Αθήνα - Κριτικές καταστημάτων πώλησης και επισκευής ποδηλάτων

556 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
terminator
Εικόνα terminator
Απών/απούσα

Cyclist Χολαργός no more.
Πήγα 2 φορές και αγόρασα πράγματα απο 100 ευρώ την κάθε φορά.
Εξυπηρέτηση χλιαρή προς snob οταν καταλαβαν πως δεν θα αγοράσω ολο το μαγαζι.
Τους εκανα ερώτηση για μικρη έκπτωση ουτε το συζητησαν καν.
Κριμα γιατι θα μπορουσαν και καλυτερα.
Εκαναν προσφατα ενα bazaar 1,5 ημερών αλλα την επομενη μερα τα ιδια.......

Malatestas Αγ.Παρασκευη : Στην πρωτη επισκεψη τα ίδια οπως παραπανω,στην δευτερη (και συνεχεια απο εκει και περα) και άριστη εξυπηρετηση και μονιμως εκπτωση στις αγορες μου (πηρα και ποδηλατο απο εκει ενω θα το επερνα απο Cyclist).
Το προτεινω.

sfrag
Απών/απούσα

γιαυτο το λογο δεν ξαναπαω .... τα ποδηλατα μου τα εχω παρει απο action bikes και tsiriko

ConteAlmaviva
Εικόνα ConteAlmaviva
Απών/απούσα

podilatoparea wrote:

"Εμποροεισαγωγική"(Αγ.Δημητρίου 313 Αγ.Δημητριος και Αμμοχωστου 2 Άλιμος):ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΚΡΙΑ!

Πιο μακρυα δε γινεται! Ειχα δυστυχως πολυ ασχημη εμπειρια...

Γιέ λέγε, γιά λέγε !! Είμαι της γειτονιάς και τον ξέρω.Δεν έχω κάποια αρνητική εμπειρία, αλλά με ξενερώνει αυτή η πασιφανώς πλαστή ευγένεια.

nikomat
Εικόνα nikomat
Απών/απούσα

Θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί με το θέμα των εκπτώσεων. Φαντάζομαι πως θα σας έχει τύχει να πάρετε κάτι με μεγάλη έκπτωση (υποτίθεται) και να το βρείτε κάπου αλλού φθηνότερα. Αυτό που τελικά μετράει είναι η τελική τιμή και όχι με πόση έκπτωση το πήραμε.
Εργάζομαι σε κατάστημα με έπιπλα κουζίνας και μέχρι πρίν 1 χρόνο κάναμε εκπτώσεις μέχρι και 40% επειδή έτσι δουλεύει η αγορά. Από τότε και κατόπιν αρκετής σκέψης αλλά και λόγω της οικονομικής κατάστασης αποφασίστηκε η έκπτωση να είναι από 5-10% ανάλογα του κόστους της κάθε παραγγελίας. Το εύκολο συμπέρασμα που μπορεί να βγάλει κάποιος είναι πως πάμε να βγάλουμε τα σπασμένα πουλώντας ακριβότερα, η αλήθεια, όμως, είναι πως το κέρδος είναι έως και 10% μικρότερο από το αντίστοιχο περσινό.
Ο λόγος είναι απλός:

....ΚΑΤ. ΙΤΑΛΙΑΣ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΣΟ
2009...5000.........(70%) 8500....(40%) 3400........5100
2010...5000..........(0%) 5000.....(5%)..250..........4750

