΕΕεεεε....ανάδρομος Ερμής....μάλλον...

Λες?? Δεν πειραζει ομως, ουτως η αλλως, μικρό το κακο!!!....

Guppy
Εικόνα Guppy
Απών/απούσα

τελικα και αυτο το φρεενταυ αποτελει παρελ8ον... ειμουν και εγω εκει... δν πλισιασαμε στα8μους μετρο.... για να μπουμε μεσα δουκισις πλακεντιας σταματισαμε κανενα 30λεπτο και μετα κατευ8ιν8ικαμε για φαγιτο στιν αγια παρασκευη!! εκει ειχα παρκαρει και το αμα3ι οποτε λακισα ,φορτοσα το αμα3ι και 3εκινισα για ραφηνα!!!

μολις γυρισα!! ηταν υπεροχα,πολυς κοσμος, σωστη οργανωση απο πλευρας κλεισηματος στενων ολα μια χαρα.... κανενα ατυχιμα .... ουτε σαμπρελα δν ανι3ε!!
εις το επανιδην λοιπον !!!!αν και τα αμα3ια που μας βλεπαν πα8αν ενα κοκομπλοκο μιας και περιμεναν να περασει οοοολλλοοο το φρεενταυ... οποτε περιμεναν ΑΡΚΕΤΑ!!! ας περναν ποδηλατο βεβαια !!!

kynhgos77
Απών/απούσα

Guppy wrote:

εις το επανιδην λοιπον !!!!αν και τα αμα3ια που μας βλεπαν πα8αν ενα κοκομπλοκο μιας και περιμεναν να περασει οοοολλλοοο το φρεενταυ... οποτε περιμεναν ΑΡΚΕΤΑ!!! ας περναν ποδηλατο βεβαια !!!
Aμ στην κηφησιας μας παραχαζευαν και επεσε ο ενας πανω στον αλλο! Μη μου πεις δεν ακουσες το μπαμ? Ηταν και δυνατο.... στανταρ προφυλακτηρας καπο, μασκα , φαναρια, μετωπη χαχα

Guppy
Εικόνα Guppy
Απών/απούσα

kynhgos77 wrote:
Guppy wrote:

εις το επανιδην λοιπον !!!!αν και τα αμα3ια που μας βλεπαν πα8αν ενα κοκομπλοκο μιας και περιμεναν να περασει οοοολλλοοο το φρεενταυ... οποτε περιμεναν ΑΡΚΕΤΑ!!! ας περναν ποδηλατο βεβαια !!!
Aμ στην κηφησιας μας παραχαζευαν και επεσε ο ενας πανω στον αλλο! Μη μου πεις δεν ακουσες το μπαμ? Ηταν και δυνατο.... στανταρ προφυλακτηρας καπο, μασκα , φαναρια, μετωπη χαχα

οχι δν επεσε τπτ στην αντιλιψη μου.... ειμα μινει προς το τελος γιατι ειχε πολυ ποδιλατο με αποτελεσμα να με στριμοχνουν συχνα... και επιδη ειχα ερ8ει με τα κουμποτα παπουτσακια ειπα να ειμαι προς το τελος που ηταν ποιο ηρεμα!!!
μπουαχαχαχααχαχαχαχα το αλλο ρευμα ομως ηταν παντα μαζι μας!! μιας και μας χερεταγαν ολοι.. και πολοι μας φοτογραφιζαν κιολας!!
αχαχαχαχαχαχαχα !! αλλα πολυ αργος ρυ8μος και πολυ λιγη αποσταση 8α ελεγα!! σε σχεση με την αλλη παρασκευη που κατευθιν8ικαν πρως βαρκιζα!! τεσπα για 1η φορα ηταν τελεια... φανταστικα 8α ελεγα και φυσικα με βλεπω να γυνομαι φανατικος φρεενταυερ!! αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

ενα μεγαλο μπραβο και στα παιδια που κλιναν τις παραπλευρους οδους!!!

Guppy
Εικόνα Guppy
Απών/απούσα

3 αμα3ια ηταν που τρακαραν και την ωρα εκεινη περνουσε μια προην μου με 1 φιλο τις πανω σε μιχανη και το 4ο για να αποφιγει το μπαμ εκανε ελιγμο με αποτελεσμα παραλιγο να τους χτυπισει!! μου το ειπε σημερα που πιγαμε για μπανιο.. μη 3εροντας οτι ειμουν και εγω εκει!!! μου λεει γυνοταν χαμος γιωργο εκει επρεπε να εισουν και τις λεω... ειμουν !! χαχαχαχαχαχα !!!!και το ποιο 8εικο μου λεει κα8ε ποτε γυνετε ?? τις λεω κα8ε παρασκευη.. και μου κανει 8α παμε ??? εχεις ποδηλατο ?? τις κανω... οχι μου λεει εντελος ανευ8ινα... τοτε πως 8α παμε ?? δν εχεις εσυ κανενα ?? μου λεει .. αχ.. τι να κανω... γυναικες... 8α με βαλει τωρα μεσοβδομαδιατικα να τις φτια3ω το παλιο μου ποδιλατακι για να ερ8ει και αυτι!!! τουλαχιστον δν 8α κινδινευει απο τα αμα3ια... τωρα βεβαια αν 8α κινδυνευσουμε εμεις απο αυτιν 8α δουμε!! γιατι δν 3ερω κατα ποσο 3ερει να κανει ποδηλατο... μπουαχαχαχαχαχαχα 8α κανουμε μεσοβδομαδα καπια εντατικα μα8ιματα να δουμε σε τι κατασταση ειναι και αν δω οτι δν τιν παλευει δν τιν φερνω... γιατι μας βλεπω να εχουμε τραγοδιες... :) αν την δω να ειναι κομπλε 8α εχουμε ακομα μια παρουσια στο επομενο εβεντ!!
παντος το φρεενταυ ειναι ακρος κολιτικο και επικινδυνα μεταδοτικο!! να το προσεχετε!!!!

contact