freeday 26/06/09 Θησειο 21:30

131 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
wolf25041980
Εικόνα wolf25041980
Απών/απούσα

DEN LEO GIA SENA................
APLA EXO MIA FILI K MIA FORA ENO IXAME KANONISI KATI OLI MAZI ,
I FILI MOU K TO MISO TIS PORTOKALI PIGAN ALLOU TELIKA....................................
FILAKIA ROULOPAIDO

roula
Απών/απούσα

wolf25041980 wrote:
DEN LEO GIA SENA................
APLA EXO MIA FILI K MIA FORA ENO IXAME KANONISI KATI OLI MAZI ,
I FILI MOU K TO MISO TIS PORTOKALI PIGAN ALLOU TELIKA....................................
FILAKIA ROULOPAIDO

κ εγώ έχω έναν φίλο κ μια φορά ενώ είχαμε κανονίσει κάτι όλοι μαζί,ο φίλος μου έκανε σιδηροκόλληση κ δεν ήρθε τελικά......

δεν λέω για σένα.....

wolf25041980
Εικόνα wolf25041980
Απών/απούσα

ELPIZO NA PERASI KALA AFTI I FILI MOU MAZI ME TON FILO TIS (MOU)TELIKA.............

Marios
Απών/απούσα

και τι θα τις κάνω τις ψάθες ??!!
καλά θα τις φέρω να τις δώσω σε κάνα κώστα να στις προωθήσει, γιατί την άλλη παρασκευή στις 21.30 θα είμαι στα όρια του ιονίου (και μετά καλό καλοκαίρι!!)

george leo
Εικόνα george leo
Απών/απούσα

xtravaganzagold wrote:
ΑΠ'οτι εμαθα δεν λειτουργουν 24ωρο..

http://www.salamina.gr/dromologia.htm
ίσως όμως είναι too much

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

..θα δουμε , ισως και οχι !!
Αναλογως τι ωρα θα φτασουμε και τις εκει διαθεσεις , βλεπουμε!!

..εγω παντως γουσταρω χαλαρα , και μονο για την εμπειρια !

roula
Απών/απούσα

Marios wrote:
και τι θα τις κάνω τις ψάθες ??!!
καλά θα τις φέρω να τις δώσω σε κάνα κώστα να στις προωθήσει, γιατί την άλλη παρασκευή στις 21.30 θα είμαι στα όρια του ιονίου (και μετά καλό καλοκαίρι!!)

για να μην τις κουβαλας μηπως θα σε βολευε να βρισκομασταν μεσα στην εβδομαδα καπου να τις παρω?
δουλευω Ακαδημιας κ Εμμ. Μπενακη κ σχολαω στις 5. οποτε αν μπορεις καποια μερα να βρεθουμε καπου τριγυρω νομιζω οτι θα ηταν καλυτερα..
αν θες στειλε στο roulargyriou(παπακι)yahoo.com να κανονισουμε
διαφορετικα τις δινεις σε οποιον (γνωστο) κουβαλαει το μεγαλυτερο σακιδιο...

:))

Tzoutzoukos
Εικόνα Tzoutzoukos
Απών/απούσα

Πολυ καλη η ιδεα σας για σαλαμινα παιδια, ειμαι μεσα και εγω.

AfloEydK
Απών/απούσα

zileyw apisteyta
psinomai sto pyreto apo to simerino mpanio kai to air condition
zileyw zileyw zileyw
kala ma perasete paides
zileyw zileyw zileyw

Cyclelife
Εικόνα Cyclelife
Απών/απούσα

AfloEydK wrote:
zileyw apisteyta
psinomai sto pyreto apo to simerino mpanio kai to air condition
zileyw zileyw zileyw
kala ma perasete paides
zileyw zileyw zileyw

File Aflo, soy eyxomai perastika. Gia to mono poy epitrepetai na zileyeis einai to oti den exeis apopse to DVD poy eixa ferei mazi (tha sto doso otan tha eisai kala)
I volta den elege tipote idiaitero - san diadromi itan axari kai meta apo ena simeio arketa epikindyni. I apokoryfosi itan sta ferry gia Salamina opoy efeygan kathe 1/2 ora kai ean exanes kapoio eprepe na perimeneis, pragma poy itan apagoreytiko gia osoys doyleyan Savato noris. Genika itan kaki idea kai eixe kai kaki diorganosi (isos to xeirotero FreeDay mexri simera)

Χαριλαος Γαλατσι
Απών/απούσα

Δεν υπαρχει χειροτερο Freeday απο αυτο το αποψινο...
Μηδεν.

