Μεταφορα ποδηλατου απο Ολλανδια.

5 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
kyriazopos
Απών/απούσα

Μεταφορα ποδηλατου απο Ολλανδια.

Καλημερα, θα ηθελα τις συμβουλες σας για μεταφορα ποδηλατου απο Ολλανδια.
Θα προτιμουσα τις οικονομικοτερες επιλογες που υπαρχουν, καθως και τι πρεπει να κανω
σχετικα με το εαν πρεπει να πακεταριστει, ή οχι.
Ευχαριστω.

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

δεν εχω επαφή αλλά όταν έκανα μια εξυπηρέτηση κ έμαθα για ένα πολύ μεγάλο κ βαρύ δέμα απο γαλλία η καλύτερη ήταν φορτωτική σε φορτηγό που ερχόταν ελλάδα άργησε λίγο να έρθει αλλά όλα οκ.επίσης τα χρήματα που ζήτησε τα δικα τους ταχυδρομια ήταν τα διπλάσια σχεδόν απο ότι το φορτηγό.αν ταξιδέψεις και εσυ ρωτάς πρώτα στην αεροπορική σου να σου πει τι προβλέπετε

Stel10s
Απών/απούσα

Απο UK πριν χρονια το φθηνοτερο ηταν με πλοιο.
Το κοστος ηταν 30-40 ευρω για το κυβικο μετρο (οσα κιλα θες).
Εκανε 1 βδομαδα ακριβος να ερθει,αλλα τους το πηγα εγω στα γραφεια τους και εκανα παραλαβη απο Ασπροπυργο.

Wicca
Απών/απούσα

Αν έρθεις με αεροπλάνο το βάζεις μέσα σε κάποια σκληρή συσκευασία και το δίνεις στις αποσκευές σαν fragile. Πριν κάποιο καιρό αυτό κόστιζε 75 ευρώ. ( δεν ξέρω πόσο πάει τώρα).

Αν δεν έρθετε παρέα ( εσύ και το ποδήλατο), πες να το δώσουν σε μεταφορική να στο φέρει με κάποια νταλίκα, και πάλι συσκευασμένο και με ασφάλεια κλοπής φυσικά. ( γιατί ανοίγουν και τις νταλίκες στον δρόμο). Θα μπει εκεί σαν πακέτο μαζί με άλλα εμπορεύματα και θα σου δώσουν και χαρτί ότι μπήκε εκεί και που να πας να το παραλάβεις. ( εγώ έτσι μετέφερα αυτοκίνητο στην Αγγλία).

Κούριερ μην κοιτάξεις γιατί θα βγεις από τα παράθυρα γιατί χρεώνει με το κιλό.

Και τέλος μπορείς να σου το ταχυδρομήσεις συστημένο. Και έτσι το μεταφέρουν αλλά θα πρέπει να ρωτήσεις τιμές. Αλλά και εκεί με το βάρος πάει και ίσως δεν συμφέρει.

kyriazopos
Απών/απούσα

Σας ευχαριστω, για τις πολυτιμες συμβουλες σας...
Να 'στε ολοι και ολες καλα.
Κωστας.

contact