Σχόλια και φωτογραφίες από την Πανελλαδική Ποδηλατοπορεία 2014 στην Αθήνα

25 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
ilias
Απών/απούσα

Εδώ ανεβάζετε φωτογραφίες από την Ποδηλατοπορεία, καθώς και εντυπώσεις

Για αρχή μία φωτογραφία από την οδό Σταδίου

1

ΣυνημμένοΜέγεθος
Image icon pp-2014-stadiou-sm.jpg577.72 KB
Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
Vale
Απών/απούσα

Καλημέρα ποδηλάτες.
Αν και είμαι από άλλο ανέκδοτο,
σαν απλός πολίτης (και μοτοσικλετιστής) ένα τεράστιο μπράβο (κι ένα τεράστιο φιλί) στην υπέροχη Λυδία.
Η αρχή, έγινε πριν αρκετά χρόνια, και η συμβολή της ως ιδρυτικό μέλος των ΦτΠ τεράστια, επίσης τεράστια και η συνεχής προσπάθειά της για προώθηση του ποδηλάτου ως αναπόσπαστο κομμάτι στους ελληνικούς δρόμους.

Κοπελάρα με την πιπεριά στο χέρι, πολλά φιλιά.

gts2013
Εικόνα gts2013
Απών/απούσα

Πρώτη φορά έλαβα μέρος σε ποδηλατοπορεία και οφείλω να δώσω συγχαρητήρια σε όσους μόχθησαν για την επιτυχία της. Αφού, όμως, το θέμα μας είναι σχόλια επιτρέψτε μου να αρχίσω με τα παρακάτω (αν και γνωρίζω την σωστή απάντηση- ότι δηλαδή έπρεπε να τα είχα προτείνει σε κάποια συνεδρίαση πριν την πορεία!- αλλά τί να πρωτοπρολάβω;;;)
1. Μου έκανε εντύπωση η παντελής απουσία των μέσων ενημέρωσης. Ίσως του χρόνου να πρέπει να πιέσουμε προς αυτήν την κατεύθυνση.
2. Δημιουργήθηκαν εύλογες απορίες για τη διαδρομή, μια και άλλαξε εν κινήσει, χωρίς να έχει γίνει πρόβλεψη για παν ενδεχόμενο.
3. Υπήρξε κάποιο θεματάκι με όσους ήλθαν με πατίνια. Ειδικά ένας έπεφτε συνέχεια σε ποδήλατα, και μόνος του. Μάλλον του χρόνου πρέπει να μπαίνουν περιμετρικά ή σε κάποιο ξεχωριστό μπλοκ;;;;
4. Είχα προετοιμαστεί ότι θα ακουγόμασταν περισσότερο, θα μοιράζαμε φυλλάδια, θα βάζαμε σε παρμπρίζ χαρτάκια, θα κρατούσαμε κάποιες πινακίδες- πλακάτ- με κάποιο τρόπο, θα είχαμε συνθήματα! Τουλάχιστον όπως έχω βιώσει πορείες κατά το παρελθόν- πεζή πάντα. Μόνο έτσι "χτυπάμε" στο μάτι.
5. Στο τέλος περίμενα κάποια καντίνα ή κάποιο πάγκο να πουλάει λίγο νερό (και μπύρες για κάποιους!), όχι μόνο μπλουζάκια. Ο περιπτεράς έκανε καλή μπάζα!
Όλα αυτά κατατίθενται όχι με την διάθεση κρίσης ή κατάκρισης αλλά με καλοπροαίρετη πιστεύω διάθεση να βοηθήσω. Ειδικά για το πρώτο θέμα, τα ΜΜΕ του χρόνου μπορώ να συμβάλω, όσο με παίρνει. Ίσως ακόμη και για το 5ο (με κάποιο φορητό ψυγείο ή και ψησταριά για σουβλάκια και τα τοιαύτα).
Και πάλι καλή συνέχεια και καλές διαδρομές.
Υ.Γ. Στέλνω με εμαιηλ και μια δική μου φωτό από την Πανεπιστημίου (δεν γνωρίζω πως φορτώνεται στο σχόλιο(;)

ghandee
Εικόνα ghandee
Απών/απούσα

gts2013 wrote:

2. Δημιουργήθηκαν εύλογες απορίες για τη διαδρομή, μια και άλλαξε εν κινήσει, χωρίς να έχει γίνει πρόβλεψη για παν ενδεχόμενο.

