Βόλτες στην Καλλιθέα

265 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
vagosxxxl
Εικόνα vagosxxxl
Απών/απούσα

"κλαλοσιρθες" lana και orfeus
περαστικά ελένη και μην ξανακούσω el πάσο...
όσο για το ποδήλατο Rash "ερχετε" με γραμμένο το όνομα τις πάνω

Orfeus
Απών/απούσα

αυριο πιθανοτατα να εχω μαζι 2 φιλες ψιλονεες στο άθλημα και ολιγον φοβισμενες.
Ξέρουμε προορισμο διαδρομη για να τις καθησυχασω?

RoadRash
Απών/απούσα

Ρίξε μια ματιά στο facebook, μέχρι Δουκίσσης Πλακεντίας και πίσω λογικά, ίσως βγει μόνο 30χλμ (θα ακολουθήσουμε το δρομολόγιο του μετρό, με μια μικρή στάση στους σταθμούς, είτε για σύντομη ενημέρωση του κόσμου, είτε για... δυναμικότερη ποδηλατική επίσκεψη -απο λίγα άτομα ε, δε θα γίνει της κακομοίρας- με αφορμή την αυριανή μέρα που θα αφήνουν και επισήμως ποδήλατα στους συρμούς -για ένα 24ωρο, μη χαίρεστε-)

Να τις καθυσηχάσεις τις φίλες,

  • Λόγος να φοβάσαι σε τέτοια βόλτα είναι μόνο η... αγοραφοβία Σε ομάδα 1000 ατόμων, σπάνιο να κινδυνέψεις.
  • Η διαδρομή, αν ακολουθήσει ακριβώς τη γραμμή του μετρό και στο γυρισμό, είναι ισιάδι, μια μικρή σταθερή κλίση πες, δε νομίζω να το καταλαβαίνεις καν.
  • Λόγω της σημερινής ιδιαιτερότητας με τις επισκέψεις στους σταθμούς, υποθέτω οι στάσεις θα είναι πιο συχνές.
  • Αν θέλουν μπορούν να πάνε με τον κόσμο που θα κατέβει σε κάποιο σταθμό. Σαν εμπειρία προβλέπω να είναι μοναδική, για αρκετό καιρό ακόμα...
  • Τα 30χλμ που υπολογίζω να βγει η βόλτα, και με την ταχύτητα του freeday (ακόμα και κάτω από 10χλμ/ω μέση), δεν κουράζουν ούτε αρχάριους συνήθως. Εξαιρείται ο πόνος στον κ..ο, αυτό δεν το γλυτώνουν ούτε πιο έμπειροι μερικές φορές
  • Πιθανολογώ ότι η διαδρομή θα έχει μέρη που μπορείς να αράξεις και να περιμένεις τη βόλτα στην επιστροφή (αρκεί να έχεις κάποιο τηλέφωνο να σιγουρέψεις το ακριβές δρομολόγιο).

Ααααν παρόλα αυτά συνεχίζουν να μην αισθάνονται σίγουρες, κανονίζουμε όταν βρεθούμε σχέδιο εγκατάλειψης (π.χ. να υπάρχει ένας αριθμός ατόμων που θα ακολουθήσουν αν κάποιοι κουραστούν, ώστε να γίνει ομάδα 5-6 ποδηλατών που θα γυρίσουν μέχρι Καλλιθέα -και αφού βάλουμε για ύπνο τους κουρασμένους, γυρνάμε στο freeday -).

Το support στους αρχάριους είναι από τους βασικούς λόγους της βόλτας έτσι κι αλλιώς

vaggo, δηλαδή και βρήκε ποδήλατο, και θα της κάνεις και αερογραφία?

vagosxxxl
Εικόνα vagosxxxl
Απών/απούσα

Ελπιζο να τις αρέσει
A.. μην το ξεχάσω για την ιστορία είναι ideal

Orfeus
Απών/απούσα

Δυστυχως παιδια αποψε δε θα ερθω.θα αραξω σπιτι για διαβασμα σημερα για να βγω αυριο,που κανονιζεται εξοδος με συναδελφους παλιους.Οποτε ανανεωνω το ραντεβου μας για επομενη Παρασκευη ή Κυριακη για να ξελαμπικαρω λιγο.
ΥΓ:Για την ιστορια τα πιτσιρικια φοβουνται το ρυθμο της βολτας
(μην ειναι υπερβολικα γρηγορος-αχ και να ξεραν-) και το οτι μην γινονται βλακειες και πεσει κανεις πανω τους.(στον καιρο μου τα γδαρσιματα,ηταν παρασημα)

vagosxxxl
Εικόνα vagosxxxl
Απών/απούσα

Αύριο τρίτη η κλασική "ποδιλατοβολτα" με την μονη διαφορα να ξεκινήσουμε κατά τις 8:30
σημείο συνάντησης σταθμό του ταύρου
όση πιστη προσέλθετε

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

+1...

vagosxxxl
Εικόνα vagosxxxl
Απών/απούσα

άκυρο γιατί έφαγα πακέτο
να με "σιχορατε" "σιντροχι"

RoadRash
Απών/απούσα

Θα πάει κανείς Σύνταγμα το απόγευμα??

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

Όσοι έχουν ποδήλατα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RoadRash
Απών/απούσα

Χαχαχ

Παίζει προσυγκέντρωση στη Ν.Σμύρνη, εκεί που ήταν και η συνέλευση, να βρεθούμε κατά τις 5 και να πάμε? (5.20 θα μαζευτούν εκεί για να φύγουν μετά απο κανένα 20λεπτο).

[Ή... ειδικά αν είμαστε οι 2 μας, να βρεθούμε κατά τις 4.30 για να πάμε να δούμε τι λένε τα εγκαίνια του προγράμματος του τραμ, που θα δίνει δωρεάν ποδήλατα? Στις 5 στο Φλοίσβο είναι αυτό, καθόμαστε λίγο, και μετά κάνουμε ένα σπριντ μέχρι Ν.Σμύρνη...]

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

Ωραία,4:30 Σπάρτης και Δημοσθένους?(Όσοι πιστή προσέλφετε)

RoadRash
Απών/απούσα

Χαίρομαι που διαλέγεις την πιο καμένη επιλογή, είμαι και ολίγον άυπνος, θα λιώσουμε ωραία

Οκ για μέρος και ώρα που είπες. Ααααν τυχόν διαβάζει κάποιος που θέλει παρέα για Σύνταγμα και δεν έχει όρεξη για Φλοίσβο, ας το πει γρήγορα ή ας έρθει στην προσυγκέντρωση (πλατεία Ν.Σμύρνης στο παλούκι, 5.20). Σι για.

Orfeus
Απών/απούσα

σημερα 9.15 σταθμο?

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

Εννοείτε!

RoadRash
Απών/απούσα

Ο καιρός στο κέντρο, βόρεια και στη Δροσιά. Ε πάρτε κανένα αδιάβροχο μαζί αν έχετε, ή/και καμια σακούλα για τα παπούτσια

Στο σταθμό του Ταύρου κατά 90% δε θα είμαι, θα είμαι από νωρίς κέντρο για καφεμπυροwhatever-βόλτα και δεν ξέρω πότε θα ξεμπερδέψω. Αν αργήσω φάτε, εεεε.. θα πάρω κανένα τηλ να μου δώσετε στίγμα :Ρ

υ.γ: Με μια δεύτερη σκέψη, με τόσο μικρή ταχύτητα που έχει η βόλτα, την παλεύεις και με απλή ομπρελίτσα...

vagosxxxl
Εικόνα vagosxxxl
Απών/απούσα

κάτι έμαθα για τα τρία γουρουνάκια στην κηφισιάς έγιναν Τέσσερα!! και με ποδήλατα

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

Τώρα που γίναν 4 δεν θα πλησιάσει και ο κακός ο λύκος!!!

RoadRash
Απών/απούσα

Χαχαχα. Να 'ναι καλά το παληκάρι στο φανάρι, που ζωντάνεψε την ελπίδα ότι θα βρούμε σουβλάκια στη 1 το βράδυ.

Όινκ-όινκ-όινκ

ελένη
Απών/απούσα

Το σκεφτομαι παιδιά..

Zpower
Απών/απούσα

Κυριακατικη αλητεια σημερα (ιστορικο κεντρο,θησειο κλπ ).....εγω το ποδηλατο ... και η φωτο μου

το ελ πασσο κοιμαται ....

απογευμα θα εχει ΣΕΦ

vagosxxxl
Εικόνα vagosxxxl
Απών/απούσα

Τρίτη 9:00 στο σταθμό του ταύρου
καλή διάθεση απαραίτητη...

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

Εννοείτε καλή διάθεση!

vagosxxxl
Εικόνα vagosxxxl
Απών/απούσα

λες να βρέξει...

RoadRash
Απών/απούσα

5.5 ώρες για Γλυφάδα και πίσω. 5.5! Πεντέμιση!?! Οκ, αυτό πάει να γίνει το μεγάλο φαγοπότι, όχι βόλτα.
Ίσως να βάλουμε πετάλια σε κανένα παγκάκι την επόμενη φορά? Δεν ξέρω, δεν ξέρω τι θα γίνει με σας...

p.s:Lana (αν όντως είσαι εσύ δηλαδή) με γειά το πετάλι :Ρ
p.s2:Zpower σε έχουμε χάσει! :)

Φραπέ και διάβασμα τώρα ε? Damn

ελένη
Απών/απούσα

Καλά περασαν τόσες ώρες? Απιστευτο..
Το παγκακι με πετάλια ειναι πολύ καλη ιδεα!!!

Φαντασου πόσο θα κάνουμε αν πάμε Σαρωνίδα!
Θα γυρισουμε μ ασπρα μαλλιά..

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

Το παγκάκι στην γλυφάδα ήταν σούπερ αλλά το σουβλάκι "έφαγε"χ.......

Zpower
Απών/απούσα

παρασκευη βραδυ και το ΕΛ ΠΑΣΣΟ κοιμαται του καλου καιρου.......ραντεβου στο περπτερο στην πλατεια του ΘΗΣΕΙΟΥ 21+30 για φρεε ναιτ φεβερ ..οποιος μπορει ερχεται ,,μην ξεχνατε Κυριακη απογευμα πλατεια Ν Σμυρνης ...αντε λιγο ελειψα και το κανατε αμερικαν μπαρ .,,εχει και καλα κοψιδια στην Λειβαδια ..2 πεταλιες ειναι .

misail
Εικόνα misail
Απών/απούσα

πές τα πές τα,αμέρικαν μπάρ...!!!!μου φαίνετε θέλουμε λίγο "αέρα"!!!!!!!!!!!!!

Orfeus
Απών/απούσα

πολλες απουσιες μετρησαμε χθες...

contact