O σκελετος Scott Voltage YZ 20 του '11 μπαινει στο Ideal Jump-Up του '13;

10 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
sprf
Απών/απούσα

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν ο σκελετος απο το scott voltage yz 20 του 2011 μπαινει στο ideal jump up του 2013 π εχω ή αν θα πρεπει να αλλαξω κατι για να ταιριαξει

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
sprf
Απών/απούσα

Καποιος ??

Vasscott
Εικόνα Vasscott
Απών/απούσα

Με μια πρώτη ματιά, δε φαίνεται να υπάρχει κάποιο θέμα.
Μπορείς όμως να βάλεις links με φωτό κιαι τεχνικά από τα δύο συγκεκριμένα ποδήλατα?
Για ποιο λόγο θες να κάνεις αυτή την αλλαγή?

rnd
Εικόνα rnd
Απών/απούσα

Η voltage ειναι πολυ καλη σειρα, για αυτο που ειναι, IMHO. Ειχα ερωτευτει το ΥΧ 30

Αν καταλαβαινω καλα θες να βαλεις τα πραγματα του ideal σε αυτο. Δεν θα εχεις προβλημα, οχι καποιο σοβαρο τουλαχιστον, το πολυ να παρεις μια μεσαια τριβη(?)

sprf
Απών/απούσα

Στο ideal εχω αλλαξει αρκετα πραγματα και βρηκα αυτoν τον σκελετο του yz20 και ρωταω αν μπαινει γτ πιστευω πως θα ειν κλτρος απο του jump up

sprf
Απών/απούσα
Vasscott
Εικόνα Vasscott
Απών/απούσα

Για αρχή βλέπω α) ανάρτηση 130 στο δικό σου, άρα πρέπει να τσεκάρεις ότι μπορεί να πάρει 130 το scott που κανονικά φοράει 100 και β) εξωρτερικά ποτήρια (headset) στο δικό σου, ενώ φαίνεται να μην είναι εξωτερικά στο scott (εκεί απλά θα χρειαστείς ίσως και καινούρια ποτήρια).
Δεν ξέρω αν μου ξεφεύγει και κάτι άλλο.

sprf
Απών/απούσα

Πως θα ξερω μεχρι ποσα mm αναρτηση μπορει να παρει ο σκελετος του yz?

rnd
Εικόνα rnd
Απών/απούσα

συνηθως ειναι +-20mm απο το μηκος για το οποιο εχει σχεδιαστει. Αν δεν βρησκεις προδιαγραφες του σκελετου μπορεις να θεωρισεις οτι το πηρουνι που ερχεται με το ποδηλατο ειναι το σημειο αναφορας

sprf
Απών/απούσα

Ααα οκκ...και να ρωτησω κατι πιστευε αξιζει να βαλω τον σκελετο του scott ειν κλτρος ή το ιδιο πραγμα?