Μια υποθεση κανω:
Εκεινη την ωρα (18.00)
ειχε match στο γηπεδο του Παναθηναϊκου,
κατι που δεν μπορουσε να προβλεφθεί
οταν γινοταν ο σχεδιασμος/διαδρομη τηε ποδηλατοπορειας

scrabler
Εικόνα scrabler
Απών/απούσα

pp01

pp02

pp03

- Μπράβο για την επιλογή της ώρας.
- Μια χαρά τα 'λεγε το "παιδί" στο μικρόφωνο.
- Χάλια μουσική, τελειως φλωριά.
- Περισσότερες στάσεις οι μπροστινοί στην επόμενη, ειδικά στο Σύνταγμα.
- Περίμενα περισσότερο κόσμο...

lyhadj
Εικόνα lyhadj
Απών/απούσα

gts2013 wrote:

1. Μου έκανε εντύπωση η παντελής απουσία των μέσων ενημέρωσης. Ίσως του χρόνου να πρέπει να πιέσουμε προς αυτήν την κατεύθυνση.

Είχαν σταλθεί 2 δελτία τύπου. Οσο περνάνε τα χρόνια, οι ποδηλάτες και οι ανάγκες τους αυξάνουν μεν αλλά τόσο και πιο πολύ συνηθίζουν σε αυτο το θέμα τα ΜΜΕ. Τις πρώτες χρονιές ξεκινούσαν οι συνεντεύξεις και τα άρθρα για τις Πορείες πολλές μέρες πριν - υπήρχε πολύ ενδιαφέρον από τα ΜΜΕ. Τώρα όλο και λιγοστεύουν οι δημοσιογράφοι που κάνουν κάποιο ρεπορταζ όπως και οι ποδηλάτες που έχουν πραγματικά όρεξη να κάνουν κάτι για να αλλάξει η κατάσταση στους δρόμους.

gts2013 wrote:
2. Δημιουργήθηκαν εύλογες απορίες για τη διαδρομή, μια και άλλαξε εν κινήσει, χωρίς να έχει γίνει πρόβλεψη για παν ενδεχόμενο.

βλ. απάντηση ghandee
gts2013 wrote:
3. Υπήρξε κάποιο θεματάκι με όσους ήλθαν με πατίνια. Ειδικά ένας έπεφτε συνέχεια σε ποδήλατα, και μόνος του. Μάλλον του χρόνου πρέπει να μπαίνουν περιμετρικά ή σε κάποιο ξεχωριστό μπλοκ;;;;

Τα παιδιά έρχονται σχεδόν σε όλες τις πορείες χωρίς κανένα πρόβλημα. Μπορεί ο ένας που έπεφτε να ήταν αρχάριος ή ζαλισμένος... συμβαίνει...

gts2013 wrote:
4. Είχα προετοιμαστεί ότι θα ακουγόμασταν περισσότερο, θα μοιράζαμε φυλλάδια, θα βάζαμε σε παρμπρίζ χαρτάκια, θα κρατούσαμε κάποιες πινακίδες- πλακάτ- με κάποιο τρόπο, θα είχαμε συνθήματα! Τουλάχιστον όπως έχω βιώσει πορείες κατά το παρελθόν- πεζή πάντα. Μόνο έτσι "χτυπάμε" στο μάτι.

