Είναι τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι (εκεί στο Cyclist!!!)

191 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
chrisRC
Εικόνα chrisRC
Απών/απούσα

donzouan wrote:
εγω εχω κολλησει καπου και δεν ξερω αν κανω λαθος..αν κανω διορθωστε με και διευκρινιστε το...

οταν πας στο μαγαζι με το ποδηλατο σου για να αλλαξεις το παλιο τιμονι (ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ)με ενα καλυτερο το μαγαζι απο που και ως που κραταει το παλιο τιμονι????απο που και ως που το κραταει για δικο του????γιατι να εμφανιστει σαν νεο τιμονι στις αποθηκες του???
απο την στιγμη που πας το ποδηλατο στο μαγαζι για να αλλαξεις ενα εξαρτημα με ενα καινουριο,σου βαζουν το καινουριο και σου δινουν το παλιο σε μια σακουλα και σου λενε κρατα το,κανε το οτι θες !!!!!

το βρισκω εντελως ανηθικο και σκανδαλωδες αν γινεται το "σου αλλαζω το παλιο τιμονι,σου βαζω το καινουριο αλλα το παλιο το κραταω και θα δω τι θα το κανω"
ωπα ρε φιλε,εγω το αγορασα !!!!

διορθωστε με αν καταλαβα λαθεμενα οτι γινεται το παραπανω...

και σε περιπτωση που οντως γινεται,μπορει να μου πει καποιος περαν του κερδους απο την μεταπωληση του παλιου(το οποιο ανετα μπορει να το βαλει καποιος προχειρα σε μια ζελατινα και μετα στα μαται του επομενου πελατη το σκιζει για να δειχνει καινουριο) με ποια λογικη γινεται αυτο????

και αναφερομαι γενικα σαν πολιτικη με την αντικατασταση εξαρτηματων και οχι με το καταστημα αυτο,σε καμια περιπτωση δεν εχω κατι κακο να πω για αυτους γιατι πολυ απλα δεν ετυχε να εχω καποια συναλλαγη και επομενως δεν εχω αποψη....

Eννοειται ότι σου χρεώνει τη διαφορά, όχι ολόκληρη την αξία του καινούργιου...

chrisRC
Εικόνα chrisRC
Απών/απούσα

....το δίκιο και το άδικο δεν είναι θέμα πλειοψηφίας.
Θέμα πλειοψηφίας είναι η επιβολή του άδικου πάνω στο δίκαιο (και το αντίστροφο, ενίοτε).

Και ακόμα (και όποιος θέλει ας το καταλάβει) οι απόψεις ή στέκουν με επιχειρήματα ή δεν στέκουν. Δεν είναι σοβαρό αντεπιχείρημα το ότι "το λες γιατί έχεις προηγούμενα". Καλά κάνει και έχει και προηγούμενα και επόμενα. Οι απόψεις του , στέκουν; Αυτό μετράει.

Plannet
Εικόνα Plannet
Απών/απούσα

και η κρίσιμη ερώτηση

Takxu wrote:

Αυτό που δεν μπορούμε να κάνουμε, είναι να βγάλουμε κάποια no name ανταλλακτικά από ένα ποδήλατο,

Οι εταιρίες orbea και trek Που αντιπροσωπεύει το συγκεκριμένο κατάστημα
έχουν No name ανταλλακτικά???
ντροπής πράγματα γιατί εγώ πίστευα πως είναι από τις κορυφαίες εταιρίες και πως τρέχουν tour de france και βγάζουν πρωταθλητές και το σημαντικότερο
προσέχουν την ποιότητα τους
:D

vamvakoolas
Εικόνα vamvakoolas
Απών/απούσα

plannet εχεις προβλημα...get a life

horsey
Εικόνα horsey
Απών/απούσα

Εχει πολλά προβλήματα, όχι μόνο ένα.

Plannet
Εικόνα Plannet
Απών/απούσα

vamvakoolas wrote:
plannet εχεις προβλημα...get a life

wrong answer my friend

logon
Εικόνα logon
Απών/απούσα

plannet wrote:

...αυτή η τάση σου να διεστρευλόνεις την αλήθεια από που την έμαθες??

