Δυστυχώς χθες μου έκλεψαν το IDEAL RITMO μου

5 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
veg
Εικόνα veg
Απών/απούσα

Δυστυχώς χθες μου έκλεψαν το IDEAL RITMO μου που με πολλές οικονομίες είχα πάρει..
Το ποδήλατο είναι το γνωστό ασπρο μαυρο κόκκινο αλλά με μαύρα λάστιχα ολοκαίνουρια (όχι τα εργοστασιακά κόκκινα)...
Κλάπηκε από την περιοχή Γκάζι-Πετράλωνα μέσα από πολυκατοικία κλειδωμένη παρακαλώ... και κλειδωμένο το ποδήλατο...

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
DgSensei
Εικόνα DgSensei
Απών/απούσα

Πρώτα απ'όλα συλλυπητήρια.
Το ποδήλατο ήταν μέσα σε διαμέρισμα ή απλώς μέσα στην πολυκατοικία?
Με τι ήταν δεμένο?
Καλή τύχη

veg
Εικόνα veg
Απών/απούσα

DgSensei wrote:
Πρώτα απ'όλα συλλυπητήρια.
Το ποδήλατο ήταν μέσα σε διαμέρισμα ή απλώς μέσα στην πολυκατοικία?
Με τι ήταν δεμένο?
Καλή τύχη

το ποδήλατο ήταν εντός κλειδωμένης πόρτας πολυκατοικίας και δεμένο με κλειδαριά συρματόσχοινου πάχους δακτύλου δείκτη πάνω σε αμετακίνητο σημείο σε μη ιδιαίτερα εμφανές σημείο για τους έξω..
δυστυχώς μάλλον η δουλειά έγινε εκ των έσω αλλά δε μπορώ να αποδείξω τίποτα... τουλάχιστο αυτό κατάλαβα από αυτά που είπε η αστυνομία..
Τουλάχιστο να μην αγοράζει κανείς μας "κλεμμένα" μπας και σταματήσει αυτή η συνεχιζόμενη παγαποντιά...

DgSensei
Εικόνα DgSensei
Απών/απούσα

Δυστυχώς αυτά τα συρματόσχοινα είναι άχρηστα...Πέταλο μόνο για κλείδωμα εκτός του σπιτιού...για μην σου πω και εντός.

veg
Εικόνα veg
Απών/απούσα

Σήμερα απόκτησα το καλύτερο ποδήλατο που είχα μέχρι τώρα (Bianchi Via Nirone 7) σε πείσμα της κλοπής του προηγούμενου αγωνιστικού μου...
Με απογοήτευση ωστόσο διαπίστωσα (μέσω ιντερνετ) ότι δεν υπάρχουν κλειδαριές που μπορείς να βασιστείς κι ας λένε ότι τα πέταλα είναι ασφαλή... άρα το ποδήλατο επ ώμου παντού..
Όχι ότι με χαλάει μια που είναι πανέμορφο, αλλά με εξοργίζει το γεγονός ότι με αναγκάζουν να ζω με το φόβο και το θεωρώ απίστευτο βιασμό της προσωπικότητάς μου...
Στο άμεσο μέλλον ετοιμάζω μια πρόταση προς όλα τα φόρουμ ποδηλάτων που θεωρώ ότι ίσως μειώσει τα κρούσματα κλοπών..
Πάντως ας προσέχουμε λίγο και το διπλανό μας.. δεν έχουμε και καμιά αχανή έκταση μεταξύ μας.. όλοι μια πόρτα είμαστε.
Με λύπη βλέπω και ακούω τον κόσμο να λέει: "μακριά απ΄τον κώλο μας κι ας είναι και στου δίπλα..".
Ας τα αφήσουμε σε άλλους λαούς αυτά.. υποτίθεται ότι ο Έλληνας έχει φιλότιμο..
Συγνώμη για το χείμαρρο αλλά παρασύρθηκα..
Να στε όλοι καλά, ασφαλείς πάνω από όλα.