Θα πεί κανείς γιατί το κάναμε? Ο λόγος και πάλι είναι απλός. Πρώτον είναι πολύ πιό τίμιο κάτι το οποίο βοηθάει την πώληση καθώς ξέρεις πως δεν κοροιδεύεις κανένα, δεύτερον δεν εξαρτάται η τελική τιμή από το πόσο "παζαρτζής" είναι ο πελάτης επομένως δεν εκτίθεσαι αν τύχει 2 πελάτες να είναι γνωστοί, κάνοντας τους διαφορετικές εκπτώσεις.
Μετά από περίπου 1 χρόνο εφαρμογής τα στοιχεία δείχνουν πως το σύστημα δουλεύει σωστά σε πολλά επίπεδα. Βέβαια έχουμε χάσει κάποιους πελάτες που απαιτούσαν μεγαλύτερη έκπτωση επειδή το δίπλα μαγαζί κάνει "και καλά" μεγάλες προσφορές.
Η γνώμη μου είναι πως το σωστό είναι να παίρνεις την καλύτερη τιμή από την αρχή.
Και για να καταλήξω το ποδήλατο μου το αγόρασα 1100€ και παρά το παζάρεμα δεν έκοψα ούτε 1€ παρά πήρα δώρο ένα κοντεράκι. Όμως ήταν η καλύτερη τιμή της αγοράς(μετά από έρευνα και καθώς δεν ήθελα να πάρω από internet) και επιπλέον κάθε μήνα το πάω για έλεγχο-service (καθότι το σχίζω στον Υμηττό) όπου του φέρονται λες και είναι Rolex (όπως ακριβώς το νιώθω).
Επομένως καλό είναι να μην ενδιαφερόμαστε για εκπτώσεις αλλά για τελικές τιμές αγοράς και σωστή υποστήριξη κατόπιν.
Δε θα πω το κατάστημα κάθώς σκοπός μου δεν είναι η διαφήμιση (αν και πιστεύω αυτοί που ξέρουν την αγορά κατάλαβαν) αλλά να γίνουμε συνειδητοί αγοραστές.

mpampinos
Εικόνα mpampinos
Απών/απούσα

Αγορασα το ποδηλατακι μου απο εκει καθως επισης εκανα και καποιες επισκευες σε παλιοτερα ποδηλατα που ειχα.Καλο μαγαζι δεν εχω παραπονο και καλο το service.Αρκετες φορες εχει μπολικο κοσμο οποτε χρειαζεται να περιμενεις καμποση ωρα,αλλα παντα φευγω ικανοποιημενος απο τις συναλλαγες μου

Myrmyr7
Εικόνα Myrmyr7
Απών/απούσα

Η προσωπικη μου εμπειρια ειναι οτι ειναι λιγο ασχετοι και αγενεστατοι σε καποια θεματα, αλλα επειδη ειμαι πελατης δεν μου κανουν π**στιες.

Αν ειναι να πας να ψωνισεις απο κει, να εισαι σιγουρος για το τι πραγμα ψαχνεις. Μη ρωτησεις για αποψη. Θα σου πουλησουν οτι να 'ναι.
Οσο για τις τιμες που ειπε καποιος πιο πανω, σε ποια ποδηλατα ειναι η αυξηση? Τα ΚΤΜ τους παντως ειναι με τιμες τις εταιριας.

mrroni
Εικόνα mrroni
Απών/απούσα

Σαμπρέλες kenda 700αρες (ακριβώς το ίδιο προιόν) : wordofbike € 4 ( +αγενέστατοι) ΜΑΚΡΥΑ!!!
tsirikos €2,5 (+ευγενέστατοι)

