ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΜΕ ΠΟΔΗΛΑΤΟ – 29 ΜΕΡΕΣ – 8.000km-ΣΤΕΛΙΟΣ ΒΑΣΚΟΣ

39 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
panoss
Απών/απούσα

RockaRolla wrote:

... αυτό που ήθελα να πω και ίσως δεν διατύπωσα σωστά είναι πως ο διορισμός στο δημόσιο δεν είναι ο κύριος σκοπός αυτών των ανθρώπων. Θεωρώ ΑΠΙΘΑΝΟ (και κόβω το χέρι μου) όλοι αυτοί να είχαν κύριο σκοπό να διοριστούν στο δημόσιο.

E, οπότε ας μη διοριστούν.

 

Αυτό λέω...αλλά εσύ λες κάτι..άλλο...να διοριστούν...

Καταλάβαμε, "δεν είναι ο κύριος σκοπός τους αλλά ας διοριστούν"...wacko2

Με ξεπερνάει, δεν μπορώ.

Petaliaris
Εικόνα Petaliaris
Απών/απούσα

http://www.newsbomb.gr/tags/tag/19689/fwtia

Καίγεται η Μάνη γιατι η Πυροσβεστική δεν ήταν εκεί(πως να είναι?! αφού ο ένας έχει μετατεθεί στην Ανωτάτη Πεταλιακή, ο άλλος είναι επίορκος, ο τρίτος είναι αργόμισθος, ένας άλλος έχει ρεπώ! Ιδιωτική πυροσβεστική τώρα, αλλιώς χιλιάδες μνημόνια, για να ισιώσει ο τόπος

http://www.protothema.gr/ Αντί να είναι εκεί, όλο το Σώμα, όλη Ψυχή, "να μη λείψει κανείς" μένουν λίγοι, που(όσο και να προσπαθήσουν) δε μπορούν να τα βάλουν με τα θηρία, γιατι είναι αποψιλωμένο απο τέτοιες "εξαιρέσεις"

αιθεροβάμων
Εικόνα αιθεροβάμων
Απών/απούσα

Petaliaris wrote:

http://www.newsbomb.gr/tags/tag/19689/fwtia

Καίγεται η Μάνη γιατι η Πυροσβεστική δεν ήταν εκεί(πως να είναι?! αφού ο ένας έχει μετατεθεί στην Ανωτάτη Πεταλιακή, ο άλλος είναι επίορκος, ο τρίτος είναι αργόμισθος, ένας άλλος έχει ρεπώ! Ιδιωτική πυροσβεστική τώρα, αλλιώς χιλιάδες μνημόνια, για να ισιώσει ο τόπος

http://www.protothema.gr/ Αντί να είναι εκεί, όλο το Σώμα, όλη Ψυχή, "να μη λείψει κανείς" μένουν λίγοι, που(όσο και να προσπαθήσουν) δε μπορούν να τα βάλουν με τα θηρία, γιατι είναι αποψιλωμένο απο τέτοιες "εξαιρέσεις"

Ολο το τελευταιο ποστ..καθαρος λαικισμος..η πως μεταθετουμε ενα θεμα και αναγκαζουμε τους αλλους να συζητουν κατι αλλο απο αυτο που ξεκινησαν με τελειως αλλη εννοια και αλλου ειδους αποτελεσματα να βγαινουν απο αυτην την καινουργια συζητηση..εμενα ΑΥΤΟ με ξεπερναει..

didotou
Εικόνα didotou
Απών/απούσα

Πριν από καιρό, την ώρα που άνοιγα κάτι τρυπούλες με ένα τρυπανάκι σε μια ντουλάπα για να βάλω ένα ράφι, σκάει μύτη ο γείτονας από το διαχωριστικό του μπαλκονιού και (όταν παίρνει χαμπάρι ότι τον κατάλαβα) μου λέει "γεια σου, τι κάνεις; μαστορεύεις; Μπράβο! Τα εργαλεία κάνουν το μάστορα!"

Η παροιμία μου έμεινε στο μυαλό και ξανάσκασε τώρα επ' ευκαιρία του θέματος αυτού. Αντιστέφοντάς την σκέφτομαι ότι αν τα εργαλεία κάνουν το μάστορα τότε ο καθένας γίνεται μάστορας με τα κατάλληλα εργαλεία.

Σοβαρά;

Άμα σου δώσουν δηλαδή ένα νυστέρι γίνεσαι χειρούργος;

Άμα σου δώσουν ένα κατσαβίδι, γίνεσαι ποδηλατάς;

Αμα σε κάνουν Προϊστάμενο στην Δημοτική Αστυνομία Νέας Φιλαδέλφειας, βγάζεις διπλές προπονήσεις 20άρες (πρωί - βράδυ), 6 μέρες την εβδομάδα, για ένα εξάμηνο;
Και πες ότι τις βγάζεις.
Μετά κατεβαίνεις Μαραθώνιο με 2:17:12;

Άμα είναι έτσι τότε πάσο.