και ξεχνάς κάτι βασικό
σε κάποια forums μπορώ και απαντάω και βγαίνει η αλήθεια στην φόρα
βέβαια για όσους έχουν την διάθεση να δούνε την αλήθεια

"επείδη τυχαίνει να τον γνωρίζω τον Πλανήτη
και πέραν του ότι σπάνια έχει άδικο σε αυτά που λέει
θα πω 2-3 πράγματα που μου έχει πει...
...αυτά μου είπε να σας γράψω μιας και δεν γράφει πια στο forum το συγκεκριμένο ούτε εγώ αλλά πάντα εξυπηρετώ φίλους και γνωστούς"

Τάδε έφη ο Plannet ως thedoc πλέον.

http://www.cyclist-friends.gr/showthread.php?t=18507&page=4

http://www.cyclist-friends.gr/showthread.php?t=7051

και πολύ ασχολήθηκα.

chrisRC wrote:
....το δίκιο και το άδικο δεν είναι θέμα πλειοψηφίας.
Θέμα πλειοψηφίας είναι η επιβολή του άδικου πάνω στο δίκαιο (και το αντίστροφο, ενίοτε).

Και ακόμα (και όποιος θέλει ας το καταλάβει) οι απόψεις ή στέκουν με επιχειρήματα ή δεν στέκουν. Δεν είναι σοβαρό αντεπιχείρημα το ότι "το λες γιατί έχεις προηγούμενα". Καλά κάνει και έχει και προηγούμενα και επόμενα. Οι απόψεις του , στέκουν; Αυτό μετράει.

Εσύ τι λες; Στέκουν;
Πως αισθάνεσαι αν σου πω ότι νομίζω πως μιλάω πάλι στον Plannet;
Ποιός πιστεύεις φταίει γι'αυτό;

Costas1970
Απών/απούσα

plannet wrote:
και η κρίσιμη ερώτηση

Takxu wrote:

Αυτό που δεν μπορούμε να κάνουμε, είναι να βγάλουμε κάποια no name ανταλλακτικά από ένα ποδήλατο,

Οι εταιρίες orbea και trek Που αντιπροσωπεύει το συγκεκριμένο κατάστημα
έχουν No name ανταλλακτικά???
ντροπής πράγματα γιατί εγώ πίστευα πως είναι από τις κορυφαίες εταιρίες και πως τρέχουν tour de france και βγάζουν πρωταθλητές και το σημαντικότερο
προσέχουν την ποιότητα τους
:D

ΑΠΟ ΕΝΑ ποδήλατο λέει όχι απο ένα Ποδήλατο Orbea ή Trek βρέ, μήν τα γυρνάς όπως θέλεις ή όπως σε συμφέρει.

Έχεις γινει τόσο μα τόσο γραφικός.

Plannet
Εικόνα Plannet
Απών/απούσα

Costas1970 wrote:
plannet wrote:
και η κρίσιμη ερώτηση

Takxu wrote:

Αυτό που δεν μπορούμε να κάνουμε, είναι να βγάλουμε κάποια no name ανταλλακτικά από ένα ποδήλατο,

Οι εταιρίες orbea και trek Που αντιπροσωπεύει το συγκεκριμένο κατάστημα
έχουν No name ανταλλακτικά???
ντροπής πράγματα γιατί εγώ πίστευα πως είναι από τις κορυφαίες εταιρίες και πως τρέχουν tour de france και βγάζουν πρωταθλητές και το σημαντικότερο
προσέχουν την ποιότητα τους
:D

ΑΠΟ ΕΝΑ ποδήλατο λέει όχι απο ένα Ποδήλατο Orbea ή Trek βρέ, μήν τα γυρνάς όπως θέλεις ή όπως σε συμφέρει.

Έχεις γινει τόσο μα τόσο γραφικός.