για μαλ... ψάχνουν!!!?!?? ΈΛΕΟΣ πια η ελληνική κουτοπονηριά

patousi
Εικόνα patousi
Απών/απούσα

Το μαγαζί είναι καινούριο, οι 2 άνθρωποι που το έφτιαξαν είναι ποδηλάτες που άνοιξαν ένα μαγαζί για το τους..
εξυπηρετικότατοι, το service άμεσο, κ ακόμα κ αν έχει χρειαστει να περιμένω δεν αισθάνθηκα παρακατιανός πελάτης ή μικρής αξίας αγορά -άρα στα @#@$ρια μας όπως Χολαργό
η δουλεία μου είναι οι πωλήσεις κ κόβει το μάτι μου στη διαφορά μεταξύ ψυχρής πώλησης κ ενδιαφέρον εξυπηρέτησης. Α! κ κάνουν κ καλύτερες τιμές απ τις αναγραφόμενες..πχ ειχα παει χολαργό κ αγόρασα προιόντα 130 euro ρε δεν εκοψαν 10 λεπτά..δεν το ζητάω πότε, τα παιδιά στο Γαλάτσι -ναι οκ σε μερικά πράγματα είχαν μικροδιαφορές στις τιμές...αλλά κ πάλι χωρις να ζητηθεί ποτέ απο εμένα στο σύνολο των αγορών μου κάτι...κ κατεβαίνουν τελικά απ τις (κ καλά) καλύτερες αναγραφόμενες άλλων.
Η αγορά μου νέου ποδηλάτου θα είναι από εκεί πάντως,
το να πάω μ ένα δανεκό ποδηλατάκι για ρεκτιφιέ, να μ εξυπηρετήσουν άμεσα για 10-15 euro κ μέτα να παρατήσει το μαγαζί του ο άνθρωπος να κάνει βόλτα στα γύρω στενά γιατί κάτι άκουγα στην αλυσίδα, κ μέτα επειδή πλάκωσε κόσμος κ καθυστέρησε να μ εξυπηρετήσει (είχε τελειώσει, ήθελε απλά να βεβαιωθεί) μου χάρισε το κουδουνάκι που χα πέι στο ταμείο εμένα με σκλάβωσε.. (κ δεν είμαι ψηλή ξανθιά κορμάρα εξω μπούτι για να εξηγούμε, μην ακούσω ότι αυτά έγιναν λόγω φύλου)

mrroni
Εικόνα mrroni
Απών/απούσα

παρακατιανός πελάτης ή μικρής αξίας αγορά -άρα στα @#@$ρια μας όπως Χολαργό
δυστυχώς ισχύει απόλυτα.

Antonis88
Απών/απούσα

Πολλα θετικα σχόλια για τον ΤΣΙΡΙΚΟ στο Ψυχικο.Αγορά ποδηλατου και πολλών αξεσουαρ.Ευγενικοι και εξυπηρετικοι.Πουλάνε το ποδήλατο ετσι όπως πρέπει να το πουλήσουν με τα χαρτιά του και σωστο στυσιμο.πολυ ευχαριστημενος και οτι χρειαστώ στο μελλον σε αυτους θα απευθύνομαι...

jimk1984
Απών/απούσα

vamvakoolas wrote:
πριν περιπου 7 μερες ειχα τον παρακατω διαλογο
-γεια χαρα, θα ηθελα να αλλαξω τακακια και να μου βαλετε αυτα τα πεταλια που εχω μαζι μου
-Ελα να σου δωσω τα τακακια που κανουν 20 ευρα(μπρος πισω) αλλα δε θα στα βαλω
-γιατι?
-γιατι εχει κρυο και δεν εχω ορεξη

Υ.Γ1:ημουν πελατης σχετικα τακτικος
Υ.Γ2:Εννοειται οτι δεν εκοψε αποδειξη
Υ.Γ3:Δεν εχω ξανασυνατησει μαγαζι που αγοραζεις ανταλλακτικο να μη στο τοποθετει

ΟΥΣΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤ

Ποιος σ απαντησε ετσι ο ιδιος ο Σερκος η το παλικαρι που εχει για τα service το καστανοξανθο?Αν σ απαντησε ετσι ο 2ος ειναι επειδη δν την παλευει εκει μεσα και μαλακιζεται. Για μενα επρεπε να το αναφερεις αμεσως..Τωρα αν στο ειπε ο ιδιος ο Σερκος τοτε "πεφτω απτα συννεφα" πραγματικα..

Johnny.Tifosi
Εικόνα Johnny.Tifosi
Απών/απούσα

Παρακάτω γράφω τις εντυπώσεις μου από όσα καταστήματα έχω επισκεφτεί:

Τσιρίκος
Έχω πάει αρκετές -έως πολλές- φορές στο εν λόγω κατάστημα. Έχω πάρει από κει ποδήλατο και αρκετά άλλα πράγματα και έχω στείλει και 2 φίλους να πάρουν ποδήλατο από αυτόν. Σου κάνουν καλύτερη τιμή μετρητοίς. Η γενικότερη εντύπωση μου μετά από τόσες φορές που έχω πάει είναι ότι είναι πολύ εξυπηρετικοί, ευγενικοί και ότι κατέχουν το αντικείμενο. Από τα ποδηλατάδικα που εγώ έχω επισκεφτεί σίγουρα είναι το καλύτερο.