Marios
Απών/απούσα

γιάννη περαστικά και ελπίζω να είσαι γρήγορα πάλι έτοιμος για γερά πετάλια !!
Θα γούσταρες βόλτα σήμερα !! Περίπου 40 ποδήλατα πήγαμε σαλαμίνα, όπου κάναμε έναν κύκλο εκεί και γυρίσαμε με το πλοίο των 2.30
Από χιλιόμετρα σχεδόν τα 60αρίσαμε !!
Επίσης είχαμε και πολύ καλό ρυθμό σε αυτή τη βόλτα, χωρίς πολλές άσκοπες στάσεις κατά τη διάρκεια της διαδρομής.
Όμορφα ήταν γενικά. Στο τέλος βέβαια σπάγαμε σιγά-σιγά με τον καθένα να πηγαίνει σπίτι του, πήγα κι εγώ από ομόνοια και δεν σας είδα όλους μαζεμένους. Οπότε μιας και από βδομάδα φεύγω (αρχίζουν τα ταξίδια), και το πιο πιθανόν είναι η επόμενη freeday που θα έρθω να είναι σεπτέμβρη, καλο καλοκαίρι !!!!!!!
Καλές πεταλιές, καλές βόλτες και καλά να περνάτε γενικά !!

*αρκετά χιλιόμετρα σήμερα, είχε και πλοίο, οπότε θα μπορούσα να πω, πως ήταν πρόβα ιταλίας !!

Parhs
Απών/απούσα

Δε μπόρεσα να ερθω λογω υποχρεωσεων τελικά:(
Δεν έλεγε πολλά η διαδρομή; Τελικά φτασατε Πέραμα;

ilias_sc
Απών/απούσα

Zηταω συγγνωμη για χθες,ημουν κομματια απο τη δουλεια και αποκοιμηθηκα.Οταν ξυπνησα το βραδυ ηταν ηδη 10.Χαριλαε sorry φιλε, ηθελα να φερω το κουρσακι να το δεις.Θα το κανονισουμε ομως πιστευω μεσα στο σαββατοκυριακο.

taxideyontas
Απών/απούσα

maria magda den katafera na sas vrw kante me add sto facebook panagiwths radaios...

Χαριλαος Γαλατσι
Απών/απούσα

ilias_sc wrote:
Zηταω συγγνωμη για χθες,ημουν κομματια απο τη δουλεια και αποκοιμηθηκα.Οταν ξυπνησα το βραδυ ηταν ηδη 10.Χαριλαε sorry φιλε, ηθελα να φερω το κουρσακι να το δεις.Θα το κανονισουμε ομως πιστευω μεσα στο σαββατοκυριακο.

Και σε εψαχνα ρε φιλαρακι.
Δεν πειραζει. Την επομενη.

dthemix
Εικόνα dthemix
Απών/απούσα

Ήταν η πρώτη φορά που έφτασα στο Πέραμα, στο Λιμάνι που περνάνε τα καραβάκια για Σαλαμίνα, με το ποδήλατο μου. Η διαδρομή ήταν ενδιαφέρουσα και πιστεύω οτι σε ολη την διαδρομή είχαμε ωραίο ρυθμό. Και το πέρασμα παράλληλα με τις γραμμές του ΗΣΑΠ (Καλλιθέα) ,μετά Μοσχάτο, και απο το Ν. Φάληρο εκει στις ωραίες εμπορικές ψαροταβέρνες, και μετά απο τον Πειραία, μέσα απο το Λιμάνι... ο δρόμος απο Πειραία μέχρι Πέραμα είχε ενα βαθμό επικινδυνοτητας αλλα είναι παρόμοιος ( ο βαθμός επικινδυνότητας) με αυτόν οταν κινούμαστε σε κεντρικούς δρόμους καθημερινά.. υπηρχαν μερικοί βιαστικοί οδηγοί αυτοκινητων αλλά σε γενικές γραμμές ηταν ησυχα το βράδυ. Απο οτι μπόρεσα να καταλάβω τις καθημερινές θα εχει πολύ νταλίκα εκει.
Δεν πέρασα απεναντι στην Σαλαμίνα αν και θα ήταν ωραία εμπειρία, αλλά είχα στο μυαλό μου το κομμάτι της επιστροφής μέχρι τα Μελίσσια. Ελπίζω καποια μέρα να κάνουμε μια ημι-ημερήσια να δουμε την Σαλαμίνα και με το φως της Ημέρας.