;;;;; Αυτά δεν γίνονται μόνα τους - κάποιος πρέπει να τα αναλάβει και να βρεί κόσμο για να τα κάνει. Φυλλάδια υπήρχαν αρκετά - όσοι προσφέρθηκαν τα μοίρασαν. Και πλακάτ κλπ θα μπορούσε ο καθένας από τους συμμετέχοντες να φτιάξει με δική του πρωτοβουλία..

gts2013 wrote:
5. Στο τέλος περίμενα κάποια καντίνα ή κάποιο πάγκο να πουλάει λίγο νερό (και μπύρες για κάποιους!), όχι μόνο μπλουζάκια. Ο περιπτεράς έκανε καλή μπάζα!

;; Με μπουκαλάκια νερό τέτοιου είδους δημιουργούνται πολλα πλαστικά σκουπίδια - για αυτό φροντίζει ο καθένας για το νερό του στο παγουράκι του... και όχι μόνο στις πορείες αλλά και στην καθημερινότητα... Οσο για τις μπύρες, σουβλάκια κλπ που λες (που ισχύει και για τα νερά) είναι παράνομη η πώληση χωρίς άδεια κλπ. (τα μπλουζάκια μπαίνουν σε άλλη κατηγορία)
Ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε βοήθεια!!! θυμήσου να την προσφέρεις όταν γίνει κάποια άλλη εκδήλωση!

olympics
Εικόνα olympics
Απών/απούσα

gts2013 wrote:
...
4. Είχα προετοιμαστεί ότι θα ακουγόμασταν περισσότερο, θα μοιράζαμε φυλλάδια, θα βάζαμε σε παρμπρίζ χαρτάκια, θα κρατούσαμε κάποιες πινακίδες- πλακάτ- με κάποιο τρόπο, θα είχαμε συνθήματα! Τουλάχιστον όπως έχω βιώσει πορείες κατά το παρελθόν- πεζή πάντα. Μόνο έτσι "χτυπάμε" στο μάτι.
...

Νομίζω πως έτσι θα ξεχώριζε και για πολλούς που εξακολουθούν να την λένε και να την βλέπουν ως ποδηλατοβόλτα.

Eaglos
Εικόνα Eaglos
Απών/απούσα

Θα πρέπει ο πληθυντικός ευγενίας να γίνει ενικός πρωτοβουλίας.

Με άλλα λόγια, ενεργοποιηθείτε, φτιάξτε πινακίδες, πλακατ,
φυλλάδια, τυπώστε, μοιράστε και κρατείστε.

olympics
Εικόνα olympics
Απών/απούσα

Eaglos wrote:
Θα πρέπει ο πληθυντικός ευγενίας να γίνει ενικός πρωτοβουλίας.

Με άλλα λόγια, ενεργοποιηθείται, φτιάξτες πινακίδες, πλακατ,
φυλλάδια, τυπώστε, μοιράστε και κρατείστε.


Next year for sure.

