ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ! ! !

2 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
tasos-clubman
Απών/απούσα

σε μερικές περιοχές της αθήνας στις πλατείες έχει προτεραιότητα αυτός που είναι μέσα στην πλατεία και όχι αυτός που πάει να μπει....

ήμουν και εγώ σε μια τέτοια πλάτεία ,γνωρίζοντας αυτή την ιδιομορφία που υπάρχει εκεί, και όπως πήγαινα χαλαρός με 25-30 χλμ μπήκα από την πρώτη είσοδο και ήθελα να βγώ στην τρίτη. και βλέπω μια με ένα μικρό αυτοκινητάκι να πηγαίνει δειλά δειλά να μπει και μόλις πάω να επιταχύνω εγώ για να την διευκολύνω να μπει, γκαζώνει και βρίσκεται κολλητά ,μα κολλητά(!) δίπλα μου... το αποτέλεσμα ήταν να μου κλείσει το δρόμο και να κινδυνέψω να πέσω... εννοείται οτί δεν μπόρεσα να ακολουθήσω το δρόμο που ήθελα!
δεν την άφησα έτσι όμως... την κηνύγησα και την σταμάτησα! ήθελε να βγει και από πάνω η κυρία και μου είπε:"νόμιζα ότι θα σταματούσες για αυτό γκάζωσα" της λέω:"ή είσαι στραβή και δεν είδες ολόκληρη STOPάρα ή δεν έχεις ιδέα από σήματα" με τσάντισε,την έβρισα όπως πρόλαβε και έκανε αυτή με το να μου πει ότι είμαι μαλάκας που νομίζω ότι έχω προτεραιότητα ενώ είμαι με ποδήλατο και μου είπε ότι θα καλέσει την αστυνομία γιατί της χτύπησα το τζάμι ενώ ήταν εν κινήσει για να σταματήσει
και της λέω:"καλεσέ την να δούμε τι θα σου πεί, παλιοφαντασμένη ψωνάρα" και έφυγα ενώ της είπα ότι και να την καλέσει εμένα δεν πρόκειται να μου κάνει τίποτα ενώ εκείνης μπορεί ναι της πάρουν και τις πινακίδες!!
και μετά η χαζή με κηνύγησε! εφαγε το βρισίδι της ζωής της από έναν ξάμπαρκο ταξιτζή που ήταν εκεί που είχαμε σταματήσει και μετά μας ακολόυθησε γιατί φοβήθηκε ο άνθρωπος μην μου ρίξει καμιά με το αυτοκίνητο η άλλη η χαζή...
και η "κυρία" την έκανε με ελαφρά.........!

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
dvarnav
Απών/απούσα

Φίλε Τάσο...

Ελπίζω μετά απο αυτό να έλαβες το μύνημα. Με τα μηχανοκίνητα δεν πάιζουμε και ειδικά στο Ελλαδισταν. Μου έχει τύχει πολλές φορές και συμπεριφέρομαι σαν πεζός δηλαδη βλεπω το ανεγκεφαλο όν να ετοιμάζετε για την καρατιά απλα περιμένω ακομα εαν απορήσει για το τί κάνω διοτι ενας τετοιος οδηγός να μου τύχει και να το παραβλεψω το λιγότερο που μπορούσε να μου τύχει θα ήταν καποιο σπάσιμο... Γιαυτο κακώς επιταχυνες

contact