έχεις δει να φέρνουν πολλές μάρκες?

logon
Εικόνα logon
Απών/απούσα

plannet wrote:
έχεις δει να φέρνουν πολλές μάρκες?

Δεν φέρνουν πολλές μάρκες!

Γιατί δεν φέρνουν; Μήπως μας κοροϊδεύουν; Μήπως είναι εξωγήινοι;

Άντε βρε, σου βρήκα το επόμενο θέμα.

Plannet
Εικόνα Plannet
Απών/απούσα

aiolos wrote:
plannet wrote:
έχεις δει να φέρνουν πολλές μάρκες?

Δεν φέρνουν πολλές μάρκες!

Γιατί δεν φέρνουν; Μήπως μας κοροϊδεύουν; Μήπως είναι εξωγήινοι;

Άντε βρε, σου βρήκα το επόμενο θέμα.


εσύ πιστεύεις πως τα ποδήλατα που φέρνουν έχουν Noname ανταλλακτικά πάνω ???

Costas1970
Απών/απούσα

plannet wrote:
Costas1970 wrote:
plannet wrote:
και η κρίσιμη ερώτηση

Takxu wrote:

Αυτό που δεν μπορούμε να κάνουμε, είναι να βγάλουμε κάποια no name ανταλλακτικά από ένα ποδήλατο,

Οι εταιρίες orbea και trek Που αντιπροσωπεύει το συγκεκριμένο κατάστημα
έχουν No name ανταλλακτικά???
ντροπής πράγματα γιατί εγώ πίστευα πως είναι από τις κορυφαίες εταιρίες και πως τρέχουν tour de france και βγάζουν πρωταθλητές και το σημαντικότερο
προσέχουν την ποιότητα τους
:D

ΑΠΟ ΕΝΑ ποδήλατο λέει όχι απο ένα Ποδήλατο Orbea ή Trek βρέ, μήν τα γυρνάς όπως θέλεις ή όπως σε συμφέρει.

Έχεις γινει τόσο μα τόσο γραφικός.


έχεις δει να φέρνουν πολλές μάρκες?

Τι σημασία έχει πόσες μάρκες φέρνουν με αυτό που είπα ?

Plannet
Εικόνα Plannet
Απών/απούσα

Costas1970 wrote:
plannet wrote:
Costas1970 wrote:
plannet wrote:
και η κρίσιμη ερώτηση

Takxu wrote:

Αυτό που δεν μπορούμε να κάνουμε, είναι να βγάλουμε κάποια no name ανταλλακτικά από ένα ποδήλατο,

Οι εταιρίες orbea και trek Που αντιπροσωπεύει το συγκεκριμένο κατάστημα
έχουν No name ανταλλακτικά???
ντροπής πράγματα γιατί εγώ πίστευα πως είναι από τις κορυφαίες εταιρίες και πως τρέχουν tour de france και βγάζουν πρωταθλητές και το σημαντικότερο
προσέχουν την ποιότητα τους
:D

ΑΠΟ ΕΝΑ ποδήλατο λέει όχι απο ένα Ποδήλατο Orbea ή Trek βρέ, μήν τα γυρνάς όπως θέλεις ή όπως σε συμφέρει.

Έχεις γινει τόσο μα τόσο γραφικός.


έχεις δει να φέρνουν πολλές μάρκες?

Τι σημασία έχει πόσες μάρκες φέρνουν με αυτό που είπα ?

λέει κάποιος ότι δεν βγάζω από τα ποδήλατα που πουλάω τα noname ανταλλακτικά
οκ μέχρι εδώ
αυτός που το λέει φέρνει μόνο trek orbea gary fisher (trek δηλαδή)
οκ μέχρι εδώ
άρα τα no name τα βρίσκει στα ποδήλατα που φέρνει

εκτός αν πιστεύεις πως μιλούσε για άλλους
που δεν το νομίζω

άρα τα trek orbea φοράνε Και noname ανταλλακτικά πάνω???

logon
Εικόνα logon
Απών/απούσα

plannet wrote:
aiolos wrote:
plannet wrote:
έχεις δει να φέρνουν πολλές μάρκες?

Δεν φέρνουν πολλές μάρκες!

Γιατί δεν φέρνουν; Μήπως μας κοροϊδεύουν; Μήπως είναι εξωγήινοι;

Άντε βρε, σου βρήκα το επόμενο θέμα.


εσύ πιστεύεις πως τα ποδήλατα που φέρνουν έχουν Noname ανταλλακτικά πάνω ???
...τί πιστεύω εγώ και ο καθένας ή τι κάνουν στ' αλήθεια;

Κοίτα επειδή το τι πιστεύω εγώ, εσύ και για ποιό λόγο είναι απ' ότι φαίνεται μεγάλη ιστορία.

Γι'αυτό αν ενδιαφέρεσαι σήκωσε το ακουστικό και ρώτα τους ίδιους.
Το τηλέφωνο το ξέρεις ή το βρίσκεις εύκολα.

Πάρε λοιπόν κι αν σου πουν ψέμματα εδώ είμαστε πάλι. Το στοιχείο σου!
Μόνο μην συστηθείς. Παίξ' το no name. Γιατί μετά θα μας πεις ότι σου έκλεισαν και το τηλέφωνο.

Plannet
Εικόνα Plannet
Απών/απούσα

aiolos wrote:
...τί πιστεύω εγώ και ο καθένας ή τι κάνουν στ' αλήθεια;

Κοίτα επειδή το τι πιστεύω εγώ, εσύ και για ποιό λόγο είναι απ' ότι φαίνεται μεγάλη ιστορία.

Γι'αυτό αν ενδιαφέρεσαι σήκωσε το ακουστικό και ρώτα τους ίδιους.
Το τηλέφωνο το ξέρεις ή το βρίσκεις εύκολα.

Πάρε λοιπόν κι αν σου πουν ψέμματα εδώ είμαστε πάλι. Το στοιχείο σου!


μα δεν το είπα εγώ
ο takxu είπε ότι δεν αλλάζουνε τα Noname ανταλλακτικά που υπάρχουν πάνω στα ποδήλατα αλλά μόνο τα brand name που έχουν κωδικούς κτλ κτλ

και ρωτάω
έχουν ποδήλατα με noname ανταλλακτικά???
δύσκολη ερώτηση?
αν είναι να στην ζωγραφίσω :D

logon
Εικόνα logon
Απών/απούσα

plannet wrote:
aiolos wrote:
...τί πιστεύω εγώ και ο καθένας ή τι κάνουν στ' αλήθεια;

Κοίτα επειδή το τι πιστεύω εγώ, εσύ και για ποιό λόγο είναι απ' ότι φαίνεται μεγάλη ιστορία.

Γι'αυτό αν ενδιαφέρεσαι σήκωσε το ακουστικό και ρώτα τους ίδιους.
Το τηλέφωνο το ξέρεις ή το βρίσκεις εύκολα.

Πάρε λοιπόν κι αν σου πουν ψέμματα εδώ είμαστε πάλι. Το στοιχείο σου!


μα δεν το είπα εγώ
ο takxu είπε ότι δεν αλλάζουνε τα Noname ανταλλακτικά που υπάρχουν πάνω στα ποδήλατα αλλά μόνο τα brand name που έχουν κωδικούς κτλ κτλ

και ρωτάω
έχουν ποδήλατα με noname ανταλλακτικά???
δύσκολη ερώτηση?
αν είναι να στην ζωγραφίσω :D


Δεν ρωτάς για να μάθεις αλλά για να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Η τροφή σου δηλαδή.
Πάρε τηλέφωνο ντέ και στείλε και την ζωγραφιά σου. Κι επειδή δεν έχεις τι να κάνεις και γουστάρεις, κατέγραψε και την κλήση να έχει και ενδιαφέρον ρε αδερφέ. Έτσι για την ίντριγκα.

Κι ενημέρωσέ μας κι εμάς που περιμένουμε από εσένα να μας διαφωτίσεις.