gts2013
Εικόνα gts2013
Απών/απούσα

Μέσα είμαι! Την επόμενη φορά θα τα πώ νωρίτερα και θα αναλάβω μόνος μου να κινηθώ και στα ΜΜΕ και στα υπόλοιπα. Όλο και κάποιες άκρες υπάρχουν. Αλλά και τώρα υπάρχει η δυυνατότητα να στείλουμε φωτό, βίντεο και δελτίο τύπου σε μέσα και να τα προωθήσουμε.
Όσο για τη διαδρομή, το ματς του Παναθηναϊκού ήταν γνωστό στην Τροχαία εδώ και καιρό και μπορούσε να προβλεφτεί! Θα ήταν αρκετό να είχε γίνει από το Σάββατο μια ανάρτηση στο σάιτ και να είχε σχεδιαστεί νέα διαδρομή. Εμένα προσωπικά δε με χάλασε καθόλου η διαδρομή αλλά η ανοργάνωτη φάση, του στυλ "που πάμε τώρα", "πάμε ευθεία κι ο,τι γίνει" κ.τ.τ. Άστε το γεγονός ότι κάποιος μπαμπάς με ένα ιδιότυπο ποδήλατο με καροτσάκι μπροστά, που είχε μέσα δυο γλυκούτσικα παιδάκια, ανέβηκε όλη την Αλεξάνδρας για να μας βρει, ευδιάθετα μεν αλλά άδικα, αφού εμείς αλλάξαμε δρόμο.
Όσον αφορά στις μπύρες και τα σουβλάκια, άστε το, θα το κανονίσω εγώ με κάτι αλάνια δικά μου, θα στήσουμε του χρόνου λαϊκό πανηγύρι, με όργανα και χορό. Εσείς ΔΕ ΘΑ ανακατευτειτε πουθενά. Εξάλλου στην Ελλάδα ζούμε.....
ΥΓ. Με ποιό τρόπο να στείλω τις φωτό, δεν ανεβαίνουν σε σχόλιο και δεν έχω διεύθυνση εμαιηλ.
ΥΓ2. Να μην ξεχάσω να τονίσω την αλληλεγγύη που έδειξαν οι ποδηλάτες του Νότου, όταν κάποια στιγμή στον γυρισμό τά'φτυσα στις ανηφόρες του Ασύρματου, σύνορα Νέα Σμύρνη-Άγιο Δημήτριο, αντί να με αφήσουν όπως τους είπα και να γυρίσω μόνος, αυτοί με περίμεναν, σταματούσαν κάθε τόσο και ακολούθησαν τελικά τον δικό μου ρυθμό μέχρι τέλους! Ευχαριστώ παιδιά, θα ταπούμε σίγουρα τη Δευτέρα!

RockaRolla
Εικόνα RockaRolla
Απών/απούσα

... θυμάμαι παλιές ΠΠ με πολύ περισσότερο κόσμο. Εχθές είμασταν λίγοι.... για Αθήνα.
... κρατάω μια πισινή, γιατί πλέον μιλάμε για ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ.
Και καρα-γουστάρω που γίνεται κάτι ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ σε 35 τόσες πόλεις, ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ.

... θυμάμαι δυνατότερο παλμό σε προηγούμενες ΠΠ. Θυμάμαι συνθήματα, γέλια, φωνές.... Εχθές κάτι προσπαθήσαμε εκεί μπροστά [...κάτι γνωστές φάτσες από παλιά, ξεθάψαμε κάτι παλιά συνθήματα].... αλλά δεν είδαμε συνέχεια, δεν είδαμε διάθεση....

... δεν είμαι και πολύ σίγουρος για την ώρα. Προσωπικά δεν είχα πρόβλημα όυτε με την πρωινή, ούτε με την απογευματινή. Ούτε με τον καιρό. Ίσως ο πολύς κόσμος, όμως, να είχε. Δεν ξέρω.

... έχω την εξής αίσθηση... Παλαιότερα η ΠΠ ήταν η συνέχεια των Critical Mass Rides. Μαζευόταν κόσμος πχ 100 ποδηλάτες τις Δευτέρες, έβγαιναν, είχαν συνθήματα, παλμό, ξέφρενη διάθεση για να απαιτήσουν "νέα πράγματα".
Μετά είχαμε τις διάφορες δράσεις, σε Θησείο - Πεδίο Άρεως κλπ. Και εκεί υπήρχε παλμός και δύναμη
Τώρα που μάλλον όλα αυτά έχουν χάσει λίγο την δυναμική τους, ... όλα (ακόμα και η ΠΠ) έχουν γίνει μια βόλτα.
πχ άκουσα πολλές φορές εχθές "γιατί σταματάμε?", "έτσι θα πηγαίνουμε σε κάθε φανάρι?" "γιατί πάμε τόσο αργά?" κλπ κλπ.
Ο πολύς κόσμος είχε έρθει για βόλτα.
.
.
.
.
.
Πέραν των από πάνω, μου άρεσε που είδα πολλές κοπέλες και αρκετά μικρά παιδιά
Μου άρεσε που είδα και πατινιέρηδες. Έδιναν ένα νέο τόνο στην ΠΠ.

