πρόβλημα με KTM Manhattan 13

2 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
rafi2000
Εικόνα rafi2000
Απών/απούσα

Καλησπέρα σας,σήμερα πήγα μία αρκετά μεγάλη βόλτα αλλά η βόλτα πήγε σκ@τ@. Ας ξεκινήσω, σταματάω σε ένα φανάρι κκαι τι να πάθω? Βγήκε το ποδαράκι (όχι όλο από την βάση εκείνο το αλουμινιένιο που βιδώνει με άλλεν). Μετά πρίν ανέβω μία ανυφόρα κράκ βγαίνει η αλυσίδα από τους δίσκους. Είχα τρίτο και έβγαλα αρκετά απότομα. Βάζω3 δίσκο γυρνάω πιδάλι μπαίνει και συνεχίζω την βολτα μου αλλά αργότερα έκανε περίεργους θορύβους. Εϊχα 3ο δίσκο 8η ταχύτητα και έκανε σαν να χτυπούσε στον οδηγό. Δεν ξέρω πείτε την γνώμη σας. Το ποδήλατο είναι καινούργιο και έχει κάνει 420 χλμ. Κάποιοι λένε ότι τώρα αρχίζει να ανοίγει η αλυσίδα και από εκεί που το πήρα μου είπαν να το πάω για σέρβις κατά τον Σεπτέμβρη. Τι λέτε να το πάω την Δευτέρα να το δει ο ποδηλατάς και κάποιο άλλο πρόβλημα έχω (απορία) έχω 2ο δίσκο και 5 με 6 ταχύτητα βαράω σιγά σιγά 3ο δίσκο και δυσκολεύεται να μπει. Δώστε τα φώτα σας!

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
Kostikas
Εικόνα Kostikas
Απών/απούσα

Δεν παιζει ρολο που σου ειπε να το πας τον Σεπτεμβρη! Εφοσον εχεις προβλημα, πηγαινε το. Ρυθμιση οι ταχυτητες και και προφανως καποια σφιξιματα χρειαζεται.