Σας είδα...

32 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
T4§©
Απών/απούσα

Σε είδα με ένα κόκκινο boommax 2009στην Κηφισίας τό απόγευμα.Σε είδα με ένα jeep χρυσαφί στην Κηφισσίας με ένα boomax 08 και ένα άλλο (δεν κατάφερα να δω) στη σχάρα.

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
SpyrosV
Εικόνα SpyrosV
Απών/απούσα

Βλέπω το μάτι σου γαρίδα...
Να κοιτάς τις ποδηλάτισσες κι όχι τις σωφερίνες!

T4§©
Απών/απούσα

Ε...ΘΑ ήταν και ποδηλάτισσα δεν τα είχε για ντεκόρ..!

horsey
Εικόνα horsey
Απών/απούσα

Ποδηλάτισσα και τζίπ , χμ , μάλλον διαβάζει πολλά περιοδικά, έχουν πολλές διαφημίσεις με τζιπάκια που κουβαλάνε ποδήλατα, είναι πολύ trendy.
Ο ανεξάρτητος/η που έχει κουραστεί απο την πόλη και έχει ανακαλύψει την φύση, οπότε παίρνει τα 3000 κυβίκα και κάνει την αντίδραση στο κατεστημένο.
Μήπως η σχάρα ήταν Thule?

T4§©
Απών/απούσα

horsey wrote:
Ποδηλάτισσα και τζίπ , χμ , μάλλον διαβάζει πολλά περιοδικά, έχουν πολλές διαφημίσεις με τζιπάκια που κουβαλάνε ποδήλατα, είναι πολύ trendy.
Ο ανεξάρτητος/η που έχει κουραστεί απο την πόλη και έχει ανακαλύψει την φύση, οπότε παίρνει τα 3000 κυβίκα και κάνει την αντίδραση στο κατεστημένο.
Μήπως η σχάρα ήταν Thule?

3000 κυβικα?????μόνο????μιλάμε για 4.7 ....

horsey
Εικόνα horsey
Απών/απούσα

Τελικά έχω μείνει πίσω.Ελα ρε, είναι από τα μοντέλα με προηγμένο σύστημα ψεκασμού που καταναλώνουν λιγότερο και απο παπί, μην είμαστε υπερβολικοί.

T4§©
Απών/απούσα

horsey wrote:
Τελικά έχω μείνει πίσω.Ελα ρε, είναι από τα μοντέλα με προηγμένο σύστημα ψεκασμού που καταναλώνουν λιγότερο και απο παπί, μην είμαστε υπερβολικοί.

Δεν τίθετε θέμα μόνο κατανάλωσης αλλά στύλ!

orck
Απών/απούσα

θαυμαζω αυτα τα θεματα με την κοινωνικη κριτικη
σαν τις κυριες το μεσημερι στην τηλεοραση κανετε
ευκολη κριτικη και τιποτε αλλο
παντα οι αυτοκινητιστες ειναι οι ΕΧΘΡΟΙ μας (σε εναν πολεμο που γινεται στα δικα σας μυαλα μονο)

horsey
Εικόνα horsey
Απών/απούσα

Ευχαριστούμε που θαυμάζεις τα θέματα με την κοινωνική κριτική.

Κάνουμε όντως σαν τις κυρίες στην τηλεόραση? Ενοχλούνται και αυτές απο ανίδεους οδηγούς που περνάνε με 80 χιλιόμετρα στα 20 εκατοστά από ποδηλάτες?Και σε δρόμους οι οποίοι χωράνε οριακά 2 αυτοκίνητα?Μια λάθος κίνηση αν είχα κάνει(και μου έχει τύχει πολλές φορές να γλιτώσω), για παράδειγμα,να αποφύγω λακούβα, ή να χάσω ελάχιστη ισορροπία, και θα ημουν κομμάτια.

Η εύκολη κριτική δεν πρέπει να υπάρχει? Οταν λες τίποτε άλλο τι εννοείς?