Του χρόνου ακόμα καλύτερα.

κωστάνζα
Εικόνα κωστάνζα
Απών/απούσα

Παιδιά, μπράβο σας! Τι ωραίες φωτογραφίες, ζηλεύω...

Σας εύχομαι κάθε καλό

ilias
Απών/απούσα

Για φωτογραφίες στέλνετε mail στο podilates@yahoo.gr η τις ανεβάζετε οπουδήποτε στο internet (flickr, picassa κλπ) και τις λινκάρετε εδώ.

Όσον αφορά την αλλαγή της πορείας, δυστυχώς η διαδρομή είχε κανονιστεί αρκετά νωρίτερα και δεν είχαμε υπ όψιν μας το παιχνίδι στη Λεωφόρο. Η στροφή αποφασίστηκε από τους μπροστινούς της πορείας καθ' οδόν όταν ενημερώθηκαν πως απλά δεν θα μπορούσαμε να περάσουμε από Αλεξάνδρας.

jkp
Απών/απούσα

πατησίων
2
3
4
5
6
7

Και του χρόνου..

papi
Εικόνα papi
Απών/απούσα

Θα γράψω κι εγώ τη γνώμη μου, αν και στα πιο πολλά έχετε αναφερθεί ηδη....

Σχετικα με τον κόσμο, όντως σε παλιότερες ποδηλατοπορειες ηταν πολυυυυ περισσοτερος... Δεν ξερω αν αυτό ειναι θεμα οργάνωσης, θέμα συγκυριων, θεμα κακής ψυχολογιας λόγω ολων αυτων που ζούμε, αλλα οταν εφτασα Πεδιον του Αρεως σχεδον απόρησα... Θυμομουν αλλες φορές που ειχε ηδη κλεισει την ωρα που ειχε ανακοινωθει απ την πληθώρα ποδηλατων που εβλεπες παντου... Τωρα ειδα λιγους, αποδειχτηκε ευτυχως οτι ο κόσμος εψαχνε σκια και ειχε σκορπιστει στο αλσος και τελικα αν και πιο λιγοι απο αλλοτε, ο όγκος της πορείας ηταν σουπερ ικανοποιητικος!!! Και ο ρυθμος πολυ καλος και δε θα σταθω σε μικροαλλαγες κλπ, ουτε σε σκειτερς που...κινδυνευανε, μου φανηκαν αμελητέα..

Για τον "παλμο πορειας" που δεν υπηρχε, εμενα δε με χαλούσε τόσο, και ηταν ενα φαινομενο που ειχε παρατηρηθει και περσι.... Δεν ξερω αν φταινε αυτά που προανεφερα, αλλα (και αυτό το λεω και για την κουβεντα ποδηλατοπορεια η ποδηλατοβόλτα) εγω προσωπικα πιστευω οτι το πιο μεγάλο και ηχηρό μήνυμα, δεν το δινουν τα συνθηματα, τα πλακάτ και η επιθετικότητα της πορειας, αλλα η παρουσια μας πανω απ ολα, και ο όγκος μας, και τα χαμόγελα και το κέφι μας... Οτι ειμαστε χαμογελαστοι και καλοπροεραιτοι και κεφάτοι εκτος απο γυμνασμενοι ειναι το μηνυμα μας, και οτι ειμαστε όλο και περισσοτεροι, οτι ειμαστε ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΙΑ, κανουν τις διεκδικησεις μας να δείχνουν αναγκαιες.... Ενα φλαιερακι με ολα αυτά, που δινεται χαμογελαστά χερι με χέρι και η παρουσια χιλιαδων ποδηλατων μια συγκεκριμενη μερα, μαζι με ενα δελτιο τυπου, φωτογραφιες και πιεση στα μεσα, θα εκανε ολη τη δουλεια πιστεύω, και οχι τα συνθηματα εκεινη την ώρα (πραγμα που μου φαινεται λιγο επικυνδυνο και για το πόσο μπορει να υπαρξουν παρατράγουδα, καπελωματα κλπ... Και εγκαιρη τοποθετηση αφισσων περισσοτερες μερες πριν, θεωρω οτι θα βοηθουσε παραπανω... Να τις δει ο κόσμος.... ΠΑΡ ΟΛ ΑΥΤΑ, φετος ειδα πιο πολλά ποστ απο ποτέ στο νετ, σχετικα με την πορεια, πραγμα που με χαροποιησε κι ας ηταν ενα κειμενο που επαναλαμβανοταν με κατι δηλωσεις της Λυδιας....

Για την ώρα της πορειας, ουτε εγω ειμαι σιγουρη, και το ειπα και απο πριν... Πολυς γνωστος μου κόσμος δεν ηρθε γι αυτό, και η ζέστη δε μου φάνηκε και τόσο λιγότερη.... Εγω προσωπικα ισως πρτοτιμω το πρωι, αλλα ειπαμε...οτι πει ο λαος!

Προσωπικα χάρηκα γιατι ειδα έστω και για λίγο πρόσωπα με τα οποια ειχα μιλησει τηλεφωνικά η μέσω μειλ, αλλά δεν ηξερα (τον Τασο, το Νικο) και χάρηκα επίσης πολύ, γιατί ακουσα καποιον να με φωναζει προσεγγιζοντας το Πεδιο, και ηταν ο SpyrosV, που ειχα να μαθω νεα του πολυυυυυ καιρο και τα ειπαμε λιγάκι!

Και θα κλεισω δυστυχως με ενα παράπονο.... Οχι απ την πορεία αυτη καθ αυτη, αλλα για κατι που την αφορά άμεσα και θα το πω προς γνωση και συμμορφωση... Οταν λεμε "ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ την προσυγκέντρωση στο τάδε σημειο", αλλη φορά παρακαλω να μη σημαινει "μαζευομαι με τους τάδε φιλους μου, ξεκινω και οποιος μπορει ν ακολουθησει ακολουθησε, αλλιως στα ...παλια μου παπουτσια", για να μην πω τιποτε αλλο, αλλα πραγματικά "ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ να φτάσουν ολοι μαζι και να κυλισουν όλα ομαλα"... Πηγα για πρωτη φορά σε προσυγκεντρωση, (δεν μπορουσαν να ξερουν τις δυναμεις μου θελω να πω) και απ τη στιγμη που ξεκινησαμε δεν ασχοληθηκε κανεις απο τη συγκεκριμενη ομαδα με το τι γινεται με τους πισω.... Δε θα επεκταθώ παραπανω για την ώρα, αλλα θα πω οτι επρεπε εγω και η παρεα μου να μενουμε σχετικα πισω, αποκομμενοι απ τη μπροστινη "ομαδα" και ας μπορουσαμε ν ακολοθησουμε το ρυθμο, μονο και μονο για να εχουν οπτικη παφη και να μη μας χάσουν οι τελευταιοι... Ενω οι "υπεθυνοι της προσυγκεντρωσης¨ σχεδον χανοντουσαν μπροστά χωρις να φρεναρουν στιγμη η να γυρισουν να δουν αν υπαρχουν ολοι, κι αυτο και με κουρασε και μου κακοφάνηκε.... Αυτά...

ΥΓ. Βαλετε φωτος καλεεεεεε!!!.....

didotou
Εικόνα didotou
Απών/απούσα

μια μικρη συμβολη κι απο μενα
...
οι ποδηλατες οδευουν προς το φως!
...
η πρωτη ειναι λιγο πριν την Ομονοια
και οι αλλες στην Β.Σοφιας λιγο πριν το Συνταγμα.
...

