Δολοφονική απόπειρα κατά ποδηλατιστών στον παράδρομο του ΣΕΦ

45 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
VAkt
Εικόνα VAkt
Απών/απούσα

Συμφωνώ, αλλά νομίζω ότι πλεον αυτό σιγά σιγά αλλάζει....βλέπω φως στο τούνελ που λένε !

+1 για wicca
edit:
λέτε ο κάγκουρας να είναι ο δεξιά που μιλάει στο τηλέφωνο;
http://www.cyclist-friends.gr/attachment.php?attachmentid=133725&d=13372...

όχι ότι αλλάζει κάτι, απλώς....

magmike
Απών/απούσα

τις φωτογραφίες που έχετε παραθεσει τις βλέπουν μόνο μέλη του cyclist forum

Zpower
Απών/απούσα

re file .....

οτι γραφουμε εδω ,δεν το γραφουμε μονο για εμας ,μην το παιρνεις σε προσωπικο επιπεδο .

σιγουρα εχουμε δει και περασει ολοι μας αντιστοιχα ..

το προβλημα υπαρχει την στιγμη που θα καταλαβεις οτι δεν μπορεις να το λυσεις .

και οταν εγραφα να κανουμε μπαχαλο την αθηνα ...
δεν με καταλαβες....

200 ποδηλατα με καθιστικη διαμαρτυρια στο συνταγμα μια ωρα , φθανει

και με την υποσχεση

οτι για καθε ποδηλατο που θα χτυπατε ..θα κλεινει το κεντρο αντιστοιχα
οποτε διαλεχτε ...

την κυριακη που ανεβαινα για την πορεια .. 2 ταριφες και 1 γιωταχης πηγαν να με φανε στεγνα

στα τετοια τους ..
εγω γιατι να τους σεβαστω ?

τι θελεις να κανω

Vale
Απών/απούσα

Ναι ρε συ,μαζί σου κι εγώ,αλλά:
με το μοτόρι έχω παίξει μπουνιές αρκετές φορές(έχω φάει και ξύλο άλλες τόσες,από ότι θες,κίτρινες,μπλε φυλές κοκ).
Δεν είναι λύση αυτό,δεν βγάζει πουθενά / έχω κάνει κι εγώ μαλακίες,ψέματα να πω; / όλοι είναι ένοχοι.
Ας φωνάξουμε γιατί ΔΕΝ θέλουν να μας βλέπουν σαν ανθρώπους,δεν λέω σαν ποδηλάτες,γιατί και ΙΧ κουτιά έχουμε και όλοι κάπου είμαστε πονηροί,όλοι.

Ας φωνάξουμε πως δεν πάει άλλο / αίμα χύνεται κάθε μέρα,κάθε λεπτό.
Ένας είναι ο ένοχος.

Juggernaut
Απών/απούσα

ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ!!! ΤΟ ΕΧΩ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΚΡΟΥΠ ΣΤΟ FACEBOOK! ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΗΧΗΡΟ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙΜΩΡΙΑ!!!

papi
Εικόνα papi
Απών/απούσα

Wicca wrote:

Αλλά επιτέλους .......στην επόμενη ΠΠ).

Εχεις δίκιο απολυτο, σε όλα αυτα που λες, δεν το συζητω καθολου!! Ουτε θα προτεινα αναβολη σε καμια περιπτωση, η καθυστερηση, αλλωστε σε καθε περιπτωση πιστευω οτι "στη βραση κολλαει το σιδερο"... Απλα ηθελα να αναφερω απ την αρχη οτι σημερα πραγματικα δε μπορω, (καθως ειναι κατι που δεν αναβαλλεται και τους κηνυγουσα και μερες -τυχερη θα μαι, αν γυρισω σπιτι κατα τις 9....) Για να μη γραφω δηλαδη τοσα, να κανουμε, να δειξουμε κλπ και μετά μολις πειτε αυτο και αυτο, σας πω ααα, ωραια, αλλα δε μπορω!!!... Αλλωστε συμφωνω με τα 1000 οτι πρεπει να κανουμε κατι ΠΡΙΝ γινει κατι ανεπανορθωτο....

