Ποδηλατοβολτα 4/09/09 - 2130 Θησειο

78 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
clockie
Απών/απούσα

Χαριλαος Γαλατσι wrote:
Αν εξαιρεσουμε το στομα η τις λεξεις του Σαββατογενημενου Παιδιου του οποιου ξεφυγε η φραση "θα σκασει λαστιχο" ηταν παρα πολυ καλα.
Θα ηθελα να μην ακουστει το ονομα της συγκεκριμενης δεσποινιδας για να μην υπαρξει καποιο στιγμιαιο ατυχημα σε καποιον απο μας.
Γενικα υπηρχαν γυρω στα 20 νεα ατομα, κανοντας τον αριθμο να φτανει τους 45.

Χαιρομαι για την κουλτουρα που διεπει καποια ατομα κοντα στην ηλικια μου και χαιρομαι δε για τον 40χρονο ο οποιος με εξεπληξε με την ετοιμοτητα του για την πρωτη βολτα! - Φιλαρα δεν θυμαμαι το ονομα σου, ευχομαι να σου αρεσε η πρωτη σου βολτα.

Πηγαμε μεχρι την Γλυφαδα - Εγω γυρισα γιατι σε 3 ωρες εχω δουλεια.
Σχετικα λογω των νεων ειχαμε χαλαρους ρυθμους και ουκ ολιγες φορες σταματησαμε για βοηθεια.

Ακουστηκαν διαφορα Ποδηλατικα συνθηματα, ο κοσμος χαιροταν που μας εβλεπε.
Θελω να ευχαριστησω τα ατομα που με βοηθησαν με το σκασμενο μου λαστιχο και γενικα ολους οσους ειχαν ενα χαμογελο για την Ποδηλατοβολτα.

Οσο για την επομενη φορα, εχω ετοιμασει μια εκπληξη στην διαδρομη, με σχετικα λιγα χιλιομετρα και.... τα υπολοιπα... λιαν συντομως!

Χαρίλαε είσαι και γαμώ τα παιδιά!!! 697.... :)

Χαριλαος Γαλατσι
Απών/απούσα

Αυτο το παραδεχονται ολοι. Τι να λεμε τωρα...

Lambros
Εικόνα Lambros
Απών/απούσα

Χαριλαος Γαλατσι wrote:
Αν εξαιρεσουμε το στομα η τις λεξεις του Σαββατογενημενου Παιδιου του οποιου ξεφυγε η φραση "θα σκασει λαστιχο" ηταν παρα πολυ καλα.
Θα ηθελα να μην ακουστει το ονομα της συγκεκριμενης δεσποινιδας για να μην υπαρξει καποιο στιγμιαιο ατυχημα σε καποιον απο μας.
Γενικα υπηρχαν γυρω στα 20 νεα ατομα, κανοντας τον αριθμο να φτανει τους 45.

Χαιρομαι για την κουλτουρα που διεπει καποια ατομα κοντα στην ηλικια μου και χαιρομαι δε για τον 40χρονο ο οποιος με εξεπληξε με την ετοιμοτητα του για την πρωτη βολτα! - Φιλαρα δεν θυμαμαι το ονομα σου, ευχομαι να σου αρεσε η πρωτη σου βολτα.

Πηγαμε μεχρι την Γλυφαδα - Εγω γυρισα γιατι σε 3 ωρες εχω δουλεια.
Σχετικα λογω των νεων ειχαμε χαλαρους ρυθμους και ουκ ολιγες φορες σταματησαμε για βοηθεια.

Ακουστηκαν διαφορα Ποδηλατικα συνθηματα, ο κοσμος χαιροταν που μας εβλεπε.
Θελω να ευχαριστησω τα ατομα που με βοηθησαν με το σκασμενο μου λαστιχο και γενικα ολους οσους ειχαν ενα χαμογελο για την Ποδηλατοβολτα.

Οσο για την επομενη φορα, εχω ετοιμασει μια εκπληξη στην διαδρομη, με σχετικα λιγα χιλιομετρα και.... τα υπολοιπα... λιαν συντομως!