Plannet
Εικόνα Plannet
Απών/απούσα

:DDDDDD
ας απαντήσει κάποιος άλλος
:D

logon
Εικόνα logon
Απών/απούσα

plannet wrote:
:DDDDDD
ας απαντήσει κάποιος άλλος
:D

Με απογοητεύεις!

Πες αυτό που θες. Ξαφνικά περιμένεις να σου απαντήσουμε εμείς οι κοινοί θνητοί; Άλλες φορές την πετάς και όποιος τσιμπήσει.

Άλλαξε κάτι; Έγινες πιό... υπεύθυνος;

Προσέχουμε πλέον τι λέμε;

Plannet
Εικόνα Plannet
Απών/απούσα

aiolos wrote:
plannet wrote:
:DDDDDD
ας απαντήσει κάποιος άλλος
:D

Με απογοητεύεις!

Πες αυτό που θες. Ξαφνικά περιμένεις να σου απαντήσουμε εμείς οι κοινοί θνητοί; Άλλες φορές την πετάς και όποιος τσιμπήσει.

Άλλαξε κάτι; Έγινες πιό... υπεύθυνος;

Προσέχουμε πλέον τι λέμε;


ναι ενώ τώρα τσίμπησες μόνο εσύ και δεν θέλεις και να καταλάβεις
πάω για ύπνο

marlene
Εικόνα marlene
Απών/απούσα

Έχεις γράψει 138 ποστς για κατάστημα στο οποίο δεν ψωνίζεις..
Ρε φίλε.. από πίτα που δεν τρως τι σε νοιάζει και αν καεί. Γιατί ασχολείσαι τι ποδήλατα, ανταλλακτικά, no name, with name, πουλάει ένα μαγαζί από το οποίο ΔΕΝ ψωνίζεις;
Όποιος θέλει να ψωνίσει εκεί, και αν ενδιαφέρεται, θα πάει να κοιτάξει μόνος του τι τον συμφέρει να πάρει και τους όρους της εκάστοτε αγοράς.
Εσύ τώρα από την Κρύα Βρύση γιατί καίγεσαι τι κάνει ένα μαγαζί στην Αθήνα; Τους πελάτες σου τρώει ή παίρνεις ποσοστά και φοβάσαι μη φύγουν ανικανοποίητοι οι πελάτες;;

Και αν στην τελική δεν σου αρέσει αυτό το μαγαζί, όταν κατέβεις στην Αθήνα μην πατήσεις το πόδι σου εκεί.. Ένα κάρο καταστήματα έχει ο κόσμος, τι λύσσα σε έχει πιάσει με το cyclist..

Πωωωω .. τι είναι τούτος ρε!

horsey
Εικόνα horsey
Απών/απούσα

marlene wrote:
Έχεις γράψει 138 ποστς για κατάστημα στο οποίο δεν ψωνίζεις..
Ρε φίλε.. από πίτα που δεν τρως τι σε νοιάζει και αν καεί. Γιατί ασχολείσαι τι ποδήλατα, ανταλλακτικά, no name, with name, πουλάει ένα μαγαζί από το οποίο ΔΕΝ ψωνίζεις;
Όποιος θέλει να ψωνίσει εκεί, και αν ενδιαφέρεται, θα πάει να κοιτάξει μόνος του τι τον συμφέρει να πάρει και τους όρους της εκάστοτε αγοράς.
Εσύ τώρα από την Κρύα Βρύση γιατί καίγεσαι τι κάνει ένα μαγαζί στην Αθήνα; Τους πελάτες σου τρώει ή παίρνεις ποσοστά και φοβάσαι μη φύγουν ανικανοποίητοι οι πελάτες;;

Και αν στην τελική δεν σου αρέσει αυτό το μαγαζί, όταν κατέβεις στην Αθήνα μην πατήσεις το πόδι σου εκεί.. Ένα κάρο καταστήματα έχει ο κόσμος, τι λύσσα σε έχει πιάσει με το cyclist..

Πωωωω .. τι είναι τούτος ρε!

...επειδή πήρε πόδι από το συγκεκριμένο φόρουμ και δεν μπορεί να λέει τις μαλακίες του.

chrisRC
Εικόνα chrisRC
Απών/απούσα

aiolos wrote:

chrisRC wrote:
....το δίκιο και το άδικο δεν είναι θέμα πλειοψηφίας.
Θέμα πλειοψηφίας είναι η επιβολή του άδικου πάνω στο δίκαιο (και το αντίστροφο, ενίοτε).

Και ακόμα (και όποιος θέλει ας το καταλάβει) οι απόψεις ή στέκουν με επιχειρήματα ή δεν στέκουν. Δεν είναι σοβαρό αντεπιχείρημα το ότι "το λες γιατί έχεις προηγούμενα". Καλά κάνει και έχει και προηγούμενα και επόμενα. Οι απόψεις του , στέκουν; Αυτό μετράει.

Εσύ τι λες; Στέκουν;
Πως αισθάνεσαι αν σου πω ότι νομίζω πως μιλάω πάλι στον Plannet;
Ποιός πιστεύεις φταίει γι'αυτό;

Δεν σε καταλαβα. Θες να με βοηθησεις;

donzouan
Απών/απούσα

παιδια κουραστηκα...

orck
Απών/απούσα

Πετρο το γεγονος οτι δυο ολοκληρα φορουμ σου λενε οτι εχεις προβλημα σοβαρο δεν σε ανησυχει καθολου; (οι μονοι που διαφωνουν σε αυτο ειναι οι πολλαπλοι λογαριασμοι που εχεις ανοιξει και στα δυο φορουμ)

Μηπως ηρθε η ωρα να αρχισεις να σκεφτεσαι το ενδεχομενο να εχουμε δικιο ΟΛΟΙ εμεις;

Οτι και να λες κανεις την καλυτερη διαφημιση στο Cyclist και με το δικιο σου, ειναι οι καλυτεροι (αυτο ειναι η προσωπικη γνωμη του Παναγιωτη-orck). Θα εισηγηθω στον Taxcu να σου κανει προτομη σου στην εισοδο των καταστηματων.

logon
Εικόνα logon
Απών/απούσα

chrisRC wrote:
aiolos wrote:

chrisRC wrote:
....το δίκιο και το άδικο δεν είναι θέμα πλειοψηφίας.
Θέμα πλειοψηφίας είναι η επιβολή του άδικου πάνω στο δίκαιο (και το αντίστροφο, ενίοτε).

Και ακόμα (και όποιος θέλει ας το καταλάβει) οι απόψεις ή στέκουν με επιχειρήματα ή δεν στέκουν. Δεν είναι σοβαρό αντεπιχείρημα το ότι "το λες γιατί έχεις προηγούμενα". Καλά κάνει και έχει και προηγούμενα και επόμενα. Οι απόψεις του , στέκουν; Αυτό μετράει.

Εσύ τι λες; Στέκουν;
Πως αισθάνεσαι αν σου πω ότι νομίζω πως μιλάω πάλι στον Plannet;
Ποιός πιστεύεις φταίει γι'αυτό;

Δεν σε καταλαβα. Θες να με βοηθησεις;


Το θέμα λοιπόν είναι και παρα-είναι ο λόγος για τον οποίο γράφει κάποιος. Πολύ απλά γιατί αυτά που λέει μπορεί να τα λέει μόνο και μόνο για λόγους αντεκδίκησης και εμπάθειας παραβλέποτας την αλήθεια. Μάλιστα να φτάνει σε σημείο να ανοίγει πολλούς λογαριασμούς με αποτέλεσμα να μην ξέρεις με ποιόν μιλάς και να αυτο-υποστηρίζει την άποψή του, γεγονός που ενισχύει τον όποιο ψευδή ισχυρισμό του. Γιατί κάποιος που έχει (ή πιστεύει ότι έχει)δίκιο δεν έχει ανάγκη να το κάνει αυτό.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός τώρα.

chrisRC
Εικόνα chrisRC
Απών/απούσα

aiolos wrote:
chrisRC wrote:
aiolos wrote:

chrisRC wrote:
....το δίκιο και το άδικο δεν είναι θέμα πλειοψηφίας.
Θέμα πλειοψηφίας είναι η επιβολή του άδικου πάνω στο δίκαιο (και το αντίστροφο, ενίοτε).