Αντικατέστησε τη λέξη ΕΧΘΡΟΙ με ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ, επειδή πολλοί απο τους οδηγούς στο δρόμο έχουν λάβει το δίπλωμά τους μέσα σε φάκελο αφού έχουν λαδώσει κάποιο γνωστό, βέβαια, όχι οτι οι υπόλοιποι είναι πολύ καλύτεροι.
Δεν μιλήσαμε για πόλεμο, αυτό το συμπέρανες εσύ.

orck
Απών/απούσα

μαλλον καπου μπερδευτικες
το σχολιο μου αναφεροταν σε δικο σου σχολιο για τζιπ, περιοδικα, τρεντυ, 3000 κυβικα και δηθεν αντιδραση στο κατεστημενο
ολα αυτα ειναι αυθερετα συμπερασματα δικα σου για καποιον που ετυχε να περναει απο διπλα σου
πουθενα δεν αναφερεις οτι περασε ξυστα απο διπλα σου και κινδυνεψε να σε σκοτωσει, σχολιασες και υποθεσες για καποιον που δεν ξερεις απολυτος τιποτα, ουτε καν εαν οντως εχει λαδωσει για το διπλωμα του, απλες βολικες υποθεσεις

το γεγονος οτι καβαλας ενα ποδηλατο δεν σε κανει αυτοματος και αντιδραστικο στο κατεστημενο, χρειαζεται και διαφορετικο τροπο σκεψης, να ξεφυγουμε απο την στερεωτυπη καραμελα "οποιος εχει τζιπ ειναι ανοητος και εγω που εχω ποδηλατο ειμαι γαματος"

ΥΓ μου αρεσουν τα ξεκατινιασματα που διαβαζω, λυπαμαι βεβαια αλλα εχουν πλακα

fantasmamore
Απών/απούσα

...το να φύγεις από την Αθήνα με το ποδηλατάκι σου φορτωμένο στο αυτοκίνητο και να πας να κάνεις το κέφι σου κάπου πιο ανθρώπινα, δεν είναι κακό. Και δεν νομίζω να φορτώνει κανείς το ποδήλατο στο τζιπ για να πάει να κάνει τα ψώνια του στο κέντρο!

portokali
Απών/απούσα

horsey wrote:

Αντικατέστησε τη λέξη ΕΧΘΡΟΙ με ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ.

είμαι δολοφόνος λοιπόν αγαπητέ horsey;;;
Γιατί εκτός από το ποδήλατο έχω και αυτοκίνητο.
Το οποίο χρησιμοποιώ σπανίως μεν, αλλά το χρησιμοποιώ...
Υποθέτω ότι πολλοί ποδηλάτες έχουν και αυτοκίνητο.
Το έλλειμα παιδείας των οδηγών στη χώρα μας είναι γνωστό. Αλλά δεν δέχομαι τόσο εύκολους και γενικευμένους χαρακτηρισμούς.

cdouvis
Απών/απούσα

orck wrote:
...
... χρειαζεται και διαφορετικο τροπο σκεψης, να ξεφυγουμε απο την στερεωτυπη καραμελα "οποιος εχει τζιπ ειναι ανοητος και εγω που εχω ποδηλατο ειμαι γαματος"
...

Ουόου, ξεφύγαμε. Για μισό λεπτό, όχι κι έτσι. Όποιος έχει τζιπ είναι ανόητος. Στην Αθήνα τουλάχιστον. Αυτό είναι αυταπόδεικτο, αν δεν το καταλαβαίνεις από μόνος σου κανείς δεν μπορεί να στο αποδείξει. Λυπάμαι πολύ αν σε προσβαλω μ'αυτό που λέω

Κατά τ'άλλα συμφωνώ. Δεν φοράνε όλοι οι ποδηλάτες φωτοστέφανα και η κριτική σκέψη είναι απαραίτητη πάντα

psycho
Απών/απούσα

είναι η επιθετική σου συμπεριφορά..
Διάβασε και τον αντίλογο:

- Αθήνα δεν είναι μόνο το κέντρο. Όποιος μένει βόρεια , καταλαβαίνει τί χρειάζεται και τί όχι όταν έχει πιάσει χιόνι..

Στο Κρυονέρι πχ, πιάνει ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.

- Όλη η υπόλοιπη Αθήνα πνίγεται στο νερό (μιας και τα έκαψαν όλα). Σε ένα αυτοκίνητο που έχει μεγαλύτερη απόσταση από το έδαφος είσαι σαφώς πιο ασφαλής.

- Όλοι οι τρελοί που οδηγούν στους δρόμους...καλύτερα αν είναι να σε μαζέψουν, να είσαι σε ψηλό αυτοκίνητο που έχει σασί.

