Parking ποδηλάτων στο κέντρο

1 καταχώριση / 0 νέα/ο
Basscadet
Εικόνα Basscadet
Απών/απούσα

Καλημέρα,

σύντομα θα μεταφερθούμε σε νέα γραφεία της εταιρείας στο κέντρο της Αθήνας κι ενώ με ξεβολεύει λίγο γιατί έμενα στα 15 λεπτά με το ποδήλατο από τα παλιά γραφεία τώρα θα πάω στα 30 λεπτά απόσταση που δεν είναι μεγάλο πρόβλημα μεν αλλά εκεί υπάρχει πρόβλημα παρκαρίσματος. Ο νέος χώρος είναι στην ουσία μέσα σε άλλη εταιρεία και θα πηγαίνουμε 2-3 φορές την εβδομάδα αλλά χώρος μέσα δεν υπάρχει πουθενά να βάλω το ποδήλατο, ούτε κάποιο αίθριο/ακάλυπτος πίσω ούτε κάποια ευρύχωρη είσοδος. Μόνο σημείο που μου υπέδειξαν είναι... στο πεζοδρόμιο έξω με τα μηχανάκια αλλά δεν έχει καν μία μπάρα για ποδήλατα οπότε πρέπει να το πάω πιο κάτω καπου αν βρω καμιά κολώνα/μπάρα να περάσω το πέταλο. Και θα το αφήνω εκεί έξω για 8 ώρες στο κέντρο της Αθήνας μόνο του; Χλωμό. Ένα φτηνό Orient είναι, καμία σχέση με κουρσάκι των 5000 ευρώ, αλλά και πάλι μου χαν κλέψει το προηγούμενο πριν 2 χρόνια (ξηλώσανε μπάρα επί της Μεσογείων στις 7 το απόγευμα Τετάρτης με φουλ φως) και δεν θέλω να το ξαναπεράσω ούτε να έχω το άγχος τι θα δω όταν κατέβω κάτω. Απ ότι έψαξα υπάρχει ένα Parking Cityzen στην Εμμανουηλ Μπενάκη που παίρνει ποδήλατα αλλά... δεν έχει διαθεσιμότητα (γιατί άραγε;). Πήρα τηλέφωνο μερικά εκεί γύρω αλλά κανείς δεν δέχεται παρά μόνο αυτοκίνητα και μηχανές. Έχει κανένας κάποια ιδέα να με κατευθύνει; Περιοχή που κοιτάζω είναι περίπου κοντά στο Τιτάνια / REX. Ευχαριστώ.

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
5
Μέση αξιολόγηση: 5 (1 ψήφος)
contact