Καλή Ξεκούραση σε όλους και καλές ποδηλατοβόλτες

TeslaCoil
Απών/απούσα

Ελπιζω να το επαναλαβετε και να ειναι διαφορετικη η διαδρομη
γιατι απο οτι ειδα ειναι πολυ περιεργοι δρομοι εκει

ναι εχει πολλες νταλικες εκει το πρωι
περναω καθε πρωι σχεδον!! γιανα παω στην δουλεια!!

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

..οτι ηταν ενα απο τα καλυτερα freeday EVER !

Ολοκαινουρια διαδρομη , μπολικο πενταλι , ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΡΥΘΜΟΣ ..και φυσικα η καλυτερη παρεα !!!
Για οσους δουλευουν το Σαββατο πρωι παντα θα ειναι πιο κουραστικο το freeday , δε νομιζω να αλλαξε κατι αυτη την φορα .
Προσωπικα νομιζω οτι η κυκλοφορια ηταν μια χαρα. Ουτε νταλικες ειδαμε , "γρηγορα" αυτοκινητα ελαχιστα (τετοιες ωρες που κυκλοφορουμε παντα υπαρχουν), εξαιρετικες διαβασεις στις διασταυρωσεις..
..μην ειμαστε και φοβιτσιαριδες στο δρομο !

Οσοι δεν μπορουσαν ή δεν ηθελαν να ερθουν μεχρι Σαλαμινα δυστυχως εχασαν μερικες εικονες απο αυτες που εκαναν την διαφορα.Προσωπικα περασα φανταστικα και γελασα με την ψυχη μου !!!

Θεμα με τα δρομολογια των πλοιων δεν νομιζω οτι υπηρχε , αφου γινονταν καθε μισαωρο ή τεταρτο .Ουτε τρενο να ηταν !
Ε, καλα , να περιμενουμε και μιση ωρα δε χαλασε ο κοσμος !!!!

..αληθεια πιστευω οτι αν καναμε μοναχα διαδρομες Γλυφαδα-Κηφισιά στο τελος θα μοιαζαμε με δρομολογιο λεωφορείου .
Δε ξερω τι περιμενατε να δειτε ..η βολτα ηταν ολα τα λεφτα , ακριβως επειδη δεν ειχε "πολυτελειες" !
Μπορει λοιπον να μην εχει συντριβάνια και πλατειες , ομορφο καλοντυμενο κοσμο και υψηλή αισθητικη το Περαμα ή η Σαλαμινα αλλα ειναι και αυτο ενα κομματι της πολης .Ενα κομματι που αν δεν το ζησεις απο κοντα το αγνοεις , αλλα υπαρχει ακομα ..

Παω στοιχημα οτι μετα απο καιρο αυτη την βολτα θα την θυμομαστε ακομα..!

Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ σε ολους μας , που κρατησαμε φανταστικο ρυθμο, συνοχη και κεφι !!
Ελαχιστα κενα , αρκετα (αλλα μικρα )διαλειματακια για να μαζευομαστε στα φαναρια, αισθητη παρουσια στον δρομο..βλεπω σημερα τα βιντεο και νοσταλγω..

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

..λυπαμαι που θα στο πω , αλλα η βολτα ηταν κομμενη και ραμμενη για ποδηλατες σαν εσενα !!!!

AfloEydK
Απών/απούσα

kwsta twra me skotwneis akoma perissotero
imoun ikanos na erthw mazi me tin kouberta kai to thermometro sto stoma...

Elderly biker
Εικόνα Elderly biker
Απών/απούσα

Συμφωνώ απόλυτα με xtravaganzagold...

Επί τέλους..., βαρεθήκαμε τη Γλυφάδα...

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

..η χτεσινη βολτα ηταν μια βολτα για τους χορτασμενους απο συνηθισμενες διαδρομες και για τους αχορταγους στις εμπειριες και το πενταλι..