Και ακόμα (και όποιος θέλει ας το καταλάβει) οι απόψεις ή στέκουν με επιχειρήματα ή δεν στέκουν. Δεν είναι σοβαρό αντεπιχείρημα το ότι "το λες γιατί έχεις προηγούμενα". Καλά κάνει και έχει και προηγούμενα και επόμενα. Οι απόψεις του , στέκουν; Αυτό μετράει.

Εσύ τι λες; Στέκουν;
Πως αισθάνεσαι αν σου πω ότι νομίζω πως μιλάω πάλι στον Plannet;
Ποιός πιστεύεις φταίει γι'αυτό;

Δεν σε καταλαβα. Θες να με βοηθησεις;


Το θέμα λοιπόν είναι και παρα-είναι ο λόγος για τον οποίο γράφει κάποιος. Πολύ απλά γιατί αυτά που λέει μπορεί να τα λέει μόνο και μόνο για λόγους αντεκδίκησης και εμπάθειας παραβλέποτας την αλήθεια. Μάλιστα να φτάνει σε σημείο να ανοίγει πολλούς λογαριασμούς με αποτέλεσμα να μην ξέρεις με ποιόν μιλάς και να αυτο-υποστηρίζει την άποψή του, γεγονός που ενισχύει τον όποιο ψευδή ισχυρισμό του. Γιατί κάποιος που έχει (ή πιστεύει ότι έχει)δίκιο δεν έχει ανάγκη να το κάνει αυτό.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός τώρα.

Δεν συμφωνώ. Δηλαδή εσύ, αν τη δεις αλλιώς και θες να με εκδικηθείς, τι μπορείς να μου κάνεις; Τίποτα.
Γιατί; Διότι αν πεις κάτι αρνητικό για μένα, αυτό δεν θα στέκει.

Δηλαδή, αν εγώ είμαι αριστερός, δεν μπορώ να πω τίποτα για τον Καρατζαφυρερ επειδή θα το κάνω από εμπάθεια; Ή μήπως θα έχει σημασία αν αυτά για τα οποία θα τον κατηγορήσω θα στέκουν ή όχι; Το τραβάω στα άκρα για να καταλάβεις τη λογική του επιχειρήματος.

Τώρα τα περί λογαριασμών , όντως δείχνουν ένα παιχνίδι του τύπου "να δούμε ποιος είναι πιο έξυπνος" και κατά τη γνώμη μου είναι χάσιμο χρόνου και χαζομάρα, αλλά επαναλαμβάνω ούτε αναιρούν (ούτε επιβεβαιώνουν φυσικά) οποιονδήποτε ισχυρισμό. Στην περίπτωση αυτή κολλάει το εξής : "Αν αντιδικείς με ένα βλάκα, να αναρωτιέσαι μήπως και αυτός κάνει το ίδιο."

(ελπίζω να μην εννοούσες με το παραπάνω σχόλιο ότι είμαι ο πλάνετ με άλλο λογαριασμό, γιατί θα με απογοητεύσεις)

Kwstis34
Εικόνα Kwstis34
Απών/απούσα

orck wrote:
Θα εισηγηθω στον Taxcu να σου κανει προτομη σου στην εισοδο των καταστηματων.

Χαχαχα...δε χρειάζεται να το κάνεις αυτο orck!
Δεν υπάρχει παρά μια κ μόνη λογική εξήγηση...Ο Planet στην πραγματικότητα είναι ο ίδιος ο Taxcu, ο οποίος κάνει διαφήμιση στο ίδιο του το site!!!

logon
Εικόνα logon
Απών/απούσα

chrisRC wrote:
Δεν συμφωνώ. Δηλαδή εσύ, αν τη δεις αλλιώς και θες να με εκδικηθείς, τι μπορείς να μου κάνεις; Τίποτα.
Γιατί; Διότι αν πεις κάτι αρνητικό για μένα, αυτό δεν θα στέκει.

Δηλαδή, αν εγώ είμαι αριστερός, δεν μπορώ να πω τίποτα για τον Καρατζαφυρερ επειδή θα το κάνω από εμπάθεια; Ή μήπως θα έχει σημασία αν αυτά για τα οποία θα τον κατηγορήσω θα στέκουν ή όχι; Το τραβάω στα άκρα για να καταλάβεις τη λογική του επιχειρήματος.

Τώρα τα περί λογαριασμών , όντως δείχνουν ένα παιχνίδι του τύπου "να δούμε ποιος είναι πιο έξυπνος" και κατά τη γνώμη μου είναι χάσιμο χρόνου και χαζομάρα, αλλά επαναλαμβάνω ούτε αναιρούν (ούτε επιβεβαιώνουν φυσικά) οποιονδήποτε ισχυρισμό. Στην περίπτωση αυτή κολλάει το εξής : "Αν αντιδικείς με ένα βλάκα, να αναρωτιέσαι μήπως και αυτός κάνει το ίδιο."

(ελπίζω να μην εννοούσες με το παραπάνω σχόλιο ότι είμαι ο πλάνετ με άλλο λογαριασμό, γιατί θα με απογοητεύσεις)


Mιλάς με παραδείγματα που η αλήθεια είναι γνωστή. Σε θέματα όμως που δεν είναι ευρέως γνωστά, πολλοί μπορούν να αποκτήσουν λάθος ή τουλαχιστον όχι σφαιρική εντύπωση. Είναι πολύ εύκολο. Τώρα στα περί διπλών λογαριασμών δεν έχω παρά να συμφωνήσω. Δεν με αφορά άλλωστε μιας και έχω έναν σε δύο φόρουμ αν δεις και το εικονίδιο στο nickname μου. Δεν αναρωτιέμαι οπότε για τίποτε. Είμαι σίγουρος.

Τέλος σε ότι αφορά την ταύτισή σου με τον plannet οφείλω να ομολογήσω ότι μου πέρασε από το μυαλό αλλά το εξέφρασα απλώς ευγενικά με ένα τράβηγμα στα άκρα για να καταλάβεις τη λογική του επιχειρήματος.

Πραγματικά λυπάμαι για την κατάχρηση του χώρου από μέρους μου και ζητώ συγνώμη από τους διαχειριστές. Δεν θα επαναληφθεί.

kounoupis
Απών/απούσα

Αν θες μπορεις να ξαναγραφτεις με αλλο e-mail και nickname και να τους την λες πιο κοσμια(συμφωνα με τον δικο τους κωδικα δεοντολογιας)

marlene
Εικόνα marlene
Απών/απούσα

orck wrote:
Πετρο το γεγονος οτι δυο ολοκληρα φορουμ σου λενε οτι εχεις προβλημα σοβαρο δεν σε ανησυχει καθολου; (οι μονοι που διαφωνουν σε αυτο ειναι οι πολλαπλοι λογαριασμοι που εχεις ανοιξει και στα δυο φορουμ)

Μηπως ηρθε η ωρα να αρχισεις να σκεφτεσαι το ενδεχομενο να εχουμε δικιο ΟΛΟΙ εμεις;

Οτι και να λες κανεις την καλυτερη διαφημιση στο Cyclist και με το δικιο σου, ειναι οι καλυτεροι (αυτο ειναι η προσωπικη γνωμη του Παναγιωτη-orck). Θα εισηγηθω στον Taxcu να σου κανει προτομη σου στην εισοδο των καταστηματων.

Αλλά στο δικό μας δεν έρχεται.. ( οπότε εμείς τουλάχιστον γλυτώσαμε )

Topic locked
contact