Επίσης, δεν είναι όλα τα τζιπ μεγάλου κυβισμού. Και τέλος:

κάποιος που θέλει να πάει σε κανένα βουνό (ότι έμεινε) το σ/κ δε μπορεί να
συντηρεί 2 αυτοκίνητα.

Alkis
Απών/απούσα

Όποιος έχει τζιπ στην Αθήνα είναι ανόητος ;;;;

Όποιος έχει mountain bike στην Αθήνα είναι εξίσου ανόητος;

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

Συμφωνω με τα παιδια και προσθετω

Δηλαδη θεωρεις πως αν απαγορευόντουσαν τα τζιπ στην αθηνα θα ειχαμε καποιο αποτελεσμα? Η μοιπως ειμαστε οι μονοι οικολογοι(αναθεμα αμα ειμαστε....)
προσωπικά ως ενα σημειο προσέχω(σκουπιδια για ανακύκλωσηκτλπ).Αλλα αυτο δεν σημαίνει κατι.Οτι βοηθισα θα το ενσταθω μονο οταν αλλαξει κατι στην καθημερινη μου ζωη μεσα απο τις πραξεις μου/μας(μονος ειναι δυσκολο αλλα προσπαθω εστω και να πισω να με βλεπουν καλητρα ως ποδηλατη...)

δεν φανταζεσε ποσες φορες κανω τον καλο σε ΙΧιδες οταν ειμαι στο ποδηλατο μπας και κανω κανεναν να σκεφτει λιγο καλητερα την συμπεριφορα του στο δρομο,το αν το πετυχω ειναι χλομο αλλα δεν το βαζω κατω

φιλικα πανος

psycho
Απών/απούσα

έχω πετύχει αρκετούς που είναι ευγενικοί και τους κλασικούς
που με ότι και να είσαι (ποδήλατο/αυτόκινητο) δε θα σε σεβαστούν.

Το τελευταίο καλό :

ανέβαινα ανηφόρα και σταμάτησε το ΙΧ από απέναντι , γιατί ήταν στενός δρόμος,
προκειμένου να μην κόψω.

orck
Απών/απούσα

cdouvis wrote:
Ουόου, ξεφύγαμε. Για μισό λεπτό, όχι κι έτσι. Όποιος έχει τζιπ είναι ανόητος. Στην Αθήνα τουλάχιστον. Αυτό είναι αυταπόδεικτο, αν δεν το καταλαβαίνεις από μόνος σου κανείς δεν μπορεί να στο αποδείξει. Λυπάμαι πολύ αν σε προσβαλω μ'αυτό που λέω

Κατά τ'άλλα συμφωνώ. Δεν φοράνε όλοι οι ποδηλάτες φωτοστέφανα και η κριτική σκέψη είναι απαραίτητη πάντα

Διαφωνουμε, δεν χαλασε και ο κοσμος (ελα στο freeday να τα πουμε απο κοντα, ειμαι με το λαχανι pro rider)
Ναι δεν το καταλαβαινω, δεν καταλαβαινω τους γενικους αφορισμους, πιστευω οτι ειναι εν την γεννεση τους λαθος (οι τζιπατοι ειναι ανοητοι, οι αυτοκινητιστης ειναι ζωα, πηραν το διπλωμα με λαδωμα)
Και για τα δικα μου δεδομενα και αναγκες το τζιπ ειναι αχρηστο αλλα εγω δεν ειμαι σε θεση να κρινω τους ανθρωπους γυρω μου, το γεγονος οτι καβαλαω ενα ποδηλατο δεν με κανει ανωτερο τους.
Παρεπιπτωντως εχω και ενα μικρο αυτοκινητο (αρα ειμαι ζωο). ΜΠΕΕΕΕΕΕΕ :)

Nayarxos
Εικόνα Nayarxos
Απών/απούσα

Δηλώνω και εγώ ΖΩΟ.
Οδηγώ SUV στο οποίο φορτώνω 4 ποδήλατα για να πηγαίνω με την παρέα μου για βόλτες εκτός Αθηνών.
Σα δε ντρέπομαι... ο ΜΟΥΣΚΑΡΟΣ... Μουουουουουουου
:-)

Alkis
Απών/απούσα

οοουυυυυυ ζώο 666 !!!!