Cyclist Χολαργού
Έχω πάει 3-4 φορές για να πάρω πράγματα μικρής αξίας. Κάθε φορά η εξυπηρέτηση ήταν από αργή έως ανύπαρκτη, χωρίς να υπάρχει πολλή πελατεία. Την πρώτη φορά πήγαμε με ένα φίλο ψάχνοντας για οικονομικό ποδήλατο. Αν και εξυπηρετηθήκαμε, οι τιμές ήταν χειρότερες σε σχέση με των υπολοίπων (ή καλύτερα, με τα ίδια λεφτά παίρναμε χειρότερο ποδήλατο). Μία άλλη φορά καθόμουν και γύριζα το κατάστημα ψάχνοντας για τρόμπα χωρίς να βρεθεί ούτε ένας να με εξυπηρετήσει. Μια άλλη ο ένας με πάσαρε στο άλλον για ένα ζευγάρι τακάκια και τελικά τα πήρα μετά από ένα 10λεπτο. Αν και κάποια σχόλια που έχω διαβάσει κατά καιρούς περί καλαμιών κλπ. τα βρίσκω υπερβολικά, όταν πολλοί εχουν τέτοια παράπονα τελικά δεν είναι και τόσο αβάσιμα.

Μαλατέστας Αγ. Παρασκευής
Γενικά αρκετά καλές εντυπώσεις. Έχω πάρει ποδήλατο και μου έκαναν καλύτερη τιμή μετρητοίς. Επίσης έχει αρκετά no name ανταλλακτικά σε καλές τιμές και έτσι έχω "αναστήσει" δύο παλιά ποδήλατα φίλων με πολύ μικρό κόστος. Αρκετά εξυπηρετικοί.

Γατσούλης Αγ. Παρασκευής
...Τα γνωστά. Δύο φορές πάτησα και από τότε μακριά και αλάργα. Την πρώτη του ζήτησα να δω ποδήλατο πόλης και άρχισε να μου δείχνει ΜΤΒ. Την δεύτερη πήγα αναγκαστικά γιατί ήθελα κοντεράκι Sigma και δεν ήξερε να μου πει τις διαφορές. Ευτυχώς τις είχα δει το ίντερνετ και πήρα κατευθείαν αυτό που έψαχνα.

Plannet
Εικόνα Plannet
Απών/απούσα
το Thread αφορά μονο κριτικές καταστημάτων
mrroni
Εικόνα mrroni
Απών/απούσα
το Thread αφορά μονο κριτικές καταστημάτων
Plannet
Εικόνα Plannet
Απών/απούσα
το Thread αφορά μονο κριτικές καταστημάτων
mrroni
Εικόνα mrroni
Απών/απούσα
το Thread αφορά μονο κριτικές καταστημάτων
Nastybishop
Απών/απούσα
το Thread αφορά μονο κριτικές καταστημάτων
ivam
Απών/απούσα

.

terminator
Εικόνα terminator
Απών/απούσα

mrroni wrote:
Σαμπρέλες kenda 700αρες (ακριβώς το ίδιο προιόν) : wordofbike € 4 ( +αγενέστατοι) ΜΑΚΡΥΑ!!!
tsirikos €2,5 (+ευγενέστατοι)

για μαλ... ψάχνουν!!!?!?? ΈΛΕΟΣ πια η ελληνική κουτοπονηριά


Εγώ πήγα στο νέο τους κατάστημα (worldofbike) στην Ραφήνα και ο τύπος καθόταν σε μία καρέκλα και δεν σηκώθηκε ούτε μία φορά ενω εγώ τον ρώταγα διάφορα και κοίταγα ποδήλατα + ξυνισμένη συμπεριφορά.
Αστα ..... καλύτερα αλλού.