ε

ρ

δ

ν

λ

i.alli.ellatha
Εικόνα i.alli.ellatha
Απών/απούσα





Tasos
Απών/απούσα

Καταρχήν, πολύ όμορφη αφίσα! Κρίμα μόνο που δεν κολλήθηκαν αρκετές. Η ώρα νομίζω ότι είναι πολύ καλύτερη στις 5 καθώς όσο περνάει η ώρα η ζέστη υποχωρεί και η ατμόσφαιρα γλυκαίνει. Βοηθά στο να μείνει κόσμος και μετά την ποδηλατοπορεία οπότε του χρόνου θα μπορούσαν να διοργανωθούν και κάποια δρώμενα, όπως συναυλία πχ, αν και παλιότερα κάναμε συνέλευση.
Δεν έχω εικόνα για το πως κύλησε η πορεία μια και έμεινα στο ΠτΑ αλλά δεν άκουσα κάτι άσχημο να έγινε. Η μικροφωνική που στήθηκε έπαιξε μεγάλο ρόλο ώστε ο κόσμος να συνειδητοποιήσει ότι δεν είναι απλή βόλτα. Καλό θα ήταν να υπήρχε κι άλλο άτομο να μιλάει πέρα από το "παιδί" :-Ρ

Για τον αριθμό των ατόμων που την οργάνωσαν θεωρώ ότι ήταν οκ αλλά αρκούμαστε σε αυτό;;; Να πω την αλήθεια περίμενα πολύ περισσότερη συμμετοχή από τον κόσμο που τον ενδιαφέρει η προώθηση του ποδηλάτου. Το know how υπάρχει από την ομάδα για την οργάνωση της ΠΠ. Χωρίς, όμως, τον ενικό πρωτοβουλίας που αναφέρθηκε παραπάνω -τι ωραία ατάκα!- από τα δεκάδες μικρά πράγματα που απαιτούνται για μια πραγματικά πετυχημένη εκδήλωση, θα γίνονται απλώς τα απολύτως απαραίτητα (για πόσο ακόμα;). Μήπως να αποσυρθούμε εντελώς οι "παλιοί" μπας και προκύψει νέο αίμα;

Filopodaros
Εικόνα Filopodaros
Απών/απούσα

Πολύ καλή η παρατήρηση για τις σκιές. Γυρίζοντας στην άνοδο της Αλεξάνδρας, είχα δίπλα μου τη σκιά του ποδηλάτη που ήταν μερικά μέτρα πίσω.

ath.nasi
Εικόνα ath.nasi
Απών/απούσα

Πολύ ωραία η αφίσα, μέτρια η συμμετοχή.
Κάποια στιγμή να πούμε και τι ακούσαμε εκείνη τη μέρα από τούς συνήθεις "αγανακτισμένους" (οδηγούς).

Eaglos
Εικόνα Eaglos
Απών/απούσα

Ευχές για μακροζωΐα και πολύ σεξ;

Roul
Εικόνα Roul
Απών/απούσα

scarpedico
Εικόνα scarpedico
Απών/απούσα

Eaglos wrote:
Ευχές για μακροζωΐα και πολύ σεξ;

φήμες λένε οτι κάποιοι παράτησαν τα τουτου και άρχισαν το τρέξιμο μαζί μας

didotou
Εικόνα didotou
Απών/απούσα

φιλε ath.nasi άστα.
Οι οδηγοι μας τα σουρνουν ετσι κι αλλιως, ειτε κανουμε Π.Π. ειτε παμε απλα στη δουλεια μας καθε μερα, ειτε βγαινουμε με δυο φιλους να παμε μια βολτα.
...
Τι να πουνε κι αυτοι;
Στον κοσμο τους.
Στον κοσμο μας.
...
Απ' την αλλη ολο και πιο πολλοι απ'αυτους παιρνουν παραδειγμα απο μας.
Αρα πιο πολυ αναρωτιουνται εκεινοι, τι σκεφτομαστε εμεις, παρα το αντιθετο.

ghandee
Εικόνα ghandee
Απών/απούσα

didotou wrote:

Αρα πιο πολυ αναρωτιουνται εκεινοι, τι σκεφτομαστε εμεις, παρα το αντιθετο.