Απαγορευονται τα ποδηλατα ΣΕ ΟΛΟ το Μετρο;;;;

6 σχόλια / 0 νέα/ο
Τελευταία δημοσίευση
ghandee
Εικόνα ghandee
Απών/απούσα

Και που λετε παιδια, εχω κατεβει στη σταση του Προαστιακου που ηθελα (Δουκ-Πλακ) και παω προς την εξοδο.

Αφου εφτασα στην επιφανεια, καταλαβα οτι ειχα βγει σε λαθος μερια απο αυτη που ηθελα.

Κανω ετσι και τι να δω;! Ο σταθμος του Μετρο!!! (τα-ντααααα)

Λεω it's OK, ολα ειναι under control θα περασω απεναντι χρησιμοποιωντας το σταθμο σαν υπογεια διαβαση.

Με το που κατεβαινω το πρωτο σκαλι, τα τσακαλια που βλεπουν CC-TV με τσακωνουν και αρχιζουν να επαναλαμβανουν τις λεξεις "ποδηλατα, δεν, μετρο, κυριε, επιτρεπονται" (οχι απαραιτητα με αυτη τη σειρα).
Εγω, όντας με το ποδηλατο στον ωμο, υπεθεσα οτι δεν θα λενε για μενα (κοινως τους συνεδεσα με Καϊρο) γιατι απλα δεν ειχα προθεση να μπω στο Μετρο.
Ανεβηκα λοιπον τις σκαλες και βγηκα απο τη πλευρα που ηθελα να βγω στην αρχη!!! (τα-νταααα)

Και ρωταω τωρα εγω: οι σταθμοι του Μετρου, δε μπορουν να χρησιμοποιηθουν ως υπογειες διαβασεις - περασματα;
Πρεπει sony και καλα απο τη στιγμη που θα μπουμε μεσα να ταισουμε τα μηχανακια με ειση-τυρια και να παμε οπου μας παει;;;
Και τα ποδηλατα; Τι κανουνε σε αυτη τη περιπτωση;;;

Ευχαριστω πολυ, καλοι μου ανθρωποι

Αξιολόγηση: 
0
Η αξιολόγηση σας: Κανένα
0
0 ψήφοι
kuku
Εικόνα kuku
Απών/απούσα

Απλο, πετας το ποδηλατο απεναντι και κατεβαινεις κυριος
απο το μετρο..
Τοσο δυσκολο ηταν? (self )

Να υποθεσω οτι μιας και δεν ηταν Τεταρτη/Κυριακη
βγαλαν την ταμπελα/καραμελα: "ποδηλατα, δεν, μετρο, κυριε, επιτρεπονται"

Απο την αλλη αν τους ελεγες οτι απλα θες να περασεις
απεναντι, δεν νομιζω να σου λεγανε τιποτα.

(btw,ειναι η δευτερη φορα που γελαω με ποστ εδω μεσα ihihihiihi)

to
Εικόνα to
Απών/απούσα

Το έχω κάνει μια φορά για να περάσω κεντρικό δρόμο από κάτω από το μετρό, αντί για από πάνω που τα φανάρια ήταν λίγο μπέρδεμα και η διασταύρωση μεγάλη. Κανένα πρόβλημα δεν είχα. Δηλαδή, στην ομόνοια, που τόσος κόσμος περνάει από κάτω, αλλά μπαίνει στην "περιοχή ελέγχου εισητηρίων" θα πρέπει να του κόβουν και πρόστιμο που δεν χτυπάει εισητήριο; Μην τρελλαθούμε τελείως. Αν και αυτό με την περιοχή που είχαν - δεν ξέρω αν το έχουν ακόμα - μου έμοιαζε ύποπτο, εγώ πέρναγα φυσικά όπως και όλοι οι άλλοι από εκεί κανονικά.

cookies
Απών/απούσα

Τι απαγορεύόνται ρε??
Πάμε καλά?

Όταν μου είχε σκάσει το λάστιχο μπήκα μέσα στο Μετρό.
Μου λέει ο σεκιουριτάς απαγορεύται.
Το βάζω στον ώμο μου και συνεχίζω.
Μου λέει απαγορεύονται. Του λέω απαγορεύονται σαν είδος? Δηλαδή αν το είχα μέσα σε μία κούτα όλο το ποδήλατο τι θα γινόταν?
Του λέω είναι χειραποσκευή και τέρμα. Και συνέχισα κανονικά μέχρι Χαλάνδρι. Στο Σύνταγμα αυτό.
(ευτυχώς εμένα είναι 8-9 κιλά ελάφρύ και μου ήταν εύκολο να το έχω στον ώμο)

dilated_peoples
Απών/απούσα

Έχω περάσει πάρα πολλές φορές από το σταθμό της Δ. Πλακεντίας με το ποδήλατο και ποτέ δεν μου έχουν πει τίποτα. Έτσι όπως είναι οι δρόμοι εκεί για να περάσεις από την μεριά των Βριλησσίων στην μεριά της Αγ. Παρασκευής (και το ανάποδο) είναι μονόδρομος να περάσεις μέσα από το σταθμό.

Αν κάποιος υπάλληλος πάει να πει κάτι , απλά αγνοήστε τον..

gdeli
Απών/απούσα

γιατί έχω δει στον ίδιο σταθμό παιδί με mountain και μπάλα την οποία κλωτσούσε σπρώχνοντας το ποδήλατο και πήγαινε προς την αποβάθρα, πριν καν γίνει λόγος για κανένα μέτρο που να επιτρέπει ποδήλατα.

contact