τσάντες vaude

10 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

καλησπέρα σας...ρίχνω την ερώτηση και αν κάποιος με φωτίσει θα τον ευγνωμονώ...γιατί εμένα δεν μου κόβει να κάνω τίποτα...
δυο τσαντούλες vaude που είναι για εμπρός εγώ τις έχω πίσω στη σχαρίτσα της Ροζαλίας...αλλά είναι τόσο δύσκαμπτες που έχω αγανακτήσει...ειδικά χτες...τι να σας πω...το άνοιξε κλείσε τους είναι ένα ζήτημα...

ΠΩΣ μαλακώνουν τέτοιες τσάντες;;;

ιδού το είδος!

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
κωστάνζα
Εικόνα κωστάνζα
Απών/απούσα

Καλή Βασιλική Βαλανδιά,

μήπως σκλήρωσαν τα μαλακτικά των άνοιγε-κλείσε; Ένας φίλος μας είπε πολύ απλή συνταγή,
θα του πάρω τηλέφωνο να τον ερωτήσω.

Σας εύχομαι κάθε καλό

Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

σ' ευχαριστώ Κωστάνζα!

κωστάνζα
Εικόνα κωστάνζα
Απών/απούσα

Βασιλική μου Βαλανδιά,

βρήκα το εξής:

https://www.rosebikes.de/artikel/vaude-qmr-hook-20-with-handle/aid:26577...

εάν σου λύνει το πρόβλημά σου, θα το παραγγείλω και θα σου το στείλω.
Κατά πρώτην όψη, φαίνεται το ίδιο, έτσι δεν είναι;
Τα θες;

Γράψε μου πμ με τη διεύθυνσή σου, και σε λίγες ημέρες θα τα λάβεις.

Σας εύχομαι κάθε καλό

Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

Κωστάνζα μου καλή, σ' ευχαριστώ αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημά μου...είναι το υλικό της τσάντας που είναι πολύ σκληρό, όχι τα κλιπς. Σ' ευχαριστώ, ήδη φίλος μου πρότεινε λάδι σιλικόνης που θα δοκιμάσω... σ' ευχαριστώ πολύ πολύ! πάντα πρόθυμη να μας βοηθήσεις!!!

i.alli.ellatha
Εικόνα i.alli.ellatha
Απών/απούσα

α) δεν μαλακώνουν εκτός αν τις καταστρέψεις...
β) γιατί να μαλακώσουν; Εδώ λέμε πώς να είναι σκληρές για να αντέχουν. Και κρατάνε και σχήμα. Τι σε ενοχλεί;

Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

στο να ρολλάρω το χείλος τους, να τις κλείσω, οι κινήσεις είναι άγριες, αν είναι μισογεμάτες έχω δυσκολία να ρολλάρω το κενό και να πιάσω τα πλαινά και το εμπρός κούμπωμα

lyhadj
Εικόνα lyhadj
Απών/απούσα

Δυστυχώς οι vaude κλεινουν με τα κλιπς στα πλάγια της τσάντας και όχι όπως της ortlieb από πάνω της κουμπωμένα (τα κλιπς) μεταξύ τους ή με τη βοήθεια ενός ιμάντα. ορτ ορτ2
ώστε να μπορεί να διπλώνει πιο χαλαρά και να μη χρειάζεται να το φτάσεις σε ορισμένο σφίξιμο.
Κάποιοι που είχαν αντίστοιχο προβλημα με τα vaude αλλά και με ένα μοντέλο αντιστοιχου κλεισίματος της ortlieb, έκαναν πατεντούλα με την οποία τα κλιπς μπορούν και δένουν απο πάνω μεταξύ τους οπότε δεν χρειάζεται να πασχίζεις να τα φέρεις στά πλάγια που δεν φτάνουν.. Επίσης. δες μήπως τα τυλίγεις ανάποδα, δηλ δεξιόστροφα αντί για αριστερόστροφα πχ..

κωστάνζα
Εικόνα κωστάνζα
Απών/απούσα

και δεν μου προκάλεσαν πρόβλημα...

Σας εύχομαι κάθε καλό

Royal Oak
Εικόνα Royal Oak
Απών/απούσα

θα βρω το κουμπί τους! είναι καινούργιες και "μου παίρνουν τον αέρα" οι ατίθασες...μερσί!