Απο mtb σε υβριδιο?

3 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
dimispapas
Απών/απούσα

Καλησπερα 

Θα ηθελα την βοηθεια σας, μετα απο 1,5 χρονο περιπου ανεβηκα στο ideal freeder μου αφου του περασσ ενα σετ 26χ1,50 kenda καραφλα , απιστευτη αισθηση  καμια σχεση με πριν , παντα πτην ιδια διαδρομη, κ μου μπηκε το τρυπακι μιας κ € για κουρσα δεν περισσευουν 

α)σετ γραναζια μπρος πισω μιας κ τωρα φορα 24-34-42 και 14-28

β) το μεγαλο εμπρος σε 44 και πισω σε μια με 11 το μικρο? 

γ) ενα ζευγαρι ζαντες κουρσας με δισκους 

Η χρηση πλεον θα ειναι 90% δρομος , ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
kktsol
Εικόνα kktsol
Απών/απούσα

η σκεψη σου ειναι σωστη (εχεις ξεχασει μονο ενα πραγμα) η βαση που θα ξεκινησεις ειναι λαθος και θα σου κοστισει πολυ. Το προβλημα σου ειναι οτι εχεις 3χ7 ταχυτητες και 26αρηδες τροχους.

Πρεπει να βρεις ενα σετ τροχων κουρσας για δισκοφρενο που να ειναι με q/r και 135 πισω. (περιπου 150 ευρω)

θα βαλεις μια 8αρα κασσετα (20 ευρω)

Θα αλλαξεις τις πισω αλλαγες (χειριστηριο παιζει και ντεραγιε περιπου 30 ευρω)

Δισκοβραχιωνα (περιπου 30 ευρω)

λαστιχα σαμπρελες (50 ευρω πολυ χοντρα)

Κανονικα θελεις και πιρουνι χωρις αναρτηση (50-70 αναλογα τι θα βρεις)

Αθροισε τα και θα δεις οτι σε συμφερει να παρεις ενα καινουργιο με 300-360 ευρω

Και ολα αυτα με την προυποθεση οτι σου χωραει ο μεγαλυτερος τροχος και δεν βρισκει το ελαστικο σε πιρουνι - σκελετο

dimispapas
Απών/απούσα

kktsol wrote:

η σκεψη σου ειναι σωστη (εχεις ξεχασει μονο ενα πραγμα) η βαση που θα ξεκινησεις ειναι λαθος και θα σου κοστισει πολυ. Το προβλημα σου ειναι οτι εχεις 3χ7 ταχυτητες και 26αρηδες τροχους.

Πρεπει να βρεις ενα σετ τροχων κουρσας για δισκοφρενο που να ειναι με q/r και 135 πισω. (περιπου 150 ευρω)

θα βαλεις μια 8αρα κασσετα (20 ευρω)

Θα αλλαξεις τις πισω αλλαγες (χειριστηριο παιζει και ντεραγιε περιπου 30 ευρω)

Δισκοβραχιωνα (περιπου 30 ευρω)

λαστιχα σαμπρελες (50 ευρω πολυ χοντρα)

Κανονικα θελεις και πιρουνι χωρις αναρτηση (50-70 αναλογα τι θα βρεις)

Αθροισε τα και θα δεις οτι σε συμφερει να παρεις ενα καινουργιο με 300-360 ευρω

Και ολα αυτα με την προυποθεση οτι σου χωραει ο μεγαλυτερος τροχος και δεν βρισκει το ελαστικο σε πιρουνι - σκελετο

Με σκοτωσες χαχαχαχα εχεις απολυτο δικιο αυτος ειναι ε σωστος δρομος , ελεγα μηπως κανω καμια αλχιμια κ βελτιωσω λιγο την κατασταση κατ την προπονηση μου κ να παρατεινω τον χρονο χρονο μηπως κ μεινουν τπτ χρηματα απο τις υποχρεωσεις κ παρουμε καμια κουρσα

Ευχαριστω παντως κ την καλησπερα μου

contact