Παίξιμο κασσέτας

2 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
di-mk1
Εικόνα di-mk1
Απών/απούσα

Πρόσφατα άλλαξα τροχούς. Είχα κάτι Mavic που είχαν φάει πού ξύλο και έβαλα Campagnolo Vento. Ο προηγούμενος κάτοχος είχε οκτάρα κασσέτα ενώ εγώ επτάρα (έχω Peugeot του 87-88). Ο τύπος που άλλαξε τη κασσέτα (σε ένα μαγαζί στη Γαλατσίου) από το παλιό μου τροχό στον νέο είπε πως η επτάρα κασσέτα είχε μπόσικα στο νέο τροχό οπότε έβαλε ένα spacer να καλυφθούν τα mm που περίσσευαν(δε το είδα κατιδίαν). Σήμερα καθαρίζοντας και γρασάροντας είδα ότι η κασσέτα μου έχει ένα μικρό παίξιμο, δηλαδή μπορεί να κουνιέται μέσα έξω ελαφρά 1-2mm. Οι ταχύτητές μου αλλάζουν άψογα παρ'όλα αυτά. Να πάω να δώ για μεγαλύτερο spacer ή να το αφήσω; Είναι ανεκτό ένα μικρό παίξιμο;

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
di-mk1
Εικόνα di-mk1
Απών/απούσα

Θα ήθελα να απαντήσω για τον άνθρωπο που μου έφτιαξε το πρόβλημα. Κατέβηκα στον Τσιπίδη, μιας και το ποδήλατο είναι παλιό, αλλά αρνήθηκε να βάλει χέρι γιατί ο τροχός είναι Campagnolo με συνεργασία για Shimano και δεν ήθελε να ασχοληθεί. Με έστειλε σε παραδιπλανό μαγαζάκι, πάλι σε στοά στη Πατησίων. Δε ξέρω ονομασία δε το συγκράτησα, με ένα Γιάννη μίλησα. Το παιδί με εξυπηρέτησε άμεσα, μου έβαλε τον σωστό αποστάτη και σε 10 λεπτά έφευγα για τη δουλειά μου! Φοβερά συνεργάσιμος και άψογη εξυπηρέτηση!

contact