Παρ ολο που -σωματικως τουλαχιστον- δε θα μαι μαζι σας δυστυχως, ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΠΟΛΛΟΙ, ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ, ε, και αν οχι, εδω ειμαστε!!!....

alepouda
Εικόνα alepouda
Απών/απούσα

Αν θέλουμε να κάνουμε κάτι πρέπει να το κάνουμε σωστά και οργανωμένα. Αυτο δεν γίνεται με προετοιμασία 2 ωρών.
Παράδειγμα, σε λίγο θα βρέξει. Πόσοι θα μαζευτούν στο Σύνταγμα, 15-20? 40?
Θα μοιάζει με συγκέντρωση ποδηλατοβόλτας που χάλασε γιατι έπιασε βροχή.
Για μένα το θέμα πρέπει να αντιμετωπιστει τοπικά αλλα και με τα μέσα που έχουμε στα χέρια μας.
Πχ να γίνει κλείσιμο του συγκεκριμένου δρόμου σαν διαμαρτυρία και να απαιτήσουμε να δοθεί ο δρόμος σε πεζούς και ποδηλάτες.
Να πιάσουμε τους συντελεστες των άφθονων πλέον εκπομπών με θέμα το ποδήλατο και να τους δώσουμε ΤΕΤΟΙΑ θέματα. Εχω βαρεθει να ακουω διαφορους σε αυτες τις εκπομπες να λένε οτι το ποδήλατο σε γυμνάζει και σου φτιάχνει τη διάθεση. Αυτές οι εκπομπές μπορούνε να καλύψουνε επι τόπου τις διαμαρτυρίες μας.

Zpower
Απών/απούσα

alepoyda

σε αυτο που αναφερεσαι .εχει ηδη γινει και εχει δρομολογηθει

για σημερα εχει διαφορετικη σημασια

δεν πανα βρεχει ...

λόκαλ-athens
Απών/απούσα

Bία στη βία των αυτοκινηταράδων!

alepouda
Εικόνα alepouda
Απών/απούσα

αυτο που λέω έχει ήδη γινει και έχει δρομολογηθει?

Πότε έγινε, με ποιές κινήσεις, τι αποτέλεσμα είχε?

kynhgos77
Απών/απούσα

RockaRolla wrote:
Οι μ@λ@κες να πάνε αλλού, να βγουν στην εθνική, να πάνε στα Μέγαρα, να πάνε να σκοτωθούν στις Σέρρες, σε κλειστές πίστες. ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΦΤΑΙΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Συμφωνω, εκτος της εθνικης. Ουτε εκει φταιει σε τιποτα ο αλλος κοσμος με τις οικογενειες τους.

ckesinis
Απών/απούσα

magmike wrote:
τις φωτογραφίες που έχετε παραθεσει τις βλέπουν μόνο μέλη του cyclist forum

Μπορείτε να τις δείτε κι εδώ : (copy - paste τη διεύθυνση στον browser που χρησιμοποιείτε)

https://www.dropbox.com/sh/t2oyqe8k3e2s8mi/wtXHYhyX11/2012_5_16%20%CE%A4...

magmike
Απών/απούσα

ευχαριστώ πολύ φίλε μου

AliGerN
Εικόνα AliGerN
Απών/απούσα

Αίσχος στον αλήτη. Θα είμαστε όλοι στη διαμαρτυρία.
Κάνω συχνά τη διαδρομή, πρόκειται για παράδρομο και όχι για την παραλιακή όπως νομίζουν μερικοί και μάλιστα χωρίς πολλά αυτοκίνητα αφού καταλήγει στο ΣΕΦ και στα Ολυμπιακά ακίνητα (μπροστινό μέρος του Φλοίσβου),κι έχω δει πολλά εκεί εκτός από τους κάγκουρες. Τσιγγάνοι συχνά γεμίζουν την άσφαλτο με σπασμένα μπουκάλια, μπάτσοι κάνουν χαβαλέ με τα μηχανάκια τους και το τρομακτικό είναι ότι μετά τις 10 το βράδυ δεν υπάρχει ούτε μια κολώνα αναμμένη από το Τροκαντερό ως το ΣΕΦ στο συγκεκριμένο παράδρομο.
Το πρωί ειδικά ΣΒΚΟ γεμίζει με ποδηλάτες και μάλιστα οικογενειάρχες με τα παιδιά τους καθώς και πεζούς που τρέχουν ή κάνουν τον περίπατό τους...
Οταν μιλάγαμε για την απαγόρευση των αυτοκινήτων-δικύκλωνστο συγκεκριμένο παράδρομο αφού στα συγκεκριμένα σημεία μπορείς να πας και από την παλιά παραλιακή, χαρακτηριστήκαμε ως γραφικοί.
Ιδού τα αποτελέσματα.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΕΣ