Αθήνα - Κριτικές καταστημάτων πώλησης και επισκευής ποδηλάτων

556 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
Pavlos K.
Εικόνα Pavlos K.
Απών/απούσα

magmike wrote:
το knowledge είναι στο εμπρικό στο χαλάνδρι?

http://athensmagazine.gr/portal/shopping/businesses/3326

ghandee
Εικόνα ghandee
Απών/απούσα

magmike wrote:
το knowledge είναι στο εμπρικό στο χαλάνδρι?

Ναι, στο πεζοδρομο που ξκινα απ το Metropolis

κοκο
Εικόνα κοκο
Απών/απούσα

καλημερα.για τον χατζηκανελλου στον κορυδαλλο στην δ.διαμαντιδη 63,τι αποψη εχετε.ειναι συνεργατης της giant.σκεφτομαι να κανω αγορα ποδηλατου απο τον συγκεκριμενο.

Pavlos K.
Εικόνα Pavlos K.
Απών/απούσα

πέρασα προχθές από το planetbikes στα Βριλήσσια (είναι το κοντινότερό μου) να πάρω έναν ακτινολόγο (κλειδάκι). Επί τη ευκαιρία επειδή έπαιζε λίγο ο λαιμός μου, τον ρώτησα μήπως παίζει τίποτα άλλο μέσα, γιατί όλα τα είχα σφιγμένα. Με μεγάλη απροθυμία λοιπόν, έπιασε μαγκιόρικα το μπροστινό φρένο και έκανε την γνωστή κίνηση μπρος-πίσω να δει με το αετίσιο μάτι και τη διαίσθηση της αρκούδας τι έχει. Μου λέει λοιπόν: δε θα το έχεις σφίξει καθόλου και το παίρνει, το βγάζει έξω από το μαγαζί, το παρατάει πάνω στα εκθεσιακά του και μπαίνει μέσα. Ούτε άλεν δεν έπιασε στα χέρια του... Χώρια που το μαγαζί είναι 3 στρέμματα, εκείνη τη στιγμή χωρίς πελάτη μέσα (εκτός από ένα φίλο τυχαία) οπότε δεν τον ενοχλούσε. Με ποιο δικαίωμα ρε καραγκιόζη βγάζεις έξω το ποδήλατο του πελάτη;;; Δεν καταλαβαίνω πώς επιβιώνουν αυτοί οι τύποι... πόση άγνοια και πεταμένα λεφτά πρέπει να υπάρχουν για να δουλεύουν τέτοια μαγαζιά...;

σημείωση: ακτινολόγο δεν είχε και η απάντηση ήταν η εξής ορθά κοφτά: "δεν έχω, δεν έχω" (σα να μου λέει: τι μας πρήζεις τώρα κι εσύ για 3 ευρώ..)

Δεν ξαναπατάω ούτε για τρύπια σαμπρέλα.... Άσχετοι και ερασιτέχνες

(ξαναδιαβάζοντας το σχόλιό μου, σε ένα τρίτο μάτι ίσως φανεί εμπαθές και πως κάτι μου έκαναν και μιλάω έτσι... καμία σχέση πάντως και χωρίς καμία δόση υπερβολής.)

Molto
Εικόνα Molto
Απών/απούσα

Επισκέφθηκα το Knowledge στο Χαλάνδρι για μια επισκευή και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Φιλικός, ευγενικός, με πολλή υπομονή και όρεξη να σου δείξει και να σου εξηγήσει και η τιμή ήταν απόλυτα λογική. (Πλέον έχει μεταφερθεί στη Ζαλοκώστα 8.)

Pavlos K.
Εικόνα Pavlos K.
Απών/απούσα

Πήγα για τρίτη φορά (μένω μακρυά) στο κατάστημα και μάλιστα για κάτι πολύ μικρό. Η αντιμετώπιση ήταν πολύ επαγγελματική και καθόλα σωστή! Οι άνθρωποι ξέρουν τη δουλειά τους και έχουν και κοκκαλάκι νυχτερίδας εκεί μέσα. Την πρώτη φορά πήγα για κάτι βίδες/παξιμαδάκια (2ευρώ), τα είχε, και όταν του ζήτησα να ψάξουμε για ένα σφικτήρα παλουκόσελου μου τον χάρισε.
Προχθές που πήγα έψαχνα ένα παλουκόσελο με σπάνια πλέον διάμετρο, το είχε κι αυτό! Το πήρα φτηνά και με έκπτωση που έκανε από μόνος του!

Άσε που σε ποιο άλλο μαγαζί μπαίνεις κι έχει από πάνω σου τέτοια κομμάτια να κρέμονται έτοιμα για πολλά χιλιόμετρα!

avgoustos
Απών/απούσα

Μάπα το καρπούζι και κρίμα γιατί ειναι σε καλό σημείο .
Δυστυχώς του εδωσα δυο ευκαιρίες δεν εχω πατήσει ούτε για σαμπρέλα απο την τελευταία φορά.

Σε αντίθεση με τον παραπάνω υπάρχουν και επαγγελματίες

Frederic σωστός οργανωμένος με καλές τιμές απ ότι έχω δεί.

Τσιρικος ωραίοι με καλό σέρβις λίγο ακριβότερος αλλά καλή αντιμετώπηση.

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

avgoustos wrote:
Μάπα το καρπούζι και κρίμα γιατί ειναι σε καλό σημείο .
Δυστυχώς του εδωσα δυο ευκαιρίες δεν εχω πατήσει ούτε για σαμπρέλα απο την τελευταία φορά.

Γενικά ως Ζωγραφιώτης σου λέω οτι απλά δεν θα έπρεπε να έχουν μαγαζί !

ολοι φωνάζουν για τα χάλια τους αλλα κανείς δεν ακούει (δεν υπάρχει ούτε μια καλή κουβέντα )

πριν περίπου 9 χρόνια είχαν καλό μαγαζί που σε εξυπηρετούσε τα τελευταία χρόνια αντί να καλυτερέψουν χειροτερεύουν , πήγαν και σε καλύτερο-μεγαλύτερο μαγαζί και πολλοι την πατάνε

επι τις ευκαιρίας έχει πάει κανείς στο star bike που άνοιξε δίπλα στην honda στην Μιχαλοπούλου? ?(πρέπει να το έχει αυτός που έχει την honda )

δυστυχώς ο ποιο κοντά μας είναι ο φρεδερικος

Πάνος

lefkal
Εικόνα lefkal
Απών/απούσα

scarpedico wrote:
avgoustos wrote:
Μάπα το καρπούζι και κρίμα γιατί ειναι σε καλό σημείο .
Δυστυχώς του εδωσα δυο ευκαιρίες δεν εχω πατήσει ούτε για σαμπρέλα απο την τελευταία φορά.

Γενικά ως Ζωγραφιώτης σου λέω οτι απλά δεν θα έπρεπε να έχουν μαγαζί !

ολοι φωνάζουν για τα χάλια τους αλλα κανείς δεν ακούει (δεν υπάρχει ούτε μια καλή κουβέντα )

πριν περίπου 9 χρόνια είχαν καλό μαγαζί που σε εξυπηρετούσε τα τελευταία χρόνια αντί να καλυτερέψουν χειροτερεύουν , πήγαν και σε καλύτερο-μεγαλύτερο μαγαζί και πολλοι την πατάνε

επι τις ευκαιρίας έχει πάει κανείς στο star bike που άνοιξε δίπλα στην honda στην Μιχαλοπούλου? ?(πρέπει να το έχει αυτός που έχει την honda )

δυστυχώς ο ποιο κοντά μας είναι ο φρεδερικος

Πάνος

Όλοι στην ίδια κατηγορία είμαστε λοιπόν. (εγώ μένω στο ύψος των παίδων) Κρίμα για το world of bike γιατί αν και φαίνεται ωραίο μαγαζί είναι όντως άστα να πάνε. Στο star bike είχα πάει μια φορά να αγοράσω σαμπρέλα αλλά ήταν ένα άλλος πελάτης μέσα στον οποίο είπαν ότι δε γίνεται να του κάνουν καλύτερη ακτινολόγιση γιατί παλιότερα η ρόδα είχε ακτινολογηθεί δε ξέρω αλλά αυτή η ατάκα μου ακούστηκε κάπως...
Όντως ποιο κοντά μας είναι ο φρεδερίκος στην Αλεξάνδρας και ο Μαλατέστα στη μεσογείων δίπλα στην πλατεία της αγίας Παρασκευής.

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

lefkal wrote:

Όλοι στην ίδια κατηγορία είμαστε λοιπόν. (εγώ μένω στο ύψος των παίδων) Κρίμα για το world of bike γιατί αν και φαίνεται ωραίο μαγαζί είναι όντως άστα να πάνε. Στο star bike είχα πάει μια φορά να αγοράσω σαμπρέλα αλλά ήταν ένα άλλος πελάτης μέσα στον οποίο είπαν ότι δε γίνεται να του κάνουν καλύτερη ακτινολόγιση γιατί παλιότερα η ρόδα είχε ακτινολογηθεί δε ξέρω αλλά αυτή η ατάκα μου ακούστηκε κάπως...
Όντως ποιο κοντά μας είναι ο φρεδερίκος στην Αλεξάνδρας και ο Μαλατέστα στη μεσογείων δίπλα στην πλατεία της αγίας Παρασκευής.

το κακό είναι οτι το καινούργιο πουλάει και εφε
αρα μάλλον αρπαχτή μου φαίνεται το star bike (δεν περιμένω και πολλά απο μαγαζί που έχει σχέσεις με μηχανάκια)
εχω γίνει απο τα καλύτερα μαστόρια

γενικά οτι μπορώ να κάνω το κάνω μόνος μου ......

απο φρεδερίκο είχα πάει στο παλιό μαγαζί να πάρω σαμπρέλα και με έδωσε μια ξετύλιχτη (καλά δεν σημαίνει οτι το ξεγράφω για αυτό αλλα έλεος ) και στο τσιρίκο απο εξυπηρέτηση ειναι οκ απλά οταν έψαχνα το hillmaster προσπαθούσε να μου πουλήσει το τελευταίο του kona

και δεν υπερτερούσε κάπου

τον malatesta θα τον επισκεφτώ την επόμενη να δούμε ......

athina80
Απών/απούσα

Πήγα χθες στο action bikes για να πάρω παιδικό κράνος για την 18 μηνών κόρη μου. Ο τύπος στα παιδικά είδη δεν ήξερε να μου πει για τι περίμετρο κεφαλιού ήταν το κράνος που μου έδειχνε (σε ερώτησή μου μου απάντησε : δεν ξέρω, δυστυχώς, πετάω και τα κουτιά τους). Τελικά το έψαξα μόνη μου στο ιντερνετ και δεν ηταν για το κεφάλι της, ευτυχώς που δεν το πήρα. (άσχετο αλλά ο κύριος Γιάννης, που έχει το μαγαζί, μου είναι πολύ συμπαθής παρ όλα αυτά, από αυτούς είχα πάρει το ποδήλατό μου, όχι ότι είμαι και καμιά σχετική βέβαια).
Μετά από αυτό, έψαξα και βρήκα κράνος που μας έκανε και μας άρεσε στο site του gatsouli, όπου διάβασα ότι μπορείς να παραγγείλεις και να ζητήσεις ό,τι θέλεις να το παραλάβεις από κατάστημα που σε βολεύει. πήρα τηλ λοιπόν (στο τηλ που έγραφε στο site) και ρώτησα και μου είπαν ότι δεν "βλέπουν" τα εμπορεύματα του κατ/τος στην Αγ. Παρασκευή και γι αυτό να επικοινωνήσω απ ευθείας μαζί τους για να δω αν το έχουν ή πρέπει να το παραγγείλω. Πήρα τηλ στο κατάστημα αγ. Παρασκευής, είπα ποιο κράνος θέλω (μάρκα, σχέδιο, χρώμα, νούμερο) και μου είπαν "ναι, το έχουμε". του λέω "να μου το κρατήσετε?" δε χρειάζεται , μου λέει, έχω πολλά. πάω σήμερα το πρωί και ο τύπος που ήταν εκεί μου είπε ότι δεν έχει εκεί κανένα κράνος αυτής της μάρκας, παρά μόνο άλλης (ακριβότερα), και ότι δε μου είχε μιλήσει εκείνος στο τηλέφωνο και δεν ήξερε ποιος μου είχε μιλήσει. Κοινώς, κάποιος με δούλευε κανονικά. Επειδή αγανάκτησα γιατί είχα τη μικρή μαζί μου (καθώς και την κοιλιά στο στόμα, λόγω εγκυμοσύνης) και σε πρότασή του να το παραγγείλουμε του είπα ότι δεν μπορώ να ξαναέρθω κι έκανα να φύγω, μου πρότεινε να μου δώσει το ακριβότερο κράνος σε τιμή ελάχιστα υψηλότερη από αυτό που ήθελα να αγοράσω αρχικά . τελικά το έσωσε δηλαδή, τελευταία στιγμή (και το αγόρασα το κράνος γιατί δεν μπορώ να ασχολούμαι 3 μέρες με ένα τέτοιο θέμα), αλλά από το όλο σκηνικό κατάλαβα πόσο οργανωμένα μαγαζιά είναι. Και ο ένας και ο άλλος.

NasLala
Εικόνα NasLala
Απών/απούσα

πηγα να παρω παγουροθηκη και παγουρι στο cyclist.Ζητησα να μου το βαλουν ΟΚ μεχρι εκει....το παιρνει ο "ειδικος" μου το βαζει βρελπει λιγο τα φρενα και με υφακι μου κανει εεε απο JYMBO το πηρες????διαβασε την μαρκα μου με μια απαξιωση..Κατσε ρε φιλε γτ το πες ετσι δεν καταλαβα??????Εγω παντως δεν ξαναπαταω εκει..Ασε που για να πληρωσω και να ρωτησω κατι εκανα 20 λεπτα.....

Yellow1850
Εικόνα Yellow1850
Απών/απούσα

Pavlos K. wrote:

Άσε που σε ποιο άλλο μαγαζί μπαίνεις κι έχει από πάνω σου τέτοια κομμάτια να κρέμονται έτοιμα για πολλά χιλιόμετρα!


Φρόνιμααααα!

Pavlos K.
Εικόνα Pavlos K.
Απών/απούσα

Οι άνθρωποι εκεί είναι εξυπηρετικότατοι και πολύ σωστοί! Έχω πάει 2-3 φορές τελευταία για πραγματάκια άνευ αξίας και φέρθηκαν πολύ επαγγελματικά. Ο Μιχάλης, ο μάστορας, είναι πολύ εντάξει και ο ιδιοκτήτης πολύ σωστός. Δεδομένου πως δεν είμαι πελάτης και δεν έχω ακουμπήσει λεφτά (πράγμα που γνωρίζουν), αφενός γιατί ψωνίζω κυρίως από αλλού και αφετέρου γιατί μαστορεύω μόνος μου, είναι άψογοι λες και είμαστε φίλοι. Με λίγα λόγια έχω πάρει αρκετές μπίλιες για ρουλεμάν χύμα από ένα βαζάκι που έχει και κάτι κρίκους αλυσίδας και δε με έχει χρεώσει ποτέ. Σύμφωνοι, μικρής αξίας αλλά δεν έχει σημασία!

Αυτά!

υ.γ. άσε κίτρινε έχω ανοίξει διάφορα μέτωπα που προσπαθώ να μαζέψω και απλά χαλβαδιάζω... αλλιώς θα σας έλεγα εγώ...χαχαχα

dkourk
Απών/απούσα

Κατάστημα Podilato στο κέντρο της Αθήνας, Κολοκοτρωνη 30, νομίζω εχουν
και κατάστημα στο Γαλάτσι. Πολύ εξυπηρετηκοί.

Christos GT
Εικόνα Christos GT
Απών/απούσα

Στην Καλλιθέα. Επιεικώς χάλια service. Και εξυπηρέτηση του τύπου, «τώρα δε μπορώ έλα από εβδομάδα». Δείτε εδώ την περιπέτειά μου για να αποφύγετε τα χειρότερα: http://www.podilates.gr/node/22460#comment-192469

Counter
Εικόνα Counter
Απών/απούσα

mrroni wrote:
παρακατιανός πελάτης ή μικρής αξίας αγορά -άρα στα @#@$ρια μας όπως Χολαργό
δυστυχώς ισχύει απόλυτα.

den bazoun mialo oi anthropoi sto magazi tis baris agenestatoi kai snob se simio pareksigiseos ,tsirikos kai action xalandri apsogoi

ελένη_κικ
Απών/απούσα

έμεινα πολύ ευχαριστημλενη απο το μαγαζάκι στην Κολοκοτρώνη στο κέντρο της Αθήνας.Το μαγαζί λέγεται 'Podilato' και είναι αξιολάτρευτο! μπορεί να είναι μικρό και στενάχωρο...αλλα το προτίνω ειδικά σε ΝΕΟΥΣ ποδηλάτες!!! ο τύπος σε μετράει , σου βρίσκει νούμερο για το ποδήλατο,σε ρωτά τι χρήση θές..και γενικά κορυφαία εξυπηρέτηση σε σχέση με τα παρακάτω σχόλια που διάβασα!!!! κάνει και επισκευές απ'ότι είδα...!!!

xifias
Απών/απούσα

θελω να αλλαξω ενα δυο δισκακια απο την κασσετα μου.εψαχνα για 17αρι κ 19αρι.παιρνω τηλ λαζαριδη,ειχε μονο κασσετες ετοιμες,δισκακια ουτε λογος.που αλλου τωρα..ας παρω τηλ λεω wheelmania,που δεν ειχα ξαναπατησιε ποτε μου σημειωτεον.ναι γεια σας..ταδε ταδε..μισο να μιλησετε με τον μηχανικο.μιλαω με ενα παληκαρακι,μακουσε,κ μου κανει περνα απτο μαγαζι να δουμε αν εχω καμια παλια να ξεδιαλεξεις.σαββατο μεσημερι τιγκα κοσμο στο μεταξυ.

πηγα εκει,εφερε καποιες παλιες κασσετες,ψαξαμε ψαξαμε,εψαξε κ αυτος,κ μου κανε ιδιαιτερη εντυπωση οτι εχει αγαπη γιαυτο που κανει ο τυπας.σε ακουει κ δε σου πουλαει.βασικο αυτο.τωρα βεβεια εκει μεσα ειδα 3-4 ατομα προσωπικο..δε ξερω ποιος ειναι τι.αλλα στο διαταυτα,αν κρινω απτο παλικαρι που μιλησα,τουλαχ ειναι ενα μεγαλο συν.γιατι μεχρι τωρα οι πιο πολλοι ειναι να σου σπρωξουν οτι ναναι κ μετα σαλεμαο.απο τιμες οκ μετριες προς καλες.θα ξαναπαω μια βολτα στανταρ.

rodolfos
Απών/απούσα

Πριν κανα μηνα αποφασισα να παρω ποδηλατο..ειχα κανει και ποστ στο φορουμ και τελικα καταληξα στο gt agressor 3.Το εχω παραγγειλει μεσω ενος καταστηματος τοπικα που συνεργαζετε με τον γκατσουλη.Ε εδω και 2 μιση βδομαδες μας στελενει το ποδηλατο .Ο καταστηματαρχης που το παρηγγειλα τον περνει τηλ και εκεινοι τον συνδεουνε απο τον εναν στον αλλον και την συνεχεια την ξερετε.στο τελος τον συνδεουν με το διαστημα.Τα εχουν τοσο χαμενα εκει περα που δε ξερουν που τους παν τα πεντε.Επειδη κ εγω εχω καταστημα και σε 2-3 μερες απο την μερα παραγγελειας εχω παραλαβη,απορω πως αυτος ο κυριος ειναι και αντπ/σωπος και δεν μπωρει να στειλει ενα ποδηλατο !
Οτι χειροτερο εχω δει ως τωρα ..Αν το ηξερα ποιο πριν θα ειχα παει σε αλλη μαρκα ideal ,treck κτλπ .ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!!

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

rodolfos wrote:
Πριν κανα μηνα αποφασισα να παρω ποδηλατο..ειχα κανει και ποστ στο φορουμ και τελικα καταληξα στο gt agressor 3.Το εχω παραγγειλει μεσω ενος καταστηματος τοπικα που συνεργαζετε με τον γκατσουλη.Ε εδω και 2 μιση βδομαδες μας στελενει το ποδηλατο .Ο καταστηματαρχης που το παρηγγειλα τον περνει τηλ και εκεινοι τον συνδεουνε απο τον εναν στον αλλον και την συνεχεια την ξερετε.στο τελος τον συνδεουν με το διαστημα.Τα εχουν τοσο χαμενα εκει περα που δε ξερουν που τους παν τα πεντε.Επειδη κ εγω εχω καταστημα και σε 2-3 μερες απο την μερα παραγγελειας εχω παραλαβη,απορω πως αυτος ο κυριος ειναι και αντπ/σωπος και δεν μπωρει να στειλει ενα ποδηλατο !
Οτι χειροτερο εχω δει ως τωρα ..Αν το ηξερα ποιο πριν θα ειχα παει σε αλλη μαρκα ideal ,treck κτλπ .ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!!

για αυτό γράψε ενα ωραίο μαιλ στην μαμα gt θάβοντας τον αντιπρόσωπο

μονο ετσι θα βάλουν μυαλό οσο τους υπενθυμίζουμε ποσο χεσμένους μας έχουνε

stratoshatz
Εικόνα stratoshatz
Απών/απούσα

ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΤΕ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΣΤΟΡΕΨΤΕ ΛΙΓΟ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΙ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΣΤΗΝ "ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗΣ" ΙΟΥΛΙΑΝΟΥ 92 ΑΘΗΝΑ. ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ.
ΚΑΛΑ ΜΑΣΤΟΡΕΜΑΤΑ...

pavlos1988
Απών/απούσα

Πηγα σημερα το μεσημερι στον Φρειδερικο στην Λ.Αλεξανδρας για μια απλη τοποθετηση σετ φρενων,τα οποια ειχα παραγγειλει απο το internet για την γρια μου(carrera alpina 1) και μου τα εφεραν προχτες.Μολις μπαινω στο καταστημα,βλεπω τον ιδιο τον Φρειδερικο να ερχεται κυριολεκτικα τρεχοντας και να μου λεει ¨Το ποδηλατο ΜΟΝΟ εξω στην σχαρα¨,του λεω ¨Μα ειναι για service,και οχι για αγορα ανταλλακτικων-αξεσουαρ¨,μου λεει ¨Καλα αστο..¨,λες και μου εκανε και χαρη που πηγα στο μαγαζι του να του αφησω χρηματα!!Οταν του λεω πως θελω μονο τοποθετηση φρενων,τι κορυφαια ατακα γυρναει και μου λεει??¨Το ποδηλατο θα στο κρατησω για τουλαχιστον 10 μερες!!!Ααααααααααραξε ρε φιλε,τι ακριβως θα ρυθμιζεις 10 ημερες?´Η ποση δουλεια εχεις,που δεν μπορεις να ασχοληθεις λιγη ωρα να τα τοποθετησεις?Απλα ο μαγκας ειδε πως ειχα ηδη τα φρενα και σου λεει σιγα μην βαλω μεσα το ποδηλατο και να του παρω μονο 5 euro για τοποθετηση..Ενω αν του ελεγα,θελω να αγορασω και να τοποθετησω εδω τα shimano tiagra,μονο που δεν θα καθοταν να τον γ@€$¥$...Απαραδεκτος!Τσιπιδης και παλι Τσιπιδης και ας ειναι με τις μερες του..Μακρια απο τετοιους επαγγελματιες των οπισθιων.Ας μεινουν αυτοι και τα tiagra τους..

RIDER1611
Απών/απούσα

Έχω αγοράσει ένα ποδήλατο από την vartan bikes στο Παλαιό Φάληρο αυτά που θέλω να πώ είναι μόνο καλά λόγια! Για την τιμή το service και την εξυπηρέτηση. Ευτυχώς υπάρχουν ακόμη σωστοί και σοβαροί επαγγελματίες.

altsanti
Εικόνα altsanti
Απών/απούσα

scarpedico wrote:
avgoustos wrote:
Μάπα το καρπούζι και κρίμα γιατί ειναι σε καλό σημείο .
Δυστυχώς του εδωσα δυο ευκαιρίες δεν εχω πατήσει ούτε για σαμπρέλα απο την τελευταία φορά.

Γενικά ως Ζωγραφιώτης σου λέω οτι απλά δεν θα έπρεπε να έχουν μαγαζί !

ολοι φωνάζουν για τα χάλια τους αλλα κανείς δεν ακούει (δεν υπάρχει ούτε μια καλή κουβέντα )

πριν περίπου 9 χρόνια είχαν καλό μαγαζί που σε εξυπηρετούσε τα τελευταία χρόνια αντί να καλυτερέψουν χειροτερεύουν , πήγαν και σε καλύτερο-μεγαλύτερο μαγαζί και πολλοι την πατάνε

επι τις ευκαιρίας έχει πάει κανείς στο star bike που άνοιξε δίπλα στην honda στην Μιχαλοπούλου? ?(πρέπει να το έχει αυτός που έχει την honda )

δυστυχώς ο ποιο κοντά μας είναι ο φρεδερικος

Πάνος


Μακράν η χειρότερη εξυπηρέτηση, σε φάση αγένειας, υποτίμησης της νοημοσύνης του πελάτη, κοροϊδίας, γυφτοσύνης, κοκ...
Έχω πάει 4 φορές και σε όλες η συμπεριφορά όλων εκεί μέσα ήταν απαράδεκτη. Έχε χάρη που η σέλα που είχα πάρει ήταν βολικότατη (μία velo) και ξαναπήγα να πάρω την ίδια για το άλλο ποδήλατο προχθές. Αλλά δεν ξαναπατάω και να με πληρώσεις. Ουστ!

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

εψαξες αλλού μπας και την έβρισκες τι σέλλα ?

εμείς τα λέμε ποιος ακούει

με είπαν για κάποιο καινούργιο παιδί στη Καισαριανή που εχει ποδηλατάδικο ξέρουμε τίποτα? βρηκα 2 κοντά κοντά στο χάρτη

εχει πάει κανείς

altsanti
Εικόνα altsanti
Απών/απούσα

Χμμ, ναι? Μακάρι και να 'ναι και καλός!

btw, προχθές παράγγειλα από το moto-plus κάποια μικροπράγματα (παλουκόσελο, εξωλκέας αλυσίδας) και σήμερα ήρθαν σπίτι. Με μια γρήγορη ματιά μου φάνηκαν καλές οι τιμές και επειδή τους πήρα τηλέφωνο για μία απορία, μου φάνηκαν κι ευγενικοί...

Capdi
Απών/απούσα

Μιας και βρίσκομαι στην αναζήτηση ποδηλάτου, να πω και γω τη γνωμη μου,για τα καταστήματα που έχω επισκεφτεί μέχρι στιγμής.
WORLD OF BIKE
Να πω οτι μένω Ζωγράφου και το πρώτο κατάστημα που επισκέφτηκα ήταν το World of Bike...Στο μαγαζί είχα ξαναπάει πριν 3-4 χρόνια παντελώς άσχετος απο τιμές ποδηλάτων ( ουτε ιντερνετ δεν είχα ) για να ρωτήσω τιμές..¨Οταν με ρωτάει η κυρία ( μαλλον η ιδιοκτήτρια ) τι χρήματα μπορώ να δώσω, της εξηγώ οτι δεν ξέρω καθόλου απο τιμές αλλα θα ήθελα κάτι πολύ φθηνό, αν υπάρχει και με 100-200 ευρω που λεει ο λόγος..Μου λεει με ύφος, ''Εμείς εδώ δεν έχουμε παιχνίδια, αν θέλετε παιχνίδια μπορείτε να πάτε στα Τζάμπο''...Και μετα απο αυτη την ατάκα, απομακρύνθηκε σα να μου λεει , ενταξει φύγε τωρα...Τρελάθηκα απο τα νεύρα μου και έφυγα...
Τις προάλλες 3-4 χρόνια δηλαδή μετά, ξαναπάω με την κοπέλα μου να ρωτήσουμε για ποδήλατα, ξέροντας πλέον τι γίνεται στην αγορά των ποδηλάτων..Η κοπέλα μου ήθελε να δώσει μαξ 350 ευρώ...¨Έρχεται λοιπόν πάλι η ίδια μεσόκοπη κυρία με απίστευτο σνομπ ύφος και της λέμε τι θέλουμε...Μας δείχνει ένα ποδήλατο στα 430 ευρώ. Όταν της λέει η κοπέλα μου οτι για τα λεφτά που θέλει να δώσει της φαίνεται ακριβό, της απάντησε με ύφος, ''τα καλά , είναι και ακριβά''...Και όπως και την προηγούμενη φορά απομακρύνθηκε...Κρίμα γιατι είναι σχεδόν δίπλα στο σπίτι μου και δε πρόκειται να πάρω απο κει, ούτε παγούρι...ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟΙ, ΣΝΟΜΠ, και χωρίς τιποτα το ιδιαίτερο σαν ποικιλία...

CYCLIST
Διαβάζω αρκετά αρνητικά σχόλια για το cyclist και πραγματικά απορώ...
Μόλις μπήκα στο μαγαζί με εξυπηρέτησαν αμέσως..Ήρθε ένας ευγενέστατος υπάλληλος και μόλις του είπα για ποιο ποδήλατο ενδιαφέρομαι το πήρε και το έβγαλε εξω για να το οδηγήσω, ΧΩΡΙΣ να του το ζητήσω...Μου έλυσε όλες μου τις απορίες και έφυγα..Πολύ πιθανόν να ψωνίσω απο κει...

KAΣΣΙΜΑΤΗΣ
Μολις μπήκα με εξυπηρέτησαν αμέσως και μάλιστα επειδή δεν είχε το συγκεκριμένο ποδήλατο που ήθελα στο νούμερό μου, το έστησαν επι τόπου για να το καβαλήσω...Δυστυχώς όμως έβρεχε και δε μπόρεσα να το οδηγήσω στη βεραντούλα που εχει..Μου είπε όμως να πάω όποια άλλη μέρα θέλω να το ξαναδώ και να το οδηγήσω...Μου άφησε θετικές εντυπώσεις...

ΤΣΙΡΙΚΟΣ
Έχω πάει δυο φορές και τις δύο φορές περιμένω το λιγότερο 20 λεπτά για να εξυπηρετηθώ ,αλλά αυτό μπορώ να το καταλάβω γιατι συνήθως έχουν αρκετό κόσμο..Ο υπάλληλος που ήρθε ήταν απόλυτος οτι αυτό είναι το ποδήλατο που χρειάζομαι, και αυτό το μέγεθος μου ,χωρίς να σηκώνει κουβέντα, προφανώς για να με ξεπετάξει...Το μεγάλο μειονέκτημα τους όμως είναι οτι δε σε αφήνουν να οδηγήσεις το ποδήλατο...Μόνο 3 μέτρα πριν το γραφείο, μέχρι το γραφείο ! ! ! Όπως μας είπε μια κυρία ( μαλλον η ιδιοκτήτρια )αυτό γίνεται για να μη φθαρούν τα λάστιχα..

Και θέλω να ρωτήσω τώρα, απο τη στιγμή που έχω σκοπό να σκάσω 500 ευρω, πως είναι δυνατόν να τα δώσω σε ένα ποδήλατο που δε το έχω οδηγήσει , έστω 2 λεπτά και να μη τα δώσω στο Cyclist ή στο Κασσιμάτη ?

Roul
Εικόνα Roul
Απών/απούσα
Στο νήμα αυτό δημοσιεύονται αποκλειστικά κριτικές καταστημάτων
tsovas
Εικόνα tsovas
Απών/απούσα
Στο νήμα αυτό δημοσιεύονται αποκλειστικά κριτικές καταστημάτων