Μαύρος Πρόβατος
Εικόνα Μαύρος Πρόβατος
Απών/απούσα

World of bike Shop - Ζωγραφου Γ.Παπανδρέου 62,ελεείνός ο τύπος που το έχει!
Και η ιστορία μου έχει ως εξής : είναι 14:30 και μόλις έχω σχολάσει (καλοκαιράκι ακόμα).Πριν φύγω απ'τη δουλειά (κινούμαι κατά 98% με ποδήλατο προς και από τη δουλειά μου)διαπιστώνω ότι μου έχει σκάσει το πίσω λάστιχο.Δυστυχώς σαμπρέλα δεν είχα μαζί μου(είχα αλλάξει ξανά 2 μέρες πριν και δεν είχα προλάβει ν'αγοράσω άλλη).Φουσκώνω όσο μπορώ το λάστιχο και ξεκινάω...Στο δρόμο χρειάστηκε να το φουσκώσω άλλες 3 φορές,μέχρι να φτάσω στο εν λόγω κατάστημα.Μπήκα μέσα ζήτησα λεβιεδάκια και σαμπρέλα (μέχρι τότε άλλαζα με κουτάλι),εξήγησα πως έχει η κατάσταση και ζήτησα λίγη βοήθεια.Ο ιδιοκτήτης γύρισε ξερά και είπε "κλείνουμε σε 10 λεπτά,δεν προλαβαίνουμε τώρα".Άλλαξα μόνος μου τελικά το λάστιχο.
Μετά από μιά βδομάδα περίπου σε κουβέντα που είχα με φίλο ποδηλάτη μου είπε (πριν του διηγηθώ την ιστορία μου) ότι αυτός που έχει το μαγαζί την έχει δει πολύ high class ,ασχολείτε κυρίως με επαγγελματίες και όλους τους άλλους πελάτες τους σνομπάρει.Εγώ πάντως ούτε αν ήμουν επαγγελματίας θα ξαναπατούσα εκεί.

Μαύρος Πρόβατος
Εικόνα Μαύρος Πρόβατος
Απών/απούσα

Λίγο καιρό μετά (την ιστορία που περιγράφω παραπάνω)είπα να κάνω ένα service στο ποδήλατό μου,γιατί οι μανέτες στα φρένα δεν πιάναν καλά.Αποφασισμένος να μην ξαναπατήσω στο world of bike, πήγα στο starbike Μιχαλακοπούλου 60-62.Ένας νεαρός εκεί ευγενέστατος,ανέλαβε τη δίκυκλη αγάπη μου,μόνταρε ξανά κάποιες ντίζες που ήταν στραβοβαλμένες,τσέκαρε τα τακάκια στα δισκόφρενα και ενώ ήμουν πεπεισμένος ότι θέλαν αλλαγή,μου είπε ότι ναι μεν είναι λίγο φαγωμένα,αλλά έχουν πολύ δρόμο ακόμα μπροστά τους.Ενώ λοιπόν θα μπορούσε να μου φάει φράγκα,μου έκανε απλά μιά καλή εξαέρωση και τώρα είναι ακόμα σαν καινούρια.Ο ίδιος τύπος επίσης μου έχει προτύνει οικονομικότατες λύσεις σε άλλους προβληματισμούς μου που θα μπορούσε να μου τα έχει πάρει χοντρά.

gemakar
Απών/απούσα

Να πω και εγω την αποψη μου?(για βορεια προαστεια)
Πιστευω πως τα καλυτερα μαστορια στο θεμα ποδηλατου ειναι στο Λουκα και στο cyclist.
Απλα ο Λουκας ειναι πιο χαλαρος τυπος και νιωθεις καλυτερα οταν πας για το ποδηλατο σου ενω στο cyclist πρεπει να εισαι λιγο πιο υπομονετικος και αν ειναι στο χαρακτηρα σου να "χτισεις" σχεση με τους υπαλληλους για να εξυπηρετηθεις καλυτερα.
Και μην ξεχναμε στην Ελλαδα οταν γινει κατι μοδα τρεχουμε ολοι σαν τρελοι και κανουμε υπερβολες.
Σκεφτειτε ποσοι μπαινουν καθημερινα σε καθε μαγαζι και ποσες αποριες εχουν και ποσες χαζομαρες λενε και ποσο να αντεξουν και εκεινοι?
Τωρα θα μου πεις η δουλεια τους ειναι και ειναι υποχρεωμενοι να ακουνε το καθενα σε οτι του ερθει στο κεφαλι του,καλο η κακο.
Υπομονη μοδα ειναι θα περασει και στο τελος θα μεινουν μονο οι καλοι ειτε ειναι αυτοι που αγοραζουν ποδηλατα ,ειτε αυτοι που τα πουλανε.

panosxap
Εικόνα panosxap
Απών/απούσα

Παρέλαβα το νέο μου ποδήλατο (Charge Plug 2011) πριν από λίγες ημέρες, μετά από παραγγελία που είχε γίνει πριν από 1.5 μήνα.
Καταπληκτική εξυπηρέτηση, πολύ φιλικός και επεξηγηματικός ο Gareth σε ένα newbie στα single speed ποδήλατα όπως εγώ.
Θέλω να επισημάνω οτι απορρόφησε μια αύξηση της τιμής (προς τα επάνω) που είχε προκύψει από τη διαφορά ισοτιμίας σε σχέση με την αρχική τιμή που μου είχε πει όταν έγινε η παραγγελία. Επίσης οι τιμές για το συγκεκριμένο μοντέλο ποδηλάτου είναι κατά πολύ φτηνότερες (σχεδόν 200 ευρώ κάτω) από τα γνωστά αγγλικά online μαγαζιά.
Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια, το μαγαζί συστήνεται ανεπιφύλακτα!

Μαύρος Πρόβατος
Εικόνα Μαύρος Πρόβατος
Απών/απούσα

gemakar wrote:
Να πω και εγω την αποψη μου?(για βορεια προαστεια)
Πιστευω πως τα καλυτερα μαστορια στο θεμα ποδηλατου ειναι στο Λουκα και στο cyclist.
.....

Για τον Λουκά έχω ακούσει, από φίλους μου συμποδηλάτες, πολύ καλά λόγια και για τις τιμές και για τις γνώσεις του πάνω στο ποδήλατο.Δυστυχώς εγώ μένω μακριά και δεν έτυχε να τον επισκευτώ ακόμα.

loukas753
Εικόνα loukas753
Απών/απούσα

αγοραζω απο λουκα στα μελισσια ολα μ τα πραματα ειναι καλος ανθρωπος και ξερει απο ποδηλατα.(ευχαριστημενος 100% ως τωρα)
-εκανα και εγω σαν ανθρωπος ενα λαθος πηγα και αγορασα πριν κανα μηνα ενα ποδηλατο απο dynocycles στην ιλιουπολη κοντα στον αγιο δημητριο ηταν εξυπυρετικοι μεχρι να παρω το ποδηλατο αλλα απο τη στιγμη π το πηρα γραψιμο κανονικο,μ εβγαλε προβλημα η αναρτηση στην βδομαδα πανω ουτε λογος να την αλλαξουν(και να προσπαθει να με πεισει οτι η αναρτηση ειναι οκ) ενω ειχα και εγγυηση. τους πηγα το ποδηλατο για να μ αλλαξουν σαμπρελα και ενα ρυθισματακι ουτε τηλεφωνο μετα για να παω να το παρω.(γενικα πολυ κακο service δν προκειται να παρω τπτ ξανα απο εκει ουτε με σφαιρες απο εδω και στο εξης λουκα και παλι λουκα να εχω το κεφαλι μ ησυχο)

ghandee
Εικόνα ghandee
Απών/απούσα

Γραμμάριος
Λενορνμαν
Superb!!!!

Fonten84
Απών/απούσα

Ειχα ενα παλιο ποδηλατο και το οποιο αντι να το πεταξω το χαρισα σε ενα φιλο με την προυποθεση να το παω να το φτιαξουν και να παει να το παρει κ να πληρωσει εκεινος. Το πηγα στο world of bike, και μετα απο 1 εβδομαδα με καλουν κ μου λενε να πληρωσω 40ε, τους ρωτησα γιατι τοσο ακριβα, μιας και ηθελε να του φτιαξουν τα φρενα κ να του βαλουν τακακια (ηθελε κ σελα αλλα θα την διαλεγε ο φιλος μου οταν πηγαινε) και με υφακι ο "κυριος" που μου μιλαγε ειπε, εμεις τοσα θελουμε αν δε σου αρεσει ελα παρε το γιατι μας πιανει και χωρο...
Εννοείται πως ουτε θα ξαναασχοληθω με το συγκεκριμενο "καταστημα" και απο δω και περα λογω της συμπεριφορας τους θα εχουν μονο αρνητικα σχολια απο εμενα.

