Μεγάλη ΠΡΟΣΟΧΗ στην μεγάλη π@π@ριά

8 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

.... σήμερα Τρίτη και 13, είναι και 2020..... δεν περίμενα τίποτα λιγότερο.....

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ στην μεγάλη παπαριά της Πανεπιστημίου.....

Πρωινός, με κέφι, έχει σταματήσει η βροχή, πηγαίνω προσεκτικά στην εργασία μου..... Στο ύψος του ΡΕΞ, σταματάει τρόλευ, πετάγεται γιαγιά που δεν κοιτάει αν έρχεται ποδήλατο στον ποδηλατόδρομο.... Την βλέπω εγκαίρως και αρχίζω τα φρένα..... ο πίσω τροχός δεν σταματάει ποτέ.... γλιστράει λες και είμαι σε λίμνη με μηχανόλαδα.... λες και απλώνω αντιηλιακό σε φώκια.... λες και προσπαθώ να βγάλω αγκίστρι από τσιπούρα....

Η πτώση ήταν απλή αλλά πονεμένη... έπεσα από την αριστερή μεριά, αλλά πιο πολύ πονάω στα δεξιά. Το αριστερό γόνατο μάτωσε, το παντελόνι πάει για πέταμα.... αλλά πιο πολύ πονάει ο δεξής αστράγαλος. Κοπάνησε πάνω στα δόντια του μεγάλου δίσκου, και είναι λες και το δάγκωσε κροκόδειλος....

Το κίτρινο και το πράσινο χρώμα, σε συνδυασμό με τη βροχή και τη Αθηναϊκή γλίτσα δεν αστειεύονται. Γλιστράνε πολύ, πάρα πολύ, το οποίο δυστυχώς το συνειδητοποιείς στο φρενάρισμα....

άντε, καλή Τρίτη και 13 σε όλους........

.

.

.

.

.

ΥΓ. το ποδήλατο είναι μια χαρά, στράβωσε λίγο το τιμόνι και βγήκε η αλυσίδα, όλα καλά..... thumb up

 

 

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
5
Μέση αξιολόγηση: 5 (2 ψήφοι)
kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

Παλι επεσες?? Μηπως να σκεφτουμε τις βοηθητικες ροδουλες??

Αντε περαστικα

Vasscott
Εικόνα Vasscott
Απών/απούσα

Κανονικά το συγκεκριμένο σηκώνει τουλάχιστον καταγγελία στο δήμο... τουλάχιστον.

Αν ήταν στη θέση σου ο Κώστας θα είχε καλέσει τα κανάλια, αλλά εσύ δε γράφεις τόσο καλά όσο αυτός, οπότε καταλαβαίνω γιατί δεν το έκανες.

Περαστικά!

kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

Εαν ηταν ο Κωστας στην θεση του τα καναλια θα ειχαν ερθει μονα τους, δεν χρειαζεται να τα καλεσω.

 

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

[off topic]

... ξέρει καποιος αν βγαίνουν βοηθητικές για 26" και για 700αρι ποδήλατο? Θέλει ένας από το χωριό, δεν τον ξέρετε...... blush

[φίλη και συνάδελφος θέλει μάθει ποδήλατο στα 50 της... και ρωτάει... έχει ένα 26" σε καλή κατάσταση από ανηψιό της και λέει να ξεκινήσει με δαύτο, έχω αναλάβει να της αλλάξω λάστιχα - σαμπρέλες - καθάρισμα - λάδωμα, αλλά δεν ξέρω που να ρωτήσει για βοηθητικές....]

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

[off topic]

... ξέρει καποιος αν βγαίνουν βοηθητικές για 26" ποδήλατο? Θέλει ένας από το χωριό, δεν τον ξέρετε...... blush

[φίλη και συνάδελφος θέλει μάθει ποδήλατο στα 50 της... και ρωτάει... έχει ένα 26" σε καλή κατάσταση από ανηψιό της και λέει να ξεκινήσει με δαύτο, έχω αναλάβει να της αλλάξω λάστιχα - σαμπρέλες - καθάρισμα - λάδωμα, αλλά δεν ξέρω που να ρωτήσει για βοηθητικές....]

Theodore
Απών/απούσα

Είχα αναφέρει σε παλαιότερο σχόλιο (https://www.podilates.gr/comment/323475#comment-323475) πως είχα πέσει εκεί τον Ιούνιο. Γλιστράει επικίνδυνα ακόμα και στεγνό. Όταν βραχεί, είναι σα να έχει λάδια, όπως διαπίστωσα μια μέρα που πάτησα φρένο ενώ ήταν βρεγμένα από πότισμα.

ilias
Απών/απούσα

Απο την ολη αναρτηση, νομιζω πως ολα τα λεφτα ειναι το υστερογραφο!

"Το ποδηλατο να 'ναι καλα..." κι ας εγινες εσυ βίδες! Ευχαριστουμε για την πληροφορία...

Σοβαρα, παντως, η συνυπαρξη λεωφορειοδρομου και ποδηλατοδρομου οταν υπαρχει τετοια πυκνη ροη λεωφορειων ειναι δυσκολη. Το σωστο θα ηταν ο ποδηλατοδρομος να εμπαινε στην απεναντι πλευρα του οδοστρωματος.