Πλοία και φορτωτική για ποδήλατα

3 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
ampatzakas
Απών/απούσα

Χαιρετίζω τους συντρόφους συνποδηλάτες. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την απόρια και το θυμό που μου γεννήθηκε σήμερα κατά την έκδοση ακτοπλοϊκών εισιτηρίων και να μου πείτε αν γνωρίζετε κάτι. Για ποδήλατα φορτωμένα στη σχάρα αυτοκινήτου στο πίσω μέρος απαιτείται φορτωτική στα πλοία; Αυτό μου είπε εκπρόσωπος της ναυτιλιακής εταιρίας λέσβου (NEL LINES). Θα τρελαθούμε τελείως;;;; Σας ευχαριστώ

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
vasillis b.
Εικόνα vasillis b.
Απών/απούσα

Οχι βεβαια!!!! Ουτε για πλακα μην πληρωσεις... εχω παει αμετρητες φορες με σχαρα ποδηλατου και δεν εχω ρωτησει ποτε αν θα πληρωσω.....το φορτωνω στο αμαξι και παω!!!!! Η μονη περιπτωση να πληρωσεις (οταν πας μονο με το ποδηλατο σου) και αυτη οχι παντα και αναλογα και με την εταιρια, ειναι οταν δεν θα στο δεχτουνε σαν χειραποσκευη αλλα σαν οχημα... Συνηθως αυτο το κανουν σε μικρες "παντοφλες" και οχι σε μεγαλα πλοια.

ampatzakas
Απών/απούσα

Δεν είχα πρόθεση να πληρώσω αλλά ήθελα και μια δεύτερη γνώμη για να δω με τι αέρα θα πάω. Φαντάζομαι πάντως ότι αν το συνολικό μήκος του αυτοκινήτου μαζί με τα ποδήλατα δε ξεπερνάει τα 4.25m δε θα υπάρχει ούτως ή άλλως θέμα. Ελπίζω να μη μου δημιουργήσουν πρόβλημα για να μην τους δημιουργήσω και εγώ.Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου...