24K Gold Men's Racing Bike

8 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
grampa
Απών/απούσα

Κούρσα 24 καρατίων μπορεί να γίνει δική σου με μόλις 250.000 ευρώ! Δε γράφει κιλά αλλά εμένα "βαρύ" μου φαίνεται...

http://www.goldgenie.com/gold-racing-bike.php

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
rnd
Εικόνα rnd
Απών/απούσα

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

Λοιπόν, ΣΗΜΕΡΑ, 16/12/2014 η τιμή ενός κιλού Χρυσού είναι 31.750 €

Αν υποθέσουμε ότι φτιάχνουμε ένα ΟΛΟΧΡΥΣΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ, κούρσα, με κούφιους σωλήνες φυσικά, περί τα 10 κιλά σε βάρος, μιλάμε για 310.000 € κόστος υλικού. ΑΤΟΦΙΟ ΧΡΥΣΑΦΙ. ΜΑΛΑΜΑ. ΒΕΝΕΤΙΚΟ. Ή ΟΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ.

Οι από πάνω "κύριοι", παλιοκλέφτες, παλιομ@λ@κες, παλιογύφτοι, παλιοκ@ριόλιδες, παλιομπ!νέδες μιλούν για ΕΠΙΧΡΥΣΟ ποδήλατο. Δηλαδή μια ελάχιστη φλύδα, πάχους δεκάτων ή και εκατοστών του χιλιοστού (στη Αργυροχρυσοχοϊα υπάρχει η μονάδα μέτρησης πάχους diziem, δέκατο του χιλιοστού αν δεν κάνω λάθος), ως επικάλυψη καποιου πραγματικού ποδηλάτου.
Και αυτό το πουλούν £250,000 δηλαδή κάπου 315.000€ ......
.
.
.
.
αδυνατώ να βρω λέξεις για να εμπλουτίσω παραπάνω το σχόλιό μου...
Το αφήνω σε εσάς....
.
.
.
.
.
.
όποιος μου μιλήσει για κόστος εργατικών, για το επιχρύσωμα, θα τον πάω σε εργαστήριο αργυροχρυσοχοϊας και θα τον αφήσω να τον βαράνε οι τεχνίτες με σφυριά και καλέμια, για κανα 10ωρο, ...ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΕΡΩΡΙΣ ΤΟΥΣ.

Wicca
Απών/απούσα

Πες ταααα.. μας κλέβουν...

( καρακιτς το ποδήλατο btw).

rnd
Εικόνα rnd
Απών/απούσα

Εχω να πω ενα πραγμα πανω στα σχολια σας -> http://www.wired.com/2008/08/eight-people-bo/

horsey
Εικόνα horsey
Απών/απούσα

grampa wrote:
Κούρσα 24 καρατίων μπορεί να γίνει δική σου με μόλις 250.000 ευρώ! Δε γράφει κιλά αλλά εμένα "βαρύ" μου φαίνεται...

http://www.goldgenie.com/gold-racing-bike.php[/quote]

...και άσχημο και κιτσάτο και χωρίς λόγο ύπαρξης.

Εγώ έχω μια απορία, υπάρχει πραγματικά ή κάποιος μας δουλεύει;

Αν όντως υπάρχει τότε η ανθρώπινη ηλιθιότητα έχει ξεπεράσει κάθε σφαίρα φαντασίας, ακόμα και της πιο ζωηρής

i.alli.ellatha
Εικόνα i.alli.ellatha
Απών/απούσα

Το θέμα να μεταφερθεί από το "ρόδα τσάντα και κοπάνα" στο "βλέπε και κοπάνα τον" πάραυτα.

Racing κιόλας...
Τι ρέισινκ ρε κεφάλα, έτρεξες ποτέ σε κάναν αγώνα να δεις πόσο χρησιμεύει το χρυσάφι; :XD

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

i.alli.ellatha wrote:
Το θέμα να μεταφερθεί από το "ρόδα τσάντα και κοπάνα" στο "βλέπε και κοπάνα τον" πάραυτα.

Racing κιόλας...
Τι ρέισινκ ρε κεφάλα, έτρεξες ποτέ σε κάναν αγώνα να δεις πόσο χρησιμεύει το χρυσάφι; :XD

... πρόκειται προφανώς για κάτι διακοσμητικό.
Ειδικά αν δεις την επιφάνεις πέδησης στο στεφάνι... με γυαλιστερό-γυαλιστερό χρυσό..... μμμμ... μούρλια.... ότι πρέπει για να φρενάρεις...!!!
Διακοσμητικό είναι.
Ή μάλλον κάτι ογκώδες που κραυγάζει "ΕΙΜΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟΣ", ...το κρεμάς στον τοίχο και το μαθαίνουν όλοι....

Αλλά το συγκεκριμένο, σε εμένα τουλάχιστον, δεν φωνάζει "ΕΙΜΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟΣ".
Φωνάζει "είμαι άσχετος / κάφρος / δεν ξέρω τι μου γίνεται / δεν έχω ιδέα από τίποτα".
Επίσης φωνάζει "δεν έχω καθόλου γούστο, παρά μόνο χρήματα, που δεν ξέρω καν πως βγαίνουν ή αν φυτρώνουν στα δέντρα"
Τέλος φωνάζει "Είμαστε μια πανέξυπνη εταιρεία, που χρεώνει τα άντερά της για φύκια / φρου φορυ και μπούρδες, σε ανυποψίαστους γελοίους κακόγουστους πλούσιους".
.
.
.
.
.
.
ΝΑΙ, έχω θέμα με τέτοιες μπούρδες.... Χρονιάρες Μέρες....

contact