Θα παω να δοκιμασω το παλικαρι στη μιχαλακοπουλου 60-62 που προτεινε κ ο φιλος παραπανω.

Μαύρος Πρόβατος
Εικόνα Μαύρος Πρόβατος
Απών/απούσα

Fonten84 wrote:
Ειχα ενα παλιο ποδηλατο και το οποιο αντι να το πεταξω το χαρισα σε ενα φιλο με την προυποθεση να το παω να το φτιαξουν και να παει να το παρει κ να πληρωσει εκεινος. Το πηγα στο world of bike, και μετα απο 1 εβδομαδα με καλουν κ μου λενε να πληρωσω 40ε, τους ρωτησα γιατι τοσο ακριβα, μιας και ηθελε να του φτιαξουν τα φρενα κ να του βαλουν τακακια (ηθελε κ σελα αλλα θα την διαλεγε ο φιλος μου οταν πηγαινε) και με υφακι ο "κυριος" που μου μιλαγε ειπε, εμεις τοσα θελουμε αν δε σου αρεσει ελα παρε το γιατι μας πιανει και χωρο...
Εννοείται πως ουτε θα ξαναασχοληθω με το συγκεκριμενο "καταστημα" και απο δω και περα λογω της συμπεριφορας τους θα εχουν μονο αρνητικα σχολια απο εμενα.

Θα παω να δοκιμασω το παλικαρι στη μιχαλακοπουλου 60-62 που προτεινε κ ο φιλος παραπανω.


Έχω πάει και στα 2.Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου για την αγένεια στο World...Απορώ όμως γιατί κάθε μέρα που περνάω από κει το βλέπω τίγκα στα ποδήλατα προς επισκευή.Ίσως γι'αυτο να είναι στ'αρ..δια του ο ιδιοκτήτης.Το άλλο παλικάρι στο Star Bike στη Μιχαλακοπούλου είναι ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος.Επίσης για καλό service ,αλλά και πρωταθλητή στην αγένεια μπορείς να πας στο Φρειδερίκο(Λεωφ.Αλεξάνδρας 15).

Daemonn
Εικόνα Daemonn
Απών/απούσα

Πήρα το ποδήλατό μου (ένα Bergamont Helix 6.1) και συναφη εξοπλισμό από το κατάστημα Premium Bikes στη Γούναρη, Α. Γλυφάδα. Φιλικότατη εξυπηρέτηση, καλή γνώση του αντικειμένου και έκπτωση 10% για φετινό μοντέλο. To συνιστώ ανεπιφύλακτα!

D

jellosky
Εικόνα jellosky
Απών/απούσα

Ο Loukas Bikes στα Μελίσσια είναι πολύ καλός.
Εκτός από πολύ εξυπηρετικός έχει φοβερές τιμές.
Φέρνει προιόντα της Endura με τιμές ίσες αν όχι καλύτερες από e-shops όπως chainreactioncycles. Πήρα και ένα παγούρι της elite που το βρήκα 1 ευρώ ή 50 λεπτά φτηνότερο στο bike-components.

Επίσης και ο Αλτιπαρμάκης είναι συμπαθητικός. Θα έλεγα καλός αλλά δεν καταλαβαίνω τι λέει.
Μου είχε πλέξει 2 ρόδες πριν κάτι μήνες.
Πρόσφατα του πήγα μία με ένα καρούμπαλο από λακούβα. Μου ίσιωσε το καρούμπαλο έκανε και μιά γρήγορη ακτινολόγηση. Μου ζήτησε.. 3 ευρώ!
Βέβαια, δεν είχε στραβώσει πολύ η ζάντα και την είχα χωρίς λάστιχο και καθαρισμένη. Αλλά και πάλι είμαι σίγουρος οτι αλλος θα έπαιρνε περισσότερα.