Είμαι ο 40χρονος . (Λάμπρος) . Χαρίλαε και λοιποί φίλοι ήταν υπέροχη η βόλτα. Το καταευχαριστήθηκα με τη ψυχή μου και χαίρομαι πολύ που σας γνώρισα. Είστε καταπληκτικοί και γούσταρα τρελά το κλίμα και την αλληλεγγύη που υπήρχε. Αν και καινούργιος αισθάνθηκα πολύ οικεία και γνώρισα και άλλους λάτρεις του ποδήλατου. Και ευχαριστώ όλους και για τις πληροφορίες και τις συμβούλες. Μπράβο παιδιά. Εύγε Χαρίλαε!!! είσαι άπαικτος ... πάντα τέτοια!!!

orck
Απών/απούσα

Λαμπρο που να δεις τι κοσμο θα γνωρισεις στα freeday που ξεκινανε σε λιγο
εκει θα πηγαινουμε βολτα 150-170 ποδηλατες

AfloEydK
Απών/απούσα

το πρωτο freeday ερχεται

Χαριλαος Γαλατσι
Απών/απούσα

AfloEydK wrote:
το πρωτο freeday ερχεται

Κριμα Αφλο που προτιμας να μην ερχεσαι σε Ποδηλατοβολτες της Παρασκευης και να κανεις επιλεκτικη Ποδηλαταδα με τιτλους.

lyhadj
Εικόνα lyhadj
Απών/απούσα

orck wrote:
Λαμπρο που να δεις τι κοσμο θα γνωρισεις στα freeday που ξεκινανε σε λιγο
εκει θα πηγαινουμε βολτα 150-170 ποδηλατες

Δηλαδή οι 105-125 ποδηλάτες που δεν ήρθαν στην Ποδηλατόβολτα της Παρασκευής που έγινε με 45 άτομα, δεν ήρθαν επειδή δεν ονομάστηκε η βόλτα freeday ?
Και μην ξαναπεί κανείς το τελείως κουφό περί "φιλοσοφίας της βόλτας του φριντεη"...

dthemix
Εικόνα dthemix
Απών/απούσα

Η απουσιολόγος ξαναχτυπά...

lyhadj wrote:
Ελπίζω τα αρχικά ποστ με τα
by lyhadj - 08/01/2009 - 20:06

...δεν παμε καθόοοολου καλά: σε λίγο θα παίρνουμε και απουσίες, θα συγκρίνουμε τα κοντεράκια μας και θα λειτουργούμε σαν όλες τις απεχθείς ομάδες που κύριο μέλημα τους ειναι να μαζεύουν μέλη, ψήφους και γενικά πλήθος κοσμου - για πασα χρήση....

VagkaR
Απών/απούσα

lyhadj wrote:
orck wrote:
Λαμπρο που να δεις τι κοσμο θα γνωρισεις στα freeday που ξεκινανε σε λιγο
εκει θα πηγαινουμε βολτα 150-170 ποδηλατες

Δηλαδή οι 105-125 ποδηλάτες που δεν ήρθαν στην Ποδηλατόβολτα της Παρασκευής που έγινε με 45 άτομα, δεν ήρθαν επειδή δεν ονομάστηκε η βόλτα freeday ?
Και μην ξαναπεί κανείς το τελείως κουφό περί "φιλοσοφίας της βόλτας του φριντεη"...

...στάζει ο browser χολή...

orck
Απών/απούσα

πρεπει να μιλησουμε :)
εισαι στον συλλογο; καθε ποτε μαζευεστε και τι ωρα;

Cyclelife
Εικόνα Cyclelife
Απών/απούσα

dthemix wrote:
Η απουσιολόγος ξαναχτυπά...

lyhadj wrote:
Ελπίζω τα αρχικά ποστ με τα
by lyhadj - 08/01/2009 - 20:06

...δεν παμε καθόοοολου καλά: σε λίγο θα παίρνουμε και απουσίες, θα συγκρίνουμε τα κοντεράκια μας και θα λειτουργούμε σαν όλες τις απεχθείς ομάδες που κύριο μέλημα τους ειναι να μαζεύουν μέλη, ψήφους και γενικά πλήθος κοσμου - για πασα χρήση....


Min tin parexigeis re themi, ftaiei isos o molysmenos aeras poy anapneei, poy olo kai ginetai apopnyktikoteros apo tin mpoxa kapoiwn .... xerei i idia

djapal
Εικόνα djapal
Απών/απούσα

lyhadj wrote:
orck wrote:
Λαμπρο που να δεις τι κοσμο θα γνωρισεις στα freeday που ξεκινανε σε λιγο
εκει θα πηγαινουμε βολτα 150-170 ποδηλατες

Δηλαδή οι 105-125 ποδηλάτες που δεν ήρθαν στην Ποδηλατόβολτα της Παρασκευής που έγινε με 45 άτομα, δεν ήρθαν επειδή δεν ονομάστηκε η βόλτα freeday ?
Και μην ξαναπεί κανείς το τελείως κουφό περί "φιλοσοφίας της βόλτας του φριντεη"...

