Βόλτες στην Καλλιθέα

265 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
Zpower
Απών/απούσα

Συνέλευση ΠΟΔΗΛΑΤισσΕΣ-ΝΟΤΙΑ

Πότε:
Πέμπτη, 09/09/2010 - 20:00
Που:
πλατεία Ν. Σμύρνης, στον οβελίσκο

κοιτα να δεις καποτε το 80 λεγαμε ...παλουκι
τωρα λεγετε οβελισκος
μετα απο ? χρονια θα λενε ..οβελιξ

ελένη
Απών/απούσα

Εγινε παιδιά μέσα. Ισως κάνουμε και καμμιά βολτίτσα μετα αν έχετε διαθεση προς ΓΛΥφάδα.

Γλυφάδα! Γλυφάδα!!! Γκολφ! γκολφ!!!

και τώρα που ηρέμησε ο bob ο σφουγκαράκης μέσα μου μπορώ να σας ειδοποιήσω αγαπητοί και φίλτατοι συνοδηπόροι ότι την Παρασκευή ειπαν στο χαζοκούτι ότι θα ρίξει καρέκλες και κουβάδες.

Μπορούμε ισως να κάνουμε αγώνες για το ποιος θα φάει τα μουτρα του πρώτος!!

RoadRash
Απών/απούσα

zpower:

Σύντροχε ενθουσιώδη bob, φυσικά θα έχει και βόλτα μετά τη συνέλευση! Το χαζοκούτι κλείσ'το, το meteo για την ώρα δίνει ξαστεριά για Παρασκευή και βροχές από Σάββατο βράδυ, αλλά μακάρι να ρίχνει καρέκλες... Ανεβαίνει η απόλαυση, χεχε

Άρα σταθμός Ταύρου, Πέμπτη 19:30 (και οι αργοπορημένοι πλατεία Ν.Σμύρνης στις 20:00)

ελένη
Απών/απούσα

Συντροχος?? Απίθανο!

Orfeus
Απών/απούσα

Σημερα κατεβηκα μια βολτα μεχρι την Οστρια...Ρε παιδια πολλοι με in line roller!Για αυριο θα ερχομουν αλλα 20.30 εχω να μυησω κοσμο στο ποδηλατο!

RoadRash
Απών/απούσα

Orfeus πώς πήγε η μύηση, μεταφέρθηκε το μικρόβιο?

Για σήμερα θέλω απλά να πω... η εκδίκηση άργησε μια μέρα!
Όσοι χτες προτιμήσατε το σουβλάκι του Ζάχου στη Γλυφάδα από αυτό της Βάρκιζας, σήμερα θα λύσετε τις απορίες σας για το ποιό είναι πιο εύγευστο...

Σταθμός Ταύρου, 21.15, για να ακολουθήσουμε τη βόλτα του freeday

Θα λιώσετε...
(οκ σοβαρά τώρα, για να μην τρομάξει και κανείς που το σκέφτεται ακόμα, άαααντε να είναι 10 χιλιομετράκια παραπάνω σε σχέση με την τελευταία Παρασκευή)

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

Οσοι από καλλιθέα θέλουν να πάμε παρέα μαζί και οι EL PASSO,έχουμε σημείο συνάντησεις στον σταθμό τάυρου στις 21:15.προόρισμος φυσικά θησείο-FREEDAY

RoadRash
Απών/απούσα

Συντονισμός...

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

RoadRash wrote:
Συντονισμός...

Zpower
Απών/απούσα

ο επομενος Ζαχος ειναι στην Σαρωνιδα ...οποτε προπονηση παιδες

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

Άυριο δευτέρα θέλετε να συναντηθούμε στον σταθμό του ταύρου στις 20και30 και να κανονίσουμε παραλιακή,πειραιά ή...?το EL PASSO τι λεεί?Πώς αλλιώς θα φτάσουμε στο ΖΑΧΟ σαρωνίδαςνα δούμε την διαφορά από των ΖΑΧΟ γλυφάδας?

RoadRash
Απών/απούσα

Zpower wrote:
ο επομενος Ζαχος ειναι στην Σαρωνιδα ...οποτε προπονηση παιδες

Ομολογώ ότι δεν το γνώριζα, χρησιμότατη πληροφορία και θα χρησιμοποιηθεί εναντίον σας... Ακόμα και η Ελένη συμφώνησε προχτές ότι στη Βάρκιζα το σουβλάκι είχε καλύτερη γεύση, σκέψου πόσο νόστιμο θα είναι εκεί!!!

misail, λογικά μέσα (ε μην αναγκαστείς και να τρέχεις μόνος, κρίμα δεν είναι?)

p.s: Όσο για σήμερα(lunchstreetparty), sorry αλλά ξύπνησα στις 6 (απόγευμα)...

vagosxxxl
Εικόνα vagosxxxl
Απών/απούσα

Αύριο Τρίτη κλασική βόλτα στο γνωστό σημείο σταθμό του Ταύρου
ώρα συνάντησης 9:30
Όση πιστη "προσελφετε"...

ελένη
Απών/απούσα

Kαλά μιλάμε ότι είμαστε πολύ ιδεαλιστές με ευγενή κίνητρα και ακόμα πιο φιλόδοξους στόχους..
Ρε σεις εκτός απο χοιρινό δεν σας εmπνέει τίποτα αλλο?

5 ευρω στοιχημα ότι το σουβλάκι στη Σαρωνίδα είναι το πιο άπαιχτο της παραλιακής!!

Μichell et Michell (misail + RoadRash) χρειαζεται αρκετη προθέρμανση η Σαρωνις.
Προτείνω τραμ μέχρι Βούλα και μετά ποδηλατάδα!..

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

Πρόσεχε τι γράφεις ελένη γιατί ο RoadRash τα παίρνει στα σοβαρά!!!

RoadRash
Απών/απούσα

ελένη wrote:
Kαλά μιλάμε ότι είμαστε πολύ ιδεαλιστές με ευγενή κίνητρα και ακόμα πιο φιλόδοξους στόχους..
Ρε σεις εκτός απο χοιρινό δεν σας εmπνέει τίποτα αλλο?

Χαχαχ, αμέ! Το κοτόπουλο :Ρ
Ρε είναι το καλύτερο κίνητρο, χτες από Πειραιά βρεθήκαμε με τη μία Γκάζι, για να διασταυρώσουμε μια πληροφορία για σουβλατζίδικο... Πάντα πιάνει! :Ρ

ελένη wrote:
5 ευρω στοιχημα ότι το σουβλάκι στη Σαρωνίδα είναι το πιο άπαιχτο της παραλιακής!!
Και 5 και 15, πληρώνω όσο όσο να μας δω όλους μαζί σε τέτοιες βόλτες ;)

Αυτό για το τραμ δεν πιστεύω να το εννοείς για σήμερα ε? Χρήση τραμ επιτρέπεται μόνο για μακρινούς προορισμούς :Ρ

υ.γ. Και που λες, ξέρω μια κρεπερί στο Πέραμα...

ελένη
Απών/απούσα

Παιδιά ερχομαι.. Ειστε για Ρέντη?

vagosxxxl
Εικόνα vagosxxxl
Απών/απούσα

ελένη wrote:
Παιδιά ερχομαι.. Ειστε για Ρέντη?

Εγώ δεν μιλάω για σουβλάκι γιατί αν βασιστώ πάνω σου νηστικός θα μείνω

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

Δες π.μ

RoadRash
Απών/απούσα

Η λιγότερο κουνημένη,
Σελήνη 6 Ημερών Πάνω Από Πειραιά, (από εδώ)

Α, χρωστάω και μια ακόμα απο την προηγούμενη εβδομάδα, το
Critical Mass Rainbow

Βόλτα από όλα τα λιμάνια του Πειραιά (for the record: οι μικρές βάρκες κουνιόντουσαν λίγο, οι μεγάλες όχι :Ρ), παντιλίκια στο ΣΕΦ και μπυρίτσα ψηλά-ψηλά στα Πετράλωνα. Αυτά χάσατε απόψε :)

Zpower
Απών/απούσα

σημερα αργα απογευμα η βραδακι για καφε στο ΘΗΣΕΙΟ κανεις ?

αφηστε μηνυμα ,, ευχαριστω

RoadRash
Απών/απούσα

Λίγο δύσκολο για μένα, παίζουν κάτι εκκρεμότητες σήμερα κι αύριο, από Παρασκευή ξανά βόλτα :)

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

Μόλις γύρισα και εγώ από παραλιακή...

Lana
Εικόνα Lana
Απών/απούσα

σααααααααας !! ειμαι κι εγω Καλλιθεατισα και πολυ χαιρομαι που βλεπω ολα αυτα τα ορεξατα ποστς!! περιμενω ναμου πειτε για την επομενη βολτιτσα αν κανονιζετε κατι !! εγω θα αρχισω να σας βομβαρδιζω με ιδεες οταν τελειωσει η εξεταστικη μου !!

Orfeus
Απών/απούσα

Καλως ηρθες στην παρεα!
Για Παρασκευη αυριο ποιοι ειναι μεσαγια το freeday?Προσυγκεντρωση σταθμό Ταυρου στις 9.15?

ελένη
Απών/απούσα

Καλώς ήρθες Lana. Και σενα Orfeus σε χάσαμε.
Καλή τυχη σε παντός ειδους εξετάσεις και εξεταστικές..

Ελ Πασο,
Δυστυχώς με το κρυωμα που αρπαξα δεν θα σας δω την Παρασκευή
αλλά σαρώστε και κανα χιλιόμετρο για μένα παιδιά..
με ή χωρίς σουβλάκι..

Orfeus
Απών/απούσα

Διαβασματα οπως καλα καταλαβες...Εχω χασει 2 Παρασκευες...
Περαστικα Ελένη!

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

Μη γράφεις τίποτα στο forum θα μας "κολήσεις" όλους και δεν θα μείνη κανείς για το FREEDAY!!!Περαστηκά και από μένα.EL PASSO θα τα πούμε αύριο.

RoadRash
Απών/απούσα

Γειάααα σοουυυυ και 'σένα Lana, welcome! Επόμενη βολτίτσα, αύριο φυσικά, όπως πρότεινε ο Orfeus :)
Βρισκόμαστε Ταύρο και πάμε μαζί Θησείο και freeday (μη ρωτήσεις που θα καταλήξει το freeday, άγνωστο για την ώρα :Ρ)
Αφήστε τα βιβλία και πιάστε τα τιμόνια!

Το σαββατοκύριακο είναι επίσης γεμάτο από ποδηλατικές εκδηλώσεις (μαθήματα ισορροπίας στη Ν.Σμύρνη, Bike n Run @Τεχνόπολις, εκδηλώσεις στο κέντρο, -ποδήλατα στο Μετρό, γκουχ-γκουχ...-, βόλτα την Κυριακή και σίγουρα ξεχνάω κι άλλα), αλλά δεν ξέρω ακόμα ποιοί θα πάνε που. Η κυριακάτικη βόλτα από Ν.Σμύρνη είναι η πιο πιθανή για εμένα. Θα το κουβεντιάσουμε και αύριο από κοντά.

Παιδιά, να δείτε που η Ελένη βγαίνει για τίποτα βραδυνές μυστικές προπονήσεις, γι αυτό και κρύωσε. Θα μας το παίζει 10 μέρες κρεβατωμένη, ενώ στην πραγματικότητα θα ανεβοκατεβαίνει ανηφόρες και θα ψάχνει για νέο ποδήλατο. Ε και μετά ποιός την φτάνει... :Ρ
Περαστικά κοπελιά :)

ελένη wrote:
αλλά σαρώστε και κανα χιλιόμετρο για μένα παιδιά..
με ή χωρίς σουβλάκι..
misail, άμα δε βρούμε άνθρωπο να συνοδεύσουμε σπίτι του, ορίστε η αφορμή για after βόλτα...

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

..θα ξεμείνει στο freeday για να κάνουμε την after βόλτα RoadRash..Lana Ετοιμάσου για πολλές βόλτες!

contact