τι μαρκα ειναι?

10 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
dimitris92
Απών/απούσα

καλημερα πριν 2-3 μερες απεκτησα ενα διπλοσκελετο και αποφασισα να το αναπαλαιωσω. Μηπως μπορει να αναγνωρισει καποιος τι μαρκα ειναι? Η σελα γραφει primus, τα στεφανια το ενα beretta και το αλλο sanremo. επισης εχει διπλα στην σελα τον αριθμο 103801, στη μεασαια τριβη εχει τεσσερα γραμματα οπως φαινεται και στις εικονες. αξιζει η αναπαλαιωση του?

ΣυνημμένοΜέγεθος
Image icon DSC_0113.jpg578.42 KB
Image icon DSC_0115.jpg640.74 KB
Image icon DSC_0134.jpg716.09 KB
Image icon DSC_0135.jpg615.83 KB
Image icon DSC_0121.jpg793.23 KB
Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
κωστάνζα
Εικόνα κωστάνζα
Απών/απούσα

Καλημέρα, θα πρότεινα να το αναπαλιώσεις. Παρόλο που δεν έχω ιδέα τι μάρκα να είναι, θα μπορούσες να κοιτάξεις εκεί

http://www.oldbike.eu/museum/frame-number-bicycle-dating-guide/

Δυστυχώς στο πρώτο γρήγορο βλέμμα δε βρήκα άλλες ιστιοσελίδες.

Εάν όμως χρειάζεσαι οτιδήποτε ανταλλακτικό από τη Γερμανία, γράψε π.μ. και θα το βρω.

Με τις καλύτερες ευχές

dimitris92
Απών/απούσα

θα το αναπαλαιωσω μονο να μου καποιος αν ξερει μηπως ειναι ινδικο

κωστάνζα
Εικόνα κωστάνζα
Απών/απούσα

να είναι ινδικό. Μολονότι δεν έχω ιδέα, σοβαρά εννοώ ότι θα σου στείλω τα ανταλλακτικά όταν τα χρειαστείς. Εδώ πέρα, υπάρχουν ποδηλατομανείς που σου φέρουν οτιδήποτε ζητάς.

Καλή επιτυχία

dimitris92
Απών/απούσα

τα κεντρα ειναι Uelo νομιζω και γραφουν made in tsechoslovakia μηπως μπορει κανεις να αναγνωρισει τη μαρκα του?

tsouknemaniak
Εικόνα tsouknemaniak
Απών/απούσα

κατά 99 % είναι μάρκας GESAL βιολί ουγγρικής προελεύσεως συγνώμη ποδήλατο ήθελα να πω
Ένα παρόμοιο που έχω είναι το μεγαλύτερο σε μήκος διπλοσκέλετο που έχει πέσει στα χέρια μου.

dimitris92
Απών/απούσα

αξιζει η ανακατασκευη του? περιπου ποιας χρονολογίας είναι? ο αριθμος πλαισιου ειναι H038014 μηπως βοηθησει για να βρεθει η χρονολογία του

tsouknemaniak
Εικόνα tsouknemaniak
Απών/απούσα

dimitris92 wrote:
αξιζει η ανακατασκευη του? περιπου ποιας χρονολογίας είναι? ο αριθμος πλαισιου ειναι H038014 μηπως βοηθησει για να βρεθει η χρονολογία του

Αν δεν έχεις κάτι άλλο να κάνεις... σ' αυτήν την ζωή ,ξεκίνα το
όσο για την ηλικία του απροσδιόριστη

dimitris92
Απών/απούσα

ευχαριστω για το ενδιαφερον σου. τελικα σημερα το ξεκινησα θα ξαναανεβασω φωτο μολις τελειωσω

dimitris92
Απών/απούσα

καλησπερα σας αν και αγορασα καινουργια φρενα το κοκορακι αν λεγεται ετσι στο πισω φρενο ειναι ενσωματωμενο στο ποδηλατο. το ελατηριο πως θα μπει?

contact