Είμαι σίγουρος ότι πολλοί δεν πήγαν και γι'αυτό το λόγο. Προσωπική μου άποψη είναι ότι αν αυτή η βόλτα ονομαζόταν freeday, θα είχε το διπλάσιο κόσμο σίγουρα.
Τώρα το γιατί είναι άλλου παππά ευαγγέλιο!!! :)

AfloEydK
Απών/απούσα

den kanw epilektiki podilatada me titlous
kanw epilektiki podilatada me FILOUS
kai oxi me anthrwpoys poy me thavoun emena kai tous filoys moy aisxra kai ipoula pisw apo tin plati
ayta telos

SpyrosV
Εικόνα SpyrosV
Απών/απούσα

Υπάρχουν 2 παρέες που κανονίζουν;
Από τη μεθεπόμενη Παρασκευή που ξεκινά το freeday (στα ελληνικά πώς το μεταφράζετε;) η παρέα του Χαρίλαου και η άλλη θα συγχωνευθούν;
Υπάρχουν αρχηγοί που επιλέγουν ποιος θα πάει με ποιους;
Ή δεν θέλουν κάποιοι, κάποιους στην παρέα;

Χαριλαος Γαλατσι
Απών/απούσα

AfloEydK wrote:
den kanw epilektiki podilatada me titlous
kanw epilektiki podilatada me FILOUS
kai oxi me anthrwpoys poy me thavoun emena kai tous filoys moy aisxra kai ipoula pisw apo tin plati
ayta telos

Ποιος σε θαβει? Εγω?
Τι στοιχεια εχεις?

wolf25041980
Εικόνα wolf25041980
Απών/απούσα

aflo please min apantisis!!!
den goustaro pali ta idia....
asta na pane stin efxi.....
min skas.......
ipam xalifis stin thesi toy xalifi

Χαριλαος Γαλατσι
Απών/απούσα

Ναι μην απαντησεις γιατι η Δημιουργια Εντυπωσεων, η μετονομασια της Παρασκευοβολτας και το Καλαμι-lifestyle ειναι αστειο πραγμα.
I rest my case.

wolf25041980
Εικόνα wolf25041980
Απών/απούσα

k pote arxises na erxese stis paraskevovoltes mikre xarilae?

Χαριλαος Γαλατσι
Απών/απούσα

τα τελη Φεβρουαριου!

Εγω δεν διαχωριζω καποια θεση, απο τον wolf, τον aflo ουτε λεω πως ειμαι καλυτερος η οτιδιποτε.
"Ξεκινησαμε" σαν ελευθερη βολτα και αποφασιζαμε παντα που θα παμε στο Θησειο.
Ειχε προβλεφθει απο τον xtravaganzagold οτι θα ηταν δυσκολο να γινει κομμαντο σε ενα τεραστιο πληθος ποδηλατων.
Ειμασταν 35-40 ατομα τελη Φεβρουαριου και φτασαμε να ειμαστε 110-130.
Χρειαζοταν προγραμμα, χρειαζοταν διαδρομη, χρειαζοταν καποια ατομα, να κανουν την τυπικη "οργανωση", αυτο μονο.
Και νομιζετε οτι θα κανω διπλη βολτα μαζι με την βολτα του xtravaganza?
Μια βολτα θα ειναι την Παρασκευη!
2130 Θησειο, δεν πα να λεγεται freeday, friday, Τσικαμπουπ ΑΕ.
Ειναι η βολτα που παντα υπηρχε καθε Παρασκευη απο τοτε που ξεκινησα τις ομαδικες Ποδηλατοβολτες.

wolf25041980
Εικόνα wolf25041980
Απών/απούσα

na sou thimiso oti prin apo ta teli favrouariou imastan giro sta 10-15 atoma vreksi xionisi emis kaname kathe paraskevi volta,emis ta 10-15 atoma to ksekinisame k kopiasame na to edreosoume,
k na kseris k kati akoma .panta sevomastan k sevomaste tous palioterous mas,aftous pou mas mathane k mas diksane ta prota vimata gia tis podilatovoltes.k pote den ipame i vrisame xidea aftous.an mas ekane i volta i diadromi to consept tis volta piganame,an oxi kanoniza kati allo.k ivolta den tou xtra,ine olon mas.k den ennoo mono tous 15-20 alla k ton 130 pou erxonte.
k akoma den exo katalavi ton logo tis "epanastasis".........
mipes thes na to organosis esi?