Φυσικα και η Γλυφαδα ή η Κηφισιά αποτελουν αξιολογο προορισμο για βολτα , αλλα δεν ειναι ο μονος..

AfloEydK
Απών/απούσα

des ligo to patra-zakynthos gia tis boltes pou exoume kanonisei an se boleyoun
papathimioy@yahoo.gr steile mou ena e-mail

magdalena
Απών/απούσα

ΠΑΙΔΙΑ,ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΙΟ ΛΙΓΟΙ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΙ ΑΜΕΙΩΤΟ .
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ -ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΟΥΜΕ ΤΟ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑΜΕ, Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΕΙΧΕ ΠΛΑΚΑ, ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΛΕΙΣΤΑ, ΣΚΟΤΑΔΙ ΠΑΝΤΟΥ, ΣΑΝ ΝΑ ΔΙΑΣΧΙΖΑΜΕ ΜΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΗ ΠΟΛΗ....

...ΚΑΙ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΑΒΑΚΙ...ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!
ΜΑΡΙΑ, ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΟΝ ΧΟΡΟ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ, ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΦΙΡΜΕΣ ΣΤΟ youtube !
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ FREEDAY ΤΣΙΦΤΕΤΕΛΙ !!!

ΓΙΑΝΝΗ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚ ΧΕΙΡΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑΜΕ, ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΚΕΡΑΣΜΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ !

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

..το ατυχημα με το αυτοκινητο δεν ειχε καμια σχεση με την βολτα , τους ποδηλατες κτλ αν εξαιρεσεις οτι εγιναν αυτοπτες μαρτυρες του συμβαντος που ειχε ηδη γινει .

Τις βολτες τις κανουν οι ανθρωποι που τις απαρτιζουν.. με τετοιο κεφι , τρελα και ορεξη ..sky is the limit !!!

πωπω..τελεια βραδια ρε παιδια...

justelene
Απών/απούσα

xtravaganzagold wrote:
..οτι ηταν ενα απο τα καλυτερα freeday EVER !

Ολοκαινουρια διαδρομη , μπολικο πενταλι , ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΡΥΘΜΟΣ ..και φυσικα η καλυτερη παρεα !!!
Για οσους δουλευουν το Σαββατο πρωι παντα θα ειναι πιο κουραστικο το freeday , δε νομιζω να αλλαξε κατι αυτη την φορα .
..

αυτο τα λέει όλα
:)

GeorgeHH
Απών/απούσα

Στη βόλτα αυτή πριν 2 χρόνια ξεκινήσαμε 6 άτομα πιστεύω οτι με καποια διαφορετικη οργάνωση, θα μπορούσαμε να είμασταν και 500 πιο χαλαροί ρυθμοί, οχι τόσο μακρινές διαδρομές κλπ...

Ξέρω πάλι θα βγω ο γκρινιάρης ο στραβός...

αλλά η γνώμη είναι γνώμη...

διαδρομές υπάρχουν πάαααααααρα πολλές

AfloEydK
Απών/απούσα

pragmatika den katalabainw ti zori travas
an exeis kati sygkekrimeno na prwteineis oso afora to freeday
i na peis genika gia to pws oramatizesai tis voltes pesto den sou to apagoreyei kaneis
oi aerologies einai askopes kai den voithoun kanenan
monimos eisai mes tin grinia kai sou ftaine ta panta

GeorgeHH
Απών/απούσα

Ναι αν το θεωρείς γκρίνια δικαίωμα σου φίλε μου, απλά όλο ακούω πως η βόλτα ηταν τέλειαη ήταν βαρετή... αλλά κανείς δεν σκέφτεται πως μπορεί να γίνει καλύτερη δηλαδή,θα μπορούσαμε να κανονίζουμε βόλτες σε ανατολικά και δυτικά προάστια αντί να λέμε οι βόλτες προς πειραιά γλυφάδα Κηφισιά έχουν καταντήσει βαρετές,χαθήκανε περιοχές οπως παγκράτι βύρωνας μοσχάτο χολαργός φιλοθέη κλπ? να υπάρχει μια ποικιλία

Ζόρι δεν τραβάω με κανέναν και ούτε προσωπικά έχω ,απλά εχω το θάρρος να εκφράζω τη γνώμη μου απο το να λέω συνεχώς-α τέλεια η βόλτα η δεν μάρεσε κλπ...

συζήτηση κάνουμε απλά...