Αναμειγνύουμε νομίζω τις μικροπολιτικές μας απόψεις περί του Δημόσιου Τομέα ο οποίος (κατά τις απόψεις ορισμένων) είναι παντελώς άχρηστος για την λειτουργία ενός κράτους, στον οποίο όλοι αράααζουν και ο οποίος φτάιει για όλα (σε αντιδιατολή με τον Ιδιωτικό ο οποίος φημίζεται για το γεγονός ότι είναι εργασιακός παράδεισος και διοικείται από διάνοιες - βλ. Μαρινόπουλος) με τις απόψεις μας περί του αθλητισμού και του πρωταθλητισμού (καθ' όλα σεβαστές),  τον Βάσκο και τα 8000χλμ σε 29 μέρες με τους πολλούς υποστηρικτές από διάφορους τομείς και φορείς, δημόσιους και ιδιωτικούς με τον Κακλακαμνάκη, την εφημερίδα Πρώτο Θέμα με το αν πρέπει ή όχι να γίνουν προσπάθειες να ενταχθούν οι Ρομά στην κοινωνία (και ποιές πρέει να είναι αυτές), τον Βουτσά, ο οποίος κάνει παιδί στα 82 του, με μια κυρία 72 χρονών (την οποία -λέει-[ποιός "λέει";]  την αποκαλούμε "γιαγιά" ή και "γριά" - θεωρόντας αυτούς που το "λέει" ότι είναι παιδιά της και εγγόνια της, νεότατοι σε ηλικία αναπαραγωγής) και την οποία την χλευάζουμε (για την ηλικία της και την τόλμη της) διότι κατά τη διάρκεια μπάντζι τζάμπινγκ της έφυγε η μασέλα της.

Μάλιστα.

Και όλα αυτά αποτελούν εμπεριστατωμένη άποψη για το πως (και αν) πρέπει να υπάρχει οργανωμένος πρωταθλητισμός ή έστω αθλητισμός, σε μια χώρα όπως η Ελλάδα με τα δεδομένα οικονομικά προβλήματα στην τρέχουσα συγκυρία.

Αυτο ναι, είναι Τράτζικ.
 

ΥΓ.: Να δεις πόσες (όχι μασέλες αλλά) κλανιές θα φεύγανε από πολλούς εδω μέσα (πολύ νεότερους της) άμα πέφτανε από κεί που έπεσε η κυρία αυτή.

 

Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

Διδότου!!!! εγώ δεν ξαναμιλάω ... χρήζω ιατρικής μέριμνας ... ήδη είναι εδώ οι αρμόδιοι και μου φοράνε ζουρλομανδύα!!!

καλύτερη ανάλυση της "αθώας" παρέμβασης, που γίνεται εδώ δεν θα φανταζόμουν...

ως εν ζουρλομανδύα διατελούσα την προσυπογράφω με ό,τι μπορώ ...

παίρνουμε μια γεύση της επερχόμενης πολιτικής, αν κι εφ' όσον μας προκύψουν αυτοί που τα'χουν τετρακόσια ... τα σαίνια!

frigo
Απών/απούσα

Petaliaris wrote:

http://www.newsbomb.gr/tags/tag/19689/fwtia

Καίγεται η Μάνη γιατι η Πυροσβεστική δεν ήταν εκεί(πως να είναι?! αφού ο ένας έχει μετατεθεί στην Ανωτάτη Πεταλιακή, ο άλλος είναι επίορκος, ο τρίτος είναι αργόμισθος, ένας άλλος έχει ρεπώ! Ιδιωτική πυροσβεστική τώρα, αλλιώς χιλιάδες μνημόνια, για να ισιώσει ο τόπος

http://www.protothema.gr/ Αντί να είναι εκεί, όλο το Σώμα, όλη Ψυχή, "να μη λείψει κανείς" μένουν λίγοι, που(όσο και να προσπαθήσουν) δε μπορούν να τα βάλουν με τα θηρία, γιατι είναι αποψιλωμένο απο τέτοιες "εξαιρέσεις"

 

ενω μας ειπες τι λεει ο Αριστος  που τον τσιμπησανε με τα 5μυρια στο δρομο για τη Γαλλια,ξεχασες να διανθισεις  το παραμυθι και με καμια φωτογραφια , ξερεις απο κεινες που σου αρεσαν και μας εβαζες, τον Τσιπρα με χαζο υφοςή να ξυνεται, την κοιλια του Φιλη κλπ.

Μεχρι  εκει φθανει η πολιτικη σου αντιληψη.  Ρε....  ουστ

Petaliaris
Εικόνα Petaliaris
Απών/απούσα

σε χτύπησε ο ήλιος? μάλλον αναφέρεσαι στο Γιάννο, αλλα το link όπως ίσως θα γνωρίζεις επειδή είναι ειδησεογραφικό, αναφέρεται και σε άλλα θέματα και αλλάζει. Το θέμα είναι να αλλάξεις και εσύ, αλλα δε το βλέπω

frigo
Απών/απούσα

Αν σε μπερδεψα με αλλον...λυπαμαι και αυτομαστιγωνομαι προς αρση της αμαρτιας! :

Φτου μου-φτου μου-φτου μου ,  ρε ουστ μου-ουστ μου-ουστ μου !!!angelwink grin

contact