Χαριλαος Γαλατσι
Απών/απούσα

Και για να απαντησω με μια λεξη "ΟΧΙ" δεν θελω να το οργανωσω εγω.
Η Βολτα της Παρασκευης ειναι ΟΛΩΝ μας η βολτα.
Δεν σημαινει βεβαια οτι επειδη πηγαινουν οι "Οργανωτες" ας πουμε Διακοπες, σταματαει να υφιστανται. Φυσικα και δεν σταματαει και δεν ειναι λογος να λεμε "Α θα περιμενω να αρχισει το freeday για να αρχισω το Ποδηλατο"

Οι κανονες ειναι γνωστοι.

wolf25041980
Εικόνα wolf25041980
Απών/απούσα

i stasi sou alla edikse ton telefteo kero.

orck
Απών/απούσα

τωρα γιατι βαζουμε και θεματα ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑΣ;
τι σχεση ποτε ξεκινησε ο καθε ενας;
μηπως ηθελες κατι αλλο να πεις; (η μηπως μονο εμενα μου φαινεται μαλακια το "επιχειρημα" της παλαιοτητας;)

θα ηθελα απαντηση με ελληνικους χαρακτηρες, ευχαριστω

dragonfly
Απών/απούσα

πριν κανένα μήνα που βρήκα τους podilates.gr σχημάτισα την εντύπωση ότι γίνεται μία βόλτα κάθε παρασκευή που ονομάζεται ή critical mass ή freeday ή ποδηλατοβολτα

μετά την ποδηλατοβόλτα που έκανα κάπου στα μέσα αυγούστου, σχημάτισα την εντύπωση ότι critical mass ή freeday λέγονται οι ποδηλατοβόλτες που είναι με πιο εύκολες διαδρομές (για τον πολύ τον κόσμο) και ότι κάποιες από τις ποδηλατοβολτες της παρασκευής είναι τέτοιες.

πριν μια βδομάδα διαπίστωσα ότι άλλο critical mass κι άλλο freeday

και απόψε... ότι άλλο freeday κι άλλο ποδηλατοβόλτα παρασκευής

βρε σεις, όλοι αριστεροί είστε;

lyhadj
Εικόνα lyhadj
Απών/απούσα

@dragonfly

+1000000000000000000000!

Χαριλαος Γαλατσι
Απών/απούσα

dragonfly wrote:
πριν κανένα μήνα που βρήκα τους podilates.gr σχημάτισα την εντύπωση ότι γίνεται μία βόλτα κάθε παρασκευή που ονομάζεται ή critical mass ή freeday ή ποδηλατοβολτα

μετά την ποδηλατοβόλτα που έκανα κάπου στα μέσα αυγούστου, σχημάτισα την εντύπωση ότι critical mass ή freeday λέγονται οι ποδηλατοβόλτες που είναι με πιο εύκολες διαδρομές (για τον πολύ τον κόσμο) και ότι κάποιες από τις ποδηλατοβολτες της παρασκευής είναι τέτοιες.

πριν μια βδομάδα διαπίστωσα ότι άλλο critical mass κι άλλο freeday

και απόψε... ότι άλλο freeday κι άλλο ποδηλατοβόλτα παρασκευής

βρε σεις, όλοι αριστεροί είστε;

χαχαχαχαχα Κορυφαιο!!!!!

AfloEydK
Απών/απούσα

ΣΥ.ΠΟ.ΒΟ (συνασπισμος ποδηλατικων βολτονησεων)

περαν απο την πλακα
αν αφησουμε το critical mass στην ακρη(καθε πρωτη δευτερα του μηνα)

η βολτα της παρασκευης υπαρχει και θα υπαρχει ολο τον χειμωνα βρεξει χιονισει
freeday η freenight
δεν εχει σημασια
καθε παρασκευη 21:30 στο θησειο
συμμετεχουν απο αρχαριοι μεχρι και αθλητες

dthemix
Εικόνα dthemix
Απών/απούσα

AfloEydK wrote:
... το critical mass στην ακρη(καθε πρωτη δευτερα του μηνα)

http://en.wikipedia.org/wiki/Critical_Mass

...Critical Mass is a bicycling event typically held on the last Friday of every month in over 300 cities around the world

[Σημείωση : Δεν γνωρίζω γιατι στην Αθήνα το εχουμε (κάθε πρώτη δευτέρα του μήνα)]

tomac4
Απών/απούσα

κι αυτο σε πειραζει??? γκρινια φαγομαρα και ποδηαλτο 10km το μηνα....
ξεκολλατε...

xtravaganzagold
Εικόνα xtravaganzagold
Απών/απούσα

dragonfly wrote:

βρε σεις, όλοι αριστεροί είστε;


αχχαχαχ! πολυ πετυχημενο!!

οντως η ποδηλατικες παρεες ειναι σαν την δημοκρατια. Οπως ολοι δηλωνουν δημοκρατες και ας εχουν διαφορετικες αποψεις , ετσι υπαρχουν και ποδηλατικες παρεες με διαφορετικα χαρακτηριστικα.
Φυσικα και αυτο ειναι θεμιτο και ευτυχως που γινεται !
(τελικα παντως τα εχεις καταλαβει ολα!! )

contact