cdouvis
Απών/απούσα

Φαίνεται πως άγγιξα καποια ευαίσθητη φλέβα αρκετών εδώ μέσα. Λοιπόν για να μετρηθούμε, πόσοι έχουν SUV; να σηκώσουν το χέρι

Ειλικρινα δεν ήξερα ότι το τζιπ διαφέρει από το SUV. Φαινεται ότι έπρεπε να πω SUV πριν και όχι τζιπ. Εκείνα τα ογκώδη θηρία που δεν χωράνε πουθενά. Παρντόν για την παρεξήγηση

Πρώτα μερικές παρατηρήσεις

- Δεν έχω καμιά επιθετικότητα κι ούτε βλέπω επιθετικότητα στα λόγια μου. Μόνο ειλικρίνια
- Δεν μίλησα για το Κρυονέρι και ήταν τραβηγμένο το ότι χώθηκε στην κουβέντα. Όπως δεν μίλησα και για τα μικρά αυτοκίνητα
- Είναι χαζό να κάνεις ΜΤΒ στην Αθήνα??????? Δεν το είπα εγώ αυτό
- Νομίζω είναι προφανές ότι δεν μιλάω για όποιον είναι κάτοικος Αθήνας αλλά το SUV το κυκλοφορεί μόνο εκτός. Εκ πρώτης όψεος δεν μοιάζει να είναι ο τύπος μου αλλά δεν σημαίνει ότι αποκλείω να του κόβει

Εδώ πέρα πήγαμε να αγγίξουμε ένα σοβαρό ηθικό ζήτημα. Την αγορά και χρήση του SUV. Νομίζω ότι είναι άστοχο να το γυρίσουμε στην πλάκα ή στο αν εκφράστηκα υπερβολικά απόλυτα ή στο ότι το απόφθεγμα μου το χαρακτήρισα αξίωμα ενώ στ'αλήθεια είναι θεώρημα (αυτοί είναι μαθηματικοί όροι, όποιος καταλαβε κατάλαβε)

Σας λέω λοιπόν, και με συγχωρείτε για την υπερβολική ειλικρίνια, ότι όταν βλέπω ένα SUV στο δρόμο βγάζω σπυριά και σχηματίζω την χειρότερη γνώμη (ή τη χειρότερη πρώτη εντύπωση τέλοσπάντον μιας και είσαστε ευαισθητούληδες) για το ήθος και τη νοημοσύνη του οδηγού. Εσείς λοιπόν πως το βλέπετε? Νιώθετε εντάξει με τον εαυτό σας? Σκέφτεστε ότι κάνατε σκάρτη αγορά και καλύτερα να είχατε πάρετε ένα κανονικό αμάξι? Με ενδιαφέρει πολύ να μάθω την άποψή σας. Ελπίζω ότι δεν χρειάζεται να εξηγήσω τους λόγους που τραβάω τέτοιο ζόρι με τα SUV. Αρκεί να ξέρεις 5 βασικά πράγματα από τα περιβαλλοντικά προβλήματα της Αθήνας και του πλανήτη και θα καταλάβεις το γιατι. Αν πάλι δεν καταλαβαίνετε το ζόρι μου με ενδιαφέρει πολύ να το μάθω

Και επιθετικότητα σας το ξαναλέω δεν έχω καμιά. Εχω φίλους που έχουν τέτοια τερατουργήματα και έχω μπει και μέσα. Και αυτοί έχουν ακούσει τα ίδια που ακούσατε και σεις. Ότι είναι καφρίλα και κακώς το πήρανε και ότι αν τους έβλεπα στο δρόμο θα σχημάτιζα τη χειρότερη γνώμη. Κι είμαστε ακόμα φίλοι

cdouvis
Απών/απούσα

το Φριντέι δυστυχώς το έχασα ήδη αλλά το ΣΚ θα είμαι παντού. Εχω αλουμινί-πορτοκαλί orient και πορτοκαλί σημάια

horsey
Εικόνα horsey
Απών/απούσα

orck wrote:
μαλλον καπου μπερδευτικες
το σχολιο μου αναφεροταν σε δικο σου σχολιο για τζιπ, περιοδικα, τρεντυ, 3000 κυβικα και δηθεν αντιδραση στο κατεστημενο
ολα αυτα ειναι αυθερετα συμπερασματα δικα σου για καποιον που ετυχε να περναει απο διπλα σου
πουθενα δεν αναφερεις οτι περασε ξυστα απο διπλα σου και κινδυνεψε να σε σκοτωσει, σχολιασες και υποθεσες για καποιον που δεν ξερεις απολυτος τιποτα, ουτε καν εαν οντως εχει λαδωσει για το διπλωμα του, απλες βολικες υποθεσεις

το γεγονος οτι καβαλας ενα ποδηλατο δεν σε κανει αυτοματος και αντιδραστικο στο κατεστημενο, χρειαζεται και διαφορετικο τροπο σκεψης, να ξεφυγουμε απο την στερεωτυπη καραμελα "οποιος εχει τζιπ ειναι ανοητος και εγω που εχω ποδηλατο ειμαι γαματος"

ΥΓ μου αρεσουν τα ξεκατινιασματα που διαβαζω, λυπαμαι βεβαια αλλα εχουν πλακα

Αυτά που έγραψες είναι άκυρα για εμένα, δεν μου λένε κάτι και ούτε με επηρεάζουν, επειδή τα σκέφτηκες δεν σημαίνει πως ισχύουν.

horsey
Εικόνα horsey
Απών/απούσα

portokali wrote:
horsey wrote:

Αντικατέστησε τη λέξη ΕΧΘΡΟΙ με ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ.

είμαι δολοφόνος λοιπόν αγαπητέ horsey;;;
Γιατί εκτός από το ποδήλατο έχω και αυτοκίνητο.
Το οποίο χρησιμοποιώ σπανίως μεν, αλλά το χρησιμοποιώ...
Υποθέτω ότι πολλοί ποδηλάτες έχουν και αυτοκίνητο.
Το έλλειμα παιδείας των οδηγών στη χώρα μας είναι γνωστό. Αλλά δεν δέχομαι τόσο εύκολους και γενικευμένους χαρακτηρισμούς.

Αν είσαι δολοφόνος εξαρτάται από το πως οδηγείς.
Και εγώ έχω αυτοκίνητο το οποίο χρησιμοποιώ κάθε μέρα.
Δεν σε πίεσα να δεχτείς γενικευμένους χαρακτηρισμούς, διαβάζουμε και κρίνουμε αν θα δεχτούμε ή θα απορρίψουμε.

horsey
Εικόνα horsey
Απών/απούσα

Απλά δεν γουστάρω τα τεράστια τζιπάκια με επίσης τεράστιο κυβισμό, θεωρώ πως είναι άχρηστα και τις χειρότερες οδικές συμπεριφορές τις έχω δει σε οδηγούς τέτοιων οχημάτων.
Τι να κάνουμε τώρα?Να πιεστώ για να μου αρέσουν και να τα θεωρήσω φυσιολογικά οχήματα?Για φανταστείτε να ειχαμε όλοι SUV, τα οποία πιάνουν + 50% περισσότερο χώρο απο ένα συμβατικό επιβατικό αυτοκίνητο.

alepouda
Εικόνα alepouda
Απών/απούσα

αργα ή γρηγορα καθε θέμα καταλήγει σε αντιδικία και τσακωμό.

λες και ειμαστε απο το φόρουμ του χωριου του Αστερίξ

horsey
Εικόνα horsey
Απών/απούσα

Δεν τσακωνόμαστε, κάνουμε έντονη συζήτηση θα έλεγα.

:)

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

τουλαχιστον θελω να ελπιζω πως αυτοι που εχουν SUV και σου την σπανε να ειναι αυτοι που τα περνουν για φυγουρα(με της BMW PORSE δεν πας βουνο....)

ακομα δεν μπορω να καταλαβω που βρισκεις το προβλημα μονο σε αυτους, ενω πχ οι ταξιτζήδες ειναι ποιο δυσκολη σαν οδηγοι (λογο γενικός τις δύσκολης δουλειας τους)

φιλικα πανος

ΟΧΙ και να τσακονομαστε απλα διαφονουμε και το λεμε(έστω και εντονα)

horsey
Εικόνα horsey
Απών/απούσα

Πως θα σου φαινόταν αν πηγαινες σε μια περιοχή που όλα τα σπίτια είχαν ενα φυσιολογικό μέγεθος και ξαφνικά εκεί που περπάταγες έβλεπες μια έπαυλη με 4 ορόφους και 20 δωμάτια(η οποία γυαλίζει κιόλας και είναι κιτς) και ανακάλυπτες πως μέσα μένουν 2 άτομα τα οποία φωνάζουν και είναι τα μόνα που ακούγονται περισσότερο στη γειτονιά και εκτός από αυτό να παράγουν τα περισσότερα σκουπίδια σε αναλογία.Παραφωνία?Εγωκεντρισμός?Ασέβεια?Κάπως έτσι το εννοώ όταν λέω πως μου τη σπάνε.

Οι ταξιτζήδες είναι πιο δύσκολοι και απρόβλεπτοι αλλά τουλάχιστον μπορείς εύκολα να διακρίνεις το ταξί και να προσέξεις ωστε να αποφύγεις το οτιδήποτε.

Nayarxos
Εικόνα Nayarxos
Απών/απούσα

cdouvis wrote:
Εκείνα τα ογκώδη θηρία που δεν χωράνε πουθενά. Παρντόν για την παρεξήγηση

Αρκεί να ξέρεις 5 βασικά πράγματα από τα περιβαλλοντικά προβλήματα της Αθήνας και του πλανήτη και θα καταλάβεις το γιατι.

Το ότι κάποιος με υποκειμενικά κριτίρια δεν του αρέσουν τα SUV (Jeep είναι συγκεκριμένη μάρκα) είναι δεκτό.
Όμως το να αναφέρονται αυθέρετα συγκρίσημα μεγέθη για να δώσει μια αντικειμενική χροιά στην άποψή του είναι τουλάχιστον άστοχο.

Όπως είπες δεν είναι αξίωμα, αλλά θεώρημα, οπότε θέλει απόδειξη.
Ας συγκρίνουμε ένα σύγχρονο SUV (VW Tiguan 1.4) με ένα αντίστοιχης υποδύναμης, πρακτικότητας και χώρων sedan (Toyota Avensis 1.8):

Μήκος: Tiguan: 4430mm, Avensis: 4695mm
Το συμβατικό sedan είναι το θηρίο που δε χωράει πουθενά.
Κατανάλωση: Tiguan: 8.9lt/100kms, Avensis: 6.5lt/100kms.
Εκπομπές CO2: Tiguan 199gr/km, Avensis: 154gr/km.
Το συμβατικό sedan έχει καλύτερες περιβαλοντολογικές επιδόσεις.
(πηγή: Auto Bild Hellas)

Αυτό που θέλω να δείξω είναι ότι δεν πρέπει να πατάμε την κοιλιά μας και να λέμε αφορισμούς χωρίς να το έχουμε ψάξει το θέμα. Δεν υπάρχει μόνο άσπρο, ή μόνο μαύρο... υπάρχει και η ενδιάμεση κατάσταση.
Το τι αυτοκίνητο οδηγεί ο καθένας είναι προσωπική του επιλογή, σύμφωνα με τα δικά του κριτίρια και ανάγκες και πρέπει να την σεβόμαστε, ανεξάρτητα αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε με αυτή.

Και να κλείσω με ένα τελευταίο. Να έχετε πάντα στο μυαλό ότι η καφρίλα στο δρόμο δημιουργείται από τον οδηγό και όχι το όχημα. Αν κάποιος είναι γεννημένος κάφρος θα οδηγεί κάφρικα, είτε έχει SUV, είτε sedan, είτε μηχανάκι, είτε ποδήλατο.

snipous
Απών/απούσα

horsey wrote:
Απλά δεν γουστάρω τα τεράστια τζιπάκια με επίσης τεράστιο κυβισμό, θεωρώ πως είναι άχρηστα και τις χειρότερες οδικές συμπεριφορές τις έχω δει σε οδηγούς τέτοιων οχημάτων.

εγω παντως τις χειροτερες συμπεροφορες στο δρομο θεωρω πως τις εχουν αυτοι που κυκλοφορουν με τα διαφορα scooters.
φυσικα δεν εχει σημασια το οχημα. αυτος που θα κανει την καφριλα με το σκουτερ, αν του δωσεις ενα σμαρτ θα κανει την ιδια καφριλα. οπως και αν του δωσεις ενα ποδηλατο.