single speed/fixed (ποσοι ειμαστε)

11 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

Διαβαζοντας συνεχεια παρομοια θεματα για μονοταχυτα-φιξακια κτλ μου δημιουργηθηκε αυτη η απορια. Ποσοι ειμαστε πιστοι στην μια σχεση μας και εχουμε μονοταχυτο ποδηλατο. Καλο θα ειναι και διπλα να βαλουμε εαν προτιμουμε single ή fixed.

ξεκιναω εγω

1.kktsol - 46x17 - single (γιατι οποτε το εχω γυρισει σε fixed εχω πεσει)

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
Vasscott
Εικόνα Vasscott
Απών/απούσα

...ή ανά ποδήλατο???
χαχαχα

Αντε να σε υποστηρίξω κι εγώ στο θέμα που άνοιξες αν και δε νομίζω ότι θα έχει επιτυχία η κοινή κατηγοριοποίηση των δύο τύπων.
(Συγνώμη, δεν χρειάζεται να ανοίξει κουβέντα πάνω σε αυτό)

2. Vasscott:
46x18 ή/και 42x16 single 700c
42x20 single rigid MTB(26")-Fun Bike

kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

Ανα ατομο

1.kktsol - 46x17 - single (γιατι οποτε το εχω γυρισει σε fixed εχω πεσει)
2.Vasscott - 46x17 ή/και 42x16 single 700c / 42x20 single MTB(26")-Fun Bike

Thessalos
Εικόνα Thessalos
Απών/απούσα

thessalos - 46X16 fixed 700c

As32
Εικόνα As32
Απών/απούσα

Εχω και εγω ενα με 44χ16 για καθε μερα στη δουλεια.

Morfeas
Απών/απούσα
kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

ενταξει δεν χρειαζεται και φωτο. Παντως κατι τετοια ποδηλατα μου αρεσουν πολυ. Μου θυμιζουν ενα παρομοιο που ειχα στην Ιταλια δεκα χρονια πριν σε μπεζ (colore avorio με δερματινα grips και σελλα).

karmacoma
Εικόνα karmacoma
Απών/απούσα

σχέση 47*16
fixed

DemisB.
Εικόνα DemisB.
Απών/απούσα

fixed για διαδρομή απο σπίτι στην δουλειά και για βόλτα, masi bike σχεση 48Χ15

Wicca
Απών/απούσα

Ο δίσκος και το γρανάζι που έχει πάνω το κάθε ποδήλατο, τι σημασία έχει και την αναφέρετε και δεν λέτε απλά τι ποδήλατο έχετε;
Αν είναι μονοτάχυτο ή fixed κάποιο συνδυασμό μεταξύ δίσκου και γραναζιού θα έχει έτσι και αλλιώς. Αλλά δεν είναι αυτό που προκαλεί κάποιο ενδιαφέρον και δεν ξεκίνησε το θέμα για να αναφέρετε κάτι τέτοιο φαντάζομαι, αλλά για να πείτε και καμιά εντύπωση από αυτά τα ποδήλατα.

Σόρρυ δηλαδή που επεμβαίνω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ποιο το νόημα της συζήτησης μέχρι στιγμής..

kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

My dear wicca. Οπως ειδες παραπανω σε κανενα απο αυτους που εχουν μονοταχυτο δεν τους εκανε εντυπωση το οτι γραφουμε και την σχεση. Για να ρωτας δεν εχεις μονοταχυτο. Ειναι απλο σε ενα μονοταχυτο δεν εχεις να πεις τιποτα αλλο (ουτε τι ντεραγιε φορας, ουτε εαν προτιμας campa ή shimano κτλ)
και (off the record αυτο) οσο πιο βαρια ειναι η σχεση τοσο πιο respect ο αναβατης

Προς το παρον δεν εχει κανενα νοημα εκτος απο το να δουμε ποσοι μετακινουμαστε με μονοταχυτο και ποσοι απο εμας ειναι με fixed ή με ελευθερο. nothing more, nothing less.